Skoči na vsebino

Najboljše gostilne v Sloveniji


Nodi

Priporočeni prispevki

Ripper reče pred 4 urami:

Gostilna Repovž... kapo dol... To je pa tko dobr, pa tak dobr tempo čez hode peljejo, da si na koncu večera kot v nebesih. Če si privoščiš še spanje pri njih in zjutraj zajtrk, pa niti več nočeš domov.. 

 

Kapo dol :avadodo:

 

Obvezno zraven vinsko spremljavo, ker je to še zgodba zase. 

Repovži so že nekaj let najboljša gostilna na Dolenjskem oz Posavju, pa ful majo prijazno osebje

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 13 urami:

Repovži so že nekaj let najboljša gostilna na Dolenjskem oz Posavju, pa ful majo prijazno osebje

Evo, tole sem pozabil napisat. Res te sprejmejo kot kralja in strežejo iz vseh smeri. Zraven povedo kako zgodbico, zgodovino... Vmes šefica iz kuhinje pride vprašat če je vse ok :D  

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Dne, 27. 11. 2023 at 15:03:

Meni pa gre na kurac to razlaganje vsakega hoda posebej kot, da so izumili zdravilo za raka. Teče debata v družbi, ki jo oni prekinjajo s tem nakladanjem kak so dali kos ribe, ki je še včeraj veselo čofotala v potoku na posteljico iz figovega pireja iz Toskane ipd. Kako te restavracije sprejmejo, če jim rečeš naj oladijo in samo prinesejo jesti gor pa grejo naprej po svojih opravkih? Pizda, dal si mi kos postrvi na zmiksano figo in ne jabolke iz rajskega vrta.

Ti nisi za gastrofage tle not. Ki plačujejo 30 € za hamburgerje pa 8 € za rogljiček :D

Povezava do prispevka
planetarium reče Dne, 29. 11. 2023 at 12:29:

nosijo hrano je zelo mejno in nevarno pocetje.

Mejno in nevarno pocetje, dej no :D

 

Da se vrnem na temo, nazadnje sem imel priliko vecerjati v domaciji Belica v Brdih, natacneje v njihovem gostiscu Marica, prijetna izkusnja, zelo dobra hrana in res odlicna vina.

 

Za cene iskreno nimam pojma, ker je bila sluzbena zadeva.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Dne, 27. 11. 2023 at 15:03:

Meni pa gre na kurac to razlaganje vsakega hoda posebej kot, da so izumili zdravilo za raka. Teče debata v družbi, ki jo oni prekinjajo s tem nakladanjem kak so dali kos ribe, ki je še včeraj veselo čofotala v potoku na posteljico iz figovega pireja iz Toskane ipd. Kako te restavracije sprejmejo, če jim rečeš naj oladijo in samo prinesejo jesti gor pa grejo naprej po svojih opravkih? Pizda, dal si mi kos postrvi na zmiksano figo in ne jabolke iz rajskega vrta.


Zato, da ves kaj jes se preden zauzijes. In zato, ker je to del finoobedovalne folklore - iz enakega razloga kot ne onaniras v gledaliscu tudi med prezentacijo ne prekinjas streznega osebja. Bonton al neki. 
 

Ko gres jest na tak plac se gostitelji bolj kot ti zavedajo, da ce das toliko za navadno hrano hoces najbrz se malo cirkusa in teatralnosti zraven. 
 

Sel bi jest nekam kjer ti prinesejo solato in recejo: 

 

“navaden polplasticen juznoitalijanski paradiznik, ki ga v plasticnih rastlinjakih v lasti kriminalnih zdruzb pridelujejo podplacani in izkoriscani priseljenci in begunci v zameno za neredno mizerno placilo, ki ga pogosto spremljajo tudi druge oblike zlorabe, s koscki mozzarelle iz romunije narejene od mesanice mleka desettisocev razlicnih krav in koktejlov antibiotikov, zacinjena z mesanico severnoafriskega oljcnega in bolgarskega bucnega olja ter posuta s hrustljavimi nadomestki kruha iz ostankov zasusenih krekerjev iz eurospina” 

 

Osebno zadnje case vse bolj pogresam domaco hrano. Vsaj tri krat tedensko grem do starsev na mamino kuhinjo, a celo zivljenje sem se ji izogibal zaradi forsiranja cebule. 
 

Pa pogresam bistroje s prigrizki (tapasi) in na sploh hrano, ki se jo konzumira stoje. 

 

 

Povezava do prispevka
BuDi reče Dne, 7. 6. 2022 at 9:45:

Chang v Ljubljani


Kako ga rangiras v primerjavi s koprskim? Meni je blo v ljubljanski tko zlo meh, da ni niti priblizek tukajsnje. 
 

Morda pa gre za sentiment, ampak dvomim, ker je okus drugacen. 
 

Chang (vcasih je olac bil (ponesrecno) Peking (jedi niso pekinske :D ). Pol ko so rebrandirali zadevo (zelo posreceno) sem se bal da bo vplivalo tudi na jedi, pa ni. 
 

V vsaj 30 kitajskih oo evropi sem jedel in nobena mi ni niti 80% dobra kot Chang v Šalari

 

tam sem zacel jest cesen

moja najljubsa omaka je bila cesnova

ko so mi povedali iz cesa je, sem bil samo wtf pa to je dobro

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

Kako ga rangiras v primerjavi s koprskim? Meni je blo v ljubljanski tko zlo meh, da ni niti priblizek tukajsnje.

Nimam navadno kaj iskat v Kopru ker se mi ne da preverjat kaj je turist-trap in kaj ni, pa grem potem raje v kako drugo mesto ob poti kjer ponudbo hrane bolj poznam, od restavracij sem bil v Kopru v zadnjih letih samo v Chadi, ki ni bila slaba, ni pa kitajska.
Sicer je bil Chang v Ljubljani meni boljši s prvotnim malo manj klasičnim menijem. Potem pa vsaj pol zadev niso imeli komu prodat in so šli v slovensko kitajsko klasiko, ki jo tudi delajo "slovensko klasično".


Osebno mi je precej bedna scena, da so kitajske pri nas večinoma z enako ponudbo, kitajski ekvivalent "dunajca s ponfrijem", ampak ok, imaš tudi male odmike (jedi z malancani, ovčetine, česnom...), pa kitajske restavracije, ki "dunajca s pofrijem" dejansko delajo dobro. Not great not terrible. V tujini sem poleg izredno dobrih sicer jedel tudi v precej slabših kitajski restavracijah kot pri nas, predvsem all-you-can-eat so lahko res smeti, tako da to ni nek primer, v tujini jih je samo veliko več, pod črto imajo restavracije precej boljše, precej slabše, in take kot mi.

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 9. 12. 2023 at 10:16:


Zato, da ves kaj jes se preden zauzijes. In zato, ker je to del finoobedovalne folklore - iz enakega razloga kot ne onaniras v gledaliscu tudi med prezentacijo ne prekinjas streznega osebja. Bonton al neki. 
 

Ko gres jest na tak plac se gostitelji bolj kot ti zavedajo, da ce das toliko za navadno hrano hoces najbrz se malo cirkusa in teatralnosti zraven. 
 

Sel bi jest nekam kjer ti prinesejo solato in recejo: 

 

“navaden polplasticen juznoitalijanski paradiznik, ki ga v plasticnih rastlinjakih v lasti kriminalnih zdruzb pridelujejo podplacani in izkoriscani priseljenci in begunci v zameno za neredno mizerno placilo, ki ga pogosto spremljajo tudi druge oblike zlorabe, s koscki mozzarelle iz romunije narejene od mesanice mleka desettisocev razlicnih krav in koktejlov antibiotikov, zacinjena z mesanico severnoafriskega oljcnega in bolgarskega bucnega olja ter posuta s hrustljavimi nadomestki kruha iz ostankov zasusenih krekerjev iz eurospina” 

 

Osebno zadnje case vse bolj pogresam domaco hrano. Vsaj tri krat tedensko grem do starsev na mamino kuhinjo, a celo zivljenje sem se ji izogibal zaradi forsiranja cebule. 
 

Pa pogresam bistroje s prigrizki (tapasi) in na sploh hrano, ki se jo konzumira stoje. 

 

 

 

To preprosto ni res.

Imel si in imas dobrih gostiln kjer to ni navada. Kvecjemu je to bolj sodoben trend.

Cist legit je, da ti to ni vsec, da ti pac nek aspekt gostilne ne pase, ok, prekinjal prezentacije glih nebi, pac ne gres vec in to je to.

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 9. 12. 2023 at 10:16:

“navaden polplasticen juznoitalijanski paradiznik, ki ga v plasticnih rastlinjakih v lasti kriminalnih zdruzb pridelujejo podplacani in izkoriscani priseljenci in begunci v zameno za neredno mizerno placilo, ki ga pogosto spremljajo tudi druge oblike zlorabe,” 

 

Se vec: paradiznik gojijo se na vrhu nelegalne deponije zasute s tanko plastjo rodovitne prsti. xD

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Kruz reče pred 2 urama:

Katera? Ena je Hao ena ja Pekinško mesto 

 

James ma fino z žara kot je videt 

 

Pekinško mesto

ob glavni cesti proti staremu Velenju/Šoštanju

 

kaj drugega nimam blage, k nism dost v Velenju jedu zuni. Sam ta kitajska mi je res gladko najboljša (še vedno je pač samo kitajska)

Povezava do prispevka

Izpostavil bi 2 picerji, obe napolitanski, obe dobri (ena bolj butična, kjer je potrebna najava, druga bolj "kmečka" vendar zelo, zelo na nivoju).

 

Če se boste potikali po Trnovskem gozdu (bodisi peš ali na 2/4/8 kolesih) se po poti dol ustavite v majhni vasici Lokavec v picerji "Porka Eva".

 

Naj vas ime ne ustraši, želeli so furati legacy ime vendar pa od ponudbe ni prav nič legacy.

 

Odlične napolitanske pice, za oredo ceno - več slikc in info tukaj: https://www.facebook.com/pizzeria.porka.eva/?locale=sl_SI

 

Druga izbira pa je na novo odprt bistro Frik. Tukaj boste za tudi normalno ceno jedli zelo zelo okusne pice in sladice.

 

Slike povedo več kot 1000 besed zato link do strani: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089610240734&locale=sl_SI

 

je pa potrebna rezervacija.

 

Lep lp

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...