Skoči na vsebino

Trenutno igram [10/2022]


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 4 urami:

Death Stranding PS5 - Holy shit že na PS4 so ble vmesne sekvence top shit kar se tiče produkcije (VO, Mocap, animacije and shit), na PS5 pa zgledajo samo še boljše + da igra laufa svilnato gladko in izgleda res hudo med igranjem, sam ker si več al manj skozi sam z naravo to niti ni nek dosežek. QOL spremembe v tej verziji so dobrodošle, ker zna osnoven gameplay loop marsikoga odvrniti od drugače zelo zapletene in zanimive zgodbe ki jo na koncu itak verjetno malo kdo povsem šteka - sam absolutno ne spadam med njih :rofl: Vsekakor obvezno igranje za vse ki imate PS+ Extra!!!  

+1

Sploh pridejo vmesne sekvence do izraza v widescreen formatu. (Meni) dosti boljši rezi.

Povezava do prispevka
5Stringed reče Dne, 16. 10. 2022 at 14:14:

 

Lep LPjam ti iz, uhm, dokaj gladkih 4 boss cell runov v Dead Cells na dpadu :D

 

Y U no casual?

BTW kdaj prideš do teh boss cellsov? Jst se mi zdi, da sem enega bossa do sedaj uspel premagat pa nisem nikjer zasledil nobenih cellsov? 


Boss je bill ta vijolična zver z mega učko

Povezava do prispevka

Doom 2016 na PS5, lihkar obrnil.

 

d152302de2c21baa966e89f01c3cf458e945f857

 

Najboljši straightforward shooter, ki sem ga igral na konzolah. Nisem si predstavljal, da bo to tako dobro igrati na kontrolerju, prav vidiš, da se orenk potrudili, da bi zadeva delovala in nardila smisel. Lahko celo odkleneš perk, da se ti kontroler trese, ko si blizu skrivnih soban =).

 

Kar samo fali temu Doomu kar Doom Eternal ima, so možnost ponavljanja levelov znotraj same igre (za lažje levelanje opreme in iskanje vseh skrivnosti) in več nasprotnikov, ki niso samo bullet sponges. Malo škoda, da ljudje ne igrajo več multiplayerja, mogoče jih je v Doom Eternal več, samo jebiga, špil je star 6 let, je bilo za pričakovati.

 

V temu špilu počneš samo dve stvari - raziskuješ okolico in razfukavaš demone. V primerjavi z Doom 3 manj strašno, manj klavstrofobično in bolj podobno hitrosti prvega in drugega Doom špila. Pobiraš powerse za hitrost, pobijanje s pestmi in četvorni damage; režeš demone z motorno žago, da dobiš metke, če ti jih zmanjka; v ta špil so pa tudi prvič dali brutalne usmrtitve, ki ti pomagajo nabrati zdravje sredi streljanja. Najbolj impresivno je to kako hiter je špil, glede na to, da je prvoosebna streljačina, edino kar imam v glavi trenutno, da ti na konzolah še bolj nabije adrenalin je Returnal. Impi skačejo po stenah, mečejo vate ognjene krogle in tečejo stran od tebe, če prideš bližje, cacodemoni in revenanti ti znajo zagreniti dan, če jih ne odstraniš dovolj hitro, proti koncu igre pa pridejo še Cyberdemoni in podobni sovragi, ki te želijo razčetveriti od blizu, tako da je pomembno, da stalno razumeš kje si v prostoru in čemu je najboljše dati prednost.

 

10/10 dobijo sound, Mick Gordonov industro-metal soundtrack in grafični slog, id tech iz 2016 pa tudi še vedno hara. Res je, da ta špil nima res gromozanskih levelov, zato ga je lažje narediti tako polnega detajlov. Edina opazka je to, da razen kakih spranih tekstur, ki pop-inajo v boljšo kvaliteto, ko prideš bližje, je pogon res hudo optimiziran. 60 fps locked na 1440p works zame. Tudi loading time je skoraj instanten. 

 

Doom 2016 je špil, ki se ga da obrniti v 10-12 urah, po feelingu bi rekel, da je Doom Eternal daljši (plus ima tudi story DLCje). Vseeno pa priporočam Doom 2016 vsem, ki iščejo nekaj za igrati na PS+ Extra, je pa tudi v storu cena samo 20eur, kar se mi zdi fair, ko so popusti je pa nizkih 10eur. Jaz sem kupil skupaj v kompletu z Doom, Doom 2 in Doom 3 (škoda da ni Doom 64 poleg). 

 

Dejstvo je, da takih špilov manjka, sploh na konzolah, tako da med drugimi moram nujno sprobati Rollerdrome. Rekel bi, da je Doom Eternal za odtenek večji izziv, se pa na sodobnih konzolah adrenalinsko malo špilov približa tej mojstrovini. Kar se tiče first person singleplayer špilov na konzolah, sta samo Titanfall 2 in Doom Eternal, ki se lahko primerjata.

 

8/10 - vrhunski return to form. Ko sem prvič igral, me je spominjalo na Doom meets Painkiller, kajti raziskovanje aren je bolj zanimivo, kot bi pričakoval, kajti vse skrivne hodnike ni tako lahko najti, tudi če imaš vklopljene perke za raziskovanje. V primerjavi z boomer shooterji iz prejšnjih dveh generacij (Duke Nukem Forever; Serious Sam špili, Shadow Warrior,..) je bil to res tight, čudovit AAA shooter, ki ne preserava preveč z zgodbo, ampak te spusti s ketne in te spremeni v pobijalca hudičevskega mrčesa. Višjo oceno bi dal, če bi dodali še kake bolj zabavne platform scene (Titanfall 2 je tu res haral) in če bi bilo še več izziva (Doom Eternal je imel Marauderje, ki te lahko sami pospravijo za šalo). 

 

167416.gif

 

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

V zadnjih dveh mesecih sem preigral Return To Monkey Island in Ori and the Will of the Wisps...... med obema špiloma sem skakal od špila do špila na SteamDecku, nič ni zagrabilo do Orija, sedaj pa spet skakat I guess..... PS5 se mi sploh ne da prižgati, PC tut ne. Preveč drugih stvari dogaja, še dobr, da sem na vlaku, da vsaj steam deck igram. Očitno mi da dovolj gaming fixa :P Bomo videli, kako bo, ko pride GoW:R. 

Povezava do prispevka

Drgač pa jaz novega DOOM-a (ali dvojke) še nisem igral na getfe pripomoček: miška in tipkovnica. Sicer FPS-je vedno gladko igram na joypad, ker sem pač lep in izobražen, ampak DOOM bi pa prav sprobal na miško, da bi videl, kake nore kombote se da delat šele tam

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 27 minutami:

Jaz bom tudi vzel "testno PC verzijo", da vidim kaj sploh zmore moja 2080S. Bogo glede na nekatere videje.

 

Jutri malo sprobam in poročam.

 

Moja 2080S na nekih medium settingsih kar švica, tko da there's that. Ko so kakšni vmesni cinematicsi FPSji padejo v poden za kake 10s. Se pa nisem nekaj poglabljal v nastavitve, ker ko laufa je igranje še vedno dost tekoče.

 

Sem pa tudi jaz videl omenjeno v rivjujih, da tudi 3080 zašvica, ko na sceno uletijo podgane... tako daleč v igri pa še nisem, da bi znal to komentirat.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

@tomazekOdločil sem se, da bom dal šanso The Surge. Zanima me ali mi priporočaš naj najprej igram prvi del, al lahko kr preskočim in grem na boljšo (tako pravi večina) dvojko.

 

:D Ej, kaj vem... ni nekaj full dolga enka in če imaš voljo in ti bo spet kaj zmanjkalo pred GoW, potem igraj še prvi del. Deluje pa mi drugi precej bolje... danes se nekako nisem imel volje lotiti, ker sem se čist izgubil. Full je poti in full je bližnjic, ampak enostavno nimam pojma od kje sem prišel in kako bi prišel nazaj na določen konec. Zgleda mi res že možgani pešajo. Uživam precej bolj v dvojki, samo ta izgubljenost me zdaj jebe, ker imam milijon poti kamor lahko grem. V dvojki je vsaj precej bolj odprti svet. V enki boš bolj potoval po notranjosti zgradb, ozkih hodnikih in prehodih. Meni bolj odgovarja odprti teren s posameznimi zgradbami.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 2 urama:

 

Moja 2080S na nekih medium settingsih kar švica, tko da there's that. Ko so kakšni vmesni cinematicsi FPSji padejo v poden za kake 10s. Se pa nisem nekaj poglabljal v nastavitve, ker ko laufa je igranje še vedno dost tekoče.

 

Sem pa tudi jaz videl omenjeno v rivjujih, da tudi 3080 zašvica, ko na sceno uletijo podgane... tako daleč v igri pa še nisem, da bi znal to komentirat.

Ma ja, tole je kr slabo optimizirano. Novi Crysis, to se bo igralo čez nekaj let, ko bom upgrade-al rig. Na PS5 je baje doakj neigralno, povprečje 22 fps lol

Povezava do prispevka

The forgotten city - Tole pa je bilo presenečenje, na redditu sem bral o igrah, ki odhajajo iz gamepassa in tale je bila ena izmed njih. Folk je dajal same 10/10 good story itd, tako da me je zamikalo in kaj naj rečem zelo carska zadeva. Zgodba se vrti okrog rimskih bogov in timeloopa v katerega si ujet. Več ne bom povedal, ker če bo kdo igral, mu bo zgodba definitivno všeč.

 

Evo še summary iz metacritica, ki lepše povzame zadevo:

* Summary: The Forgotten City is a mystery adventure game of exploration and deduction. Travel 2,000 years into the past and relive the final days of a cursed Roman city, where if one person sins, everyone dies. Combat is an option, but violence will only get you so far. Only by questioning an intertwined community of colourful characters, cleverly exploiting the time loop, and making difficult moral choices can you hope to solve this epic mystery. Here, your decisions matter. The fate of the city is in your hands.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 6 urami:

Fak, ne the Surge no... a je res taka suša, nimaš nič boljšega... zdrži še te slabe 3 tedne vsaj za do GoW : )

 

Ob tem mi je prišla asociacija na tisti znani italijanski:

''Busa ze busa, caxxo non ga occhi'' :D 

 

Me3do reče pred 5 urami:

Jst sm jo gladko zbrisal po 15 minutah :rofl:

Mnja. Res dokaj beden experience. Combat je eno navadno dolgočasno kajtanje, svet pa je tako duhamoren, da me je prjelo srat.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...