Skoči na vsebino

Italija


osis

Priporočeni prispevki

Jaz sem pred kratkim za rentacar na Sardiniji uporabil Auto europe. Ni bilo problemov, so pa seveda pri končnem ponudniku (Viaggare) ponudili še svoje zavarovanje. Avto primerno italijanskim razmeram popraskan, vse označeno na prevzemnem listu. Pri samem prevzemu smo posneli avto okoli in okoli, poslali video na agencijo in enako ob vračilu avta. Čakam še na sprostitev depozita.

Kar se pa vlakov na Siciliji tiče, sem šel sicer samo Catania Siracusa, ampak kot drugje po Italiji so bili točni in proti slovenskim hitri :)

Povezava do prispevka
Chris reče pred 2 urama:

razen če se furaš po AC, za katero pa boš mastno plačal. 

Wat? 

 

In Sicily, tolls only have to be paid on the A20 motorway between Messina and Palermo and the A18 from Messina to Catania.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 11 minutami:

Wat? 

 

In Sicily, tolls only have to be paid on the A20 motorway between Messina and Palermo and the A18 from Messina to Catania.

nas je google metal iz avtocest zaradi tolls. samo določeni deli v mestih so bili zastonj. 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 2 minutama:

nas je google metal iz avtocest zaradi tolls. samo določeni deli v mestih so bili zastonj. 

Malo težko verjamem. Kolega je bil ravno 2 meseca nazaj, pa je rekel, da je bilo povsod vse zastonj z eno izjemo, kjer je on vozil. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Malo težko verjamem. Kolega je bil ravno 2 meseca nazaj, pa je rekel, da je bilo povsod vse zastonj z eno izjemo, kjer je on vozil. 

pol smo pa mogoče imeli ponesreči vkljopljeno še izogibanje avtocestam, ups :rofl:
kakorkoli, sicilija nam je bila zanič, z izjemo etne, agrigenta, san vita lo capa, cefaluja in taormine. nasplošno plaže porazne, hribovita notranjost je lepša. cel jugozahodni del sicilije je ena velika pokrita plantaža, veliko shady zamorcev, smeti povsod, prostitutke pri belem dnevu na sos postajah, regionalne ceste s luknjami, ki se jim je treba izogibat. aja. wc školjke brez pokrovov za se usest. 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Meni je bila Sicilja kul, čeprav sem res bil že 7 let nazaj :) rent a car, pajek odpeljal avto, fasal kazen za prehitro vožnjo na avtocesti. Ampak vse kup je bil dober trip, mam lepe spomine. Je pa res mal ciganarije povsod, pač Jug Italije. To vzameš v zakup in izkušnjo.

 

Bla sva Palermo, Corleno (sam mim peljala), Agrigento, Enna (tu fasal pajka, ker so imeli velikonočno procesijo in je bilo samo takrat prepoved parkiranja, ampak je bila prepoved napisana na roke v Italijanščini :D) , Syracuse, Taormina, Etna (Airbnb v eni fenomelnalni gorski vasici zraven) in Cefalu. Vse bolj ali manj super.

 

Se bom slej ko prej vrnil s familijo.

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 11 urami:

Meni je bila Sicilja kul, čeprav sem res bil že 7 let nazaj :) rent a car, pajek odpeljal avto, fasal kazen za prehitro vožnjo na avtocesti. Ampak vse kup je bil dober trip, mam lepe spomine. Je pa res mal ciganarije povsod, pač Jug Italije. To vzameš v zakup in izkušnjo.

 

Bla sva Palermo, Corleno (sam mim peljala), Agrigento, Enna (tu fasal pajka, ker so imeli velikonočno procesijo in je bilo samo takrat prepoved parkiranja, ampak je bila prepoved napisana na roke v Italijanščini :D) , Syracuse, Taormina, Etna (Airbnb v eni fenomelnalni gorski vasici zraven) in Cefalu. Vse bolj ali manj super.

 

Se bom slej ko prej vrnil s familijo.

ja mi smo bili letos in smo šli kar konkretno turo s kombijem in si ogledala skoraj vse kar se je videti dalo, divje kampirali čez noč. Če greš po AC verjetno ne vidiš vmes toliko revščine, smeti, prostitutk in podobnega ob cesti (isto velja za tudi za cel podplat italije (kalabrija). kot sem rekel jugozahod je samo ena pokrita plantaža paradižnikov, verjetno za celo evropo ali celo izvoz na ostale dele sveta. Realno nam je bila s tega vidika lepša albanija, pa tudi to smatramo še nekako za tretji svet, še posebej ko prideš po mejnem preodu iz crne gore v skadar. 

 

Also nevem zakaj hodite sploh v Corleone, saj v filmu Godfather ni bilo nič tam snemano, največ pomembnih dogodkov je bilo snemanih v mestecu Savoca. 

 

Slika omenjenih plantaž na siciliji s spleta (irl pogledi so še hujši, ponekod bi bila ta cela dolina bela od plantaž)

Tomato Greenhouses - Pachino Sicily Italy Stock Photo - Image of exterior,  ground: 107611404

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Karkoli vzameš od rent a car na Siciliji, samo ne vzet Goldcar, ker te bodo okradli na nek nacin. 
 

Drugace pa je najboljse imet avto, avtocesta je bila za placat samo na enem delu v smeri Palermo-Messina (kjer jim itak nekaj ni prav delalo in nisem placal nic) in Messina-Catania. 

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 1 uro:

Jug Italije in Sic sta v taki pizdi, da ITA hodijo delat v ALB v klicne centre.

albancev je dosti v v južni pugliji. (taranto, otranto, lecce). Tja jih je veliko migriralo med vojno, zgodil se je tudi en brodolom kjer je umrlo nekaj manj kot 100 albancev, večinoma otroci in ženske. V Otrantu je lep spomenik na ta dogodek, češ v upanju in spomin da se kaj takega ne bi zgodilo več. Spomenik je ubistvu ladja istih dimenzij kot je bila ta na kateri je bilo v času brodoloma 142 ljudi. Cel otranto je vreden ogleda, zelo lepo mestece.

300px-Otranto_BW_2016-10-18_16-19-01.jpg

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Lepo lepo-. Italija je res naš as v rokavu, ko maš dva dni časa pa potrebo po dobri hrani in umetnosti zgodovini.

 

Dober dokumentarc je bil na rtvslo; Idealna mesta. Palmanaova in par drugih severnoitaljanskih mest + Nova Gorica; dobra rdeča nit za vikend izlet.

 

https://365.rtvslo.si/arhiv/dokumentarci-kulturno-umetniski/174763077

Povezava do prispevka

Kako je s sicilijo poleti, da greš recimo sem ne na hrvaško na glavni dopust, recimo 6 in 7 mesec? Predvsem mislim glede vročine in količine turistov in plaže - je to tista sardela na mivki varjanta plaže kjer imaš od sence max senčnik, ali obstajajo plaže ki imajo v oazadju tudi kaj naravne sence? 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
kemik reče Dne, 3. 10. 2023 at 9:06:

Kako je s sicilijo poleti, da greš recimo sem ne na hrvaško na glavni dopust, recimo 6 in 7 mesec? Predvsem mislim glede vročine in količine turistov in plaže - je to tista sardela na mivki varjanta plaže kjer imaš od sence max senčnik, ali obstajajo plaže ki imajo v oazadju tudi kaj naravne sence? 

Po videnem zdaj v oktobru močno odsvetujem obisk Sicilije v juliju/avgustu, ker mora bit neznosna vročina. Plaže, kolikor sem jih zdaj videl, ponujajo bolj malo naravne sence, ampak verjetno itak najdejo kaki biseri, kjer je manj folka.

 

V vsakem primeru pa Sicilijo močno priporočam, super je.

PANO_20231007_182953.jpg

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
dijo_porko reče Dne, 31. 7. 2023 at 10:16:

Jaz sem pred kratkim za rentacar na Sardiniji uporabil Auto europe. Ni bilo problemov, so pa seveda pri končnem ponudniku (Viaggare) ponudili še svoje zavarovanje. Avto primerno italijanskim razmeram popraskan, vse označeno na prevzemnem listu. Pri samem prevzemu smo posneli avto okoli in okoli, poslali video na agencijo in enako ob vračilu avta. Čakam še na sprostitev depozita.

Kar se pa vlakov na Siciliji tiče, sem šel sicer samo Catania Siracusa, ampak kot drugje po Italiji so bili točni in proti slovenskim hitri :)

koliko casa si cakal na sprostitev depozita? kako je bilo vozit po Sardiniji? ste sli karkoli manj znanega pogledat?

Povezava do prispevka

Ne vem, jaz kakih komplikacij nisem imela, do pa v Iraliji najbolj obutani. Kolikor vem depozit sprostijo nazaj, ko vrneš avto in pregledajo koliko je bencina etc. Jaz nikoli nisem opazila kakih zamud. 

 

Ko smo že pri rent a carih, kako je najlažje priti od železniške postaje Trstu do letališča? Naslednjič, ko smo v Sloveniji letimo do Bologne, 2 dni tam, potem pa razmišljam z vlakom do Trsta (na splošno imam raje vlak, samo ne v Sloveniji) in izposoja avta tam, ker od tam tudi letimo nazaj. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
lizz reče pred 16 urami:

koliko casa si cakal na sprostitev depozita? kako je bilo vozit po Sardiniji? ste sli karkoli manj znanega pogledat?

Cakala sva en mesec... 

Jugozahod ze tako ni pomoje neki turisticno znan. Bila sva v blizini Cagliaria (lusno mesto, ni veliko turistov, sploh v primerjavi s kaksnim Napolijem), proti severu sva sla do Spiagga di piscinas (tukaj so bili na poti kar prelazi), proti vzhodu do Campulongu (obmorska cesta, gor pa dol med hribcki)...

uredilo bitje dijo_porko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...