Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Armando reče pred 50 minutami:

Lol.

 

Vsak ima svoj okus, ne vem zakaj je potreba komentirati.

 

Tebi so lahko Sims Goty meni pač ne.

Ma komot debatiramo in komentiramo okuse, nisem fan reka "o okusih se ne razpravlja"

 

Če bo Tomazek dosaden, bom ga že poslal v tri krasne, on pa mene, no worries :D 

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka

Kaj je pičke, kerih novih špilov se kej veselite v aprilu, pride ven kej brutalnega? Gledam malo in mi v oči pade samo Dead Island 2 in Star Wars Jedi: Survivor, pa še to je bolj tko no, ne glih na nivoju Bloodborne 2 hypa :D :D  

 

V takih mesecih sem prav vesel, da me čaka še RE 4 R do konca, Metroid Prime R, Dead Space R, TLOU 1 R, Dredge...

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 29 minutami:

Kaj je pičke, kerih novih špilov se kej veselite v aprilu, pride ven kej brutalnega? Gledam malo in mi v oči pade samo Dead Island 2 in Star Wars Jedi: Survivor, pa še to je bolj tko no, ne glih na nivoju Bloodborne 2 hypa :D :D  

 

V takih mesecih sem prav vesel, da me čaka še RE 4 R do konca, Metroid Prime R, Dead Space R, TLOU 1 R, Dredge...

 

 

MH Rise Sunbreak pride na PS5 28.4. 

 

Dodatek je top tier kar se kakovosti tiče in same vsebine dodanega/novega.

Povezava do prispevka

Neki gledam prodajo PS5ke, kao po dveh letih in pol surpasal N64. Pol grem mal gledat PS2, PS2 se je prodal v skoraj 160 miljonov izvodih, kar je cca 40miljonov več, kot PS4 recimo. To pa je faking impresive.

 

Ker če pogledamo je bilo ob izzidu PS2 na svetu 2 miljarde ljudi manj, kot nas je danes, oziroma nas je danes tretjino več, kot nas je bilo takrat na svetu in če upoštevamo, koliko je danes povprečna kupna moč večja, kot takrat...

 

Če gledamo nominalno prodaja konzol pada, če pa gledamo relativno na rast prebivalstva pa precej pada...

Povezava do prispevka

IMO kr nefer primerjava. PS5 bi bil kar bolj prodajan, če nebi bilo chip shortage ter covida. Na drugi strani je pa treba upoštevat tudi, da je tisti čas bil PS2 na trgu daleč najcenejši dvd player. Tako, da je imel ogromen appeal tudi med non-gamerji, ki gor niso odigrali enega špila. Naj prodajan špil na PS2 je bil GTA s 17 miljoni. Kar ni nekaj glede na prodajo konzol. Sicer delni krivec je pri tem tudi, da je pač vsak drugi imel spiratiziranega. Verjetno več kot vsak drugi.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 21 minutami:

Neki gledam prodajo PS5ke, kao po dveh letih in pol surpasal N64. Pol grem mal gledat PS2, PS2 se je prodal v skoraj 160 miljonov izvodih, kar je cca 40miljonov več, kot PS4 recimo. To pa je faking impresive.

 

Ker če pogledamo je bilo ob izzidu PS2 na svetu 2 miljarde ljudi manj, kot nas je danes, oziroma nas je danes tretjino več, kot nas je bilo takrat na svetu in če upoštevamo, koliko je danes povprečna kupna moč večja, kot takrat...

 

Če gledamo nominalno prodaja konzol pada, če pa gledamo relativno na rast prebivalstva pa precej pada...

 

Mobiteli :/

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 minutami:

Ja čisto posplošit ne gre, ampak poglej tudi koliko iger na PS2 se je prodalo več kot miljon, koliko pa PS4 iger...

Naj me kdo popravi, če se motim ampak mislim, da so bile kakšno leto ali dve nazaj  novice kak je PS4 prekašal PS2 v total software sales. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Naj me kdo popravi, če se motim ampak mislim, da so bile kakšno leto ali dve nazaj  novice kak je PS4 prekašal PS2 v total software sales. 

A to total sales al revenue? Vcasih si lahko si sposojal igre, danes to izumira…

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

:(

Not fan igerc na mobitelu. Nikoli igral, odkar imamo touchscreene, vsaj ne vec kot 1h eno igro.

 

Normalno da nisi fan, saj nisi spastični klošar. :D Pravim samo, zakaj so se konjzole takrat toliko bolje prodajale - ni bilo igric na mobitelu. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 22 urami:

Neki gledam prodajo PS5ke, kao po dveh letih in pol surpasal N64. Pol grem mal gledat PS2, PS2 se je prodal v skoraj 160 miljonov izvodih, kar je cca 40miljonov več, kot PS4 recimo. To pa je faking impresive.

 

Ker če pogledamo je bilo ob izzidu PS2 na svetu 2 miljarde ljudi manj, kot nas je danes, oziroma nas je danes tretjino več, kot nas je bilo takrat na svetu in če upoštevamo, koliko je danes povprečna kupna moč večja, kot takrat...

 

Če gledamo nominalno prodaja konzol pada, če pa gledamo relativno na rast prebivalstva pa precej pada...

Zakaj gledaš samo 1 konzolo? PS2 ni imel rivala, dominiral je celotno generacijo. Generacija konzol s PS4 je prodala 100mil več konzol kot generacija s PS2 kar je mal manj kot 50% več. Not too bad sploh če gledaš na to da konzole niso več tako popularne kot včasih.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 17 urami:

Zakaj gledaš samo 1 konzolo? PS2 ni imel rivala, dominiral je celotno generacijo. Generacija konzol s PS4 je prodala 100mil več konzol kot generacija s PS2 kar je mal manj kot 50% več. Not too bad sploh če gledaš na to da konzole niso več tako popularne kot včasih.

 

Dober point - imamo kje podatke, kako so se skupno prodajale po generacijah?

DaCapo bi lahko vprašal ChatGPT? :D

 

Povezava do prispevka

:) Evo ChatGPT:

Skupna prodaja konzol po generacijah?

 

Žal mi je, vendar potrebujem nekaj dodatnih informacij, da bi vam lahko zagotovil natančen odgovor na vaše vprašanje. Bi radi vedeli, koliko je bilo skupno prodanih konzol po generacijah PlayStation, Xbox in Nintendo, ali se osredotočate samo na eno od teh platform? Poleg tega bi bilo koristno, če bi mi povedali, za katero geografsko območje vas zanima prodaja. Na splošno pa lahko najdete podatke o skupni prodaji konzol po generacijah na spletnih straneh, kot sta na primer vgchartz.com ali statista.com, ki zagotavljata statistične podatke o industriji videoiger in zabave.

 

Skupna prodaja konzol po generaciji PlayStation?


Seveda, tukaj so podatki o skupni prodaji konzol PlayStation po generacijah:

PlayStation (PS1) - 102.49 milijonov prodanih enot
PlayStation 2 (PS2) - 155.0 milijonov prodanih enot
PlayStation 3 (PS3) - 87.4 milijonov prodanih enot
PlayStation 4 (PS4) - 118.9 milijonov prodanih enot
PlayStation 5 (PS5) - 10.4 milijonov prodanih enot (podatki do konca leta 2021)
Vir: vgchartz.com

Poudariti pa je treba, da se ti podatki spreminjajo glede na tržne razmere, zato so lahko trenutni podatki nekoliko drugačni od zgoraj navedenih
 

 

Skupna prodaja igralnih konzol v vseh obdobjih?
 

Na žalost nimam trenutno najnovejših podatkov o skupni prodaji igralnih konzol v vseh obdobjih, saj se statistike spreminjajo glede na tržne razmere. Vendar pa vam lahko posredujem podatke o skupni prodaji igralnih konzol do leta 2021:

  1. Sony PlayStation (vključno s PS1, PS2, PS3, PS4 in PS5) - 474,23 milijonov prodanih enot
  2. Nintendo (vključno s konzolami, kot so NES, SNES, N64, GameCube, Wii, Wii U in Switch) - 774,93 milijonov prodanih enot
  3. Xbox (vključno s konzolami Xbox, Xbox 360, Xbox One in Xbox Series X/S) - 186,45 milijonov prodanih enot

Ponovno poudarjam, da se ti podatki spreminjajo glede na tržne razmere in da so lahko trenutni podatki nekoliko drugačni od zgoraj navedenih.

 

Katera pa je najbolj prodajana igralna konzola vseh časov?
 

Najbolj prodajana igralna konzola vseh časov je Nintendo DS. Od njegovega izida leta 2004 pa do preklica leta 2013 je bilo prodanih skupaj 154,02 milijona enot. Sledi ji PlayStation 2, ki je bil izdan leta 2000 in je do konca proizvodnje leta 2013 prodal 155,0 milijona enot. Tretje mesto pa zaseda konzola PlayStation 4, ki je do leta 2021 prodala 118,9 milijona enot.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 36 minutami:

 

Dober point - imamo kje podatke, kako so se skupno prodajale po generacijah?

DaCapo bi lahko vprašal ChatGPT? :D

 

Pač pogledal sem katere konzole so bile v generaciji in seštel sodeč po wikipediji tko da ne vem kako zanesljivi so viri glede prodaj. Primerjal sem generacijo PS2, Dreamcast, Xbox in Gamecube s PS4, X1, Switch in Wii U(baje sta v isti generaciji). Mi je zlo zanimivo da se je Nintendo Switch prodal več kot pa NES in SNES skupaj, čeprav sta tisto legendarni konzoli. Ali pa to da ima Nintendo 3DS(75,94m) skoraj isto prodanih kot gameboy advance(81.51m). Se mi zdi da sem kot otrok kar pogosto videl GBA medtem ko 3ds niti ne.

 

@DaCapo Sem razmišljal a bi se še bolj poglobil ampak se mi ne da iskat. Hotel sem gledati predvsem prodaja v NA in Evropi glede na prebivalstvo danes in leta 2000. Ne zdi se mi fer da direktno primerjamo prebivalstvo celega planeta s prodajo ker so za to ogromno rast v zadnjih 20 letih bolj krivi Afrika, Kitajska in Indija kot pa Evropa in NA. V tistih regijah pa iskreno pojma nimam kako je glede gamerjev ampak tko po filingu bi rekel da je procentualno več gamerjev v Evropi in NA napram tistim državam in Afriki. Vem da ima kitajska gaming sceno ampak kokr vem ravn iz tam izvajajo te kopije konzol tko da ne vem kako je z dejansko prodajo originalnih konzol tam.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Najbolj prodajana igralna konzola vseh časov je Nintendo DS. Od njegovega izida leta 2004 pa do preklica leta 2013 je bilo prodanih skupaj 154,02 milijona enot. Sledi ji PlayStation 2, ki je bil izdan leta 2000 in je do konca proizvodnje leta 2013 prodal 155,0 milijona enot.

 

Zgleda se nam ni treba še bat umetne inteligence :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...