Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Nyrix reče pred 14 minutami:

Glede na to da smo lepo vidl kako velik heatsink je, veliki ventilator pa še liquid metal namesto termalne paste nekak dvomim da bo melo to slabe hladilne rezultate in da bo rabilo throtlat.

Tudi sam dvomim in pomojem je un tweet fake news, ampak ni pa glih nemogoce. So ble tut govorice, da je Sony prvotno planiral nizje frekvence cpu/gpu pa so mogl mal dodatno navit, ko so vidl da se MS ne heca, ce bi blo to res nebi bi blo mozno da nebi mel casa ustrezno pojacat se hlajenja.

 

Nyrix reče pred 14 minutami:

Kaj je res se bo pa vidlo čez dober mesec.

Prej cez kako leto, dve. PS4 je tut rabil nekaj cajta da je poletel.

Povezava do prispevka

Torej še kolko generacij konzol bo mimo, da se bo dalo kaj igrat na 60 fps?

 

Malo me res jezi, da niti day 1, za neke hibridne old gen/new gen launch špile ala Spiderman, ne bodo 4k/60fps. Dinamični 4k pač ni 4k.

 

Ker če ti špili niso 4k/60, pol lahko 60 fps sanjamo na bodočih AAA špilih nove generacije.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Sej so 4k 60fps.. sam ray tracing malo zajebe situacijo.. dejansko, se bo treva odlocit ce hoces RT al 60fps.. osebno upam celo, da RT ne bo tako dobro implementiran da bom brez dvoma raje izbral 60fps

 

Jebiga bo treba pocakat na pro verzije ki bodo na nivoji 3070 3080 za RT 60fps

 

Pac te konzole zdaj so 2070 2080 in jebiga ne mores imet RT in 60 fps.. ceprav na pcju ne vem lako je.. ce imas 2080 2070 lahko igras na 60fps z RT on?

Povezava do prispevka

Ta miselnost je res pase in spada nekem v leto 2010.

Nobena grafična niti 3090 po nekih kriterijih ni 4k 60fps grafična, ker recimo ni zmožna poganjat RDR 2 @ 4K na ultra vse do konca, pa da fpsji ne bi padali pod 40, pa tukaj sploh še ni RTXa. Pa govorimo o 2k€ grafični.

Če smo imeli to generacijo ps4 navaden 1080p, ker xbox one tudi tega ni zmogel in je teklo vse na 30fps, vsaj te naslovi,  ki so na GOTG lestvici. To isto igro, da laufaš na 4K @ 60fps pa rabiš 8x več gpu powerja, da zgleda isto, kje so grafični upgrejdi in boh ne daj ray tracing.

 

Zadeve so šle čisto v drugo smer, razvijajo se tehnologije, kako zmanjšati potrebo po GPU moči brez, da bi igralec to dejansko videl. In ja resolution scaling je ena izmed tehnologij in je že stara, tu so še adaptive shading, DLSS...

 

Podobno kot MP3, 320kbs ali še manj 192kbs je dovolj za 99,9%, za tisti 0,1% audifilov, pa itak muske ne poslušajo sploh, ampak poslušajo toplino in auro zvoka.

 

Ker dejstvo je, da je PS5 10x močnejši od PS4, kar je insane! In to samo GPU, kje je še CPU in Stipe State Drive. Bojazen, da boste opazil, resolution scaling drop iz 4K na 1800p, je odveč. Še pri digital foundryu se bodo morali potruditi, da bodo ujeli moment v akciji, kjer bodo lahko s 800% povečavo pokazali, kako so pri nativini resoluciji 10km odaljena drevesa manj ostra, kot na pravi 4K resoluciji.

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

Ta miselnost je res pase in spada nekem v leto 2010.

Nobena grafična niti 3090 po nekih kriterijih ni 4k 60fps grafična, ker recimo ni zmožna poganjat RDR 2 @ 4K na ultra vse do konca, pa da fpsji ne bi padali pod 40, pa tukaj sploh še ni RTXa. Pa govorimo o 2k€ grafični.

Če smo imeli to generacijo ps4 navaden 1080p, ker xbox one tudi tega ni zmogel in je teklo vse na 30fps, vsaj te naslovi,  ki so na GOTG lestvici. To isto igro, da laufaš na 4K @ 60fps pa rabiš 8x več gpu powerja, da zgleda isto, kje so grafični upgrejdi in boh ne daj ray tracing.

 

Zadeve so šle čisto v drugo smer, razvijajo se tehnologije, kako zmanjšati potrebo po GPU moči brez, da bi igralec to dejansko videl. In ja resolution scaling je ena izmed tehnologij in je že stara, tu so še adaptive shading, DLSS...

 

Podobno kot MP3, 320kbs ali še manj 192kbs je dovolj za 99,9%, za tisti 0,1% audifilov, pa itak muske ne poslušajo sploh, ampak poslušajo toplino in auro zvoka.

 

Ker dejstvo je, da je PS5 10x močnejši od PS4, kar je insane! In to samo GPU, kje je še CPU in Stipe State Drive. Bojazen, da boste opazil, resolution scaling drop iz 4K na 1800p, je odveč. Še pri digital foundryu se bodo morali potruditi, da bodo ujeli moment v akciji, kjer bodo lahko s 800% povečavo pokazali, kako so pri nativini resoluciji 10km odaljena drevesa manj ostra, kot na pravi 4K resoluciji.

 

 

 

Mal pretiravamo?

 

 

10:15

 

Na levi imaš navadno 2080 Ti. Pa to je slabša grafična kot 3090 (boš opazil da fps ne pada pod 40 že pri 2080 Ti).

 

Nevem kaj je fora da se kar neki "po filingu" širi misinformacije. V temi bo pa itak vsak verjel, end result je pa da imajo konzolaši-puristi čisto izkrivljeno sliko realnosti.

 

Drugače si pa lako pogledaš tudi benchmarke drugih špilov (starih recimo par let), ki na 4k vse do konca načeloma na padejo pod 60 fps. In spet, to je na 2080 Ti. 3090 je boljša.

 

Tko da te izjave 

 

Navedek

Nobena grafična niti 3090 po nekih kriterijih ni 4k 60fps grafična

 

So res kr neki.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 9 urami:

Ker če ti špili niso 4k/60, pol lahko 60 fps sanjamo na bodočih AAA špilih nove generacije.

te igre ne uporabljajo DX12 Ultimate featursov, ki pospešijo igre, verjetno bo tudi neka oblika DLSS-a v prihodnosti (verjetno pa ne tako napredna kot pri Nvidii, samo 4K60fps bo verjetno doable)

 

tole je minimal next-gen effort, še zdaleč ne kaže kaj te konzole zmorejo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 1 uro:

 

 

Mal pretiravamo?

 

 

10:15

 

Na levi imaš navadno 2080 Ti. Pa to je slabša grafična kot 3090 (boš opazil da fps ne pada pod 40 že pri 2080 Ti).

 

Nevem kaj je fora da se kar neki "po filingu" širi misinformacije. V temi bo pa itak vsak verjel, end result je pa da imajo konzolaši-puristi čisto izkrivljeno sliko realnosti.

 

Drugače si pa lako pogledaš tudi benchmarke drugih špilov (starih recimo par let), ki na 4k vse do konca načeloma na padejo pod 60 fps. In spet, to je na 2080 Ti. 3090 je boljša.

 

Tko da te izjave 

 

 

So res kr neki.

 

Pozdravljeni g. Galaksija,

Ni mi najbolj jasno, kaj ste želeli z vašim videjem dokazati, saj niti niso uporabljene nastavitve o katerih sem govoril, niti je uporabljena grafična kartica o kateri se pogovarjamo. Tako da ne vem, kako bi lahko povlekli vzporednice, ker v vašem videu so nekatere nastavitve celo na medium, kar ste najbrž spregledali. V youtube lahko napišete RDR 2 4k 3090 in vam bo prikazalo spodnji video, kjer je so uporabljene najmočnejše PC komponente, ki so trenutno na voljo vključno s procesorjem. Grafične nastavitve pa zelo blizu temu, kar sem omenil v svojem postu, namreč tudi tukaj ni vse vklopljeno, kot je glajenje robov in FXAA, ki bi pri taki resoluciji predstavljano dodatno in nezanemarljivo breme grafični. Marsikdo bi tudi rekel, da pri tako visoki resoluciji glajenje robov ni potrebno. No, to iz prve roke lahko povem, da ne drži, ker sem pred kratkim imel 4K monitor in se vklopljeno glajenje robov zelo pozna.

Če vam karkoli ni jasno v zvezi s trojno opremo in grafičnimi nastavitvami sem vam z veseljem na voljo.

Lep pozdrav

Mr. Hardware

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 38 minutami:

 

Pozdravljeni g. Galaksija,

Ni mi najbolj jasno, kaj ste želeli z vašim videjem dokazati, saj niti niso uporabljene nastavitve o katerih sem govoril, niti je uporabljena grafična kartica o kateri se pogovarjamo. Tako da ne vem, kako bi lahko povlekli vzporednice, ker v vašem videu so nekatere nastavitve celo na medium, kar ste najbrž spregledali. V youtube lahko napišete RDR 2 4k 3090 in vam bo prikazalo spodnji video, kjer je so uporabljene najmočnejše PC komponente, ki so trenutno na voljo vključno s procesorjem. Grafične nastavitve pa zelo blizu temu, kar sem omenil v svojem postu, namreč tudi tukaj ni vse vklopljeno, kot je glajenje robov in FXAA, ki bi pri taki resoluciji predstavljano dodatno in nezanemarljivo breme grafični. Marsikdo bi tudi rekel, da pri tako visoki resoluciji glajenje robov ni potrebno. No, to iz prve roke lahko povem, da ne drži, ker sem pred kratkim imel 4K monitor in se vklopljeno glajenje robov zelo pozna.

Če vam karkoli ni jasno v zvezi s trojno opremo in grafičnimi nastavitvami sem vam z veseljem na voljo.

Lep pozdrav

Mr. Hardware

 

 

 

Jah, Linusov test(slika) trdi da je 3080 sposobna držat 60+ ogromno večino časa, na maks preset. S tem da je 3090 kartica še bolj sposobna. Ima tudi tam teste, ampak na žalost ne za RDR2. Lahko pa vidiš razliko med 3080 in 3090 pri drugih igrah.

 

Drugače pa je potem trditev da 3090 ni po nekih merilih 4k 60fps kartica zame pač napačen. Res mogoče edino če si mislil po nekaterih merilih, in ne po "nekih normalnih merilih", kot sem to dojel jaz. Ker po teh merilih absolutno ne rabiš vse dat na absolutni max v najbolj impresivni grafični igri da je to "4k 60fps" kartica.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 39 minutami:

Ko ga ftakneš, se namesti del podatkov - pri praktično vseh igrah. Ampak del pa jih vseeno predvaja iz ploščka 

No to ni res. Cela igra se namesti na disk, plošček pa služi samo kot licenca. Je pa res da ti pusti večino iger zalaufat preden se namesti cela igra, podobno je tud z digitalnimi igrami, kjer se najprej dol prenese in namesti nujen del igre za začetek igranja.

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 29 minutami:

 

Jah, Linusov test(slika) trdi da je 3080 sposobna držat 60+ ogromno večino časa, na maks preset. S tem da je 3090 kartica še bolj sposobna. Ima tudi tam teste, ampak na žalost ne za RDR2. Lahko pa vidiš razliko med 3080 in 3090 pri drugih igrah.

 

Drugače pa je potem trditev da 3090 ni po nekih merilih 4k 60fps kartica zame pač napačen. Res mogoče edino če si mislil po nekaterih merilih, in ne po "nekih normalnih merilih", kot sem to dojel jaz. Ker po teh merilih absolutno ne rabiš vse dat na absolutni max v najbolj impresivni grafični igri da je to "4k 60fps" kartica.

Kaj so normalna merila si lahko vsak predstavlja in jih neskončno veliko. Merilo, ki sem ga sam omenil je pa zelo eksaktno in sicer, RDR @ 4K vs na max in da fpsi nikoli ne padejo pod 40.

Se pa oba strinjava, da je vse na max brezveze dajat, samo kje bomo potegnili potem mejo, katera grafična je 4K in kdaj ne? Kdaj konzola je 4K in kdaj ne? Zato pa tudi pravim, da tako gledat na stvari je danes brezvezno. Zame je recimo moja cheap 5700xt grafična 4K grafična kartica, zato ker lahko večino iger furam na avarge 60fps @ 1 stopnjo pod max detajli.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...