Skoči na vsebino

[sveta vojna] Mini Fridge vs Wi-Fi Router


Priporočeni prispevki

  

Galko reče pred 1 uro:

Microsoft so IMO odnesli fenomenalni rezultati cloud storitev iz drugih, predvsem poslovnih divizij, kjer MS tolče vse rekorde in je iz tedna v teden bolj profitabilno podjetje (našel sem podatek, da imajo nekje 160 milijard USD denarnih rezerv na bančnih računih oz nekje v tej smeri, LOL).

 

In potem so IMO mislili, da če bodo užgali gamepass in fuknili gor vse kar leze in gre in dodali še ščepec cloud gaminga da bo to to, da bodo isto odlomili sceno kot so jo na drugih segmentih. Kao kaj ti bodo nore eksklzuzive in neki petarda ekskluzivni launchi, če imaš klele za bakšiš nevem kak library z nekaj tisoč špili, evo vam še celotni Bethesdin katalog z Doomom Eternal po faci, kaj pa je to 7,5 milijard USD lol, evo zmagali generacijo, cloud gaming = future gaming, RIP Sony, RIP ekskluzivne izdaje samostojnih špilov

 

Samo očitno ni čist tko, heh :D 

 

gamepass je prišel že nekaj časa po tem ko je MS začel invazijo na cloud. Sem profesionalno precej vezan na MS in je precej neverjetno kako je tak giant naredil 180 kar se tiče miselnosti in podobe ko so skinili balmerja s kurca. 

 

 ne vem sicer zakaj se tebi zdi da jim stvar ne uspeva, ampak glede na to da so v 2020 povečal število naročnikov za 50% (na 15 mio) so pomoje kar zadeli žebljico na glavico. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 3 minutami:

gamepass ima fifo, nhl, madden, nba, ni da ni. 

mislil sem, da je eksluzivno za xbox (in PC)

 

seveda je tu vprašanja, če bi sploh bil dovoljen tak nakup

 

  

Gatsu reče Pravkar:

Bye bye Fifa licenca v tem primeru.

fifa je pregovorno podkupljiva

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Meni tudi ni najbolj jasen njihov poslovni model. Neprestano poudarjajo, da jim je glavno dobiti čim več naročnikov za gamepass( pač hočejo postati Netflix gaming industrije). Ni mi pa jasno zakaj se potlej ne gredo več ekskluziv? Z Bethesdo so dobili potencialne hude špile, ki bi jih lahko ponudili samo na svojem gamepassu in bi počasi ubijali Sony, ampak glede na njihove izjave jih bodo ponudili tudi igralcem PS-ja.

Res ne štekam te logike. Finačno so precej močnejši od Sonya, na njihovem mestu bi jih počasi zrinjal s trga z nakupi studiev oziroma ekskluziv.TBFH bi to res rad videl, solze lokalnih Sony fagov bi bile neprecenljive :D

 

Je pa v tem trenutku PS5 sigurno bolj smotern nakup. Igraš lahko vse kar dobiš na X-u plus še kup dodatnih špilov, da ne omenjam, da kot kaže multi naslovi delujejo boljše (čeprav tukaj pričakujem drugačno sliko čez nekaj časa).

 

 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 5 minutami:

Meni tudi ni najbolj jasen njihov poslovni model. Neprestano poudarjajo, da jim je glavno dobiti čim več naročnikov za gamepass( pač hočejo postati Netflix gaming industrije). Ni mi pa jasno zakaj se potlej ne gredo več ekskluziv? Z Bethesdo so dobili potencialne hude špile, ki bi jih lahko ponudili samo na svojem gamepassu in bi počasi ubijali Sony, ampak glede na njihove izjave jih bodo ponudili tudi igralcem PS-ja.

Res ne štekam te logike. Finačno so precej močnejši od Sonya, na njihovem mestu bi jih počasi zrinjal s trga z nakupi studiev oziroma ekskluziv.TBFH bi to res rad videl, solze lokalnih Sony fagov bi bile neprecenljive :D

 

Je pa v tem trenutku PS5 sigurno bolj smotern nakup. Igraš lahko vse kar dobiš na X-u plus še kup dodatnih špilov, da ne omenjam, da kot kaže multi naslovi delujejo boljše (čeprav tukaj pričakujem drugačno sliko čez nekaj časa).

 

 

 

ker več zaslužijo če dajo špile ven za vse platforme? PC je tudi MS platforma, čeprav tam pomoje nimajo direktnega dobička iz iger. 

 

dvomim da jim je v interesu izrinit sony iz trga, ker bi fasali anti monopolne tožbe. poleg tega jim je sony ful dobra stranka. kje misliš da teče ps now? 

Povezava do prispevka
Navedek

“We are aware of performance issues in a handful of optimized titles on Xbox Series X|S and are actively working with our partners to identify and resolve the issues to ensure an optimal experience. As we begin a new console generation, our partners are just now scratching the surface of what next-gen consoles can do and minor bug fixes are expected as they learn how to take full advantage of our new platform. We are eager to continue working with developers to further explore the capability of Xbox Series X|S in the future.”

 

Povezava do prispevka

Pač v normalni tržni situaciji bi XboX propadel ko kanta za smeti. Tko, za burek ne bi imel, šel bi zu grund že ene 5 let nazaj. Tko ima pa za sabo živalsko močni Microsoft, ki pumpa vanj neznanske vsote denarja, in je zato še naprej relevanten in Spencer lahko pametuje po intervjujih kljub temu da bi po zakonitostih trga moral že zdavnaj prodajati kebab na miklošičevi. Ker pač lej, za nami je superpower, ki nam omogoča, da serjemo kolikor nam pač paše.

 

U bistvu me XboX ful spominja na Izrael :D 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Saj je rekel Spencer, da so po slabem launchu XboxOna na Microsoftu najprej zeleli skenslat Xboxa, pa jih je preprical, da jim dajo se eno sanso. 

 

Jaz bi prej rekel, da je PS Izrael in Xbox Palestina :P internet debate med Palestinci in Izraelci pa so verjetno bolj kulturne kot nekatere v Igrovju :D

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Jz sam mislim da precenjujete kok folku je pomemben nabor ps5 ekskluziv. Ker ce vzames ekskluzive, sta konzoli prakticno isti. In za unega k nabija random igracke je cist vseeno kero konzolo vzet. Minimalne razlike v picture quality so nepomembne.

 

seveda - zato Sony proda 4x več konzol, ker je folku vseeno...

Povezava do prispevka

morda res ekskluzive same po sebi niso vse, ampak za neko platformo se človek odloči z mislijo, da opcijo več špilov ima, tudi če jo nikdar ne koristi. vedno je stvar v detajlih. in to je ponavadi najpogostejši thought process tistemu, k se odloči za PS. Poleg tega, da PC najbrž že ima, kaj kurac mu bo še xbox.

 

čeprav me pa nekak res zanima kolk ljudi razmišlja v bolj racionalno smer...., da je gamepass tako nor value in lahko za pol cene enega sony špila (par mescov recimo) preigraš celo serijo AAA naslovov (ali česa drugega) na gamepassu. tisti k razmišljajo v tej smeri, grejo ziher v smeri xboxa oz. ostajajo na pc.

 

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 1 minuto:

čeprav me pa nekak res zanima kolk ljudi razmišlja v bolj racionalno smer...., da je gamepass tako nor value in lahko za pol cene enega sony špila (par mescov recimo) preigraš celo serijo AAA naslovov (ali česa drugega) na gamepassu. tisti k razmišljajo v tej smeri, grejo ziher v smeri xboxa oz. ostajajo na pc.

 

Jap točno to, jaz sem umazani casualc z leti postal in mi je tale gamepass value čez streho.... saj ps now neki praska v to smer, sam ni blo ne :S

Povezava do prispevka

Ja valda tipi so fuknili v Bethesdo 7 miljard ker so mislili, mislijo sfujat xb

 

Ne vem ce ste gledali nek inervju ko nek bivsi razlaga kaksba je situacija

 

Bill Gates sovrati misel, da bi Sony znagal in prevladal v dnevni sobi.. nisans, da jim bodi to dovolili.. in dobro je tako.. 

 

Malo konkurence ni nikoli skodilo nobebemu potrosniku, razen ocitno folku na tem forumu, ki mi res ni jasno.. ce b8 mogli kupit xb za igrat vse igre, ma jig lahko igrajo na pcju.. bi imeli razlog.. ma tako ta xb jim gre ultra na roko in ne.. ocitno folk hoce bit porejpan, vrjetno je neki magicnega v tem, neki posebnega

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 11 minutami:

Jz sam mislim da precenjujete kok folku je pomemben nabor ps5 ekskluziv. Ker ce vzames ekskluzive, sta konzoli prakticno isti. In za unega k nabija random igracke je cist vseeno kero konzolo vzet. Minimalne razlike v picture quality so nepomembne.

 

Ravno zato ker so razlike v 3rd party igrah zanemarljive je pomembno katera konzola ima več ekskluziv ki posamezniku ustrezajo. Potem je pa tu še marketing, prepoznavnost branda, na čem igrajo prjatli itd itd. Xbox je ravno zato šel svojo pot in sedaj vse stavi na Gamepass ter Xcloud s čimer imajo namen prodrt tudi na mobilni trg. Več ko imaš opcij in konkurence bolje za vse.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...