Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Definitivno je visji procent zaradi tega ker se primarno oboleli zdaj testirajo z regular testi, procenti pred in po hitrih testih niso primerljivi

Je pa glavni pokazatelj da se je poslabsalo to da je to nov absoluten rekord ce se ne motim (in to kar konkretno), ob more or less istem stevilu navadnih testov kot prej. Edino kar bi lahko potencialno vplivalo je ce se je pred tem ljudi zavracalo oz dalo na cakanje za par dni ker niso uspeli dat skozi toliko testov, zdaj pa je pretocnost boljsa ker asimptomaticni delajo hitre teste, samo nisem osebno nic zasledil na to temo.

 

In ne, delovna mesta per-se niso zarisca, druzenja so, problem je bil da so bila delovna mesta more or less edina opcija druzenja tako da so bila glavni vir, med sprostitvijo pa je bilo vec druzenja v zasebnem krogu, to nic ne spremeni dejstva da so delovna mesta ena izmed zarisc.

 

Edit: Narobe razumel, sem mislil da je bilo 3.3k pozitivnih na navadnih testih, 2.6k je se vedno visoko ampak bomo videli v naslednjih dneh I guess.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
Avtošola Šiš reče pred 5 minutami:

Je januarja kakšen tak dogodek, ki bo kriv za visoke številke? Al bomo šli nazaj na koline?

 

 

Tokrat imamo dejansko zelo razloge zakaj bodo številke sigurno orenk narasle: 
- all in za božične in novoletne praznike
- vsi gastarbajterji, ki se bodo vrnili iz matičnih domovin brez odrejenih karanten

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 1 uro:

 

 

Tokrat imamo dejansko zelo razloge zakaj bodo številke sigurno orenk narasle: 
- all in za božične in novoletne praznike
- vsi gastarbajterji, ki se bodo vrnili iz matičnih domovin brez odrejenih karanten

Masovno zbiranje pred testnimi točkami za prostovoljno testiranje si pozabil. 

Povezava do prispevka

Mim tega da smo se zmenili da spremljamo st. hospitaliziranih ne moremo iti. To se je tudi vladna skupina strinjala

 

Zdaj nam mi pa nekdo razlozi zakaj se samo malo sprostijo ljudje in imamo takoj manj hospitalizacij

 

Folk pa se naprej naseda narativi o rekordnih okuzbah. 

 

Imamo pa 182 ljudi na intenzivni kar 30 manj kot zadnja dva meseca

 

Itak se bo našel en mongoloid k bo uletel da se bo pritisk na bolnice poznal cez 14 dni in naj se vnaprej scvre v peklu

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

 

Navedek

Predstavnikom šolstva je trenutno epidemiološko sliko predstavil direktor NIJZ-ja Milan Krek, ki je povedal, da se stanje poslabšuje in da je pri zasedenih bolnišničnih posteljah"dosežen plato, s katerega se ne spustimo". Po njegovih napovedih se bo potreba po bolnišničnih posteljah v prihodnje še povečala. Pojasnil je, da napovedi kažejo, da bodo številke okužb februarja in marca še velike, maja pa naj bi padle na okoli 40 okužb na dan.

Do maja pa šole zaprte :ninja:

Povezava do prispevka

Sam povej mi zakaj imamo sedaj najmanjse hospitalizacije

 

Valda ne verjameš v božička

 

Al so po dveh mescih sedaj ukrepi zacel delovat

 

Al je cepivo prjelo v prvih dneh

 

Ali pa pač dejansko povezano z odprtostjo cez praznike. So se ljudje malo sprostili in so manj bolani

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

kaj pa je s tem podatkom zadnjič da letos ni bilo primera gripe v sloveniji? to je nekot mirno šlo mim ... ne me f*** da tu ne gre za nek crossower teh bolezni? je to sploh možno? edini argument ki sm ga slišu je to da ukrepi delujejo zato ni gripe, hkrati pa ukrepi ne delujejo ker se sars pa še kr širi. uizi mindblown glede tega. splošno pa bi edino si želel še kake grafe, podatke, kakšna je bila sicer povprečna zasedenost teh bolnišničnih kapacitet za povprečn januar, december ... pravilno je in spodobi se. js jim sicer vrjamem da je zdej bol, ne me narobe razumet, vem pa da so že prej ogromno jamral, če druga ne privatno. zato mormo vedet kje so triggerji

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 5 minutami:

Sam povej mi zakaj imamo sedaj najmanjse hospitalizacije

 

Valda ne verjameš v božička

 

Al so po dveh mescih sedaj ukrepi zacel delovat

 

Al je cepivo prjelo v prvih dneh

 

Ali pa pač dejansko povezano z odprtostjo cez praznike. So se ljudje malo sprostili in so manj bolani

 

glej 14-21 dnevne cikle, ker iz tega izhajajo, ker se je sproščanje začelo 15 decembra, vmes je bil božič, pa nov let in se predvideva, da je bilo več druženja in se bo torej poznalo na hospitalizacijah v danem roku, ki je 14-21dni

 

ne vem čemu se razburjaš? sam odgovoril sem ti od kje jim (po mojem mnenju) takšna narativa

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Kaj misliš, da se bo zgodilo jeseni, ko se bodo začeli pojavljat prvi primeri in bodo spet na dan privlekli eksponentno krivuljo. Zapiralo se bo če ne drugega za vsak slučaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...