Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 minuto:

WHAT THE FUCK! Kako je možno, da je taka slika in taka scena leta 1963? A ni blo takrat svet črnobel? :)  Kakšne so bile to kamere? Al je to kak HD AI Enhanced with DLSS FSR with tensor cores?

Ma to ni nič, moral bi v HD videt sceno pred to :w00t:

 

Sicer pa ne, leta 1963 so hollywoodarji v Č/B snemali le še, če so bili artfagi, ostali so gladko šopali barve

 

Evropski filmi pa cca. desetletje in pol kasneje

Povezava do prispevka

Jaz sem pa kak teden nazaj ponevedoma pogledal LOTR (4k?) ta k je na pašniku pa sem bil kr razočaran.

Ne nad filmi, ampak nad molzenjem. Dejansko nisem opazil razlike s filmi, ki jih imam na BRjih.
CGI bi lahko komot popravili pa tu pa tam zamenjali na igralcih buče. npr Gimli najbolj izstopa, ko je na konjičku skupaj z Legolasom se prav vidi, da je od Daviesa dvojnik)

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

 

WHAT THE FUCK! Kako je možno, da je taka slika in taka scena leta 1963? A ni blo takrat svet črnobel? :)  Kakšne so bile to kamere? Al je to kak HD AI Enhanced with DLSS FSR with tensor cores?

Navedek

It is estimated that 35mm film has a digital resolution equivalent to 4K: 35mm Imax film equates to 6K, while 70mm Imax is closer to 12K.

 

to so valda pavšalne ocene, ker film nima pikslov

Povezava do prispevka

Sovjeti mislim da so posneli vsaj še eno mega fuknjeno zadevo poleg Doktor Živaga, Vojna in mir v filmski priredbi: mislim da ima 12 ur cel film pa da je nekih 100.000 ljudi sodelovalo v bitkah :D :D Enkrat sva se že s Čamirjem menila po forumu okrog tega, ne vem če je vsaj njemu že uspelo to videt, sliši se res insane

Povezava do prispevka

 

Tle mi je carsko posnet ta cavalry charge

 

Preprosto zato ker je folk mogu dejansko jurisat konje, britanci uporabljajo square formation...  pac danes bi blo to 1,2 sekundni odseki adhd kadrov in one linerjev, britanci bi fural tommygune, Ney bi bla Neya , konji pa cgi na green screenu

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Sovjeti mislim da so posneli vsaj še eno mega fuknjeno zadevo poleg Doktor Živaga, Vojna in mir v filmski priredbi: mislim da ima 12 ur cel film pa da je nekih 100.000 ljudi sodelovalo v bitkah :D :D Enkrat sva se že s Čamirjem menila po forumu okrog tega, ne vem če je vsaj njemu že uspelo to videt, sliši se res insane

Doktor Živago ni sovjetski, ampak je ZDA produkcija. Ampak ja, človek se zmede, dokler ne pomisli - kaj naredi Hollywood, če snema film o Moskvi. Odgovor: sredi Španije zgradi svojo fake Moskvo za film :D

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 urami:

Doktor Živago ni sovjetski, ampak je ZDA produkcija. Ampak ja, človek se zmede, dokler ne pomisli - kaj naredi Hollywood, če snema film o Moskvi. Odgovor: sredi Španije zgradi svojo fake Moskvo za film :D

 

To ni ravno res. Davida Leana dokaj poznam, ker sem že dolgo njegov fen. Gre za enega najbolj prepoznavnih angleških režiserjev vseh časov. Večina njegovih filmov iz predepskega obdobja je tipično britanskih, njegovi epi pa so mednarodne koprodukcije, kjer pa je morda sodeloval tudi kak studio iz Hollywooda. V primeru Doktorja Živaga je bil to studio MGM. Sicer pa je bila produkcija v rokah italijana Carla Pontija (italijanska kinematografija je v tistem času močno zaznamovala svetovno produkcijo in vplivala tudi na Hollywood), snemali pa so večinoma v Španiji, pa tudi na Finskem. Da ne gre za klasični Hollywood se vidi tudi pri izbiri igralcev, Omar Sharif je itak Egipčan, angleško govoreči igralci/ke pa so pogosto bolj prepoznavni v mednarodnih, britanskih ali netipično hollywoodskih filmih, denimo Julie Christie ali hčerka Charlija Chaplina Geraldine Chaplin, ki je bila zelo dejavna v Franciji.

No, če smo že pri Davidu Leanu in če je še kdo collector tukaj :): na UHD-ju sta izšla že dva njegova epa: Lawrence of Arabia (sicer najljubši film Stevena Spielberga) in izjemna klasika The Bridge on the River Kwai.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 10 minutami:

To ni ravno res. Davida Leana dokaj poznam, ker sem že dolgo njegov fen. Gre za enega najbolj prepoznavnih angleških režiserjev vseh časov. Večina njegovih filmov iz predepskega obdobja je tipično britanskih, njegovi epi pa so mednarodne koprodukcije, kjer pa je morda sodeloval tudi kak studio iz Hollywooda. V primeru Doktorja Živaga je bil to studio MGM. Sicer pa je bila produkcija v rokah italijana Carla Pontija (italijanska kinematografija je v tistem času močno zaznamovala svetovno produkcijo in vplivala tudi na Hollywood), snemali pa so večinoma v Španiji, pa tudi na Finskem. Da ne gre za klasični Hollywood se vidi tudi pri izbiri igralcev, Omar Sharif je itak Egipčan, angleško govoreči igralci/ke pa so pogosto bolj prepoznavni v mednarodnih, britanskih ali netipično hollywoodskih filmih, denimo Julie Christie ali hčerka Charlija Chaplina Geraldine Chaplin, ki je bila zelo dejavna v Franciji.

No, če smo že pri Davidu Leanu in če je še kdo collector tukaj :): na UHD-ju sta izšla že dva njegova epa: Lawrence of Arabia (sicer najljubši film Stevena Spielberga) in izjemna klasika The Bridge on the River Kwai.

Mega carski post, thanks na pojasnilih! 

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 8 urami:

(italijanska kinematografija je v tistem času močno zaznamovala svetovno produkcijo in vplivala tudi na Hollywood)


Če koga tole bolj zanima: v Torinu, kjer je bil eden izmed centrov, je izjemen muzej filma. Vključuje tudi italijanski film, ampak ima zelo veliko vsebin tudi iz najboljših mednarodnih filmov, predvsem seveda Hollywooda.

 

V bistvu je tako dober, da se imho ljubiteljem filma izplača samo zaradi njega zapeljati do Torina. Posebej, če je kakšna dobra začasna razstava…

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 5. 9. 2022 at 20:13:

To je bilo res smešno ja, znanec/kolega je namreč bil dev na Horizon: Zero Dawn portu (samo portu, ne OG igrici) in mi je enkrat pač povedal, da delajo PC port

 

In jaz v eni debati Stipetu omenim, da Horizon 100 % pride na PC in da je to to

 

In on najbolj sveto zaklinjal, da za to obstaja natanko 0 % možnosti, ker Sony ne bo backstabal fanov, pol pa sem mu napisal neki v smislu "če se motiš, moraš javno napisat post, da nimaš pojma" ali neki v tem smislu :D 

 

Sam mu nikoli nisem povedal, da sem imel insajdersko :D 

 

Se mi je zdelo, da veš nekaj več, po tem kako si napisal - dobro dobro :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...