Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 1 uro:

Evo feget @Feget, sem si namestil Darkest Dungeon, sem dobil nek poceni pack z DLC-ji. A imaš kak random nasvet za igranje, razen da si characterje poimenujem po mn3 smetani? :D 

 

Nice, nice, mega respect!!!

 

Prvi pro tip: vzami gobavca in ga poimenuj v Galko.

 

Ostali pro tipi: začni s short dungeoni da se malo navadiš igrati, nabavi po 8 bakel in 12 hrane, pa po ene dva itema svete vode, antivenoma in podobnega sranja - in testiraj kaj paše s čem (ko odpiraš skrinje in podobno v dungeonih je precej bolje, če jih aktiviraš s pravim itemom). 

 

Na začetku je dobro imeti kakšnega healarja, prva dva naj bosta kakšna warriorja, zdaj pa plague doctorji, healerji in liki ki so mobilni. Osebno zelo svetujem ogled youtube filmčkov, ki ti bolje predstavijo like in abilitije, da malo začutiš mehaniko igre. Ker na začetku, ko ti ni nič jasno, bodo crkovali ko dreki. Probiaj čim prej vedno ubiti sovražne spake na tretji in četri poziciji - stress dealerji. Zelo dobra mehanika je stun, ki jim vzame en turn, tako da to se splača malo specializirati. Itemi, ki ti zmanjšujejo hitrost in accurancy so za en kurac. V mestu najprej level-up guild in kovača, vse ostalo ni tako pomembno. 

 

Osebno svetujem, da daš težavnost na radiant - omogoča hitrejše levelanje likov in lahko cheataš v smislu, da pošlješ svoje boljše heroje v lažje dungeone - na normal tega ne moreš + level up je precej počnajši, pa igrica že tako ni radno med krajšimi :)

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Sem noter šele par urc, ampak zaenkrat mi zelo dogaja. Res je dober špil, dobra estetika in res surovo nihilistično vzdušje. Also je zajeban špil v tri krasne, pizda ko uleti najbolj random mob se počutim, kot da delam boss fight, skos se mi zdi, da sem korak vstran od tega, da mi nek beden pajek zastrupi in pobije cel party :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

malo huntam za kakšnimi proper indie FRP-ji in mi zgleda tole cool, žal oboje zaenkrat samo za PC/Xbox in posledično seveda brez retail izdaje:

 

Pathfinder: Wrath of the Righteous

123428.jpg

 

Klasičen izometrični RPG, baje precej dark, s ful razvejano zgodbo, mega izbiro likov /classov in res epic širino dogajanja. Role-playing elementi naj bi malo smrdeli po dreku v primerjavi s kakim Divinityjem, ampak ajde, to pač požreš. Torej dosti must play naslov za vse fane baldurs gatov, Divinityja in podobnih klasičnih legend. Pa še to je dejansko drugi špil (prva igrica je bila Pathfinder: Kingmaker) od ruskih avtorjev Owelcraft games, kar je vedno dober znak, pač avtorji navadno v nadaljevanju konkretno izpilijo svoj prvenec.

 

The Ascent

The-Ascent-im-Test-Xbox-Series-X-%E2%80%

 

Futuristični ARPG, ki ga je pacalo samo 12 developerjev, pa kljub temu izgleda odlom hudo. Pri igrici se hvali zelo lepa grafika, dober občutek vertikalnosti in carski cyber-punk vibe. Nisem nekaj ful bral reviewov, ker mi je špil zadogajal samo s to carsko neon-pink-črno barvno paleto :D  Definitivno vsaj za sprobat.

 

Aeterna Noctis

aeterna-noctis-07-23-21-1.jpg

 

Tale hit mi je tudi padel v oči, čeprav ni ne FRP ne XboX/PC only, ampak je multiplatform metroidvania. Zaenkrat dobiva mešane reviewe, ampak tisti ki jo hvalijo, jo RES hvalijo, a la Bloodborne / Hollow Knight tier špil. Kar sicer težko verjamem, ampak mi definitivno zbudi pozornost :D Igrica naj bi bila PEKLENSKO težka, predvsem zaradi platforming elementov, in tako ogromna, da niti ni več zabavno. Hkrati pa izgleda božansko lepo. Še en naslov, ki ga je IMO treba sprobat, da veš pri čem si... ampak vsekakor obeta.

Povezava do prispevka

High-res "realistična" renderirana podoba proti bolj umetniškemu, tudi stiliziranem stilu ali pa celo retro pristop. Ne vem v kateri temi smo imeli o tem debato. 
Točno se spomnim dveh slik, ena je bila Far Cry naslovnica, druga pa ena umetniška. ;) Potem pa je debata šla še malce naprej in to je bilo to. 

Btw, zaenkrat mi ta Route 96 deluje zelo ok. Zares igral pa bom šele zvečer (sem šel zgolj samo skozi uvod)... 


Btw2: je kdo tukaj igral Where the Water Tastes Like WIne ? Dokaj zanimiva in unikatna zadeva se mi je zdela, pa še free na Epicu je bila. Primerno za vsakogar, ki rad bere in načeloma tudi rad piše zgodbe. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Še par zanimivih 2021 zadev ... Pismo, danes sem malo raziskoval, kok je enih reči še izšlo v 2021 ... Od treša do čisto proper zadev, dosti tudi IF-ja, tako da @Flegma, oči na peclje :) 

 

Za Unsighted dosti igralcev pravi, da je najboljša 2021 metroidvania

 

 

Eternal Cylinder zgleja goofy as fuck, ampak baje je kot dobra verzija Spore (legendarna overhypana igra)

 

 

Webbed je igrica o pajku. Vsak, ki kaj ve o Steam reviewih, ve, kak dosežek je, da ima po 5000 opisih status Overwhelmingly Positive. Uspe zelo redkim igram, očitno je res nekaj posebnega

 

swinging_gif_2.gif?t=1634268210

 

Overboard! je nova igrica avtorjev 80 days. 80 days je meni bila carska (pa tudi @Ezoterik je kar pohvalil, če se prav spomnim?)

 

 

Neurocracy je igrica o murder mysteryju. Razrešuješ ga tako, da brskaš po WIkipedii leta 2049. Zveni intrigantno :D 

 

 

Closed Hands baje še en masterful IF

 

 

Fuzz Dungeon - baje zanimiva trash igrica

 

ss_b60f740b5cb7ef06123ae2ec7bece145c3e9d0f2.600x338.jpg?t=1627740027

Povezava do prispevka

Za moj tip indyjev (torej SP s high-end produkcijo) je bilo pa ekstremno kislo leto :( Deaths Door je bil recimo da tak in da je bil najbolj medijsko izpostavljen, pa je zelo povprečen špil. Sprobal bom še Ender Lillies in FIST, ma mi ful ne dajejo tako kvalitetnega vibea kot ga je dajal Hades, Disco Elyssium, INSIDE, Hollow Knight, Hollow Knight, Streets of Rage 4, Witness itd. Ostalih podobih naslovov pa nisem zasledil. Uni fotografski špil mi dejansko deluje edini dovolj kvaliteten pa tud mal bolj alter grafiko lahko požrem, ampak je samo za PC.

 

Po dolgem času bo očitno 2021 leto, ko ne bom dal nobenega inyja na polico :(

Povezava do prispevka

Pa evo če ima kdo cajt: ker je do izida 2022 petard še skor 2 meseca, dejte kake cool predloge za last gen indyje, nima veze od kdaj :) Kriterij: single-player in da ima proper izgled :D Glede žanra sem prilagodljiv ko ukrajinska kurba, sam da je bomba. Meni so bili top:

 

The Witness

INSIDE

ABZU

Hollow Knight

What remains of Edith Finch

Nex Machina

Hellblade: Senua's Sacrifice

Divinity: Original Sin 2

Cuphead

Kingdom Come: Deliverance

Wreckfest

Tetris Effect

Frostpunk

A Plague Tale

Outer Wilds

Disco Elysium

Streets of Rage 4

Hades

 

Ker me je Bog preklel in me naredil za pixlofoba, sem tako prikrajšan za megahite tipa Celeste, Stardew Valley, Dead Cells, Shovel Knight, Hotline Miami, Return to Obra Dinn izd itd, pa posredno tudi fenomenalni Slay the Spire in podobne miki miška hite :(:(

Povezava do prispevka

Ma ja to je tko ko bi en tebi rekel Dej no pridi na Nazi Poetry Youth Festival @Kolpa 2022, sploh ni bad sami prominentni skinhead pesniki bojo, Ezro Pound se bo bralo, skor nič se ne bo teplo migrantov pa B&H Styer bo imel premierno predstavitev Mein kampfa v štajerskem dialektu :D 

 

teško je

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...