Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

btw, včeraj sem malo haral po Caelidu, najdo sem zmaje, en je mel rdeče oči in me oneshottal, seveda :D

 

Sem šel nazaj, naredil genocid. Šel v tisto trdnjavo zraven velikega zmaja, pridem na vrh in se tam iz lufta materializirajo neki vojaki, ene par minut sem jih pobijal, ampak ni blo konca, in sem zapustil območje.

kaj je sploh fora tega, ve kdo?

 

aja, tudi oni me oneshotajo :D

Povezava do prispevka

Včeraj bil dokaj uspešen dan. Našel alternativno pot v močvaro, tako da boss v castleu še ni naletel na bridko usodo, ampak bo v kratkem. Spucal par katakomb iz začetne mape, šel po tiste fakin kamne, k so me matral (ja, ste me sprovociral, pa k sreč je điant pridno sledil k puppy in mi iz prve polomil tisti kip:innocent:). 

 

Zdej me pa med drugim matrajo še teli subbossi v rudnikih... Kolk so zajebani, za mirnega astrologa, say, cca 38 level, k si pri hoji pomaga z Demi-human Queen's staff +3 in mu družbo delajo recmo volkovi +3 al pa meduza +3 al pa demi humans +2. Aja, pa občasno pri roštiljanju uporabi Uchigatano, nekje +5 ? Za primerjavo - liki v katakombah padejo ponavadi iz prve. Razen una 'mačka' me je dvakrat porejpala, k nisem bil glih ziher glede taktike, pa narobe nastavljeno kombinacijo sem imel pred startom.. Škoda se mi namreč zdi spucat cel rudnik pol bi pa uletel k minibossu pa bi mi drapnil rune.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

Evo jaz sem si dans vzel cajt za Stormcastle in sem ga mislim da bolj ali manj spucal, edino ena zaprta vrata Locked from other side me matrajo :D Nabil sem oba story bossa, mastnega črva pod gradom, bossa iz začetka špila in enega mega zahojenega rdečega viteza s trnom sredi ščita. Je to to ali je še kje kdo? :D Ena NPC bejba mi je razlagala o enem pajku, ki kristalizira folk, al neki.. 

 

Sem pa neko stikal ob jezeru po skrinjah in me je fuknilo v nekakšen Trap location, v neke rudnike, ki so bili dosti easy... dokler nisem prišel do bossa, mešanico med bikom in žuželko, pa po celem telesu kristali in kepe zlata. Faking šit kako me je pa ta odlomil omg za tega fanta sem pa tam ene 20 levelov prenizko (sem lvl 30), FAK kako me je tip zmlel ej

 

"Mastnega črva" misliš tisti stvor spodaj, ki je potem za njim ena letvica za gor it? Tam pred njim pa so neke podgane? Če si bil tam, se tam zgoraj nad podganami odprejo vrata. Jaz sem ta vrata tudi nazadnje odpr, ampak pred tem seveda nisem našel niti mastnega črva :D Ker je bil ta del od vrat dol.

 

Dober si glede tistega rudnika (če misliva istega). Ko je mene tja fuknilo, nisem imel nobenih šans. Probal sem ubiti enega in mu nisem delal nič dmg. Tako, da sem po ene treh smrtih... samo tekel in iskal izhod ven. Ne spomnim pa se keri level sem bil takrat.

 

Me3do reče pred 10 minutami:

Zaenkrat nisem mel večjih težav, najbolj me je še matral boss v starting temnici, ki je za  fog wallom ki ga odklenes s kamnitimi ključi  

 

Ufff... na to temnico pa sem čist pozabil. Ki greš na začetku mimo fog wall-a in niti ne veš kaj pomeni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

btw, včeraj sem malo haral po Caelidu, najdo sem zmaje, en je mel rdeče oči in me oneshottal, seveda :D

 

Sem šel nazaj, naredil genocid. Šel v tisto trdnjavo zraven velikega zmaja, pridem na vrh in se tam iz lufta materializirajo neki vojaki, ene par minut sem jih pobijal, ampak ni blo konca, in sem zapustil območje.

kaj je sploh fora tega, ve kdo?

 

aja, tudi oni me oneshotajo :D

 

Tam na vrhu se men niso spawnal v nedogled in sem jih lepo pobil ter lootal drugo polovico itema za odklenit grandlift se mi zdi - nisem še tako daleč v igri da bi zadevo uporabil. Sicer si pa dobil morje expa če si pobil vse zmaje z rdečimi očmi ker pol tud ta velki zmaj umre in da se mi zdi cca 80K run.

 

Včeraj sem prvič uporabil ash of war summon ker sem v eni kripti naletel na ultrahitrega shadow šefa + 3 kostkote z lokom in sem si rekel fuck it če se vi greste gangbang bom pa še jaz summonal meatshield... :) Pa v Liurnii na severu imajo te grobnice res noro veliko zidov za katerimi so skriti prehodi. V eni grobnici sta bila celo 2 šefa lol. 50 ur je za mano pa imam 9/42 trofej... :D 

 

 

 

Povezava do prispevka

@tomazek jaz sem tudi pozabil na to, mooo, super. Tnx tud za un pro tip okrog vrat pri podganah, nisem našel tega :) @Vučko3 bom šel prečekirat kva je to zaen šmoren na mapah, ki ga omenjaš. A je to mogoče tisto, ko ti summona nekako areno in neke mega zajebane bosse? :D 

 

Kar se bossov tiče jih je itak ful veliko tistih klasičnih beastov iz Souls serije, kjer napadaš monsterjev bok, spustiš par šusov, rollaš pod udarci za hrbet, spet šus ali dva, spet rollaš za hrbet itd in moraš bolj kot ne samo prepoznati par vzorcev, kdaj pade udarec iz obrata. Ni še niti približno nobeden boss nakazal endless stamina mesoreznica mode, kot ti jo Ophran ali druga faza Knight Galkota ali Boh ne daj unadva Demon Princa :D  ampak ne dvomim da še pride kakšen tak momak hehe. So mi pa sicer res totalno zafukane razne variacije vitezov s ščiti, recimo uni rdeči tip s trnom je bil brutalno zahojen, ma tudi navadne verzije meč + masiven ščit so mi na momente katastrofalno težki.


Sem pa spizdil ko polit cucek od nekega Erbetree avatarja (nisem imel za zenf), dveh pasjih guardianov v neki temnici, kjer sem bil 90% časa brutalno zastrupljen z nekim Bloodrot strupom in pa tega žuželec-bika iz plemenitih kovin in kristalov tudi niti pipnil nisem. Avatar od drevesa in bik žuželec sta mi sploh izgledala, da nimam kaj praskat. 

 

Drgač pa ko smo že okrog bossov, res mega mega MEGA respect Fromu za raznolikost navadne pešadije, bolj naprednih sovragov in bossov. Modeli so naredili še šesti soulsborne špil (plus sekiro), pa te nasprotniki še vedno presenetijo, osupnijo in te v končni fazi zabavajo. Totalne budale od developerjev, kje jim toliko kreativnosti in sposobnosti prenašanja idej v izjemno funkcionaln dizajn meni ne bo nikol jasno. Prov uno NIČ reciklaže, vse je jebeno sveže ko da so včeraj začeli špile delat :D

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 minutami:

meč + masiven ščit so mi na momente katastrofalno težki

Proti temu res carsko deluje Jump + R2, k mu brejka poise. Sam pazit moraš, da te ne prehiti z nečim, ker pol v zraku kasiraš massive damage. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

w00t, kakšen mega pro tip!!!! Ne vem če sem v celem špilu naredi 3 jumping udarce :D

 

Pa sej ti igra servira popup tutoriale lol. Če si jih spregledal jih imaš v inventarju tam kjer so zemljevidi in namigi ki jih kupiš pri vendoru btw. Jump + R2 ter Shield Block + R2 so must use ker na veliko staggerajo vse vključno z šefi. Pa upam da veš da je 2H mode zdej trikotnik + R1/L1 Na ta način lahko tudi na konju uporabiš stvar ki jo imaš v levi roki.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

Evo jaz sem si dans vzel cajt za Stormcastle in sem ga mislim da bolj ali manj spucal, edino ena zaprta vrata Locked from other side me matrajo :D Nabil sem oba story bossa, mastnega črva pod gradom, bossa iz začetka špila in enega mega zahojenega rdečega viteza s trnom sredi ščita. Je to to ali je še kje kdo? :D Ena NPC bejba mi je razlagala o enem pajku, ki kristalizira folk, al neki.. 

 

Sem pa neko stikal ob jezeru po skrinjah in me je fuknilo v nekakšen Trap location, v neke rudnike, ki so bili dosti easy... dokler nisem prišel do bossa, mešanico med bikom in žuželko, pa po celem telesu kristali in kepe zlata. Faking šit kako me je pa ta odlomil omg za tega fanta sem pa tam ene 20 levelov prenizko (sem lvl 30), FAK kako me je tip zmlel ej

 

Aja pa ful se priporočam za kakšen čimbolj spoiler free tutorial, kako delujejo vse nove mehanike v igrici :) ne uporabljam NIČ, razen mehanike iz Souls serije, torej pitje napitkov in čizanje z lokom :D

 

Če je to tam skoraj na koncu, idi na ledge, nad tistimi vazami, ki te napadajo, skoči na ozko polico in potem na okno. Tam imaš tudi pot zelo zelo v globino, kjer te čaka tudi prijetno presenečenje.

Povezava do prispevka
Preotet reče pred 7 minutami:

Fak je! Sentinel končno padu. Prej je on mene čizal in rejpal, zdej sem pa jes njega. Vzel sem rotten psa +3, a kva je, se mal tepu, da ga je pesek pogrizu in mu dal rot. Potem sem pa samo počakal, da je krepnu. Glorious!

kateri Sentinel to? a je še kak poleg Tree Sentinela na zacetku ali?

Povezava do prispevka
bitsurugi reče Pravkar:

Ma sej ne bo panike, če je spucal grad, od prvih, ki jih srečaš je edino Crucible Knight občutno težji, ostali so pushoverji, vsaj kar sem našel od con Liurnia in Limgrave, pa sem vse našel.

Ma itak se hecam. :D

Meni je bil tudi najtežji arena boss do zdaj. Ostali so padali res v izi.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 43 minutami:

 

 

Včeraj sem prvič uporabil ash of war summon ker sem v eni kripti naletel na ultrahitrega shadow šefa + 3 kostkote z lokom in sem si rekel fuck it če se vi greste gangbang bom pa še jaz summonal meatshield... :) Pa v Liurnii na severu imajo te grobnice res noro veliko zidov za katerimi so skriti prehodi. V eni grobnici sta bila celo 2 šefa lol. 50 ur je za mano pa imam 9/42 trofej... :D 

 

Vem točno kje je to, sem tudi jaz včeraj delal pa bil presenečen, da imaš kar 2 šefa. 

 

Tam v grobnici z nevidnimi zidovi (in bossom, ki ima zelo dobro oz. novo mehaniko) ne pozabit lajkat moj msg pred nevidnim zidom, ker dajem tudi hint za bossa, k thx :D  

 

Jaz sem spucal celo Liurnio, kar se pač sedaj da in wow.... just wow... kako je to velika regija, madona... no, celo v bistvu še ne,  manjka mi main dungeon, ampak vse ostalo nad zemljo in pod zemljo je spucano (od dosegljivega, ker so predeli, kjer očitno še ne morem it).

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Jaz mam zgleda spet oni efekt (pa se nisem nič več cartal z ono v roundtable), ker imam manj HP kot bi moral. Kaj pa sedaj uporabiš za iznicit ta efekt. 

 

Pod endurance barom imam faking 8 efektov in za večino nimam pojma kaj pomenijo. 

 

@bigboss82uporabil sem ono in videl summon sign v enem cave-u. Dal sem naj summona NPC-ja in mi je napisalo unable to summon.... Zdaj pa ne vem al je to spet posledica kakega mojega efekta omenjenega zgoraj al kaj za vraga! Grrrr.... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Jaz mam zgleda spet oni efekt (pa se nisem nič več cartal z ono v roundtable), ker imam manj HP kot bi moral. Kaj pa sedaj uporabiš za iznicit ta efekt. 

 

Pod endurance barom imam faking 8 efektov in za večino nimam pojma kaj pomenijo. 

 

@bigboss82uporabil sem ono in videl summon sign v enem cave-u. Dal sem naj summona NPC-ja in mi je napisalo unable to summon.... Zdaj pa ne vem al je to spet posledica kakega mojega efekta omenjenega zgoraj al kaj za vraga! Grrrr.... 

Najprej daj dol vso opremo in talismane. Če ti grejo proč vsi efekti, glej kaj se ti dogaja, če spet oblačiš opremo po kosih.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ona Witch od začetka, ki ti da spirit ashes SPLOH NI sumljiva. A-a. ''Bigboss. Oh btw, my name is not Bigboss is Ke_Kit, sorry for the mistake''.

 

Pol pa spodaj njen minion NPC, ki dela lutke od ljudi. Pa zgoraj še en drug nesramen prijatelj, ki hoče, da dam NPCju v hubu ''nek'' potion. SPLOH NI SUMLJIVO!

 

Fak, že vidim, kako bom zajebal prvi run in imel nek sad gnil konec....

 

 

 

 

 

... awesome!  :D 

 

 

Wikijev se pa držim stran kot hudič križa, ker ni ga boljšega kot it blind v te From cryptic queste. Pa našel sem neke slike, ki očitno moram it na točno določeno lokacijo. Kakršnakoli podobno z Zelda BOTW je zgolj naključna! :D 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 26 minutami:

 

Pa sej ti igra servira popup tutoriale lol. Če si jih spregledal jih imaš v inventarju tam kjer so zemljevidi in namigi ki jih kupiš pri vendoru btw. Jump + R2 ter Shield Block + R2 so must use ker na veliko staggerajo vse vključno z šefi. Pa upam da veš da je 2H mode zdej trikotnik + R1/L1 Na ta način lahko tudi na konju uporabiš stvar ki jo imaš v levi roki.

 

To z jumping R2 sem res čisto pozabil oz spregledal :) Shield block + R2 in trikotnik + R1 pa poznam ja. Še vse okrog te ashev in upgradanja 2H special movov si bom moral enkrat prebrat, sam kaj kurac, ko ni potrebe, se fenomenalno igra tudi kot old school souls :D 

 

 

bitsurugi reče pred 23 minutami:

 

Če je to tam skoraj na koncu, idi na ledge, nad tistimi vazami, ki te napadajo, skoči na ozko polico in potem na okno. Tam imaš tudi pot zelo zelo v globino, kjer te čaka tudi prijetno presenečenje.

 

opa tole mi je tudi popolnoma novo. Tnx. Kako pa prideš na ledge nad vazami? Je sicer bonefire direkt pred vazami, mislim da se imenuje Stormcasle elevator al neki podobnega, ampak te pripelje na isti nivo kot so napadalne vaze, ne nad njih :) če se prav spomnim...

Povezava do prispevka

@ke_kit 

A se komu sanja, kako priti do Minor Erdtree v Liurniji? Probam it gor po hribu od Site of Grace poleg Grand Lifta, pa me na poti ubija nek Madness ailment, za katereg animam pojma kaj ga povzroča. A so krive une podgane, al je kak drug enemy, ki mi to našopa?

 

 

 

 

Tam sem petkrat crknu, tko da tud še ne vem. Se tud jes priporočam za odgovor.

uredilo bitje Preotet
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Jaz mam zgleda spet oni efekt (pa se nisem nič več cartal z ono v roundtable), ker imam manj HP kot bi moral. Kaj pa sedaj uporabiš za iznicit ta efekt. 

 

Pod endurance barom imam faking 8 efektov in za večino nimam pojma kaj pomenijo. 

 

@bigboss82uporabil sem ono in videl summon sign v enem cave-u. Dal sem naj summona NPC-ja in mi je napisalo unable to summon.... Zdaj pa ne vem al je to spet posledica kakega mojega efekta omenjenega zgoraj al kaj za vraga! Grrrr.... 

 

Za ono huggerko iz huba pač uporabi tisti consumable, ki ti doda poise (slednjega ti bo ona dala vsakič, če že nimaš enega na sebi). Čez neki časa bo vigor debuff zginil. Pa ona v pogovoru dejansko pove, da naj jo objameš, da sharaš svoj vigor v zameno za blessing ter da išče warmth.

 

Sicer mi ni jasno kakšen warmth oz. toplino dobi dečva od objema možakarja v jeklenem oklepu, ampak hey... :D 

Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

 

 

 

 

opa tole mi je tudi popolnoma novo. Tnx. Kako pa prideš na ledge nad vazami? Je sicer bonefire direkt pred vazami, mislim da se imenuje Stormcasle elevator al neki podobnega, ampak te pripelje na isti nivo kot so napadalne vaze, ne nad njih :) če se prav spomnim...

 

 

Bonfire na koncu trga. Greš z liftom gor. Pol prideš v večjo cono, kjer boš spodaj fightal vaze. Nad njimi je potka in na desno boš videl ''oknske odprtine''. Skočiš na ozek ledge in nato še en skok na police (boš takoj našel, težko se opiše z besedami). Pol pa samo sledi. Tam imaš dve poti, ena vodi do tistih vrat, ena bolj kreativna s padci na lesene police pa vodi dol v globino, boš točno vedel, ko boš našel, ker je epic moment.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...