Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 8 urami:

Drugac ima feget zelo redko prav in res je prava driska, ampak steam deck so resnicno pasja jaca :hmm:

 

Hard disagree, imo uizi najboljša konzola do zdej.

 

Je pa Switch imo uizi največje smeti od konzole do zdej, pa mi ni bad, da folk uživa v njemu. Treba pač razumet prioritete nekoga, na Steam Decku lahk igraš večino Switch iger džabe, v boljši resoluciji in s petkrat boljšo izkušnjo, obenem pa poganja praktično vse Steam igrice. Nivo kvalitete, ki jo dobiš na Decku je pač neki kar si jst nism niti predstavljal da je možno, dost špilov zgleda bol smooth kot kjerkoli drugje, kontroler je res best ever in uporabljaš ga lahk za kerkoli igrico, magar bedne indie smeti iz itch.io. Dejansko ne štekam tega hejta, ki ga maš do njega, sam verjetno pač ne popraska točno specifičnega itcha, ki ga maš.

 

Feget po drugi strani sam trola, Steam Decka ni vidu še niti od blizu in ko ga bo enkrat dubu bomo 2 leti poslušal kako je najboljša konzola po Witcher III 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
violaMB reče pred 28 minutami:

Ker sem nov v Steamu in na google na najdem odgovora me zanima ali se kje v trgovini pred nakupom vidi če je igra kompatibilna s Steam deckom?

Na Decku vidis v storetu ikono pri vsaki igrici:

xncCKE4.png

 

In na details strani:

4fri1sD.png
 

Na PC klientu oz. na webu pa tudi na details strani desno spodaj oznaceno, naprimer:
https://store.steampowered.com/app/232090/Killing_Floor_2/
vMnysZv.png

 


Klele sm tut neki napisal na to temo:

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 45 minutami:

 

Zakaj? 

 

Btw je to že kdo kupil ki je imel ob igranju na Sony in Nintendo drkalicah težave z mravljinčenjem prstov zaradi majhnosti gumbov in vsega?

 

Ene par jih je tule že opisalo izkušnje glede tega. In pohvalili napravo, da tudi po dolgotrajnih seansah niso imeli problema s tem.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

Zakaj? 

 

Btw je to že kdo kupil ki je imel ob igranju na Sony in Nintendo drkalicah težave z mravljinčenjem prstov zaradi majhnosti gumbov in vsega?

Z Dualsensom nimam težav - na DS4 so se mi občasno pojavljali.

Deck se pojavijo, ampak se nekaj časa da igrati. Precej bolje kot Switch.

Switch (lite) mi je bil obupen - mravljinci že po krajših seansah (20-30 min).

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 16 minutami:

Z Dualsensom nimam težav - na DS4 so se mi občasno pojavljali.

Deck se pojavijo, ampak se nekaj časa da igrati. Precej bolje kot Switch.

Switch (lite) mi je bil obupen - mravljinci že po krajših seansah (20-30 min).

 

3DS oz PS Vito pa nisi imel? Ker ti dve napravi men sprožita mravljinčenje po 10 minutah če gre za kako akcijsko igro... Dejansko nisem mogel usut zadnjega šefa v Metroid samus returns ker fight traja res dolgo in na koncu povsem podivja jaz pa prstov sploh ne morem več uporabljat v tistem momentu...

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

Na Decku vidis v storetu ikono pri vsaki igrici:

xncCKE4.png

 

In na details strani:

4fri1sD.png
 

Na PC klientu oz. na webu pa tudi na details strani desno spodaj oznaceno, naprimer:
https://store.steampowered.com/app/232090/Killing_Floor_2/
vMnysZv.png

 


Klele sm tut neki napisal na to temo:

Najlepša hvala 

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

 

3DS oz PS Vito pa nisi imel? Ker ti dve napravi men sprožita mravljinčenje po 10 minutah če gre za kako akcijsko igro... Dejansko nisem mogel usut zadnjega šefa v Metroid samus returns ker fight traja res dolgo in na koncu povsem podivja jaz pa prstov sploh ne morem več uporabljat v tistem momentu...

3DS in Vite nisem imel…

Povezava do prispevka

PS Vita men tut crampse povzroca, sam mam itak neproporcionalno vlke tace in mi je pri vsakem handheldu se bil to problem. S tem razlogom spilam Steamworld Dig 2 na peceju :/

 

PSP je bil enmal vecji, ni blo takih problemov back in the day

 

Upam, da me Gabeboy ne poslje na amputacijo, sam IMO me ne bo, je dost velik ocitno

Povezava do prispevka

Če igraš switch handheld z joyconi si res mega čeh in si zaslužiš najmanj revmo v prstih. 

 

Za switcha se kupi pro ročke (recimo Hori pro) in imaš svinjsko udobno handheld konzolo, kjer te roka nikoli ne boli.


Tudi pri 3ds in viti so nastavki, ki konozlo naredijo bolj podobno controller prijemu nujni. 

Povezava do prispevka

Včasih se je reklo, da je spet japanac nadmudril bosanca. Tko zdej nateguje Fegeta, ko mu proda milijon in en dodatek, da se pederska ročica ne počuti neudobno in ne buba, nevajena krampa in lopate. <_< Kar pravšnji nick, ja.:whistle:

 

Kaj več od Switcha si niti ne zaslužiš.

uredilo bitje Gogy
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Največji trol tu si tako ali tako ti 

 

To da se switch 100x bolje igra in drži s pro controllerji je pa jasno vsakemu, ki ima v sebi vsaj malo gajerske krvi.


Če tole ne izgleda kot 10x boljša ročna konzola potem pa tudi jaz nisem računalničar po poklicu.

Black-Split-Pad-Pro-Controller-for-Nintendo-Switch.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Nekaj vtisov pri Steam Decku:

Kot kaže sem dobil verzijo z ventilatorjem ki ne piska ampak samo piha kar me zelo veseli saj če nimaš sreče dobiš verzijo ki ima nadležen whine. Špile ki jih imam na Steamu kot so npr. Dead Cells, Stardew Valley, Vampires Survivors, Binding OF isaac,  Rocket League delujejo perfektno, ker niso zahtevni deck niti ne postane glasen. Prav tako mi je save game iz PCja lepo posinhroniziralo in sem lahko normalno nadaljeval kjer sem ostal.

 

Potem imam na Epic Games kupljen Hades in na moje presenečenje je preko Hero laucherja sinhroniziralo tudi save game iz te igre kar zelo zelo lajkam in špil dela brez problemov. Če bi si omislil Switch bi že samo z potrebnim ponovnim nakupom špilov zapravil ogromno dejarja ki ga pri decku ne rabim. Preizkusil sem tudi Dark Souls 3 ampak tu ni save-gama iz PC ampak če se ne motim je tu krivda pri From Software ki ne podpirajo steam cloud save opcije v tej igri.

 

Žal kar se tiče iger iz GOG - na primer Hollow Knight , In To the Breach in Childre Of Morta se sejvi ne posinhronizirajo, nisem se pa še poglobil če bi se dalo skopirati sejve iz PCja, predvidevam da se da ampak že to da delajo in ne rabim igre ponovno kupit je super.

 

Zelo mi je všeč tudi opcija ki ti prikazuje koliko imaš FPS, celo koliko % je v uporabi CPU/GPU itd. Vglavnem super igrača za nas geeke ki jih ni strah tudi kaj pogooglat če kaj ne dela iz prve ter da imaš res odprte opcije kaj želiš z napravo naredit - na primer priklopit jo na dock in iz nje naredit čisto uporaben PC.

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Logitech's $350 Gaming Handheld Officially Announced, Plays Halo Infinite And More

 

Navedek

Comfortable Play All Day - With a 12+ hour battery life and weight of only 463g, players can enjoy extended gaming sessions.
Full HD - The large 7-inch full 1080p HD touchscreen touts a 60Hz refresh rate and a full-screen 16:9 gaming experience that is unique to handhelds.
Precision Gaming Controls - Performance and feedback rival the best controllers with haptics, gyroscope, and remappable controls.
Sustainability - All Logitech G products are certified carbon neutral, meaning that the carbon impact of the product has been reduced to zero due to Logitech’s investment in carbon offsetting and removal projects. The packaging of this product is also made from paper sourced from FSC-certified forests and other controlled sources.

The Logitech G Cloud

 

High_Resolution_JPG-CLOUD_Gaming_Handheld_Social_6b_16x9_%282%29.jpg?download=1

 

PRECISION CONTROLS

 

Uradna stran link

 

Navedek

DIMENSIONS
Lenght: 10.11 in (256.84 mm)
Width: 4.61 in (117.21 mm)
Height: 1.30 in (32.95 mm)
TECHNICAL SPECIFICATIONS
COMPUTE
Qualcomm Snapdragon 720G (SD720G)
Octa-core CPU up to 2.3GHz
Resolution: 1920 x 1080 FHD (16:9 ratio)
DISPLAY
Resolution: 1920 x 1080 FHD (16:9 ratio)
Type: IPS LCD
Brightness: 450 nits typical
Display Size: 7" diagonal
Fresh Rate:60 Hz
Touch Enabled: multi-touch
AUDIO
Stereo speaker, driven by high voltage smart amplifier providing clear playback
Stereo microphone, featuring echo canceling and noise suppression with high quality codec and DSP
3.5mm stereo headphone/headset jack
AUX output support
Bluetooth® 5.1, with Qualcomm® aptXTM Adaptive support
Digital USB-C headphone support
CONTROL
A / B / X / Y buttons
D-Pad
L & R analog joysticks
L & R bumpers
L & R analog triggers
L & R option buttons
G button and Home button
SENSE CONTROL AND FEEDBACK
Linear Haptics
6-axis IMU sensor
Ambient light sensor
WIFI
Dual-band Wi-Fi radio, 2.4GHz and 5GHz
2 x 2 MIMO
IEEE 802.11a/b/g/n/ac
BLUETOOTH
Bluetooth 5.1
BATTERY
Battery Type : Rechargeable Li-Polymer
Number of Cells: 2 cells in parallel
Battery Weight(g): 90
Battery Watt Hours (Wh): 23.1
EXPANSION
TF Card

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...