Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Karim reče pred 2 minutama:

Kolk najboljsih tretje uvrscenih ekip gre naprej? A to se gleda gol razlika med vsemi tretje uvrscenimi ce imajo ekipe isto tock. 

Najprej pike, pol gol razlika, pol dani goli, zmage in na koncu kartoni.

 

In 4 ekipe gredo naprej.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje imam za folk ki se bolj spozna na fuzbal, jaz ga občasno spremljam. Skratka dostikrat opažam, da je ena ekipa recimo za ene 30% boljša od druge. Več posesti žoge, več napadov, strelov itd ... Ampak recimo ne uspejo dati gola, medtem ko nasprotni ekipi se ga posreči. Se mi zdi da je dosti sreče vendarle prisotno (kako je obrnjena noga pri strelu, kam se odbije pri kornerju, podajah ...). V tem oziru se mi zdi problem nogometa ta, da je gol v bistu zelo težko dosečt in da je pri tem tudi precej sreče vpletene in igra se bolj na to, da bo boljša ekipa enostavno imela več metov kocke in bo posledično na dolgi rok zmagala. Ampak ta dolgi rok mi deluje daljše od ene tekme. Tko kot to vidim, bi nogomet rabu imet neke manjše in lažje dosežke od gola, da bi bil bolj fer. Sej vem da to ni izvedljivo, samo hočem poudarit problem. 

 

V glavnem to se mi je danes ob gledanju nemčije in francije porodilo, pa me zanima kaj si mislite.

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 8 urami:

Eno vprašanje imam za folk ki se bolj spozna na fuzbal, jaz ga občasno spremljam. Skratka dostikrat opažam, da je ena ekipa recimo za ene 30% boljša od druge. Več posesti žoge, več napadov, strelov itd ... Ampak recimo ne uspejo dati gola, medtem ko nasprotni ekipi se ga posreči. Se mi zdi da je dosti sreče vendarle prisotno (kako je obrnjena noga pri strelu, kam se odbije pri kornerju, podajah ...). V tem oziru se mi zdi problem nogometa ta, da je gol v bistu zelo težko dosečt in da je pri tem tudi precej sreče vpletene in igra se bolj na to, da bo boljša ekipa enostavno imela več metov kocke in bo posledično na dolgi rok zmagala. Ampak ta dolgi rok mi deluje daljše od ene tekme. Tko kot to vidim, bi nogomet rabu imet neke manjše in lažje dosežke od gola, da bi bil bolj fer. Sej vem da to ni izvedljivo, samo hočem poudarit problem. 

 

V glavnem to se mi je danes ob gledanju nemčije in francije porodilo, pa me zanima kaj si mislite.

če je tolk random, zakaj potem so vedno iste ekipe na vrhu

 

pri reprezentancah so rezultati bolj random, ker so ekipe neuigrane, ker igralo zelo malo časa skupaj

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

absolutno je to šablona nogometa, igri se reče fluidna iz nekega razloga, verjetno ker čas stalno teče. gre za maksimizacijo priložnosti preko postavitev, napadalnih teorij, utekanj in z razlogom so zato uspešni napadalni igralci najbolj zaželjeni in poplačani. najbolj se to opazi če navijaš za manchester united, ko bojo nasprotniki 20 minut tih pa united mel sto šans, boš na vodi čutu da prva njihova bo posran gol. recimo še na evropalig finalu je blo točn tak. ko je united vodu van gaal so kompletno pozabl da je treba gol dat IRL ne samo na papirju ustvarjat nevarne situacije. ni pa res da bi časa blo potrebno več kot 90 minut, ni nobenih indicov za to. nobena madjarska ne zmaga portugalske ko se začne 80. minuta. nato je tu še poln povratnih tekm, poln krožnih tekmovanj za še večjo uravnoteženost. je pa določena čarobnost evra pa svetovnega da je manj popravnih izpitov. ti povem, glede na to s kakšno mero uspeha in natančnosti stavnice predvidevajo te tekme je ubistvu zaskrbljujoče kolk se vse razpleta pričakovano v korist favorita, kar je po tvoji logiki fer (konkretno nogomet stavnice faking raz tu ra jo)

Povezava do prispevka

pa niti ne da stavnice majo vse prav, ampak ta element ki ga ti imenuješ sreča za pogodak, majo matematično preračunan na vsaki tekmi za obe ekipi in lahk spremljaš in preko tega opaziš da vendarle ni sreča pač pa se stvari ponavljajo. matematika deluje tudi tako da če ena ekipa že 4 tekme ni dala gola ima zdaj praktično godlike šanse da ga končno dajo. se pravi "sreča"

 

s tem ne poveličujem stavnic, ker gre ipak za scam. gre za največjo komulativo znanj o specifični zadevi. gre za to da so lovke in senzorji stavnic vsepovsod, in če se levi bočni zbudi z mal čudnim filingom v nogi, ne bo evidentiran kot poškodvan, mi ne bomo vedl, povedu bo trem ljudem da mogoč ni 100% in vseeno igral. stavnice bojo te stvari zvedle in pofaktorirale da bi to znal pomenit večjo šanso za prejet gol in dejansko matematično je res. pa še mnogo bolj absurne in vsakodnevne stvari zvejo in faktorirajo, da ne bom zdej naštevu banalnih scen

uredilo bitje WoreH
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 urama:

Mislite da je ta Francija najboljša ekipa kar jih je premogel nogomet? Fascinantno je, da lahko ekipa s tako nevarnim napadom v bistvu osredotoča na obrambo vedoč da bodo gol prejkoslej zabili.


Ne vem, sam bom reku ja, zato ker imaš ti itak vedno prav in ta vprašaj na koncu prve povedi je ubistvu klicaj in začetni mislite je samo tam zarad lepšega. 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 4 minutami:

Kaj Rusi in Finci sploh delajo na EP. Res je prevec reprezentanc ze. 

to ugotoviš, ko se neki Škoti, Avstrijci in Madžari kvalificirajo na EP, ki 30 niso povohali EP in SP (razen če so bili domačini)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...