Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

KE RIT reče pred 14 minutami:

Isto. Pa mislim, da imava oba isti Philips. Tale burn in so take bajke, da glava boli lol.

Philips 803 imam jaz. Burnina ni blo imam pa menjan panel zarad mrtvega belega pixla sredi ekrana, zdej sem ga pa ravno dobil iz servisa ker so moral tud smart board menjat. Philipsa absolutno ne kupim nikol več. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 minutami:

Philips 803 imam jaz. Burnina ni blo imam pa menjan panel zarad mrtvega belega pixla sredi ekrana, zdej sem ga pa ravno dobil iz servisa ker so moral tud smart board menjat. Philipsa absolutno ne kupim nikol več. 

 

je bil res tako moteč, al si menjal, ker pač je v garanciji ?

ki tako ko gledaš kako majhni so piksli na 4K, s par metrov razdalje jaz ne vem če bi ga sploh opazil (mogoče tudi na LCDjih niso tako opazni, ne vem)...

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 7 minutami:

Zdej so itak vsi stari fotri in jim je vseeno za nekaj malega input laga :D 

atomic reče pred 7 minutami:

Če si star 35+ je čisto soliden :D

Lahko potrdim.

 

Gatsu reče pred 5 minutami:

Philips 803 imam jaz. Burnina ni blo imam pa menjan panel zarad mrtvega belega pixla sredi ekrana, zdej sem ga pa ravno dobil iz servisa ker so moral tud smart board menjat. Philipsa absolutno ne kupim nikol več. 

Jup, isti model. Jaz nisem imel ene same težave. Slika je pa fenomenalna. Trkam na les, da mi ne bo treba kmalu menjat XD

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

lastniki so kitajci, know-how pa je verjetno ostal, al ne ?

Zresni se malo. Z masijem boš debatiral? Ko že 15 let kupuje PC, v teoriji pa vse ve kako dela keri del bolj kot tisti, ki te dele imajo doma. Površno prebere neke članke in potem ravno toliko, da se vmeša v debat (kot malo prej tudi tukaj o OLED, ki ga ne bo mel še ene 15 let) ipd... :D Če bi malo bolj spremljal železnino bi videl, da se mu itak 90% dela norca.

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 10 minutami:

Zdej so itak vsi stari fotri in jim je vseeno za nekaj malega input laga :D 

 

atomic reče pred 10 minutami:

Če si star 35+ je čisto soliden :D

 

jaz sem tudi mislil tako - pa ko sem šel iz tistega, ki je imel 60-80ms na tega, ki je med 15-20ms, sem ugotovil da sem občutno boljši šofer v Gran Turismu...čeprav verjetno ta Philips nima 60ms

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 minutami:

Uff... pojma nimam kaki so z vidika gaminga, tudi približno ne vem kak je input lag. To bi ti moral kak TV expert povedal. Jaz sem nekoš slišal največ kritik čez počasno odzivnostjo menijev. Še serije pred par leti. Kake igre jaz igram in pri 40 letih mi input lag pomeni kot lanski sneg :D

pri input lagu je dejansko tak, niti ne opaziš kaj dosti dokler ne igraš brez njega, potem je kot da bi igral pijan 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Zresni se malo. Z masijem boš debatiral? Ko že 15 let kupuje PC, v teoriji pa vse ve kako dela keri del bolj kot tisti, ki te dele imajo doma. Površno prebere neke članke in potem ravno toliko, da se vmeša v debat (kot malo prej tudi tukaj o OLED, ki ga ne bo mel še ene 15 let) ipd... :D Če bi malo bolj spremljal železnino bi videl, da se mu itak 90% dela norca.

 

ja, on je cel čas na tekočem - mi pa ko kupimo, nehamo spremljat. :D

tako da ajde, moramo mu dat nekaj creditsov...

Povezava do prispevka
maksi reče pred 5 minutami:

pri input lagu je dejansko tak, niti ne opaziš kaj dosti dokler ne igraš brez njega, potem je kot da bi igral pijan 

No jaz se nebi strinjal, ker imam PC povezan direkt na TV in ima TV dosti večji input lag, pa igram iste igre malo prek monitroja, včasih leže prek TV-ja in ne opazim nobene razlike nikjer. Niti na 10 let strem HD TV-ju... je pa pri tem slika dosti grša, to je res.

Povezava do prispevka

@Stipe2: sicer offtopic (lahko nadaljujemo v Železnini), ampak vseeno vprašam: kak monitor imaš v planu nabavit? Mislim predvsem glede velikosti.
Moj pubec ima sicer enega poceni 1080p, ampak je 144 hz in 1 ms al kaj je že tista postavka. G-sync privzeto, mislim da je nek Asus. Razlika z mojim starim 70 hz in 5 ms je res več kot občutna. 
Bom pa v naslednjem letu menjal za kaj večjega (čeprav moram nabavit 2, ker pač imamo vedno 2 monitorja na 1 PC). 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 minutami:

@Stipe2: sicer offtopic (lahko nadaljujemo v Železnini), ampak vseeno vprašam: kak monitor imaš v planu nabavit? Mislim predvsem glede velikosti.
Moj pubec ima sicer enega poceni 1080p, ampak je 144 hz in 1 ms al kaj je že tista postavka. G-sync privzeto, mislim da je nek Asus. Razlika z mojim starim 70 hz in 5 ms je res več kot občutna. 
Bom pa v naslednjem letu menjal za kaj večjega (čeprav moram nabavit 2, ker pač imamo vedno 2 monitorja na 1 PC). 

Carsko, da si uspel napisat skoraj vse specse razen velikosti :rofl:

Povezava do prispevka

Ja ta res mali, kaj so pač 1080p. Saj ne vem na pamet. 24" ? :) 
Ampak če ga gledaš iz razdalje 20 cm je itak ok. Plus to, da sta dva. Sicer to v večini iger ne koristimo, ampak vseeno. Plac je pač omejen na mizi, zaenkrat. Ko bosta 2 večja bo druga zgodba. Enkrat pač, v naslednjem letu.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

 

jaz sem tudi mislil tako - pa ko sem šel iz tistega, ki je imel 60-80ms na tega, ki je med 15-20ms, sem ugotovil da sem občutno boljši šofer v Gran Turismu...čeprav verjetno ta Philips nima 60ms

V formuli, kjer odločajo tisočinke, a veš kolk velik sta 2 stotinki :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Ja ta res mali, kaj so pač 1080p. Saj ne vem na pamet. 24" ? :) 
Ampak če ga gledaš iz razdalje 20 cm je itak ok. Plus to, da sta dva. Sicer to v večini iger ne koristimo, ampak vseeno. Plac je pač omejen na mizi, zaenkrat. Ko bosta 2 večja bo druga zgodba. Enkrat pač, v naslednjem letu.

 

tomazek reče Pravkar:

Zakaj 2 v tem času, ko so ultra wide 34" tak dostopni?

Najboljša stvar, kar sem jih kupil zadnje čase je 34" ultra wide monitor. Kakšna dva monitorja pa neke fore... Brezveze. To je pa tko dobro, tako za igre, kot za gaming!

Priporočam vsakomur

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 16 minutami:

Zakaj 2 v tem času, ko so ultra wide 34" tak dostopni?


Hja... ne vem. Za službo jaz obvezno rabim 2 ločena ekrana, nisem pa še nikoli delal na kakšnem wide, zato mogoče ne morem sodit. Kako se pa to obnese v igri (plus da na sosednjem ekranu laufa kak discord or something pa vem še manj). 
Pa višina mi je pomembna, btw, zato sem doma še vedno na starih Dell 1920 x 1200 ;) Vsaj kar se dela tiče. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Hja... ne vem. Za službo jaz obvezno rabim 2 ločena ekrana, nisem pa še nikoli delal na kakšnem wide, zato mogoče ne morem sodit. Kako se pa to obnese v igri (plus da na sosednjem ekranu laufa kak discord or something pa vem še manj). 

Ko igraš igro, igraš na celem logično. Saj imaš tako prevej boljši vidni kot in je res precej boljši immersion. 99% iger to podpira. Counter strike, ki pa je izrazito kompetetivna, pač ne podpira, ker bi imel prednost, pred folkom z navadnim monitorju, ampak ti kljub temu sliko kaže čez ekran. Tako da imaš na skrajnih koncih sliko rahlo popačeno, kar pa seveda ne moti.

 

Za delo je pa tudi super, imaš levo odprt nek office dokument, desno pa neko adobe orodje in je ful dobro.

Povezava do prispevka

@atomic Se strinjam, sploh predvsem glede iger. Za delo pa sem še vedno neodločen :) Čeprav govoriš ravno o tem mojem primeru (levo imam jaz npr. photoshop, desno pa dokument z navodili or. something  ali pa levo Premiere in desno "big screen" preview itd.. Bo treba malo v RL počekirat. V bistvu me predvsem skrbi to, da so Windowsi kar malce butasti glede več hkratnih "oken" oz. programov, na enem ekranu. Preverjeno na dokaj ultimativnem 4K Dell monitorju (31,5"), ki sicer ni wide, ampak je res veeeelik. 
edit: poleg tega je ukrivljen (če so to vsi wide monitorji nimam pojma) zaslon za grafično oblikovanje praktično no-go. Tako da... kaj pa vem. Bo treba še kaj testirat, sploh pred nakupom dražjih zadev.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 urami:

Isto. Pa mislim, da imava oba isti Philips. Tale burn in so take bajke, da glava boli lol.

Jaz imam svoj OLED že štiri leta in pol in nimam nobenih problemov z burn-inom. Pa je TV res veliko v uporabi. Tako da ja, se 100% strinjam.

uredilo bitje BigFoot
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

je bil res tako moteč, al si menjal, ker pač je v garanciji ?

ki tako ko gledaš kako majhni so piksli na 4K, s par metrov razdalje jaz ne vem če bi ga sploh opazil (mogoče tudi na LCDjih niso tako opazni, ne vem)...

 

Pomoje ni bil samo en pixel ker je bla kar velka pika in ja moteče za popizdit če ti konstantno sredi ekrana sveti bela pika sploh v temnih kadrih ki jih je v filmih/serijah/igrag na tone.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...