Skoči na vsebino

[NSW] Nintendo Switch


Priporočeni prispevki

Sem kar vesel da sem kupil oleda namesto original verzije (za 50eur več oz eno igrico se mi zdi da je vredno, če ti je primaren namen igranje kot ročna drkalica sploh), in še nekaj več notranjega prostora ma GB in boljše stojalo ob ekranu. Ekran je hud in velik. Tudi zvok se mi zdi ok. Pa pakiranje je zelo ok, ker je vse skup sestavljeno iz kar nekaj kosov, da malo skupaj zložiš. Verjamem da bi kot otrok samo 🤩, če bi dobil to škatlo in gledal vsebino.

 

hardware je pa tak kakršen je, podhranjen. Zadeva bi mogla bit leta 2021 vsaj na ravni boljših telefonov lol. In se mi zdi da so že meniji na trenutke malo zaštekajo ko se pomikas po storeu,  samo to je pomoje bolj fora programiranja. mi je pa kul to, da se konzola zelo hitro zbudi.

 

Ma namen imam preigrat teh nekaj klasičnih naslovov (sem si zaželel preprostejših arkad), potem pa ne vem. Al bom dal otrokom v familiji za kak rojstni dan al pa bolha. 

 

je precej slabo, da so proper špili od 45eur dalje in še to moraš kupovat pol po nemških amazon dealih. Ni akcij niti za 4 leta stare igre majkemi - ni to playstation lol ko maš malo starejše igre za burek. 🤌 zelda za 70eur iz leta 2017 je res …

 

ma čisto sem izgubil veselje za gaming zadnje čase. Ps4 nisem prižgal že ne vem kolko časa. Mam ene par iger še za preigrat. Upam da bo s switch mi ratalo kak špil več v postelji. Ne vem če bom sploh priklapljal na tv

Povezava do prispevka

Switch OLED je po mojem najboljša dizajnersko in tehnično ročna konzola ever made. Brutalno lep in velik ekran, dejansko kar dober hardvare za handheld, mega dodatne funkcije (vibracija, gyro ...) in res top overall kvaliteta. Problem so edini na dolgi rok neudobni joyconi in odsotnost križca. Ampak mega bonus je pa ravno to, da jih lahko ZAMENJAŠ. In imaš na trgu res mega dobre zadeve (recimo Hori split pad pro ali pa neki noname kitajec, ki je dejansko ful bolj udoben in ima tudi gyrota in vibracije).


Tako da overall jaz sem mega navdušen nad swith OLED in si namverava narediti eno zbirko prav takih handheld špilov - npr. shovel knight, hollow knight in podobne 2d legendice. To da jih potem še vendo lahko igraš na big screenu je pa tudi mega plus.

 

Meni je dejanko switch OLED tako cool, da bi ga res imel samo za handheld. Nameraval sem sprva prodati svojega starega switcha, ampak za 220 evrov ali še manj kot so zdaj na bolhi mi ga je pa dejansko škoda. Ga bom pač imel tam spodaj pod TVjem, OLED pa samo za handheld gejming. V glavnem ocena OLED switcha 9/10. Če bi tipi še malo nadgradili hardware bi bila pa to po mojem najbolj impresivna konzola vseh časov.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje. Levi joycon ma malo “lufta”. Čisto malo se premika. Desni čist nič. A ste mel tut drugi to? Saj ne da je sedaj to blazno moteče ma tako vprašam če je to bolj standardna zadeva. Drugace je izdelava dobra. Edin to sem opazil glede izdelave,  da ma levi naprej/nazaj malo lufta. 

 

ekran je zelo :wub:

 

 

pomoje se bom lotil mario world na snesu:alien:

Povezava do prispevka
Morski reče pred 5 urami:

je precej slabo, da so proper špili od 45eur dalje in še to moraš kupovat pol po nemških amazon dealih. Ni akcij niti za 4 leta stare igre majkemi - ni to playstation lol ko maš malo starejše igre za burek. 🤌 zelda za 70eur iz leta 2017 je res …

Nintendo drži ceno. Treba se je sprijaznit. Vsaj veš, da če ti je kak špil všeč brezveze čakat, ker cena nebo kaj preveč nizja. Pozitivna stvar pa je, da lahko star proper 1st party špil za visoko ceno naprej prodaš. Tudi leta kasneje.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Morski reče pred 4 minutami:

Malo sem obračal Ori(demo) 🤩

Razmišljam da bi nabavil online lp.

 

malo me moti na switchu to da mam mravljinčaste roke če igram v ležečem položaju in imam switch na prsih/trebuhu. Izgleda bo treba odklopit joycone za položaj ležanja

 

Ori je zelo kul igračka :) Sem preigral oba na PC.

 

Za mravljince in ležanje pa moraš nujno to nabaviti :D Drugi ni primeren, če maš prevelik vamp.

 

playing_mario_1200x1200.thumb.jpg.9036df4df2c015ad5421695b70b9b401.jpg   2131514051_Posnetekzaslona(56).thumb.png.397c0d9188baa724493453ecebd576c7.png

Povezava do prispevka
Morski reče Dne, 3. 12. 2021 at 12:24:

Eno vprašanje. Levi joycon ma malo “lufta”. Čisto malo se premika. Desni čist nič. A ste mel tut drugi to? Saj ne da je sedaj to blazno moteče ma tako vprašam če je to bolj standardna zadeva. Drugace je izdelava dobra. Edin to sem opazil glede izdelave,  da ma levi naprej/nazaj malo lufta. 

 

ekran je zelo :wub:

 

 

pomoje se bom lotil mario world na snesu:alien:

Tudi moj levi ima malo lufta.. je pa blo tako tudi na prejšnjem ne oled switchu, ki sem ga imel.

 

Se pa strinjam glede ekrana je top, sam osebno res nisem pričakoval take razlike glede na prejšnji model :)

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 14 minutami:

Pri nas se da nabavit trenutno, je zaloga pri prodajalcih? Ali je ceneje iz tujine?

Na francoskem amazonu ga maš za okoli 325 eur s poštnino. Pri nas je 365 z zelo vprasljivo dobavo. Nekaj časa nazaj je bil še sweet deal za 40eur metroid dread. 1 igrica razlike v ceni.

Povezava do prispevka

Kako ti ga je pa ratalo za 300€ dobiti pri konzolkotu, ko sem jaz prednaročal že v začetku oktobra ni bil po taki ceni?

 

Jaz sem ga prednaročil v Bigbangu 2.10.2021 prejel pa cca 1 teden po izidu, stal pa me je 358€ s kodo.

 

https://www.konzolko.si/nintendo-switch-oled-white-console

uredilo bitje urby20
Povezava do prispevka

blage. žena je nekaj gledala levo desno po netu in ga je uočila, pa smo dal prednaročilo. 

 

u glavnem, zej sem se mal usral, da je nek šrot kupila, pa niti ne vem kje je skrit, ker je za božička ... pr nas vsi še spijo. 

 

pa gledam račun in vidim, da je to brez davka 😂

 

torej smo ga plačal 365 € 🙂

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 17. 11. 2021 at 22:49:

Faaak no že ene trikrat sem imel v košarici Mario 3d all stars za switcha, pa sem potem trikrat že scancelal že oddano naročilo. Goddamn no 50 evrov za tri posrane emulacije starih iger - ajde vsaj eno so zadeli (Galaxy). Pri čemer vsi trije špili izgledajo boljše in se igrajo na PCju. Samo je pa collector's item za zbiratelja in bi kar sedel v zbirko.

 

Evo za 40 evrov sem pripravljen nastavit šupak, ampak 50 me pa res preveč boli. Je kdo sploh igral to kolekcijo na switchu in ima kakšno mnenje.

 

Mario 64 in Sunshine sta oba v 30fps, s tem da je prvi še celo v 4:3 formatu, tako da imaš grde črne črte ob straneh. Res low effort rom na kaseti pa 50 evrov cena. Kurčev Nintendo:wacko: 

 

Galko kaj je tvoj razlog da tega nisi uvrstil na Switch kolekcijo? 

Evo na PlayAsia je 41eur, če še vedno brskaš za nakup
https://www.play-asia.com/super-mario-3d-all-stars/13/70dpv9

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 3. 12. 2021 at 11:18:

Switch OLED je po mojem najboljša dizajnersko in tehnično ročna konzola ever made. Brutalno lep in velik ekran, dejansko kar dober hardvare za handheld, mega dodatne funkcije (vibracija, gyro ...) in res top overall kvaliteta. Problem so edini na dolgi rok neudobni joyconi in odsotnost križca. Ampak mega bonus je pa ravno to, da jih lahko ZAMENJAŠ. In imaš na trgu res mega dobre zadeve (recimo Hori split pad pro ali pa neki noname kitajec, ki je dejansko ful bolj udoben in ima tudi gyrota in vibracije).


Tako da overall jaz sem mega navdušen nad swith OLED in si namverava narediti eno zbirko prav takih handheld špilov - npr. shovel knight, hollow knight in podobne 2d legendice. To da jih potem še vendo lahko igraš na big screenu je pa tudi mega plus.

 

Meni je dejanko switch OLED tako cool, da bi ga res imel samo za handheld. Nameraval sem sprva prodati svojega starega switcha, ampak za 220 evrov ali še manj kot so zdaj na bolhi mi ga je pa dejansko škoda. Ga bom pač imel tam spodaj pod TVjem, OLED pa samo za handheld gejming. V glavnem ocena OLED switcha 9/10. Če bi tipi še malo nadgradili hardware bi bila pa to po mojem najbolj impresivna konzola vseh časov.

Men je pa ravno obratno. Evo po marih mesecih uporabe Switcha mi je ena najslabših konzol ever made. Praktično mi služi samo zato, da otroci nažigajo pikachuja in gledajo youtube, ko sem kam dlje peljemo.

 

Že ob izzidu je bil hardware pod nivojem midrange telefona. Zdej so dal pa amoled pa folk vriska, ko ima že kitajski telefon za 150€ amoled ekran in 4x višjo resolucijo in boljši hardware. Z vidika software nisem našel nekih iger, katerih ne bi igral na WiiU. Praktično vse neke wiiu verzije s par bonbončki. Dodaten žebelj v krsto, za tisto igro ali dve je pa tu še emulator za PC, kejr igraš dejansko lahko v 4K in s steady FPS. Želi pa biti prava konzola, z online naročnino, premium ceno in relativno dragimi igrami. Za handheld so te zanikrno majhne gobice praktično neuporabne.

Do podobnih dognanj je očitno prišlo še veliko ljudi, saj se po bolhi switch začnejo že pri 140€ lite in 200€, glede na to, da konzola nima naslednika niti ni najavljen je to tako brutalen padec v ceni, kot ga še ni bilo.

 

uredilo bitje atomic
  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ja kok bi vi računali za originalne rabljene switche, če so novi 280eur iz amazona z dostavo?:D Imo kaj dosti več od 220 teško. Eno igrico razlike je imo večini vredna deviškost odpiranja (ali če daš kot darilo). Oled verzija je še dodatno pocenila rabljene originalke. 
 

ma hardwersko je podhranjen že leta. To je dejstvo. Si lahko predstavljate switcha z drobovjem od iPhonea? To bi bil nor device. Samo potem cena verjetno ni več 310 ampak 400+ in si že na teritoriju ps5. 
 

ps: pa izgleda se je en oled že prodal za 400+ ker prejšnji teden sta bila dva na bolhi

Povezava do prispevka
Morski reče pred 5 minutami:

Ja kok bi vi računali za originalne rabljene switche, če so novi 280eur iz amazona z dostavo?:D Imo kaj dosti več od 220 teško. Eno igrico razlike je imo večini vredna deviškost odpiranja. Oled verzija je še dodatno pocenila rabljene originalke. 
 

ma hardwersko je podhranjen že leta. To je dejstvo. Si lahko predstavljate switcha z drobovjem od iPhonea? Samo potem cena verjetno ni več 310 ampak 400+ in si že na teritoriju ps5. 

Dobro, ta cena je sedaj par ni. Prej je bil čez 300€. PA cena v tujini itak ni nikoli odražala cene pri nas, ampak je bilo vedno cena v tujini = cena na bolhi.

PA tudi to mi ni jasno, zakaj bi z boljšim hardwarom moral biti dražji? Pač razlika je v temu, da Sony ti zelo kvalitetno sponzorira hardware, Nintendo te kvalitetno lupi za hardware.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 4 minutami:

A nima Nintendo tudi večji profit od Sonya?:D

Ne vem, ampak glede na to, kar jest opazujem, bi moral imeti precej precej višji profit. Precej manj zaposlenih, precej manj dela, ker igre so itak že vse narejene :), precej boljši zaslužek na hardwaru, precej bolj famous IPi, kjer lahko še drugje denar služiš. Plišastega Kratosa še nisem videl.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Pač fora je, da pomoje to malo izkazuje duh časa. Pomoje velik del kupcev Switcha prihaja z naslova handheld dela konzole, ker so ljudje vedno manj doma in so cele dneve po službah in podzemnih itd., kjer pač zdaj lahko nažigajo igrice, namesto da drkajo telefon. Ne vem no, saj mogoče sem naiven, ampak tak občutek imam.

Povezava do prispevka

Me kliče kolega, ja ta mal bi imel eno konzolo, 10 let, neki bi d(i)rkal, nimamo TVja, antivax, no masks... ni za govort. Sem reku, kup Switcha + mariokart, pol je vzel še Rally, samo ne vem kako to laufa na NSW!?
Poslal sem ga v konzolkota, so imel neki BF popuste.

PS5, XBSX pa itak  ni za dobit.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...