Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

SGF ga je malo pokal s par kul indyji

 

Sable ni pokazal gameplaya, ker ga je že pred tremi dnevi!!!! (v samem vrhu moje wishliste zadnje pol leta, mega hud art)

 

 

Nov Solar Ash gameplay

 

 

Nadaljevanje 2d soulslike Salt and Sanctuary, Salt and Sacrifice

 

 

Plus zgoraj omenjena igrica Planet of Lana

 

 

Povezava do prispevka

Post SGF pa je uletel Day of the Devs, kjer pa so RES začele padat indy bombe po faci. Samo da teh videjev (vsaj zaenkrat) ni samostojno na yt, zato bom prilimal random trailerčke.

 

Najprej nekaj Axiom Verge 2 infotov

 

 

Pol fotografščina Toem

 

 

Tale je sicer MP (fuj), ampak zelo kulski koncept. Phantom Abyss

 

 

Garden Story. Igrica.

 

 

Soup Pot?

 

 

A Musical Story

 

 

Hudo carska stop motion 2d platformščina/avanturščina Vokabulantis.

 

 

Road 96

 

 

Meg kulska anime ritmična igrica, Unbeatable

 

 

Akcijska avanturica Death's Door

 

 

Japonci 1

 

 

Japonci 2

 

 

Slovaški rouglike doungeon tetris, Lootriver :avadodo:

 

 

Čamir style igrica Despelote

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

@AreyMen zgleda ful lepo dokler je pri miru. Čim se začne zadeva premikat in vidim tisto ragdoll fiziko, me vse mine. :D

 

tole, sem isto pisal med livespamom, animacije so res budget-mobile level

 

edit: ajde, pretiravam, sem še enkrat pogledal in ni tako bad, je pa weak.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Danes je izsel cudaski puzzle platformer Minute of Islands. Kul art, malo manj kul animacije, rivjujev se ni.

 

 

Navedek

Explore strange and wonderful islands and dark labyrinths below in this narrative puzzle platformer. Guide young mechanic Mo on her quest to repair a world on the brink of collapse. The powerful Omni Switch at your disposal may not be enough to fix the damage that hides beneath the surface...

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

jst igram oboje SKOZ, Chicory je top, huda grafika zgodba liki vse, tudi par res carskih narativnih twistov je notri, edino malo je kratek... Dočim SNKRX je pa uno pravo, tko res perfect mix nore produkcije, režije, deep likov in tudi ravno prav je dolg

 

napišem malo bolj poglobljen review od obeh zaključim en projekt na šihtu

Povezava do prispevka

:D 

 

Da te ne bo hejt do low budget i pixel igric enkrat sfukal, tako kot kakšnega, ki striktno hejta LGBT vsebine 

 

Tako čez 15 let Galkov sin na highlightu pubertete - ata nekaj ti moram priznat in tega ne bo lahko slišat, pogum sem zbiral 4 leta, usediva se tukaj pod drevo in prisluhni mi

 

image.png.b049c71db8a022b369b2eb8b0c4c7a58.png

 

"Že od malega sem vedel, da sem drugačen. V resnici nikoli nisem užival, da sva skupaj igrala From Software in Sonyjeve ekskluzive. Bom kar naravnost povedal: všeč so mi pixel igrice, Celeste 2 mi je najboljša igra vseh časov, z družinskim prijateljem Abdulom že dalj časa igrava CO-OP pixel igre, Ćamir pa mi ima najkvalitetnejše poste na forumu. Odločil sem se, da se pridružim njegovemu društvu ljubiteljev pixel arta. Toda še vedno mi pomeniš ogromno in si želim tvojo podporo na svoji poti, tudi da bi skupaj igrala pixel igre. Oči ne jokaj prosim, ne morem te gledat, kako jokaš"

Povezava do prispevka

Majstri, saj se mi je bed oglasit s še eno trash igrico, ampak v ghetto gaming krogih se jo opisuje kot zares noro dobro.

 

CRUELTY SQUAD

 

Še posebej pa mi je fascinantno, da so se v tej igrici našli tako levi kot desni krogi, prav uno noben se ne krega, vsem je carska haha. PC Gamer pa ji je dal oceno 93 (igra ni bila rivjujana še skoraj nikjer). V glavnem gre baje za noro carski immersive sim s  hudimi idejami in gameplay twisti. Igra recimo vključuje dilanje delnic, dilanje notranjih organov (po tem, ko razfukaš sovražnike, pobereš organe, ki so trenutno dosti vredni), stealth, ogromno različnih pristopov in velik replay value. Ker gre za immersive sim, torej igrico, kakršnih zadnje čase ni veliko (baje se ogromno zgleduje po Deus Ex), se človek vpraša, zakaj je noben ne pozna.

 

Odgovor je najbrž v tem, da igrica zgleda kot bruhanje.

 

ss_dddae3edc786197aeb01c6db8c0cdf4bce9a8bb9.600x338.jpg?t=1625255421ss_5234b051b742a8cf758fc35895ca563880de1001.600x338.jpg?t=1625255421

 

S tem, da tukaj se mi prav zdi, da so se developerji prav trudili, da so naredili najbolj gnil izgled ever, kot da bi želeli, da njihovo igrico igra ČIM MANJ ljudi. Po svoje mi je tak pristop carski, pač kdor se bo zmogel prebiti skozi bruhanje od grafike, je nagrajen z igralnim presežkom (slično kot Stephen's Sausage Roll npr.), kdor pa ne gre čez sebe ... Pa jebiga. 

 

ss_55bf3180737daae8cde8e9f734dae8aabdd673cb.600x338.jpg?t=1625255421ss_51159c82bf99b6ee60adcf59554991aee62ca130.600x338.jpg?t=1625255421

 

Sam res se sprašujem v čem je point drugače, da se prav namerno trudiš naredit igro, ki je vizualno grozljivo odbijajoča, a v resnici ima zelo kvaliteten in izviren gameplay. @Slinch, ti se malo spoznaš na punk estetiko, a bi rekel, da je to neko nadaljevanje punka v formi igrice, torej upora in anarhije? Zakaj v zadnjem času izhaja toliko trash igric? Ker pomoje tukaj ne morem niti reči, da se prišpara budget z gnilim izgledom, ker pri slednji igrici imam filing, da je budget šel v to, da bo izgled prav namensko gnil. Ker pač je res odkrito proti-institucionalni videz, v bistvu že kar malo devianten, da ti je že malo neprijetno. Referiram seveda na resnično true underground punk sceno, ne bolj komercialni odtis. Dejansko me grafično malo spominja na punk in vse razne random sponke, pasje ovratnice in ključavnice, ki jih punkerji nameščajo nase, tudi tukaj je vse nametano na kup. Kakšno vrednost daješ igrici, ki ima izgled kot Cruelty Squad (ob kateri pravzaprav še Stephen's Sausage Roll looks izpade mainstream)?  

 

https://store.steampowered.com/app/1388770/Cruelty_Squad/

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 30 minutami:

@Slinch, ti se malo spoznaš na punk estetiko, a bi rekel, da je to neko nadaljevanje punka v formi igrice, torej upora in anarhije? Zakaj v zadnjem času izhaja toliko trash igric? Ker pomoje tukaj ne morem niti reči, da se prišpara budget z gnilim izgledom, ker pri slednji igrici imam filing, da je budget šel v to, da bo izgled prav namensko gnil. Ker pač je res odkrito proti-institucionalni videz, v bistvu že kar malo devianten, da ti je že malo neprijetno. Referiram seveda na resnično true underground punk sceno, ne bolj komercialni odtis. Dejansko me grafično malo spominja na punk in vse razne random sponke, pasje ovratnice in ključavnice, ki jih punkerji nameščajo nase, tudi tukaj je vse nametano na kup. Kakšno vrednost daješ igrici, ki ima izgled kot Cruelty Squad (ob kateri pravzaprav še Stephen's Sausage Roll looks izpade mainstream)?  

 

https://store.steampowered.com/app/1388770/Cruelty_Squad/

 

Sicer čist recognizam punk asociacijo, samo se mi zdi da je igrica estetsko bolj vapor-influenced. Recimo igračka Broken Reality minus 80s barve. Nekaj, kar bi našel v skritem folderju v Hypnospace Outlaw. Tudi tematsko se vaporwave ful dotika futuretecha in kapitalizma, zelo satirično distopičen žanr skratka. Čeprav valda, tudi punk je zelo blizu, samo s temi 90s vizualizacijami bi celo opredelil bolj kot core cyberpunk (ne pa tak, kot ga poznamo danes). Ne vem, proper punk estetiko bi morala igrica imo vizualizirati skozi najbolj prepoznavno formo punka, kar je fotokopiran čb/monokromatski kolaž. Idejno pa je itak vse omenjeno anti-establishment in sigurno zavestno replicirano skozi estetiko. Meni bolj za kakšno inštalacijo kot za igrat :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pa Wildermyth ga je tudi konkretno zapokal. Po enem mesecu 89 na meti (pa so reviewali tudi mainstream placi ala PC Gamer in IGN). Baje brutalno dober taktični RPG, tako da summoning @Berbasecks

heroesDrauvenTower.png?t=1624996035

 

Moji frendi iz internetne ustreznice ex-tovarne Rog pa mega priporočajo tudi Ynglet, samo nimam pojma, o čem se gre

 

Gif_E.gif?t=1623144723

 

Na to play imam tudi Minute of Islands, ker mi ta art style ful sede

ss_bb37b1ba94b5b0eb3a63a5b85e3da9bb550926dd.600x338.jpg?t=1624866685

 

Pa avtorji VIRGINIE (dosti OK random walking sim/avantura igričač) bodo dali zdaj zdaj ven Last Stop, zna bit v redu pustolovščina

ss_8668ce2118503567674cb1fd910eec7200098a60.600x338.jpg?t=1626429285

 

Za @Slinch pa baje kul glasbena igrica o metanju šurikenbumeranga Boomerang X

ss_a5ff22efe57ba7b1e30067c88de5dd1598fdd680.600x338.jpg?t=1626148062

 

BACKBONE ima ČUDOVITO pixel grafiko, a igrica kot igrica baje ni neki

ss_3f2aa82e5d504cb9a73516eae41bcef4479b5e13.600x338.jpg?t=1624292669

 

IGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICEIGRICE IGRICE IGRICE IGRICE

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...