Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ok zdej sem pogledal še malo opisov na YT in ima PS5 kar nekaj minusov napram XS

 

-PS5 iger ne moreš kopirat na zunanji disk ampak samo PS4 igre 

-Switcher ki služi preklapljanju med igrami ki si jih nazadnje igral nima quick resume funkcije in te ne opozori da se bo igra ki trenutno laufa zaprla ter boš izgubil napredek če nisi shranil pozicije 

-nalagalni časi v BC igrah so kar konkretno daljši kot na XS

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 3 minutami:

Tud nove generacije xbox iger ne boš mogel naložiti na zunanji disk (je pa res da ni trenutno nimaš tega problema ker ni next gen iger :rofl:). 

Kolikor jaz vem se jih da na XS premaknit na zunanji disk, samo igrat jih valjda ne moreš iz njega. Tukaj se gre zato da nimajo vsi optike oz imajo eni celo omejene količine podatkov za download, men osebno je to bz funkcija ker imam 350/40 internet.

 

Najbolj sem pa razočaran nad nalagalnimi časi BC iger... Upam da se da to še kej z FW updejti porihtat, ker enostavno ni logike zakaj je to počasnej na hitrejšem SSDju :(

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 7 minutami:

Kolikor jaz vem se jih da na XS premaknit na zunanji disk, samo igrat jih valjda ne moreš iz njega. Tukaj se gre zato da nimajo vsi optike oz imajo eni celo omejene količine podatkov za download, men osebno je to bz funkcija ker imam 350/40 internet.

 

Najbolj sem pa razočaran nad nalagalnimi časi BC iger... Upam da se da to še kej z FW updejti porihtat, ker enostavno ni logike zakaj je to počasnej na hitrejšem SSDju :(

 

z zunanjega lahko igraš samo xbone in starejše igre. x-series ne morš. sam to ni problem ki bi ga kdorkoli sedaj imel =) Also, če ti res zmanjka placa, še vedno lahka vržeš 200€ za seagate expansion ki dela enako hitro kot notranji disk. s tega pa lahko igraš vse. če te pa skrbi da bi prenesel igre s prejšnje konzole, je to povsem možno, kar preko lokalne mreže. prenese tudi save in vse in enostavno dela. isto kot pri ps5. 

 

anyway jaz bi počakal z nalagalnimi časi, pomoje se bojo izboljšali na obeh konzolah ko bodo razvijalci uporabili vso novo moč ki je na voljo. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 15 minutami:

Najbolj sem pa razočaran nad nalagalnimi časi BC iger... Upam da se da to še kej z FW updejti porihtat, ker enostavno ni logike zakaj je to počasnej na hitrejšem SSDju :(

itak da se bo zadeve optimiziralo in tudi novi firmwari znajo popravit mariskak trenutno prisoten feler

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

Še ena velika pomankljivost! PS5 trenutno ne samo da ne podpira 1440P, je tudi brez VRR in ALLM podpore :wacko:

 

DF review konzole

beri moj prejšnji post

 

kar se pa baterije Dualsensa tiče, pa imamo vse od 4 ur do 14 ur. Pomoje teli novi triggerji niso glih varčni :D

 

 

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 9 minutami:

itak da se bo zadeve optimiziralo in tudi novi firmwari znajo popravit mariskak trenutno prisoten feler

 

Lahko da se bodo, lahko da se ne bodo. Sony je znan po tem, da je s posodobitvami odvzemal funkcije, ki jih je konzola originalno imela (ps2 support, linux support na ps3).

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 9 minutami:

Kar se load tima tiče sem tale video našel, še vedno ne najdem nobenega, ki bi delal direktno primerjavo ps5 s ps4pro, ki pa ima montiran SSD, da vidim, kak dela recimo MHW, ki je load heavy igra.

 

https://www.gamespot.com/videos/playstation-5-vs-xbox-series-x-load-times-comparison-or-next-gen-load-times-comparison/2300-6454169/

 

 

Višje clockani zen corji se lep poznajo:D

Povezava do prispevka

Še poraba. Dobesedno nima smisla imet konzole čist ugasnjene lol.

 

Power Consumption PlayStation 5 PlayStation 4 Pro
Power Off 1.3W 1.5W
Rest Mode (Network Disabled) 1.5W 5W
Rest Mode (Downloading Game) 36W 50W
Front End (Idle) 47W 63W
Marvel's Spider-Man: Miles Morales (Peak) 203W TBC
Rise of the Tomb Raider (Peak, 30fps cap) 107W 147W
Knack (Peak, unlocked fps, PS5 locks to 60fps) 135W 148W
Povezava do prispevka

Fak... 50W je štirka žrla v rest mode z network on? To sploh ni tak malo še vržeš 1 leto, 24 ur na dan. Včasih konzole nisem prižgal tudi 2 meseca. Res nima smisla, če je ne uporabljaš vsaj par x na teden.Jaz sem jo mel non stop v rest, zdaj nem več.  V čem pa je sploh fora z network off? Potem itak nič ne more naredit, razen da se mogoče 2-3 sekunde hitreje zalaufa.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

50W je štirka žrla v rest mode z network on? To sploh ni tak malo še vržeš 1 leto, 24 ur na dan. Včasih konzole nisem prižgal tudi 2 meseca

Verjetno ti ni vsak dan nalagalo kakšne nove igre? So pa updejti vseeno kar pogosti.. čeprav je to spet odvisno od instaliranih iger in velikosti posameznega updejta. Itak pa daš komplet off, če nekako predvidevaš, da ne boš igral v vsaj par naslednjih dneh.

Rest network off pa je zelo podobno, če ne celo enako kot klasični "Sleep" v Winsih. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Igro lahko instant resumaš tam kjer si končal.

Pojma nimam kako to deluje. Od kar sem kupil PS4 sem vedno dajal samo v rest mode. Vedno ko sem igral in potem zaključil... sem sejval, če je blo ročno, pritisnil PS button in šel v rest mode. Pa mi je čist vedno, ko sem šel naslednjič igrat igro nalagalo na novo na začetni ekran in ni blo nobenega quick resume - vsaj jaz nikoli nisem videl tega :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 23 minutami:

Še poraba. Dobesedno nima smisla imet konzole čist ugasnjene lol.

 

Power Consumption PlayStation 5 PlayStation 4 Pro
Power Off 1.3W 1.5W
Rest Mode (Network Disabled) 1.5W 5W
Rest Mode (Downloading Game) 36W 50W
Front End (Idle) 47W 63W
Marvel's Spider-Man: Miles Morales (Peak) 203W TBC
Rise of the Tomb Raider (Peak, 30fps cap) 107W 147W
Knack (Peak, unlocked fps, PS5 locks to 60fps) 135W 148W

1.3W se mi zdi kar veliko za "power off".

Glede na ErP direktivo bi morala biti 1W ali manj : http://www.pkm-testlabs.com/English/ErP/index.php

 

Morda se motim  -  pa spada pod izjeme

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...