Skoči na vsebino

The Last of Us


dzaver

Priporočeni prispevki

eh ja, rushed zadnji del tako kot celotna serija. Zakaj bi naredil vsaj season finale tako kot je treba, če ga lahko zabriješ v 45 minutah. Skozi celotno serijo sem dobil občutek, da je avtorje sram TLOU 1 špila in da bi radi čimprej šli čez, pač dejmo čimprej odbrenkat origins štorijo in iti naprej na TLOU 2. Uno kot da so starši pripeljali na prvi šolski dan res svinjsko grdega in neumnega otroka in samo čakajo da se ga losajo, ker jih v avtu čaka še briljantno pameten in svinjsko inteligenten bel deček (recimo mu Galko, ker mu je tudi tako ime). Grajenje odnosa med Joelom in Ellie je ful preveč površno in premalo poglobljeno, glede na to da je to glavna rdeča nit S01 in večjega dela S02. Joela so tudi naredili precej večjega bad guya kot je v špilu, vsaj kolikor se jaz spomnim. Posledično se ti ful bolj jebe zanj in za njun odnos ter tudi finale nima takega udarca kot ga ima v špilu. Po drugi strani so ogromno cajta namenili zadevam, ki so po pomembnosti sekundarne (Ellina romanca) ali terciarne (Billova romanca). Sem zelo za takšne vmesne zgodbe (sploh če sta tako dobro narejene kot sta bile dve) - ampak če imaš ti 20 delov dolgo nadaljevanko. Če imaš pa jebenih 9 delov, nisi razvil glavne premise celotne sezone in potem porabiš več ko 20 % cajta za random romantične off topic dele... hja ne vem, no es bueno. Razen če ti gre izvorni material na kurac in bi se ga rad čimprej losal, tako kot sem jaz dobil filing pri gledanju.

 

Tko pod črto, kakih 6,5 / 10 bi dal oceno seriji. Brez tamale pa kakih 6 / 10.

Povezava do prispevka

Lep zaključek, sicer odlične serije...vendar sem vseeno želel malo več, glede na špil

 

Res mi je bila lepa predzgodba, ki se dogaja v isti hiši, kjer se Elli ustali proti koncu 2. dela.

 

Pa to da so razložili njeno imunost...a je to bilo v igri?

Odnos med akterjema v tem delu je bil nadrealen, ta mala igra noro!

Generalno gledamo sem zadovoljen

uredilo bitje pocast
urejanje spoilerjev
Povezava do prispevka

težko je sodit, če se mi zdi super izpeljano razmerje v seriji, ker sem igral igro. podrobnosti sem pred ogledom že vse pozabil, jasen mi je bil samo začetek, konec in njuno oče/hči razmerje. ampak v seriji je bilo tako dobro odigrano, da je vse skupaj imelo veliko emocionalno težo - pred tem pa "filler" epizode razkrijejo ogromno o obeh likih kot osebah. poanta bill epizode je bila, da je joel bolj kot bill, tess pa kot frank. v epizodi o ellie pravzaprav več izveš o sami ellie kot v celi prvi igri (kot rečeno, se ne spomnim veliko, mogoče je bilo teh informacij več). glede na skokovito naraščanje števila gledalcev skozi celotno sezono, bi rekel, da so se gledalci vračali predvsem zaradi ellie in joela, serija drugega skoraj nima. 

 

nisem nekaj veliko spremljal razvoja, prebral sem interview pred začetkom sezone in poslušal podcast o prvi in drugi epizodi. jasno je, da nobenemu vpletenemu izvorni material ne gre na kurac. serijo so naredili, ker jim je material tok hud. bi pa serija gotovo bila še boljša, če bi naredili kakšno epizodo več. 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 1 uro:

so ze napovedal, da bo vec kot ena sezona za drugo igrico. nice. 

 

komi cakam, da preigram remake na pcju. 

sej 2ka je tut tm ene 2x dalši špil ko enka se mi zdi

pa cel ta TLOU svet lahk mal razširijo, abbyjina druščica, Brazgotinci ..

Spoiler

komi čakam, da vidim/slišim uno živižganje v gozdu pol pa šic šic od puščic

 

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 10 minutami:

@pocast dej v spojlerje svoje zadeve, veliko ljudi v tej temi ni igralo dvojke. 

ma ni šanse, da je ista hiša, sam homage je. v seriji je hiša zraven bostona, drugi del se pa dogaja okoli jacksona v wyomingu. ni spoiler, ne pove res nič. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Po koncu prve sezone je vsekakor solidna/dobra serija z mešanimi občutki. Se pa strinjam z večino napisanega. Premalo fokusa na zakljucko serije. Zadnje dve epizodi premoreta nekoliko vec casa skupaj  kot stransko pomemben 3ji del, lol.

Tako je morda izpuscena marsikatera zanimiva scena iz spila,  izgube fokusa na glavni štoriji. Meni osebno je bil špil precej boljši in sem se bolj navezal na karakterje. Mi je pa dobro v seriji, ker zgodbo vzamejo širše in ponudijo druge vidike, ki bolj razložijo/ali pa naredijo zgodbo zanimivo.

Tudi pozitivno preseneča igra, pod črto - ne glede kako so ali pa niso podobni posamezni igralci/ke. Vizualije so lepe, imajo kar nekaj dobrih detajlov in majhnih podrobnosti z igro.

Moja ocena nekje : 7,5/10

 

uredilo bitje narodno
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 urami:

Niti LOLa nisem nikoli igral. Verjamem, da je tisto boljše, glede na vse hvale.

priporocam, tud ce nisi igral

 

Galko reče pred 8 urami:

eh ja, rushed zadnji del tako kot celotna serija. Zakaj bi naredil vsaj season finale tako kot je treba, če ga lahko zabriješ v 45 minutah. Skozi celotno serijo sem dobil občutek, da je avtorje sram TLOU 1 špila in da bi radi čimprej šli čez, pač dejmo čimprej odbrenkat origins štorijo in iti naprej na TLOU 2. Uno kot da so starši pripeljali na prvi šolski dan res svinjsko grdega in neumnega otroka in samo čakajo da se ga losajo, ker jih v avtu čaka še briljantno pameten in svinjsko inteligenten bel deček (recimo mu Galko, ker mu je tudi tako ime). Grajenje odnosa med Joelom in Ellie je ful preveč površno in premalo poglobljeno, glede na to da je to glavna rdeča nit S01 in večjega dela S02. Joela so tudi naredili precej večjega bad guya kot je v špilu, vsaj kolikor se jaz spomnim. Posledično se ti ful bolj jebe zanj in za njun odnos ter tudi finale nima takega udarca kot ga ima v špilu. Po drugi strani so ogromno cajta namenili zadevam, ki so po pomembnosti sekundarne (Ellina romanca) ali terciarne (Billova romanca). Sem zelo za takšne vmesne zgodbe (sploh če sta tako dobro narejene kot sta bile dve) - ampak če imaš ti 20 delov dolgo nadaljevanko. Če imaš pa jebenih 9 delov, nisi razvil glavne premise celotne sezone in potem porabiš več ko 20 % cajta za random romantične off topic dele... hja ne vem, no es bueno. Razen če ti gre izvorni material na kurac in bi se ga rad čimprej losal, tako kot sem jaz dobil filing pri gledanju.

 

Tko pod črto, kakih 6,5 / 10 bi dal oceno seriji. Brez tamale pa kakih 6 / 10.

lol

Povezava do prispevka

Po končanju prve igre sem bil - faaaaak eden najboljših koncev v gaymingu ever.

 

Po končanju serije sem bil - faaaaaak a to je to, pizda kako slabo:D

 

Sej kot celota je serija cool, samo konec je proti igri res pasja driska. Nobenega suspenza, folk se Joelu kar meče pod metke, vse rushano ko svinja.

 

Ampak ok, več od teh woke režiserjev ni bilo za pričakovati.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

Po končanju prve igre sem bil - faaaaak eden najboljših koncev v gaymingu ever.

 

Po končanju serije sem bil - faaaaaak a to je to, pizda kako slabo:D

 

Sej kot celota je serija cool, samo konec je proti igri res pasja driska. Nobenega suspenza, folk se Joelu kar meče pod metke, vse rushano ko svinja.

 

Ampak ok, več od teh woke režiserjev ni bilo za pričakovati.

cel point fireflyev je da so nesposobni bedaki z eno svetlo tocko (dr. z luknjo v glavi)

 

joel je pa legendary survivor, john wick tlou universa

Povezava do prispevka

Jaz se strinjam s tem da je rushano, samo mi to ne zbije tok ocene. Še vedno 8/10 serija gladko. Najbolj jim zamerim to, da zadnji del ni dolg 1 uro in pol, zadnji del je praktično samo dogodek, menjaj sceno, dogodek, menjaj sceno... s tem da je vsak dogodek ful pomemben. Preveč za 43 min, oz drugače, če moraš to spravit v 43 min potem je delo opravljeno vrhunsko, ampak zakaj si dat samo 43 runtima in the first place? 

 

Se pa prašam, kakšna je serija tistim, ki niso igrali igre? Imam enega frenda ki ni igral in mu je ironično...wait for it.... isto kot walking dead :lol: Je na foromo kak tak ki ni igral, je pa gledal obe serije, izvzemši Letalo? 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 33 minutami:

pa prašam, kakšna je serija tistim, ki niso igrali igre? Imam enega frenda ki ni igral in mu je ironično...wait for it.... isto kot walking dead :lol: 

No shit, I wonder why.

 

Ampak kljub temu, da nisem zaslepljen z nekim fangirlanjem nad spilom, lahko dam seriji neko objektivno oceno 7/10. Overall kul zadeva s prostorom za izboljsave v dolocenih zadevah.

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
kemik reče pred 34 minutami:

Se pa prašam, kakšna je serija tistim, ki niso igrali igre? Imam enega frenda ki ni igral in mu je ironično...wait for it.... isto kot walking dead :lol: Je na foromo kak tak ki ni igral, je pa gledal obe serije, izvzemši Letalo? 

 

Nisem igral, seriji bi dal pa ene 7/10. Nič posebnega, dost overhyped

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka

Overall bom reku not good not bad. 6.5/10. Eni deli so super, eni deli dolgočasni.

 

Tko kot pri moji kritiki TLOU2, serija ima grozen pacing. Dva filler dela od devetih.

 

Bill in Riley epizodi sta najbolj nepotreben boring bullshit možen. Druckmann je hack, serijo se bo pa pozabilo do naslednje sezone. 

 

Napovedujem da bojo po prvih dveh delih druge sezone šli na stari dobri "rasisti in seksisti review bombajo" bit. 

 

 

Povezava do prispevka

Čeprav material za prvi epki druge sezone je vrhunski. Če to zajebejo, bo kar škoda. Nasploh je material iz TLOU 2 precej boljši (bolj kompleksni in vsaj meni zanimivejši liki, nasploh zanimivejše survival grupe, lore ...), tako da jaz si res želim, da bi druga sezona uspela

 

Za prvo se kar strinjam z oceno 6/10, ki jo predlaga Galko. Mala res rešuje serijo, ker odigra kvalitetno in suvereno

Povezava do prispevka

Jaz bi ji tudi stisnil tam 6-7/10. U izi bom dost hitro pozabil vse skupaj. Sem pričakoval več. Mogoče pa sem sam pri sebi dobil potrditev, da VG adaptacije ne morejo dosegati source materiala, ker gre vendarle za različno dojemanje oz. doživljanje zadeve (aktivno vs. pasivno).

Povezava do prispevka

V igri gresta čez toliko različnih travm in ptsd inducing izkušenj, katera zelo težko spraviš na TV ekran. Ja, lahko narediš vse walking sim dele in animacije v serijo, ampak globina izkušnje kero dobiš po 30 urah igranja z njima je nekaj drugega.

 

Zato se mi zdita na konc serije veliko manj povezana. Čist drugač zadanejo zadnje sekvence v igri kot tle. In prav zato se bunim nad nepotrebnima Bill in Riley epizodama.

 

Dej mi del z generatorjem v kleti in boomerjem v telovadnici. Muzej v drugem delu je bil 10/10. Ne samo, da je scary as fuck, take scene ju povežejo veliko bolj kot sprehod po jasi in metanje lame punov. 

Povezava do prispevka

mislim da hoče s tem bolj upravičiti samemu sebi, da je bila njegova hčerka še vedno boljša kot Ellie, zdaj ko se je navezal tudi na slednjo... ...ampak oče mi je tik pred smrtjo zabičal Všeč naj ti vsak anti woke komentar, moj nebinarni sin, tko da I'll take it :D :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 urami:

Se pa prašam, kakšna je serija tistim, ki niso igrali igre? Imam enega frenda ki ni igral in mu je ironično...wait for it.... isto kot walking dead

 

evo tko sm js zdržu do 5. epizode, ker sem dobil isti vajb, pač rich mans walking dead, pol sm pa še na instagnoju zvedu da bo več sezon in sm bil sam fuck this shit

uredilo bitje saosin
Povezava do prispevka

Tole je dost isto k prva sezona Game of Thrones - par kul delov, kr fajn za gledat, tu pa tam slab pacing. Kot da je bilo bolj pomembno delati nastavek za naslednje sezone kot pa zgodbo odlično zapakirati.

 

Me pa zanima kok ljudi bo ta sezona nahajpala, da grejo igrati

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...