Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

fric reče pred 2 urama:
  Razkrij skrite vsebine

A Hope si rešil?

 

 

Itak sej delam good guy run in to s Paladinom. Sem že dvakrat fasal Oathbreaker moment in sam reload :D Nazadnje včer ko sem vseeno Astarionu privoščil da je močan dečko in bi mrbit mal več dmg delal pa ni blo ne... Gale in moj Paladin delata šale in kape, Shadowheart ju drži pokonc in demolira undeade, Astarion mi je pa res en ubogi revež al sem pa kej zajebal... Ma za normal run ni frke itak skor nemogoče izgubit bitko in to kljub temu da grem skos kar nekaj bitk preden grem na longrest. Ma za drugi run bo ki bo na tactician bo model verjetno letel ven al pa respecan v kej bolj koristnega. Ranger je baje kar huda killing mašina tud, hkrati pa dovolj dober da odklene praktično vse. Z alternativnimi metodami odklepanja se mi pa ne bo dalo ukvarjat pomoje.

 

Pizda romance v tej igri s so totalno sfukane. Z Laezel se je že na začetku drugega acta vse zaključilo in sem upal da če jo dam na čevelj da lahko še kako drugo povaljam. Žal iz te moke ni kruha sploh ker niti dialog opcij ne dobim razen quest/join/leave lol. Desci pa še kar pohotno navaljujejo name v vsakem drugem pogovoru in to taisti ki sem jih že vsaj 1x zavrnil lol. Pa še Viconia ne samo da ni na voljo za pridružit se kasneje v igri ampak ima še res čist obrobno vlogo v companion questu, ki se zelo hitro konča če furaš good guy run :unsure:  

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 44 minutami:

Itak sej delam good guy run in to s Paladinom. Sem že dvakrat fasal Oathbreaker moment in sam reload :D Nazadnje včer ko sem vseeno Astarionu privoščil da je močan dečko in bi mrbit mal več dmg delal pa ni blo ne... Gale in moj Paladin delata šale in kape, Shadowheart ju drži pokonc in demolira undeade, Astarion mi je pa res en ubogi revež al sem pa kej zajebal... Ma za normal run ni frke itak skor nemogoče izgubit bitko in to kljub temu da grem skos kar nekaj bitk preden grem na longrest. Ma za drugi run bo ki bo na tactician bo model verjetno letel ven al pa respecan v kej bolj koristnega. Ranger je baje kar huda killing mašina tud, hkrati pa dovolj dober da odklene praktično vse. Z alternativnimi metodami odklepanja se mi pa ne bo dalo ukvarjat pomoje.

Sem jelly. Medtem, ko jaz potrebujem po vsakem boju sploh takem, kot je bil vampir long rest. Sploh si ne predstavljam, kako bi brez tega. Tu pri Rafaelu ravno to najbolj boli.

Krogle na hodniku.:ranting::ranting:

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 2 urama:

CE ti je asterion weak, poj pomoje sam ne stekas tocno kaj Rouge potrebuje za high dmg. Tudi odvisno ker subclass si vzel. Sam naceloma handcross bow + crossbowexpert + sharpshooter + assassin subclass in asterion tala tak nova DMG da se ostali skrijejo.  

ni možno da je Astarion weak. Js nimam sploh pojma kako se igra D&D in mi seka on po 30dmg naenkrat pri lv 4. Niti nisem dal v assassin subclass ampak thief ker kradem vsem traderjem :D 

Povezava do prispevka

A pr Karlach ste drgač opazil, da vsake tolko mal na random podre fourth wall? :D Tko neki ful resno razlaga sem pa tja, pa ovo ono, pol pa kr iz nekje Dont worry, you are only in the first area of the game :D  sam lolwut, hvala za info al neki :D

 

Edit: Očitno gre še dlje s tem heh

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Prašičko hudičinjo pofukaš po celem peklu, prav izbiraš regije kjer jo brusiš. Also nice demon tits.


Wyll nekaj teži, kao kako si lahko, ker za tvoj pleasure so trpele duše in kr neki. Modeu, da sem to vedel prej, bi absolutno naredil isto, the fuck mi to sploh govoriš lol. Zdej mi pa prnesi brisačo sine, theres shit and demon mommas juices all over.

 

666/10, would again.

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Fak, kako mi je dobra ta igra, ne se jebat. Bloodborne ima serious competition za mojo najljubšo igro vseh časov.

 

- Randomly našel skriti alchemist laboratory in not carski loot (nekega malega familiara za Galea in faking Necronomicon (zihr mu moram nekaj uturiti v usta))

- Se ljubčkal s Shadowheart (jebi ga, preveč je hot, pa prav ste imeli, da postane kasneje malo manj emo zoomer)

- S kolegom (ločen playthrough) skušala pickpocketat unga dwarfa v Druid's Grove, ampak naju je odkril, ko sem skušal ukrasti 10. predmet v istem poskusu (greeeeeed :D). Ker nama je bilo škoda ukradenega loota, sva se spopadla in ubila ubogega reveža. Komaj čakam, da bo to imelo neke nore posledice down the line. :D

 

Noro mi je kako različna playthrough-ja imam, ko igram sam ali s frendom. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Bolje nadaljevati debato tukaj, po moje.

@tomazek

F6avmOCWUAA77u-.jpg

Takole izgleda metanje kocke, če si dobro opremiš lik, ki ima proficiency za določena opravila. V tem primeru sem skušal odkleniti zelo dobro zaščiteno skrinjo. Vreči je treba 20 ali več. Brez buffov in dodatkov, je tole 5% chance, če pa se zadeve lotiš pravilno, dobiš ven tako situacijo, kot je na sliki.

Vreči moram 11 ali več, ker mi vsi buffi dodajo od +9 do +12 na to kar vržem. Verjetnost se zviša na 40-60%. To je zelo visoka verjetnost na tako zajeban skill check. Po navadi je težavnost 10 ali celo manj. Se pravi imaš pol 80-120% verjetnost za uspeh.

 

RNG res ni nikakršen deal breaker.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

these are rookie numbers, boš videl kake cifre boš tolkel z roguom v Act 3 :D :D 

 

Drgač sem se pa poigraval z mislijo, da bi šel še enkrat igrat BG 1 in 2: Enhanced Edition verziji, ko obrnem BG 3, ker je pač cela serija tok huda, pa še na PS4 imaš disk verzijo z vsemi updati in DLC-ji in QoL izboljšavami. No, zdej ko zvečer končno gledam zadevo na 75 inč TV-ju me je vse skupi mal minilo, ker so grafika in animacija in resolucija in interface RES totalno u pizdi za 2023, pač kle nimaš kej, vseen so to tan nekje 25 let stari špili. Ampak! Vsaj dve zadevi sta pa še vedno neverjetni.

 

1. pisanje in ton špila je bolj resen in dark kot karkoli kar je Larian sposoben napisat. Tako zajeban, resen in zafukan vibe, kot ga daje začetna temnica v BG 2, kako ti napove glavnega antagonista pa kako ga naredi 99% psihopata ampak še vedno pa 1% tragičnega lika.... Tega Larian v BG 3 niti približno še ni dosegel, ni v isti ligi, ma ne vem če je v istem športu. Pa je BG 3 kilometre nad DOS 2 po pisanju. Uni glavni trije negativci izgledajo ko slaba šala proti Irenicusu, kljub temu da so solidno spisani in da Ketheric Thorm malenkost sledi Irenicusovem backstoryju. Dejansko ima BG 2 tako dober writing, da bi komot gledal cel špil, kako ga nekdo igra in zraven bere tekst, če bi imel dober glas (in da je proper shizofrenik)

 

2. ozadja in art špila je še vedno čudovit. Če probaš odmislit tiste zmazke od premikajočih se likov in odurnih animaciji in stričkov velikih 5 pixlov ter se osredotočiš samo na ozadja... Vidiš, kok so se tudi tukaj potrudili. Sej v BG 3 so se tudi, ma tudi BG 2 izgleda čudovito. 

 

wallpaper.baldurs-gate-2-enhanced-editio

 

desktop-wallpaper-baldur-s-gate-2-enhanc

 

ss_817383f1f02bad9bf940790ff4b984735babe

 

s8-86e057d49f0e8ad0dbda77590951a95c.jpg

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 urami:

Bolje nadaljevati debato tukaj, po moje.

@tomazek

F6avmOCWUAA77u-.jpg

Takole izgleda metanje kocke, če si dobro opremiš lik, ki ima proficiency za določena opravila.

 

Običen Astarion sredi prvega akta :)

 

Galko reče pred 6 urami:

Drgač sem se pa poigraval z mislijo, da bi šel še enkrat igrat BG 1 in 2: Enhanced Edition verziji, ko obrnem BG 3, ker je pač cela serija tok huda, pa še na PS4 imaš disk verzijo z vsemi updati in DLC-ji in QoL izboljšavami. No, zdej ko zvečer končno gledam zadevo na 75 inč TV-ju me je vse skupi mal minilo, ker so grafika in animacija in resolucija in interface RES totalno u pizdi za 2023, pač kle nimaš kej, vseen so to tan nekje 25 let stari špili.

 

Tudi jaz sem razmišljal, da bi preigral oba dela po trojki. Jih nikoli nisem. No ja, enko sem začel na pcju, ma nisem daleč prišel. Razmišljal sem, da bi probal na tablici odigrat. Androidne verzije sem nabavil, ko so prišle ven ma nisem takrat imel prilike na proper tabličnem igrat, zdaj imam pa 10 inchnega (hehe) in izgleda, ter teče kar fajn gor. In še vedno se lahko igra komot nekje leže :)

Povezava do prispevka

Enko, dvojko in Torment sem preigral na iPadu nekaj časa nazaj, in they still hold up. Na PCju se mi ne bi dalo spet igrat take behemote, sploh ne ob tej količini besedila. 

 

Bg3 gre absolutno v to skupino kar se tiče kvalitete in viba, brez dileme. Razen očitnih performančnih problemov in bugov, ko prideš v mesto, bi mogoče izpostavil, da mi liki niso nekaj. Gor nekje sem napisal, da so mi še v DOS2 boljši, da sploh ne omenjam recimo Tormentovih. Tam je vsak NPC globji in bolj odfukan od biločesa v BG3. Larian so potrebovali enga Chrisa Avellona, še edini lik, ki ga je napisal v Pillars of Eternity je bil boljši ob vsega zadnja desetletja. 
 

Ampak ne moreš met vsega. Skratka, igrajte BG1 in 2, če pa ker heretic ni preigral Planescape: Torment, ne vem zakaj ga ne inštalirate.

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Ja okrog likov in sveta je BG 1 in BG 2 imel tudi nekaj, kar ne upa imeti več nobeden modern FRP: znal je biti tudi majhen in nepomemben, kadar je to pripomoglo k še boljšem world buildingu in filingu  logičnega sveta. V modernih frpjih, tudi v BG 3, mora biti vse super pomembno, ekatravagantno, mega zanimivo, vse mora kričati po pozornosti. Recimo glavni kompanjoni. Laezel se bori z / proti napol božji kraljici, ki vlada celemu planetu. Karlach se bori proti padlemu angelu. Shadowheart se pogovarja z dejansko pravo boginjo. Wyllov foter je top 3 najpomembnejših ljudi v kraljestvu. Gale je faking FUKAL z boginjo Mystro ffs. Vsi neki mega insane pomembni in z nevem kakim backstoryjem, vsi polni sami sebe, ampal vsi v resnici štrlijo ko kurci iz začetnega sveta, ko si v nekem usranem goblin campu in šumi.  Špil se začne tako, da priletiš z živečo vesoljsko ladjo / gigantskim lignjem, ki ga napadajo zmaji sredi samega pekla, vse skupaj pa gleda na milijone hudičev. Over the top, nobenega tempa, preveč na hard že takoj iz prve.

 

Pol pa pogledaš BG 1 :D Companioni so neki prevaranti, zidarji, pickpocketi, sellswordi, brezdomci in mazači. Celoten main plot v začetnih 80% špila je okrog tega, DA JE ZMANJKALO JEBENEGA ŽELEZA V RUDNIKU :D Prvih 15 ur se boriš s podganami, polži, volkovi in kačami ffs. Ampk ajde, to je ekstrem. Ampak tudi v BG 2, ki je mega epic v scalu, imaš companione, ki si recimo samo želijo pobegniti iz cirkusa kjer jih imajo za atrakcijo, ali pa si samo želijo nazaj domov v svoj grad. Nič velkega, nič over the top, ampak FUL doda k realizmu.

 

Ne vem zakaj devi tega ne razumejo, da bolj kot so vsi neki zajebani in huge, bolj je celotna slika povprečna, ker pač nič več ne izstopa.

Povezava do prispevka

Ekola po 138 urah sem prišel do konca. Zadnje bitke so čisto razočaranje tbh. Jaz sem imel polne malhe potov, elixirjev, scrollov in cca 12 pomagačev za poklicat potrebe pa po ničemer. Najtežji fight je kar lepo Raphael oz cel njegov brlog ker vmes ne moreš restat in je v enem šusu treba spucat kar precej stvari. Kar se tiče par na tisoče koncev sta pa tud glede na trofeje samo 2 zares različna. Variacije zaključnih dialogov in scen pa potem sledijo glede na to kdo je preživel itd. Na sredi igre se je zdelo da mi bo tole GOAT, pa je žal ACT3 kar konkreten padec v kvaliteti razen Rapahel House of hope dela. Tako da Bloodborne ostaja trdno v sedlu tole je pa vseeno vsaj za v mojih top 10.

 

Res škoda da patcha za katerega so že več ko teden dni nazaj rekli da pride kmalu in naj bi popravil performančne težave zadnjega dela igre ni bilo, ker se mi je zadnjih nekaj dni igra res sesuvala na polno, inventar me je pa tudi spravljal totalno ob živce ker šteka ko prasica na koncu. Da ne omenjam loadanja ki traja cca minuto... Definitivno moj goty letos zaenkrat in ne vidim igre do konca leta ki bi lahko ta status ogrozila. 

 

Verjetno bom kar takoj začel evil skozihod na tactician. Za začetek bom izbral barda ki ga nisem še nikoli igral da vidim to jack of all trades master of none čudo. Potem pa itak lahko respecam če bo na višji težavnosti kje zagustilo. 

Povezava do prispevka

n00b, hollywood ima odgovor na to

 

V prvem filmu rešiš svet

V drugem filmu rešiš celo vesolje (fotr od villaina iz prvega filma)

V tretjem filmu se potuje skozi čas in moraš za villainom potovat v preteklost in ga tam premagat

V četrtem filmu je multiverse in moraš battlat 10 inkarnacij villaina in njegovega fotra 

V petem filmu pa izveš, da je true villain ves čas bil systemski rasizem in seksizem ter da ga ne moreš premagat 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...