Skoči na vsebino

Trenutno igram [07/2021]


Priporočeni prispevki

Nazaj sem po skor letu dni zalaufal Empyrion Galactic Survival

 

Tole je najbolj cuden space exploration game, kar jih obstaja. Korejski F2P MMOji iz leta 2004 majo boljso grafiko, UI zgleda kot da ga je skupi sklamfala posebna vrsta avtistov, pri katerih sem lead designer bil jaz in pa developerji so na nekih cudnih trdih drogah. Playerbase jim od 2016 vpije v faco, katere buge naj popravijo, pa s cist vsakim novim patchem popravljajo hrosce, za katere se sami niso vedeli, da obstajajo. Meanwhile spil na trenutke laufa na diapozitivih in je nasplosno ful hroscat experience overall

 

Ampak I'll be fucked, ce se pod vsem tem gnilim povrsjem ne skrivajo diamanti. Spil je vbistvu NMS na ornk steroidih, grozn ko kurba z alien insecti, spiderji, nekimi dinozavri naokol po planetih, ki te potamanijo ze v tutorialu, ce nisi previden. Crafting sistem je razvejan beyond karkoli kar sem do sedaj igral, skor na nivoju Factoria, tech tree z novimi skilli in opremo je narejen na isto noto kot v NMS. Nabiranje surovin, base building, FAKING AVTOMATIZACIJA JE V SPILU NOTER, HOLY SHIET, TOLE JE BOLJS KOT FACTORIO IN SATISFACTORY, raziskovanje proceduralno zgeneriranega vesolja, hunger/energy management, prakticno ista stvar kot ostali survival/crafting spili. Je pa mnogo bolj combat oriented. Ce je NMS nek chillaxed exploration experience s priloznostnim combatom, ti v temle spilu NPCji stalno uletavajo raidat tvoje baze, v vesolju ali na planetih. V trenutku, ko si prides navzkriz z dolocenim factionom, drek prileti v ventilator, dobesedno. Zej nebom pretirano hvalil combata, ker je kar malo frustrirajoc z vsemi hrosci ampak ko vse deluje (predvsem CE deluje) kot mora, je tole ornk, ornk noro super fino fajn igrati. Tu so se misije pri posameznih factionih, ki jih se nisem uspel sprobati, obvezen trading z NPCji, piracy, raidanje ostalih NPC baz in pa multiplayer, ki ga zacuda igra ogromno folka in je narejen priblizno tako kot Rust, znaci wipe serverja po tolk in tolk pretecenega casa, vsaj na official serverjih

 

Zbuggana v tri pizde materine, z grdim UIjem in grdo grafiko ampak tako zasvoljiva za igrat... Na rit me je vrgel dejanski scope celotne igre, ker je res ogromna. Najvecji trenutni problem je to, da je spil all over the damn joint in se ne more odlocit, v kateri kategoriji je najjaciji, ker hoce bit v vseh. Kar mu, roko na srce, tudi kar dobro uspeva. Z malo lepso grafiko, ne-arhaicnim user interfaceom in spoliranimi hrosci, je tole gladko top 3 predstavnik tega zanra, skorajda bi si upal trditi boljsi od NMSja in ED: Odyssey skupaj (obligatory JEBITE SE FRONTIER DEVELOPMENTS rant). Nazalost developerji Empyriona enmal resemblajo FDev-ovce s tem macehovskim obnasanjem in tretiranjem lastnega playerbasea, a je tu na sreco do roba poln Steam Workshop z nesteto blueprinti in gameplay altering modi, ki arguably se najbolj resuje igro, pa tut multiplayer community je carski, sploh na official serverjih

 

Ni kaj, cuden spil, zelo cuden, v bolj pozitivnem smislu kot negativnem, kajti ko vse dela kot mora, se prakticno ne mores odtrgat proc, a vsake toliko ti stisne en zidarski samar, ko te z motorjem vred katapultira v orbito planeta (dobesedno, lol). Ne vem, al ga naj priporocim al ne, cist honestly speaking :D

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

Diary of a Ninja, day 22:

 

Ninja Gaiden Sigma Master Collection

 

Evo, nardil še Very Hard playthrough, ranking Master ninja po scoru, worldwide sem na PSNju na lestvici na 14. mestu.

 

 

 

Sem potem šel direkt na mazohistični Master Ninja difficulty in sem trenutno čez najtežji del igre (prvi del chapter 1, ko si lolek brez healtha, udarcev, countrov in igra ti meče na destine rdečih, ta najbolj zajebanih, ninj, v prostore, ki so 2x2 m po velikosti).

 

''Neslavni'' Yellow Room of doom (kjer večino folka dokončno obupa) sem uspel nardit ''no hurt'' in celo v času za bonus score. 

Mislim, da sem na tole spodaj bolj ponosen kot na kak Dark Souls SL1 run.

 

Če koga zanima kako zgleda ta ''soba veselja'', spodaj video. Team Ninja v vsem svojem sadizmu. Morda ne izgleda težko na videu, ma je daleč, daaaaleč od tega, ker ena napaka in si mrtev (katerikoli hit ti zbije cca 3/4 life bara) in nazaj na začetek stopnje (ne sobe, ampak na začetni menu igre :D )

 

 

 

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
  • Ne me jebat 2
Povezava do prispevka

Bitsu, kak pa je kaj tvoj comment na OG verzije (torej Black in 2) vs. Sigma? Ker na internetu so slednje dosti osovražene. Sam na srečo imam OG Black za Xbox in dvojko za 360, tako da ne bom kupoval rimastra, ampak me res zanima, če misliš, da po Sigma verzijah hate pada upravičeno?

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 49 minutami:

Bitsu, kak pa je kaj tvoj comment na OG verzije (torej Black in 2) vs. Sigma? Ker na internetu so slednje dosti osovražene. Sam na srečo imam OG Black za Xbox in dvojko za 360, tako da ne bom kupoval rimastra, ampak me res zanima, če misliš, da po Sigma verzijah hate pada upravičeno?

 

Kak že rečejo, ''once you go Black...'' :D 

 

Black je super za nostalgike, ampak roko na srce sem malo nazaj ga sprobal in je Sigma močno podcenjena na netu. Black ima recimo še trikrat slabšo kamero in se mu vidijo leta (res se vidi, da je to špil iz 2004), Sigma je za moje pojme več kot solidna. Meni je kar se enke tiče boljša Sigma, imaš še novo orožje, enemy placement je drugačen, Ratchel misije (ki jih folk ne mara, ampak meni so ok oz. znosne).

 

Drugače velja za dvojko, kjer je vanilla (xbox verzija) dvojke dosti boljša od Sigme.

 

Sicer v MC dobiš Sigma Plus verzijo enke, ki je bila na Viti. Skoraj ista kot Sigma, ampak ima še neke enchancemente, ki jih odklepaš, pa dodatne misije v Mission mode se mi zdi.

 

Sej na netu folk boj kurca Sigma2 kot Sigma1. Sigma 2 je precej drugačna napram Vanilla NG2. Medtem ko Sigma1 vs Black ni take razlike, so bolj minorne reči.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

koncal supraland, mi je bil v bistvu kar kul. combat je sicer bolj bogi, puzzli naceloma niso tezki, tudi platforming ni neki zajeban. je pa kul obcutek raziskovanja, vsaj na zacetku. na koncu se je mi sicer malce vleklo. tako da se mi po zadnjem sefu ni dalo iti do 100% in poiskati vseh manjkajocih zadev

Povezava do prispevka

Metro Exodus na PS5: Res mi ni jasno zakaj eni na tem forumu to igro hvalijo ko nek nadpovprečen FPS... Gunplay mi je res slab, sploh merjenje z snajpo je dizastr nakar kljub temu da je bil merek 100% na glavi nekoga po sproženju na veliki razdalji ne zadaneš, po drugi strani te pa iz iste razdalje zadane folk z shotgunom lol. Angleški VO je več al manj dizastr in večkrat se zgodi da 3je hkrati govorijo. Zgodba je meh, sovragi so meh. Stealth je kr neki in kdor preigra to igro brez da ga opazijo je imo mazohist. Zaklon sploh ni zaklon razen če je res zid med tabo in sovragi ker drugač fašeš metke v rit brez da ti je jasno od kje in kdo za vraga strelja nate... Skratka komaj čakam da preigram in fuknem škatlo z igro vred nekam da je nikol več ne vidim... 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

  

Gatsu reče pred 7 minutami:

Metro Exodus na PS5: Res mi ni jasno zakaj eni na tem forumu to igro hvalijo ko nek nadpovprečen FPS... Gunplay mi je res slab, sploh merjenje z snajpo je dizastr nakar kljub temu da je bil merek 100% na glavi nekoga po sproženju na veliki razdalji ne zadaneš, po drugi strani te pa iz iste razdalje zadane folk z shotgunom lol. Angleški VO je več al manj dizastr in večkrat se zgodi da 3je hkrati govorijo. Zgodba je meh, sovragi so meh. Stealth je kr neki in kdor preigra to igro brez da ga opazijo je imo mazohist. Zaklon sploh ni zaklon razen če je res zid med tabo in sovragi ker drugač fašeš metke v rit brez da ti je jasno od kje in kdo za vraga strelja nate... Skratka komaj čakam da preigram in fuknem škatlo z igro vred nekam da je nikol več ne vidim... 

 

jp.

 

igrica je primer dvojno precenjenih jajc. Najprej od Metacritica kar se tiče splošnega scora, pol pa še od faktorja Uuuu igrico so delali neki čudaški rusi/ukrajinci/sovjeti, ful ima poseben vibe, res je hud špil

 

nope, špil je skrajno povprečen FPS s katastrofalno spisanimi liki, zgodbo in dialogi na nivoju spisa iz 6. razreda OŠ.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Jaz na morju igram:

 

Man of Medan: overall cool pustolovščina/srhljivščina z res noro noro veliko jump scarov - tako na par minut je en. Ker igram s slušalkami sam v temi me itak vedno znoa vrže s stola. Noben presežek in žal precej slabše od Until Dawn. Ampak soliden popcorn špil. 5/10.

 

Dishonored 2: zabavna thief/deus ex - vania. Žal ene 10x slabša in manj impresivna od Preya, ampak na normal, kjer lahko večinoma vzameš rambo pristop in pokolješ vse, kar ok. Če bi se moral skrivati in igrati stealthy bullshit bi popizdil. Solidno, ampak ne nadpovorečno. 6/10.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

Jah Metro Exodus ni lih presezek, vendar je se vedno dobra za igrat, vsaj na PCju. Se pa igri definitivno pozna ukrainski izvor.

 

Ma veš kaj je problem, glede na opise "kritikov" in metascore oceno, ki je tam na nivoju Dooma 2016 in Titanfalla 2, pač na začetku pričakuješ malodane life changing izkušnjo :) Sploh na konzolah, kjer ni STALKERja in nimaš teh ruskih hitov razen starih Metrojev. Jaz sem se na primer dejansko lotil špila s takimi pričakovanji, kot da gre za ruski Half Life 2.

 

No dobil sem pa average shooter s svinjsko corny liki in zgodbo :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 9. 7. 2021 at 19:02:

Saj ne, da imaš sa konzola ene najboljših iger ever made (Bloodborne, BOTW, GOW, etc.).

Opali si en šamar. Mogoče se ti bojo malo razširila obzorja, namesto, da se navdušuješ nad nekimi mid tier zadevami lol.

 

u čustvo :confused:

 

BOTW sem drugače na Wii U preigral - kr uredu igra.

Itak da gre za fenomenalno izkušnjo in je ena najboljših iger kar sem jih igral, ampak tega ne bom nikol priznal ker je sa konzola in ni PC native.

Tak da kr uredu je max naziv za karkoli iz konzol :D

uredilo bitje Pennywis3
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 54 minutami:

u čustvo :confused:

 

BOTW sem drugače na Wii U preigral - kr uredu igra.

Itak da gre za fenomenalno izkušnjo in je ena najboljših iger kar sem jih igral, ampak tega ne bom nikol priznal ker je sa konzola in ni PC native.

Tak da kr uredu je max naziv za karkoli iz konzol :D

Ne stoj bit zdej tle neki smešno wholesome, ki mi udarja ven manjvrednostni kompleks. Mrš dej. :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

V dveh dneh sem skuru, uh, skor 10 ur v Empyrionu

 

V tem cajtu se mi je uspelo zastrupit s surovim fujtrom, zastrupit iz pajkovega ugriza, zataknit s speederjem v drevo in razpizdit lokalno prebivalstvo, ker sem (po pomoti, se razume) odprl eno njihovo kisto jabolk. NPCji iz Obliviona so krotke mucike napram tem modelom, ko te zasacijo pri kraji. Gone are the days, ko so se razpizdili nad tabo s STOP RIGHT THERE, CRIMINAL SCUM (se pomnite tovarisi?) monologom. Dandanes ti samo sprozijo sulico v glavo in one shottajo, ce jih razjezis

 

Niti placa za bazo mi se ni uspelo najti, pa me ze vsa flora in favna planeta sovrazi do obisti, lmfao. Kaj sele, da bi bazo zgradil in vzpostavil neko avtomatizacijo. Bolano dober spil. Ga lahko safely priporocim vsem survival fanatikom, ce lahko spregledate nekaj (kar nekaj :D ) hroscev in nerodnost gameplaya. Spil ma tut manjsi learning curve, a nic pretresljivo strmega. Frontier Developments je lahko sram v dno njihovih ciganskih angleskih dus. Empyrion povozi Odyssey na celi crti in z vedno vecjo gotovostjo lahko trdim, da je pune boljsi od NMSja, al pa samo men osebno tolk bolj sede, ker je bolj action packed s horror elementi kot pa zenovsko fotografiranje galaksije No Man's Sky-ea. Sprobite :)

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...