Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

DaMachk reče Pravkar:

110€ je pa res razlike:

 

2066 plate se pa sicer res zacnejo pri 206€

 

Samo v cem je fora vzet intela z istim stevilom coreov in nizjimi frekvencami?

Se pravi ni 150€ razlke, kot sem rekel. Za gaming je oboje itak nesmisel. Čakamo lahko itak vedno lahko čakamo.

Najboljši čas za nakup računalnika je vedno ta moment... Lahko počakamo za Ryzna, pa potem lahko spet čakamo za intla, pa ko pride intel lahko spet čakamo ryzna itd...

 

Zdej me verjetno pol foruma gleda kaj govorim, ampak Intel nima v navadi spuščati cene svojim procesorjem NEVER, ampak to je v zadnje pol leta storil, res potiho in čisto solidna alternativa in kdor danes kupuje budget gaming komp je i5 10400 najboljša izbira, kdor pa high end pa 10700k pa se lahko folk na trepalnice postav.

 

Korona je po celem svetu, lockdown, deprasto obdobje in vreme, še RDR 2 so skrekali  :) In kdor kupuje komp naj ga kupi danes, kaj ta ščepec preplačila grafične kartice, pa bodisi kupil rtx 3080 od vojnega profiterja ali preplačal currenent gen je 0 v primerjavi, da bi moral čakati po novem letu, ko bodo zaloge... Če je človek mislil dati 900€ za rtx 3080, potem naj kupi pri nas na bolhi za 1000€ in mirno, kaj boš zdej čakal...

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 23. 10. 2020 at 0:49:

Za sam gaming več kot 8 corov ne boš rabil še naslednjih 10 let. Te novi Ryzni podpirajo pcie4, v praksi to pomeni točno 0 razlike. Če govorimo izključno za gaming je več, kot i7 10700k totalen nesmisel trenutno. Skratka, čez to ne gre nič.

 

 

i7 10700K ali i5  10600K ?

Bo i5 s 6 jedri zdržal tempo z novimi konzolami, al je bolj sigurno it z 8 jedri za futureproofing ?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

i7 10700K ali i5  10600K ?

Bo i5 s 6 jedri zdržal tempo z novimi konzolami, al je bolj sigurno it z 8 jedri za futureproofing ?

 

maksi reče pred 1 uro:

Počakaj da zglanca svojo kristalno kroglo...

 

Maksi ne rabiš nobene kugle, le common sense. Glede na to, da je i5 10600K boljša za gaming, kot je recimo Ryzen 3900x ki je 12/24. Veš kaj potem naredi šele r7 3700x. Ampak to še ni vse, da pridemo na konzolni perfomance moramo še malo 3700x downclockat, medtem ko 10600k lahko še dodatno overclockamo. 

Se pravi imamo na papirju potem kar oreng gap.

 

Tko da brez kakih kristalnih kugel, lahko rečemo, da i5 10600K bo z lahkoto držala tempo z novimi konzolami. Tako kot je recimo 7 let nazaj i5 4670k z lahkoto držal in še danes drži tempo z konzolami oziroma ima ene 2x hitrejši tempo od konzol.

Povezava do prispevka

K se veselo kregate kle, mi je pomoč bil mn3 večkrat.

 

- Iskal al core 2 duo al core 2 quad - Vzel quad core (Seveda igre niso lih podpirale vsega takrat) vendar se komp uporablja še danes (Samo ssd sem dal notri in je spet raketa) za dnevna opravila po 12 letih še vedno top :)

- Iskal zamenjavo zanj in je bil na mizi I5 4690k ali I7 - 4790k - Po priporočilu sem vzel I5 - 4690 sej so 4 jedra dovolj. Po 6 letih sem ugotovil da je za igre začelo zmanjkovat dočim kolega ki ima 4790k še ne čuti potrebe po menjavi. :) Dobro komp imata zdj tamale 2 za šolo je ok. Sam še grafiko jima kupim (bonus ker je integrirana)

- Zdj sem čisto ven vendar mi je @Jenno pomagal in sem vzel za tistih par € 3700x . Mislim da je dobra odločitev. 

 

Tko da mojih 5c če je razlike par € vzami malo boljše za dolgi rok. Če ma multithreading opcijo vzami to. 

 

Intel vs AMD ... Pozitivna stvar mi je pri amdju trenutno to da lahko vzameš samo nov proc. Tudi na malo starejših platah. Dočim Intel če sem prav razumel moreš vse komplet menjat.

 

Lp

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

 

 

Maksi ne rabiš nobene kugle, le common sense. Glede na to, da je i5 10600K boljša za gaming, kot je recimo Ryzen 3900x ki je 12/24. Veš kaj potem naredi šele r7 3700x. Ampak to še ni vse, da pridemo na konzolni perfomance moramo še malo 3700x downclockat, medtem ko 10600k lahko še dodatno overclockamo. 

Se pravi imamo na papirju potem kar oreng gap.

 

Tko da brez kakih kristalnih kugel, lahko rečemo, da i5 10600K bo z lahkoto držala tempo z novimi konzolami. Tako kot je recimo 7 let nazaj i5 4670k z lahkoto držal in še danes drži tempo z konzolami oziroma ima ene 2x hitrejši tempo od konzol.

 

Šimšalamima Huhu reče pred 7 urami:

Valda bodo vse next gen igre tako v nulo optimizirane in izkoristil zadnjih 32KB cacha in 5 MHz na CPUjih, da bosta 2 jedri naredila komadno razliko. High end moderni PC hardware proti nekim gajbam, ki od vedno že v štartu capljajo za gaming PCji.

 

torej, če poenostavimo; vi pravite da i5 10600K bo dovolj za (vsaj) 60fps PC gaming za naslednjih 7 let, tudi v luči SSD revolucije (:D), ki se obeta?

prišparam teh 130€ za kaj drugega - vzamem raje takoj več RAMa ? :D

 

Povezava do prispevka

Atomic pri primeravi s 4670k in tedanjimi konzolami ignorira, da je razlika med tedanjimi desktop procesori in jaguarja ogromna (IPC jedra na njem je nekje na nivoju Athlona 64), sedaj pa boš dobil najnovejši Zen 2 proc. Glede na to, kako jebivetrske konzolne porte dobimo zadnje čase, bo potreben vsak mhz in jedro za optimalno delovanje.

 

Pri šestjedrniku lahko zgolj upaš, da bodo developerji optimizirali igre za delovanje na šestjedrnikih.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

To je pač vprašanje za kristalno kuglo ali top level industrijskega analitika, ki je v Sloveniji samo maksi. Zelo verjetno ja, oz. če bo zmogljivost v igrah postala problem tudi 3900x ne bi kaj velik pomagal.

 

Tadej 4790k ima tudi samo 4 jedra, ali misliš, da v igrah HT dela tako razliko, da si na uč opazil problem v CPUju?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

 

torej, če poenostavimo; vi pravite da i5 10600K bo dovolj za (vsaj) 60fps PC gaming za naslednjih 7 let, tudi v luči SSD revolucije (:D), ki se obeta?

prišparam teh 130€ za kaj drugega - vzamem raje takoj več RAMa ? :D

 

Ali bo i5 10600K fural naslednjih 7 igre na vsaj 60FPS = DA

Ali ti svetujem za naslednjih 7 let i5 10600K = NE

 

Iz preprostega razloga, ker PC standard se bo v naslednjih letih dvignil na 144hz, če to ni že standard. Tudi če nima mulc še 144hz monitorja, ga bo hotel imeti, mogoče čez 2 leti, ali čez 5 in takrat ti bo žal, da se nisi stegnil 100€ za i7 10700k, ki pa je kar 33% večja kapaciteta procesorja.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Glede na to, kako jebivetrske konzolne porte dobimo zadnje čase, bo potreben vsak mhz in jedro za optimalno delovanje.

 

LOL Maksi, kaj si ti dobil? Ti nisi nič dobil, ti ene igre ne moreš igrat na svojem PCju :)

 

Kot slab port se smatra igra, ki potrebuje bistveno več moč, kot je konzola močna za enak razultat, kot je na konzoli. O kateri igri je govora? Ti si sicer rekel, da jih je več...

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

To je pač vprašanje za kristalno kuglo ali top level industrijskega analitika, ki je v Sloveniji samo maksi. Zelo verjetno ja, oz. če bo zmogljivost v igrah postala problem tudi 3900x ne bi kaj velik pomagal.

 

Tadej 4790k ima tudi samo 4 jedra, ali misliš, da v igrah HT dela tako razliko, da si na uč opazil problem v CPUju?

 

Ej velik manj bottleneckanja je bilo pri 1080ti :) Ma se je HT poznal sploh pri BFV ki je procesorsko kar požrešen :) 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Če pa si napisal, da dobivamo take porte zadnje čase... katere take smo dobili? Mene tudi zanima.

RDR 2 je tak primer, HZD

 

sicer pa omenja 144hz gaming, tega verjetno ne boš videl pri next-gen naslovih kjer bodo res izkoriščali proc, trenutno ni proca na trgu, ki bi bil več kot 2x hitrejši v igrah kot tisti na konzolah

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 57 minutami:

RDR 2 je tak primer, HZD

To ni res.

To so recimo settingsi, ki so ekvivalent tistih na trenutno najmočnejši konzoli.

712DCFA0C4802B91CA1FC3B12B462C13B280807B

 

 

Neka stara cheap grafična ala rx 590, na teh nastavitvah poganja precej bolje od xbox one x. Lahko bi rekli, da smo na PC dobili  optimiziran port potem.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 55 minutami:

sicer pa omenja 144hz gaming, tega verjetno ne boš videl pri next-gen naslovih kjer bodo res izkoriščali proc, trenutno ni proca na trgu, ki bi bil več kot 2x hitrejši v igrah kot tisti na konzolah

Kaj ti govoriš človek? Si ti bolan? Zakaj bi moral bit 2x hitrejši? A ta proc v konzolah pa ne more določenih naslovov poganjat na 144fps?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...