Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Galaksija reče pred 2 urama:

The human eye can only detect 30 fps pa to.

To nikoli ni nihče rekel, rečeno je bilo da je 24fps na filmu dovolj da možgani stitchajo movement. Pol so pa neumni PCjaši to vzeli in se delali norca iz konzolašev ker so neumni. Neumni.

 

Galaksija reče pred 2 urama:

Pa kaj so še govoril... 30 fps je bolj "cinematično" LOL

To je bil pa marketing talk ki so mu nasedli samo najbolj prizadeti.

Povezava do prispevka

No to generacijo vsaj ni mogoče že ob launchu konzole sestaviti enako močnega PCja za isti keš, tako da vsaj cheaperski deal hunterji tu zmagajo s konzolo:D

 

No vsaj xbox series, ps5 je verjetno enako močan kot moja 5 let stara mikrovalovka.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 50 minutami:

No to generacijo vsaj ni mogoče že ob launchu konzole sestaviti enako močnega PCja za isti keš, tako da vsaj cheaperski deal hunterji tu zmagajo s konzolo:D

 

No vsaj xbox series, ps5 je verjetno enako močan kot moja 5 let stara mikrovalovka.

PS5 ima več vatni PSU,.. torej je primerjava na mestu,...

Series x je bolj kot DVD player. Tako po po moči kot uporabnosti.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

Obstajajo idioti v vsakem fandomu tako kot PC fanboyi nikoli ne bojo razumeli da so sony ekskluzive enostavno klasa nad vsem. Kaj me briga ce lahko na pcju igram cod na 120fps 4k ce god of war ne obstaja? Ce ghost of tsushime ni?

 

To je kot da bi trdil da je bolje gledati filme kot Avengers v 4k kvaliteti kot Se7en in Godfather v 1080p. Če si res fan iger si pač rabiš lastit vsaj ps ali switch.

 

Ja, osebno si vedno lastim trenutni Playstation in PC.


Gre za neumnosti ki jih je govorilo ogromno folka po netu že kar nekaj časa nazaj, okoli leta 2010 je bilo nekako najbolj pogosto slišano, če se prav spomnem. Te ljudje po večini PC gaminga od daleč niso vidli.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 12 minutami:

PC je bolj za spilat intelekrualno competititvne spile

 

Konzola je bol za spilat intelektualno umetniska dela

Pomoje je na kompu zarad indijev vseeno več tega, konzole majo vseeno dosti mainstream hite. Tako da glavna razlika je še vedno v tem, da če so ti igrice jake in imaš denar, imaš itak tudi gaming PC. Če pa ti niso ali maš manj keša, pa je nek XSX res brutalen deal. O primerljivem kompu za 300 € lahko dobesedno samo sanjaš

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 15 minutami:

Pomoje je na kompu zarad indijev vseeno več tega, konzole majo vseeno dosti mainstream hite. Tako da glavna razlika je še vedno v tem, da če so ti igrice jake in imaš denar, imaš itak tudi gaming PC. Če pa ti niso ali maš manj keša, pa je nek XSX res brutalen deal. O primerljivem kompu za 300 € lahko dobesedno samo sanjaš

 

kaj delajo nove konzole - še Ćamir je postal tech chap, ki se vključi v debato o hardveru :D

 

Povezava do prispevka

Ja na PS5 škatli se hvalijo 8K, 120fps. To je seveda marketinški bullshit. Tudi če maš TV z 120hz osveževanjem, nisem še slišal da bi kak špil na PS5 delal z več kot 60fpsji, 8K TV imajo pa tko redki da je zanemarljivo, vsebine za 8K so pa vglavnem kaki demo videi. Pa tudi če bi imelo pol potrošnikov 8K TV nebi nič pomagalo ker z 8K bi verjetno lahko poganjal na tem hardware-u samo UI pa kak Indie Špil ki je itak pixlast tako da bi bil spet nesmisel.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 16 urami:

Pizda.. si bom moral se slusalke od ps5 kupit.. 

 

Ce imam BT M+K in vklopim slusalke v kontroler, pol ne zazna tipkovnice in miske, ker je kao kontroler v igri.. 

 

Res je ql igrat CoD na M+K, sam brez alusalk ne slusis tako dobro

 

Zdaj bom moral slusalke vklopit v zadnji usb in mi bo skurlo ps5 🤣🤣

A se da priklopiti miš in tipkovnico na ps5? 

Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 49 minutami:

 Tudi če maš TV z 120hz osveževanjem, nisem še slišal da bi kak špil na PS5 delal z več kot 60fpsji, 8K TV imajo pa tko redki da je zanemarljivo, vsebine za 8K so pa vglavnem kaki demo videi. 

Slabo si slišal. Je kar nekaj 120fps iger med drugim novi COD.

 

fotr42 reče pred 6 minutami:

A se da priklopiti miš in tipkovnico na ps5? 

 

Da

Povezava do prispevka
Navedek

Vi na PCju ste res cool guize, majkemi. :avadodo:

 

ne stoj bit tok offenziven

dobesedno vsaka debata ps vs pc k je nanesla FPsji "niso" igral vloge

k sm jz reku da mi ma rdr premal fpsjev ste vsi delal prevale

 

dobesedno cel konzolec se trese zdej kako bo preigraval/preigrava na 60fpsjev

 

dejansko je smešno, ker so soyn fanboyi hinavl o neki cinematični izkušnji

vse je mel vedno dovolj fpsjev

pa nikjer ni blo potrebnih 60

fak, dobnesedni romani so padal na to temo

 

nauk zgodbe je da je treba ps fanboyje jemat z rezervo, pa še to je kdaj premalo

 

 

zdej če ne bi bil(i) čustveno team ps, bi se lahko smejal zravn, lahko se pa tudi grdo gledamo

 

:mad:

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 urami:

Eni al ne razumete kaj ljudje govorijo, al nočete razumet lol.

 

Bolj cinematično ni, ker ima manj frejmov. Bolj cinematično je, ker ima, zaradi manj frejmov, boljši izgled in se kao lahko bolj vživiš. Sicer pa marketinški slogani. Samo bebci nasedajo temu.

The human eye can make a smooth animation out of 24 fps ne pomeni the human eye can detect only 30fps.

 

Vi na PCju ste res cool guize, majkemi. :avadodo:

 

Enim zgleda možgani trokirajo da jim je 30 fps bolj immersive LOL. Daleč največji efekt večjega immersiona je povečanje FPSjev/refresh rate-a. Predvsem zato ker je vse 3x bolj odzivno (najbolj se pozna pri premikanju kamere in nasploh pri hitro premikajočih se objektih). Recimo če nisi vedel je tudi input lag dosti nižji pri višjih FPSjih in refresh ratu.

Povezava do prispevka

Ma saj vem. Res sploh ne vem zakaj tak nervozno čekiram mail, če prileti kaj od Mimovrste (ali kogar drugega kjer sem nakandno javil), ker res ne vem kaj bi sploh igral. Verjetno nekaj za nazaj iz tiste kolekcije, ki jo dobim. Pač tisti nek filing, da imaš doma novo igračko je menda največ pri tem :D Cyberpunk sem se itak odločil, da bom igral na PC. Pa imam še kar nekaj iger trenutno na PC za preigrat... pa sploh ne najdem neke volje do igranja. Tako, da bom že preživel do takrat, ko dobim konzolo :)

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 19 minutami:

 

ne stoj bit tok offenziven

dobesedno vsaka debata ps vs pc k je nanesla FPsji "niso" igral vloge

k sm jz reku da mi ma rdr premal fpsjev ste vsi delal prevale

 

dobesedno cel konzolec se trese zdej kako bo preigraval/preigrava na 60fpsjev

 

dejansko je smešno, ker so soyn fanboyi hinavl o neki cinematični izkušnji

vse je mel vedno dovolj fpsjev

pa nikjer ni blo potrebnih 60

fak, dobnesedni romani so padal na to temo

 

nauk zgodbe je da je treba ps fanboyje jemat z rezervo, pa še to je kdaj premalo

 

 

zdej če ne bi bil(i) čustveno team ps, bi se lahko smejal zravn, lahko se pa tudi grdo gledamo

 

:mad:

Ves folk mečeš v isti koš.

 

Un VI pa je pač letel na njegov MI. Sarkastično, ker ogromno folka tukaj igra na PCju in konzoli. Ne stoj se vžigat za brezveze.

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 14 minutami:

Enim zgleda možgani trokirajo da jim je 30 fps bolj immersive LOL. Daleč največji efekt večjega immersiona je povečanje FPSjev/refresh rate-a. Predvsem zato ker je vse 3x bolj odzivno (najbolj se pozna pri premikanju kamere in nasploh pri hitro premikajočih se objektih). Recimo če nisi vedel je tudi input lag dosti nižji pri višjih FPSjih in refresh ratu.

Sam povedal sem ti kar nisi pravilno razumel. Sedaj razumeš. Vse kul.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Ma saj vem. Res sploh ne vem zakaj tak nervozno čekiram mail, če prileti kaj od Mimovrste (ali kogar drugega kjer sem nakandno javil), ker res ne vem kaj bi sploh igral. Verjetno nekaj za nazaj iz tiste kolekcije, ki jo dobim. Pač tisti nek filing, da imaš doma novo igračko je menda največ pri tem :D Cyberpunk sem se itak odločil, da bom igral na PC. Pa imam še kar nekaj iger trenutno na PC za preigrat... pa sploh ne najdem neke volje do igranja. Tako, da bom že preživel do takrat, ko dobim konzolo :)

Zakaj imam pri tebi občutek, da bo PS5 zelo kmalu po dobavi in nekaj uricah začetne zabave postal samo še en kos inventarja več, na katerem se bo nabiral prah?

Odsotnost volje do igranja kaže na veliko verjetnost, da se ti bo zgodilo ravno to. Been there, done that :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...