Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

rizz reče pred 54 minutami:

Jz sm na Goodreads svoj yearly challenge iz siceršnjih 20 knjig na leto znižala na 10. :( Nobena zgodba mi ni več všeč in prov s težavo berem. Držte pesti, da mi vsaj teh ušivih 10 uspe prebrat. :D

Kaj pa imas kaj na to-read seznamu?

Povezava do prispevka

Sam sem jih dal na 30,  ampak imam obdobja krize z branjem in obdobja ko bi skozi bral, verjetno bom prišel na tistih 30 prebranih ravno z mango Blue Period, ki mi je res fantastična in bi jo predlagal celo tistim, ki mang ne berete.

 

Drugače bi pa rekel, da mi je bila verjetno Miracles of Namiya General Store Keiga Higashina najboljša knjiga, res res res top stvar.

 

Od začetka do konca je vlekla ko hudič plus moram reči, da sem ob koncu potočil skoraj solzo.

 

Pa tudi Telefon v Vetru Laure Imai Messina ni bila slaba zadeva.

 

Aja Dante bi ti prilepil en plus ampak kapo dol za tvoj seznam :).

 

Kakšen se ti je zdel First Binding RR Virdija ali pa Fall of Numenor?

 

Imam prvo ampak je debela :D druga pa me kot ljubitelja Tolkiena seveda zanima.

Povezava do prispevka
Armando reče pred 14 urami:

Aja Dante bi ti prilepil en plus ampak kapo dol za tvoj seznam :).

 

Kakšen se ti je zdel First Binding RR Virdija ali pa Fall of Numenor?

 

Imam prvo ampak je debela :D druga pa me kot ljubitelja Tolkiena seveda zanima.

Osebno si nikoli ne zastavljeam nekih bralnih ciljev. Ko se mi bere berem, ko se mi, ne berem.  Tako včasih preberem na mesec 15 knjig, kak msec ali pa celo dva-tri nobene.

 

Za The First binding imaš nekaj strani nazaj celotno recenzijo. Zelo spominja na Name of the Wind ampak hkrati dovolj razlik da deluje unikatno.

 

The Fall of Numenor: Knjiga ne vsebuje nobenega novega besedila, vendar je Brian pregledal vse Tolkienove objavljene zapise o drugi dobi Srednjega sveta in jih uredil v en zvezek. Tako je veliko lažje brati zgodovino druge dobe, saj je vse skupaj kronološko urejeno.

Povezava do prispevka

Se moj bralni 2022. Povzetek: vec nonfictiona kot prej, vec stripov kot prej (mogoce malo na silo, ker se ne pocutim tako doma kot v knjigah, ampak sem se po dolgem casu vclanil v knjiznico in me je prijelo) in vec nedokoncanih knjig kot prej.

 

Prebrane knjige, kronolosko, goodreads pravi 24 komadov: 

 

Lorca: Duende: igra in teorija

David Michaels (psevdonim, ki si ga deli vec pisunov): Splinter Cell: Checkmate

Alan Booth: The Roads to Sata: A 2000-mile Walk Through Japan

Dick: Do Androids Dream of Electric Sheep?

Emily St. John Mandel: Station Eleven

Terry Pratchett: Raising Steam

Brandon Sanderson: Snapshot

Martin: A Song for Lya

Martin: Tuf Voyaging

Jim Butcher: Dead Beat

Henrietta Lovell: Infused: Adventures in Tea

Jason Schreier: Press Reset: Ruin and Recovery in the Video Game Industry

Ohba, Obata: Death Note - manga, prebral 3 voljume od 6

Alex Ferguson: My Autobiography

Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim - strip, prebral vseh 6 knjig

Tim Butcher: Blood River: A Journey to Africa's Broken Heart

Rob Wilkins: Terry Pratchett: A Life with Footnotes: The Official Biography

Skottie Young: Middlewest - strip, prebral prvo knjigo od treh, ne vem ce bom tudi naprej

 

Kot prvo v 2023 prebiram:

Murakami: Dance Dance Dance

 

uredilo bitje Scar
Povezava do prispevka

Back2back sem prebral lepo kombinacijo - Vitomil Zupan: Igra s hudičevim repom in Pascal Bruckner: Ledeni teden. @ReJzOr_na_plin me s svojim komentarjem cca "seksi in temačno" ni pripravla na to izkušnjo :D  Zupan mi je bil ok, zaključek me je sicer ohladil. Bruckner pa kar kul, priporočam. Potem pa še film. Dober par romanov za branje enega za drugim; oba obravnavata destruktivne pare, ki ne morejo narazen ne glede na vso žalost in nasilje, ki ga povzročajo drug drugemu.

 

Potem sem pa ekspresno prebral še Cigan, ampak najlepši. Tudi zelo všeč, meša en kup žanrov, postane napeto in se ohladi. Zelo za.

 

Cigan, ampak najlepši | Mestna knjižnica Kranj

Povezava do prispevka

Kaj pa to, ko letos dobimo nov prevod 20000 milj pod morjem?
Jaz bi dal desno jajce, da bi se lotili ponatisa kompletne Jules Verne zbirke. In da bi knjige seveda dobili tudi v e-obliki.

verne.jpg.ce239b699b4ce6d1583a42b342792d19.jpg

Ta novička me je tako nahajpala, da sem se zdaj kar lotil branja stare izdaje iz 60-ih. Ja, tiste z modrimi platnicami.
Jules Verna lahko namreč berem vedno in se nikoli ne naveličam. Čeprav zna res tudi dolgoveziti in v tri krasne opisovati ter naštevati so njegove knjige definitivno bralni evergreen.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Po preiganem Pentimentu sem se v decembru lotil tegale

https://www.mklj.si/wp-content/uploads/2021/01/ime-roze.jpg

S to ogabno naslovnico. Kdorkoli je tole oblikoval bože mili.:D

Napram naslovnici sem vsebino samo požiral, res odlična zadeva.

Pred novim letom pa sem se lotil še tegale čuda.

image.jpeg.eb7cfb927d99b840eedc0787ba89dc5c.jpeg

S tole knjigo sem imel tak love hate odnos. Res se hitro in dobro bere. Konstatno sem bil, tole bo dobilo beden konec in bo knjiga sam stran vržen čas. Plottwist; konec je kul. Sploh tisti del, ko mu partnerica razlaga nakupovalni listek.:avadodo:

Povezava do prispevka

@Avion Črna mati zemla, planirano ;)

 

@fric A bereš prav to Delovo izdajo z ogabno naslovnico? Kakšna je slovnica? Jaz sem bral iz iste zbirke Zupana in sem ob vsaki naslednji slovnični napaki se tepel po glavi, da nisem pri prejšnji začel z rdečim podčrtovat, ker zdaj je pa res prepozno, češ ta je bila sigurno zadnja... No nobena ni bila zadnja. Napačen rodilnik, napačne končnice kar tako, desno stična ločila, zatipkanja, ni da ni, cela zbirka vseh možnih napak ki ostanejo, če nihče ne prebere za sabo oziroma če je lektor neobstoječ. Saj razumem, da je zbirka bila dodana Delu in bila očitno precej cenena, ampak what-the-fuck... Če bo kdo bral, naj vse te stvari označi z nečim fluroscentnim, da meni ne bo treba, hvala.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 3 minutami:

 

@fric A bereš prav to Delovo izdajo z ogabno naslovnico? Kakšna je slovnica? Jaz sem bral iz iste zbirke Zupana in sem ob vsaki naslednji slovnični napaki se tepel po glavi, da nisem pri prejšnji začel z rdečim podčrtovat, ker zdaj je pa res prepozno, češ ta je bila sigurno zadnja... No nobena ni bila zadnja. Napačen rodilnik, napačne končnice kar tako, desno stična ločila, zatipkanja, ni da ni, cela zbirka vseh možnih napak ki ostanejo, če nihče ne prebere za sabo oziroma če je lektor neobstoječ. Saj razumem, da je zbirka bila dodana Delu in bila očitno precej cenena, ampak what-the-fuck... Če bo kdo bral, naj vse te stvari označi z nečim fluroscentnim, da meni ne bo treba, hvala.

Nisem pravi naslov za to. Če ti kaj pomaga dejstvo, da sem bral že knjige z napakami, ki jih opisuješ, pri tej pa tega nisem zaznal.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 8 urami:

@Avion Črna mati zemla, planirano ;)

 

@fric A bereš prav to Delovo izdajo z ogabno naslovnico? Kakšna je slovnica? Jaz sem bral iz iste zbirke Zupana in sem ob vsaki naslednji slovnični napaki se tepel po glavi, da nisem pri prejšnji začel z rdečim podčrtovat, ker zdaj je pa res prepozno, češ ta je bila sigurno zadnja... No nobena ni bila zadnja. Napačen rodilnik, napačne končnice kar tako, desno stična ločila, zatipkanja, ni da ni, cela zbirka vseh možnih napak ki ostanejo, če nihče ne prebere za sabo oziroma če je lektor neobstoječ. Saj razumem, da je zbirka bila dodana Delu in bila očitno precej cenena, ampak what-the-fuck... Če bo kdo bral, naj vse te stvari označi z nečim fluroscentnim, da meni ne bo treba, hvala.

Kam to označuješ? V knjige iz knjižnice? 

 

Zadnjič sem bral Norveški gozd in je en retard/inja šel podčrtavat in obkroževat random zadeve. Ne morem povedat kako me je nerviralo vsakič, ko sem prišel do strani, na kateri so bilie te  kracarije. Če že počneš take stvari, delaj to v svojo knjigo. (mišljeno za knjižničnega bedaka in ne zate Hosta (no razen če si bil ti ta falot)). 

Povezava do prispevka

No... <_< Sicer nisem označeval, ampak z vidika uboge knjige, ki je narejena tako preko kurca, ji moji OCD lektorski posegi ne bi naredili posebne škode. Če koga kasneje znervirajo pa toliko bolje, vsaj to bi mi bilo v tolažbo :rofl:

Ko naletim na kakšna podčrtovanja v knjigah me načeloma ne moti, prej mi je zanimiv vpogled v razmišljanje prejšnjih bralcev in kaj se jim je zdelo vredno označit. Ker zna bit res čisto naključno, to je sploh zanimivo v leposlovju, kjer ima označevanje drugo vlogo, kot pa v strokovnejši literaturi. Me pa  razpizdi folk, ki zapogne list, ker ne zna uporabit knjižnega kazala ali pač zataknit notri enega papirčka ali česarkoli podobnega... Katastrofa.

Povezava do prispevka

Evo, prva knjiga, ki sem jo sfiniširal letos, je Adam Nevill: Last Days.

 

Prva polovica (oziroma če ne kar celi prvi dve tretjini) sta zelo soliden cult horror, potem pa zadnjo tretjino res neverjetno vse razvodeni in spremeni v neko brezvezno nabijanje in zaključevanje zgodbe? V knjigi je bilo recimo ene 3x omenjeno, da je en lik nekaj odkril in da morajo drugi nujno preveriti njegovo odkritje, potem pa se to kar ignorira. In tako je ogromno enih nastavkov iz prvih dveh tretjin, ki se jih potem na koncu sploh ne dotakne. 

 

Vseeno sem povečini užival v branju, ni pa presežek, žal. 

 

Moram pa res nehat brat debilne Goodreads ocene tipa "This book TERRIFIED ME." Ja, okej.

 

Adam Nevill · Last Days (Paperback Book) [Main Market Ed. edition] (2014)

Povezava do prispevka
fric reče pred 17 urami:

Po preiganem Pentimentu sem se v decembru lotil tegale

 

S to ogabno naslovnico. Kdorkoli je tole oblikoval bože mili.:D

Napram naslovnici sem vsebino samo požiral, res odlična zadeva.

Pred novim letom pa sem se lotil še tegale čuda.

 

S tole knjigo sem imel tak love hate odnos. Res se hitro in dobro bere. Konstatno sem bil, tole bo dobilo beden konec in bo knjiga sam stran vržen čas. Plottwist; konec je kul. Sploh tisti del, ko mu partnerica razlaga nakupovalni listek.:avadodo:

Oboje sem bral ob izidu v italijanščini, ko sem bil mlad in študiral za intelektualca, žal pa je lajf imel z menoj druge načrte. :rolleyes: In Pentiment imam med željami, pa ni časa za igranje trenutno. V bistvu sem hotel tole povedati: v sedemdesetih-osemdesetih je so izhajale različne kjnige, ki so na temelju nekaterih zgodovinskih dejstev pletle zanimive teorije o Templjarjih, Jezusovih potomcih, tajnih hermetičnih društvih itd. Pri osemnajstih sem v JNA dobil v roke eno tako, Mesijansko zavještanje, ki mi je instant odprla tretje oko in vse možne čakre. Po končani vojski sem od avtorjev pokupil v Italiji vse kar je bilo prevedeno (ni bilo še interneta in naročanja iz UK, USA) in nekaj časa živel v prepričanju, da sem odkril skrivnostno zgodovino sveta. No, Umbero Eco je  seveda bil mnogo pametnejši in je vedel, da gre večinoma za izmišljotine in neumnosti. Kot satiro na take teorije je napisal Foucaultovo njihalo kjer je zgodba v bistvu obrnjena,  intelektualna teorija izmišljena za krajšanje časa se na nek način uresniči, ko dobi "vernike". Danes bi jim rekli teoriki zarote. Drugače pa vemo, da je od take literature najbolj profitiral Dan Brown  kateri jo je skombiniral v bestselerski mišmaš.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Hosta reče pred 7 urami:

No... <_< Sicer nisem označeval, ampak z vidika uboge knjige, ki je narejena tako preko kurca, ji moji OCD lektorski posegi ne bi naredili posebne škode. Če koga kasneje znervirajo pa toliko bolje, vsaj to bi mi bilo v tolažbo :rofl:

Ko naletim na kakšna podčrtovanja v knjigah me načeloma ne moti, prej mi je zanimiv vpogled v razmišljanje prejšnjih bralcev in kaj se jim je zdelo vredno označit. Ker zna bit res čisto naključno, to je sploh zanimivo v leposlovju, kjer ima označevanje drugo vlogo, kot pa v strokovnejši literaturi. Me pa  razpizdi folk, ki zapogne list, ker ne zna uporabit knjižnega kazala ali pač zataknit notri enega papirčka ali česarkoli podobnega... Katastrofa.

mene tudi motijo usesa

 

osebno prvic ko "pavziram" odtrgam list in pol tisto uporabljam kot zaznamek da pol ne meckam knjige vec

Povezava do prispevka

Po špehkih iz Tawny Man trilogije je sedlo prebrat par krajših zadevic. Na sliki manjka še Norveški gozd, gladko najboljša od knjig ki sem jih prebral letos in zame tudi najboljša od Murakamija. 

 

Magični zateg je fina, sproščujoča zadeva, za navdušence nad kolesarjenjem sploh. Sedlo jo brati ma vlaku, ker kakšnih "težjih" zadev ne morem brati ob šundru, ki ga zganjajo določeni ljudje v javnem prometu. 

 

Sputnik mi je bil super, konec me je dober pohecal, še zdaj mi ni jasno, kaj se je sploh zgodilo. Nasploh super knjiga, Murakamijevi opisi nekonvencionalnih oseb in odnosov mi res sedejo. 

 

No drugi Murakami mi pa ni tolk sedel. Sej so bli kulski opisi tripanja, sam večina knjige mi je bla neverjetno neprijetna za branje. 

 

Piebald prince pa ja okej, nič ekstra, spet Hobbova s kul liki in lepim stopnjevanjem zgodbe. Kul da zvemo mal ozadja za vse zadeve, sem pa malo upal na kakšno razlagico iz kje te magične zadeve izhajajo. 

IMG_20230115_235408.jpg

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 15 urami:

drugi Murakami mi pa ni tolk sedel. Sej so bli kulski opisi tripanja, sam večina knjige mi je bla neverjetno neprijetna za branje. 

Joj meni je ta njegova knjiga bila neverjetno brezvezna, ze prevod se mi je zdel popolnoma "sterilen" in nenaraven. Priporocam od tega Murakamija In The Miso Soup, mimogrede.

Povezava do prispevka

Prebral in užival v postapokaliptični jurski park-ijadi :P Žige Kastelica: Dežela dinozavrov: začetek, kjer svet zdesetka neznana bolezen, hkrati pa se pojavijo še dinozavri, ki radi malicajo tiste redke srečneže, ki jih ni pokončala bolezen. Knjigo tvorijo štiri vzdušno spisane kratke zgodbe, ki vsaka na svoj način opiše dinozavrsko (post)apokalipso in boj za preživetje. Vse se kakopak dogajajo po različnih koncih Slovenije, spisane pa so s tekočim jezikom in lepo zastavljenimi liki, predvsem pa je iz prebranega čutiti, da je avtor pravi poznavalec/navdušenec vsega dinozavrskega. Skratka, fino žanrsko čtivo, če ti dogajajo postapokalitpične zgodbe o preživetju in/ali dinozavri.

dezela_dinozavrov.jpg

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...