Skoči na vsebino

[multi] The Witcher 3: Wild Hunt


Gost

Priporočeni prispevki

Galko reče pred 3 minutami:

Witcher 2 EE sem igral na Deathmarch na konzoli, najprej FUL užival, potem mi je pa ful dopizdilo nekje na na zadnji trejini, kok je špil "fake" kar se odprtosti in proste izbire tiče. Ful mi je šlo na kurac, da imaš 3 ogromne cone, ki si linearno sledijo druga za drugo, vsi kvesti so vezani samo na svojo cono, med conami se ne moreš prosto prehajati, ko po zgodbi napreduješ naprej se ti vse skupaj zapre. Tako omejevanje svobode me FUL moti, to mi je tudi glavna zamera pri Divinity OS 2. Ful cenim, da lahko obiskujem celotno mapo in da si questi sledijo po večih conah. Recimo stara Baldurja sta mi bila tudi zaradi tega totalen zakon, ful ti da špil dober občutek, da zares lahko delam kar hočem in da sem v moji pustolovščini, ne pa v neki skriptirani zadevi. Dobri open world FRPji a la Witcher 3, Elden Ring, Zelda BOTW so isto popolnoma odprti kar se tiče ne-zapiranja lokacij in questov.

 

Kako je pa Witcher 1 v teh ozirih, če se kdo še spomni?

Isto kot v W2 se mi zdi. Naprej maš manjšo vas in rešuješ tamkašnje spore, potem se preseli zadeva v mesto in rešujet zadeve tam, potem na obrobje mesta in močvirje ter nazaj v mesto. Se mi zdi, da medtem obrobjem mesta in mestom lahko prosto potuješ seveda šele potem, ko te zgodba pošlje tja ostale lokacije se zaklenejo//odklenejo, ko se zgodba premakne.

Povezava do prispevka

eh, kisla tuna. Se mi je zdelo, da bo tak odgovor, ja... 

 

Drgač od teh različnih konceptov odprtosti mi mega dogaja nad-mapa, kjer se ti glede na dogodke odpirajo različne lokacije, ki jih lahko potem prosto obiskuješ. Tako kot je imel BG 2. Se mi zdi, da še vedno dajejo občutek svobodne izbire, nagrajujejo raziskovanje in role playing (recimo določenih side-quest lokacij sploh ni nujno da jih kadarkoli odpreš na mapi, če se ti ne odprejo skozi dialog / raziskovanje). Hkrati pa se lahko avtorji res posvetijo lokacijam, ker jih je pač neprimerno manj kot v kakem tr00 open worldu. 

 

r1zLy8.jpg

 

m m mmmmm

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Jp. Pa če si mojster, itak lahko igralca usmeriš, da igra na način, ki ga ti želiš

 

Recimo RDR 2 / GTA 5 imata narejeno zelo organsko raziskovanje mape. V RDR 2 so najprej misije v snegu, potem se počasi prestavijo na podeželje in prva mesteca, počasi skupaj z misijami potuješ jugovzhodno po mapi, če slediš glavni zgodbi. Dejansko celo mapo prepotuješ po vertikali in ko recimo dosežeš taveliko mesto, imaš nekaj časa story queste tam, dokler se ne začneš prestavljat spet proti severu. Hkrati pa ti nič ne brani, da si forumaš po imenu Dzaver in na začetku chapterja 2 odjezdiš v divjino "nabirat resurse za kamp" in se vrneš 80 ur kasneje z narejenimi vsemi side questi in denarja kot da se pišeš Bezos, medtem ko ti NPC-ji spuščajo lajne, da nimajo za hrenovsko z jogurtom 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

Enka in dvojka meni nikoli nista preveč sedli. Priznam celo, da ju sploh nisem preigral do konca. Mogoče tudi slabo porihtane prioritete ali kaj vem kaj. Ampak trojka... uh, to je pa ena izmed tistih iger, kjer sem pustil največ igralnega časa. (poleg RDR1)
V zakup je treba vzeti, da sem pri RDR ogromno časa porabil zgolj zaradi tega, ker sem samo jahal nekam v tri krasne, opazoval okolico in raznorazne viste.. Dobesedno odlašal sem z main story misijami, v smislu, da se igra ne bi preveč hitro končala. 

edit: zdaj celo opažam neko rdečo nit, ki mi res ustreza pri odprtosvetnih igrah: Dajte mi konja in veliko, pestro mapo in bom miren za več tednov. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Ti preveč bereš in se ti je mozag skisal. Jaz nisem v nobeni od omenjenih iger videl mordorja, goblinov in orkov... Če si mislil Šajerce pa to tudi ni isto kot Štajerci.

Itak ne berem fantasyja. Jaz berem samo depresivne realistične romane iz 19.-20. stoletja. Včasih si na morje vzamem fantasy/SCI-FI roman, ampak pol doma hitro preberem kakšno knjigo o ruskem brezdomcu, ki ga je v 18. stoletju nekdo med prebiranjem mistikov zabodel z nožem, ali kaj podobnega, da se malo pomirim :D

Povezava do prispevka

Iz Hernierjevega ZS Tomazku:

Navedek

Vprašuješ, ali naj mi pošlješ moje knjige? Dragi, prosim te za božjo voljo, prizanesi mi z njimi! Nič več ne maram, da bi me kaj vodilo, spodbujalo, me spodžigalo, zakaj to moje srce zadosti kipi samo iz sebe; hoče se mu zazibalnih spevov in teh mi v obilju ponuja moj Homer. Kako pogosto zazibljem svojo vzburjeno kri k pokoju; zakaj nisi še videl nekaj tako neubranega, nekaj tako nestanovitnega, kakor je to moje srce. Dragi, kaj moram to praviti tebi, ki sem ti že tolikokrat naložil breme, da si me gledal, kako me je od potrtosti zaneslo v nezmernost in od sladke otožnosti v pogubno strast? Z mojim srčecem ravnam kakor z bolnim detetom; vse, kar se mu zahoče, mu izpolnim. Ne pravi tega drugim; nekateri ljudje bi mi to zamerili.


Tomazek odgovarja:

Navedek

Tako sem govoril sam sebi, in prav živo sem čutil, kako me je potrlo teh osemintrideset let, katere skoraj dopolnim. Kje naj dobim sočutno dušo, da izlijem vanjo svojo otožnost?

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 43 minutami:

Itak ne berem fantasyja. Jaz berem samo depresivne realistične romane iz 19.-20. stoletja. Včasih si na morje vzamem fantasy/SCI-FI roman, ampak pol doma hitro preberem kakšno knjigo o ruskem brezdomcu, ki ga je v 18. stoletju nekdo med prebiranjem mistikov zabodel z nožem, ali kaj podobnega, da se malo pomirim :D

 

a naturalizem ti je premalo artsy ali tudi kakega Zolaja zagrabiš v roke sem pa tja?

 

M m mmmm, kakšna Beznica vedno paše na plaži na rajskem otoku

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

To je blo 7 let nazaj. Tolk je bil dober s temu Slovanskim vibom, da ga lahko komot še enkrat z lepšo grafiko in in fpsji. In upam, da se konj ne zatakne za 7cm visoko prepreko.

a si mislil 15 za 1

 

Weraziel reče pred 3 urami:

Witcher 1 je še bolj zaprt (ker je razdeljen na chapterje) kukr Witcher 2 razen en chapter je kr velik

 

bomo vidl kako se bojo tega lotil, imo jih čaka ogromno dela, vsaj 5 let do izida

ja lej glih za 20. obletnico ane

 

js sicer dvomim da bojo w1 probal predelat v open world, to bi bil zelo resen poseg v strukturo igre

po drugi strani, lahko bi mel kšn primer manj kjer te quest pošlje najprej na en konec, pol pa na drug konec trenutne mape, pa še nazaj

Povezava do prispevka

@tomazek dobro vprašanje, zelo dobro! Imam že nekaj časa komplet na novo inštalirano na več kot odličnem PC-ju, ampak začuda še nisem štartal (od začetka seveda). Nazadnje, ko pa sem igral na betežnem PC-ju (ki ga imam za internete in old school pustolovščine), pa sem bil primoran prekiniti. Določene scene so enostavno preveč trokirale. Ajde, na PS4 je DaPubec končal in občasno sem spremljal in kaj pomagal pri določenih misijah, ampak to ni to. !  Sedaj ko si me spomnil sem se zavezal, da bom RDR2 (od začetka do konca) preigral v decembru. (Za november imam rezervian ponovni shozihod za Witcher 3).

Povezava do prispevka

@tomazek: v zakup moraš vzeti, da igre kot so RDR 1 in 2 jaz res jemljem na dolgi rok. Večkrat sem že omenil, da včasih 2-3 ure na dan porabim samo zato, da bluzim (jaham) v tri krasne in opazujem pokrajino. 

Glede na igralni čas je RDR1 gladko moj zmagovalec. Sledita mu Witcher 3 in RDR2 (ki ga pa sploh še nisem končal! :) ). Noooro, vem.

RDR1.jpg.ccd4602a8d8c241c5fde245c4fcff947.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

a naturalizem ti je premalo artsy ali tudi kakega Zolaja zagrabiš v roke sem pa tja?

 

M m mmmm, kakšna Beznica vedno paše na plaži na rajskem otoku

Saj malce sem pretiraval, ker v bistvu mi je edina preferenca, da pretežno berem knjige v realističnem slogu, časovno obdobje mi niti ni posebej pomembno. Letos sem prebral ogromno sodobne proze (recimo 2018+, ampak skoraj večina 2020+) in sem bil šokiran, kako ogromen povratek k pisanju o ruralnem okolju se dogaja. Tam nekje post-2000 so bila res mesta the thing: življenje in težave mladih/starejših v mestih, zdaj pa s full force orjemo po podeželju. Par najuglednejših nacionalnih evropskih nagrad v zadnjih letih so pobirali ljudje, ki so pisali o nekih podeželjskih skupnostih leta 2020 ffs. Ampak tako dost gnilo podeželje scena, recimo sem bral The Discomfort of Evening, ki dobro nakaže ta trend: družina na podeželju, ki se ukvarja z živinorejo. Starejši sin se utopi, nakar mlajša sestra pade v obdobje depresije, si v popek nabija risalni žebljiček in zadržuje blato, preživeli sin je obseden z neko mejno seksualnostjo, starši odtujeni in nezainterisirani, vmes valda opisi kolin 2022, umirjajoče živine itd. Ne resno, če bo trend šel tako naprej, bodo ta leta v književnosti znana kot vrnitev realizma na podeželje.

 

Res mi je realistična snov >>> fantasy, SCI-FI in ostalo. Sem pa v bistvu dosti izjema na tem forumu, ker se mi zdi, da prav vsi šopajo fantasy na polno :D.

 

Aja naturalizem mi je seveda wery nice, would read Zola again. Sem lani bral Germinal, ki spremlja življenje rudarjev. Spoiler: teško je. 

Povezava do prispevka

Cool info okrog new age seljak realizma, sliši se mega.

 

Germinal sem bral tudi jaz, kul je ja. Beznica mi je pa najjača, sem bral kot najstnik tam nekje pri 15-16ih in sem si jo ful zapomnil. Res svinjsko cool depra roba.

 

Meni je drgač ful fascinantno s kakim tempom so pisali ti old school fotrčki, prov uno WTF. Gledaš Zolaja in tisti cikel o tisti njegovi francoski rodbini in si sam tko, wat da fak, model je napisal za vsakega člana familije po en roman, a modelov je tko, za celo družinsko drevo :D  Pol greš pa gledat Balzaca pa sam 50 romanov po faci ,pa lep l p. Model je dobesedno crknil od pretiranega pisanja :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

A je v prozo in ostalo "višjo" književnost že tudi prodrl wokeizem? :)

Mislim ja, imaš ogromno trans in LGBT romanov, dobesedno na tone, ampak imaš pa ogromno EU književnosti, kjer ni tako dobesedno nič wokeizma :) 

 

Isto kot film, saj če gledaš neke gruzijske in turške kinematografije ne sam, da je zelo malo woke vsebin, momci no fucks given občasno šopajo filme brez žensk (sem te dni ravno rewatchal neko vrhunsko gruzijsko vojno dramo, kjer pomoje ni ženskih likov :D). Sodobna gruzijska filmografija FTW sicer, meni gladko v TOP 3 filmografij

 

Je nekako tako, kot pravi Galko. Realno tudi "mainstream wokeistom" je skoraj popolnoma vseeno za te vsebine oziroma jih niti ne poznajo/dirajo. Dokler je nov Iron Man ženska in je najnovejša Netflix produkcija rasno uravnotežena, je vse cool :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...