Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 49 minutami:

ajmo pubeci, k vidim da je oboje svinjsko dolgo

česa naj se lotim

 

WH40K Rogue Trader ali Persona 5 Royal (nism še igral kake)

WH40K sveta ne poznam, nisem še ene 'gračke v tem svetu igral, Persono 5 pa lahko priporočam z zadržki. Meni sicer gladko 9/10 igra in ena najljubših zadnje generacije. Ampak! Je zelo počasna igra, sicer funky as fuck in carska, ampak pač počasna. Ure in ure boš v igrici z rokami v žepu šetal po japanezerskih ulicah, namakal jajca po bazenih in savnah ter predvsem pričal s prijatelji o lajfu. Ure in ure pričanja o lajfu in ostalih neumnostih, meni je bilo to pač awesome in dejansko so mi bili liki funky and cool, ampak če pa se ne poconnectaš z njimi, pa je to pomoje res hardcore trpljenje. Combat je sicer proper, ampak nič posebnega. Jaz sem osvojil par unih glavnih mehanik in to je bilo to, na težjih težavnostih je treba nekaj taktiziranja, a se da vse rešit brez pretiranega grinda, samo da pač fightaš sovražnike, ki jih srečaš v dungeonih. Dungeoni so sicer super in ideja, kako so strukturirani oziroma kaj je ozadna zgodba, je res top. Je pa to še vedno vsaj v 70 % visual novel, kjer pač klikaš A, da gre tekst naprej. Če nisi pripravljen 70 % 100-urne izkušnje čitat teksta, potem ne, ne bo zate. Če si pripravljen, potem pa te čaka res vrhunska gračka. 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Danes sem bil na krožnem v Kopru, kjer se je enemu starejšemu paru (proti 70 letu oba) pokvaru avto in sta šla ta starčka ga porivat, ves folk za njima pa namesto da bi skočli ven jima pomagat, vsi dajo žmigavec za na desni pas, da grejo po drugi poti domov in posledično so še naredili gužvo za sabo. Jaz pa zadi gledam kaj vse stoji, če ni nobenega v krožišču, pa zakaj vsi hočejo desno zavit. Pizda v kir gnil čas smo mi prišli. Ne razumem, da nimaš tega refleksa takoj stisnit vse štiri in skočit ven pomagat porivat. Dam roko v ogenj, da v 90h bi ljudje poskakali ven ko potniki iz potapljajoče se ladje. Kaj sploh taki ljudje danes pričakujejo od sveta?

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Ma ja, ta neka tovariškost se ful izgublja. Meni je med poletjem crknil akumulator pred Alejo in sem moral ene 5 skupin/ljudi vprašat za pomoč, preden so mi eni Slovaki, ki so bili na dopustu, dejansko pomagali. Folku se dobesedno ni dalo, en je pribil, da je prehlajen in ne more pomagat :avadodo:

 

Ma res bi takrat najraje poslal v kurac vse in poklical AMZS, da imam prazen akumulator in če me pridejo zaštartat, tok sem mel poln kurac folka

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Ja sej pol ko sem porival un avto v krožnem je, po zunanjem pasu, v avtu, šla mimo ena ženska in nas snemala z mobitelom, prav uno direkt v faco, mislim what the fucking fuck. Kaj pol bo to kazala frendicam na kavi kao wow, kir dogodek je bil danes v kopru na krožnem. 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 13 minutami:

Maš kupe posnetkov, ko je kdo življenjsko ogrožen, v kaki reki se utaplja recimo... in folk gleda pa celo snema z mobiteli. Pomaga noben :( Gledal sem en posnetek kako je zadnji hip en vletel in skočil v vodo, okrog pa kup folka, ki je snemalo že prej in samo gledalo ipd... 

Realno sam za nekim neznancem niti slučajno ne bi skakal v vodo, ker sem toliko plavalca, da sam lahko zaplavam in se ne utopim zraven. 

 

Sem bil prijetno presenečen, ko je sredi Prešerca decembra en padel s kolesom in nas je ene 10 takoj skočilo in mu pomagalo. Nato pa še iskalo slušalke, ki jih je izgubil. Sem pričakoval snemanje s telefonom in opazovanje.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 22 minutami:

Danes sem bil na krožnem v Kopru, kjer se je enemu starejšemu paru (proti 70 letu oba) pokvaru avto in sta šla ta starčka ga porivat, ves folk za njima pa namesto da bi skočli ven jima pomagat, vsi dajo žmigavec za na desni pas, da grejo po drugi poti domov in posledično so še naredili gužvo za sabo. Jaz pa zadi gledam kaj vse stoji, če ni nobenega v krožišču, pa zakaj vsi hočejo desno zavit. Pizda v kir gnil čas smo mi prišli. Ne razumem, da nimaš tega refleksa takoj stisnit vse štiri in skočit ven pomagat porivat. Dam roko v ogenj, da v 90h bi ljudje poskakali ven ko potniki iz potapljajoče se ladje. Kaj sploh taki ljudje danes pričakujejo od sveta?

a ni to kao bystander effect?

 

kao ljudje smo ful bol pripravljeni pomagat ce smo sami. V skupini pa se caka kdo bo prvi skoc

Povezava do prispevka

Drugače je reševanje utapljajočega (na ta način, da greš ti plavat) eno izmed smrtno nevarnih početij in tega ne gre počet, če nisi usposobljen za to. Ko se nekdo utaplja se v njem sproži nek emergency system in bo utopil vsakega, ki mu pride zraven (v smislu da ga bo uporabil kot lestev). To je tako ekstremen panic mode, da tudi mati lahko utopi svojega otroka, ker ne bo sploh vedela kaj se dogaja. Reševalec utapljajočega zagrabi od od zadaj in mu naredi choke prijem, da ga onesposobi.

 

Druga stvar je, če nekoga zagrabi krč ali je samo utrujen, da ne paničari, čim pa teče voda v grlo ...

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 2 minutama:

a ni to kao bystander effect?

 

kao ljudje smo ful bol pripravljeni pomagat ce smo sami. V skupini pa se caka kdo bo prvi skoc

po moje je to bolj za kake nasty primere, kle je blo treba samo porinit eno škatlo na štirih kolesih. Če bi kdo ležal na tleh nezavesten ne vem če bi šel šarit lih.

Povezava do prispevka
shure reče pred 4 minutami:

V primeru, da je nekdo nezavesten ali celo ne diha, težko karkoli zajebeš bolj, kot če ne narediš nič.

Ja, samo če bi blo kup ljudi okoli mene verjetno ne bi res nič naredu, bolj zaradi sramote po moje, ker sem clueless in šarim po telesu neznanca, če bi pa bil sam bi šel tipat za utrip, mogoče probat oživljanje malo špartansko ... mislim bi pa definitivno poklical pomoč.

 

Napotek je recimo že ta, če nekoga oživljaš in je zraven gmota ljudi, da ne smeš zaklicat v množico, naj nekdo pokliče pomoč, ampak na random izbrat točno določenega človeka.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 8 urami:

Fak tega je se zmerej povsod na internetu (ne da se mi brat, tk da mozn da sm prej zamesal kej)
 

Reddit link: https://www.reddit.com/r/creepypasta/s/KOjViTNL5y

 

hvala za to :ododava:

 

Priznam, da je šla ta vg roots legenda čist mimo mene, pa sem skoraj 20 let na forumu...se vidi, da nisem skoraj nič na gnoju visel ves ta cajt

 

Markus Kaiser Söze, and just like that, he was gone, s kaseto vred

Povezava do prispevka

Mene pa kar zagrabi da moram pomagat folku, čeprav mi grejo na kurac / smrdijo / vem da bom imel brezvezno extra delo / mi bo šel cajt za brezveze. Ne vem, mogoče bolj katoliška vzgoja al neki :D :D 

 

Ta prvič je eno bejbo trefnil nek napad na busu, božjst al neki, res ogabno, pa valda nobeden naredil nič, vsi sam looka spuščal. Tko 20 ljudi okol je sam gledal. Jaz sem jo pa nekako dvignil / zrinil do stola, sedel z njo dokler ni prišla k sebi pa jo spraševal, če rabi karkoli (na srečo ni rabila nič)

 

Ta drugič je pa na avtobusni en model padel s klopce na tla, uno prav na hrbet vznak, pa so tud vsi sam gledali in hodili. Par kraljic je dobesedno stopilo čez njega. In sem ga jaz prebrnil na bok, mu dal šolski ruzak pod glavo, poklical rešilca in čakal ob njem. Na srečo mu ni bilo treba jezila vleči iz ust, ta bi bila res kisla :D Pa so ga potem peljali na urgenco in to je bilo to.

 

Tko da ja, jaz pomagam, ampak ne iz sočutja, ampak ker bi se počutil krivega, če ne bi - zaradi vesti, I guess :) 

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 4 urami:

a ni to kao bystander effect?

 

kao ljudje smo ful bol pripravljeni pomagat ce smo sami. V skupini pa se caka kdo bo prvi skoc

tole ni bystander effect nujno, ampak nekaj, kar te na CPPju ucijo, da ne pocni

ker odstavni pas ni za stat tam in se zadrzevat in hitro lahko pride do nesrece pri vecjih hitrostih in kaj jaz vem.

 

tud meni mal grda logika,  pa naj me prosim @TurboMan popravi.

 

se pa strinjam z @Galkotom glede pomaganja. 

pac verjamem, da je tezko, ko ne ves vsega in nisi strokovno usposobljen, ampak vec bos naredil, ce bos vsaj malo pomagal kot pa nic. 

pac nikoli ne ves, kdaj bos ti potreboval nekoga, da ti pomaga in defo si bos zelel, da se dobro dobrim vrati.

 

je pa to tudi self reminder, da bi morala veckrat obudit znanje o prvi pomoci v razlicnih situacijah. lani mi je en ex sodelavec, sicer prostovoljni, a dejavni, gasilec povedal kar nekaj situacij, ko so ljudje zmrznil, ker niso znal pomagat, ker so pac pozabil glavne stvari od prve pomoci.

 

evo vam ideja za naslednji meet. pa maksija sabo vzemte, da bo imel se kak stik z zensko.

 

uredilo bitje lizz
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 12 urami:

WH40K sveta ne poznam, nisem še ene 'gračke v tem svetu igral, Persono 5 pa lahko priporočam z zadržki. Meni sicer gladko 9/10 igra in ena najljubših zadnje generacije. Ampak! Je zelo počasna igra, sicer funky as fuck in carska, ampak pač počasna. Ure in ure boš v igrici z rokami v žepu šetal po japanezerskih ulicah, namakal jajca po bazenih in savnah ter predvsem pričal s prijatelji o lajfu. Ure in ure pričanja o lajfu in ostalih neumnostih, meni je bilo to pač awesome in dejansko so mi bili liki funky and cool, ampak če pa se ne poconnectaš z njimi, pa je to pomoje res hardcore trpljenje. Combat je sicer proper, ampak nič posebnega. Jaz sem osvojil par unih glavnih mehanik in to je bilo to, na težjih težavnostih je treba nekaj taktiziranja, a se da vse rešit brez pretiranega grinda, samo da pač fightaš sovražnike, ki jih srečaš v dungeonih. Dungeoni so sicer super in ideja, kako so strukturirani oziroma kaj je ozadna zgodba, je res top. Je pa to še vedno vsaj v 70 % visual novel, kjer pač klikaš A, da gre tekst naprej. Če nisi pripravljen 70 % 100-urne izkušnje čitat teksta, potem ne, ne bo zate. Če si pripravljen, potem pa te čaka res vrhunska gračka. 

 

Aja, pol je "komaj kaj" combata in brez audio dialogov? Pa po možnosti še ful malo geara?

 

pol vrjetn boljš, da se prej lotim Rogue Traderja :D

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 urami:

Danes sem bil na krožnem v Kopru, kjer se je enemu starejšemu paru (proti 70 letu oba) pokvaru avto in sta šla ta starčka ga porivat, ves folk za njima pa namesto da bi skočli ven jima pomagat, vsi dajo žmigavec za na desni pas, da grejo po drugi poti domov in posledično so še naredili gužvo za sabo. Jaz pa zadi gledam kaj vse stoji, če ni nobenega v krožišču, pa zakaj vsi hočejo desno zavit. Pizda v kir gnil čas smo mi prišli. Ne razumem, da nimaš tega refleksa takoj stisnit vse štiri in skočit ven pomagat porivat. Dam roko v ogenj, da v 90h bi ljudje poskakali ven ko potniki iz potapljajoče se ladje. Kaj sploh taki ljudje danes pričakujejo od sveta?

 

Galko reče pred 8 urami:

Mene pa kar zagrabi da moram pomagat folku, čeprav mi grejo na kurac / smrdijo / vem da bom imel brezvezno extra delo / mi bo šel cajt za brezveze. Ne vem, mogoče bolj katoliška vzgoja al neki :D :D 

 

Ta prvič je eno bejbo trefnil nek napad na busu, božjst al neki, res ogabno, pa valda nobeden naredil nič, vsi sam looka spuščal. Tko 20 ljudi okol je sam gledal. Jaz sem jo pa nekako dvignil / zrinil do stola, sedel z njo dokler ni prišla k sebi pa jo spraševal, če rabi karkoli (na srečo ni rabila nič)

 

Ta drugič je pa na avtobusni en model padel s klopce na tla, uno prav na hrbet vznak, pa so tud vsi sam gledali in hodili. Par kraljic je dobesedno stopilo čez njega. In sem ga jaz prebrnil na bok, mu dal šolski ruzak pod glavo, poklical rešilca in čakal ob njem. Na srečo mu ni bilo treba jezila vleči iz ust, ta bi bila res kisla :D Pa so ga potem peljali na urgenco in to je bilo to.

 

Tko da ja, jaz pomagam, ampak ne iz sočutja, ampak ker bi se počutil krivega, če ne bi - zaradi vesti, I guess :) 

Problem je, da folk noče imeti nepotrebnih težav, ki lahko nastopijo s tem.

Na koncu samo najbolj "naivni" nasedejo in pomagajo.

Spomnim se kako sem pred ene 20 leti pomagal starčku, ki je padel v odprt jašek od kanalizacije na nekem improviziranem mini gradbišču. Na srečo se je uspel uloviti z nadlakti za robove jaška in je visel dol. V tem primeru se mi sicer zdi, da ga veliko folka sploh ni videlo, ampak sem dejansko opazil ene par, ki so samo šli mimo.

Ne vem ali je kriva katoliška vzgoja (0 :D), sam jaz nisem dvakrat pomislil, da ne bi skočil tja in ga probal izvleči. Instinktivna reakcija.

Rezultat je bil izgubljena nova ura, ker mi je ob tem počil pasek.

Dobrota sirota.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Meni je tudi samoumevno, da pač pomagaš folku. Ne vem, danes v Sparu je prodajalki padlo par jabolk po tleh, pač pobereš. V bloku imam starejše sosede, ki živijo v nadstropjih nad menoj, in jim redno pomagam nosit stvari gor. Nazadnje mi je ena reva uboga, čisto zadihana, hotla še plačat za to, ker sem ji dve vrečki nesel dve nadstropji. :D Prvo pomoč sva s sodelavcem nudila dve leti nazaj, lepo timsko delo, sicer ni bilo treba oživljat, ampak vseeno. Bom pa priznal, da v takšni situaciji res zna malo zagrabit neke vrste "panika". Pa ne v smislu "o fak, kaj pa če bom kej zajebal" ampak ko se v tistem momentu probaš spomnit nasvetov iz pofukanega tečaja, ki ga rabiš opravljat na xy let (imho bi ga moral vsako leto). 

 

Mi smo letos recimo obnavljali znanje, pa mi je tole bil tak, "shocker", ki bi ga skoraj ziher zajebal: če imaš ti pred sabo osebo, ki ima recimo znake srčnega napada, ampak je še prisebna, kličeš rešilca. V kolikor ponesrečenec izgubi zavest oziroma se njegovo stanje poslabša, moraš klicati še enkrat, ker se stopnja nujnosti spremeni. Pač marsikdo bi bil "fak, padel je v nezavest, ampak smo klicali rešilca, saj pride". 

 

Kakorkoli, meni se zdi samoumevno, da pomagaš ali pri vsakodnevnih stvareh ali pa pri nudenju prve pomoči. 

Povezava do prispevka

Hehe tudi sam imam glede tega par prigod, predvsem iz Ljubljane.

 

Čakam trolo - Kino Šiška, 8ko se mi zdi, no sej ni važno, pripelje, ustavi, odprejo se vrata, in ven dobesedno pade starejši možakar.

 

Tip je bil kar pribit (ne vem drogice al alkohol).

 

Nekako se pobere in itak, začne ga zanašati proti robniku, Celovška itak polna avtomobilov, če ga ne bi tam prijel bi možakar gladko zalutal na cesto in potem boh ve kaj bi se zgodilo.

 

Folk itak samo gledal in še mal komentiral.

 

Isto sem čakal na Hajdrihovi trolo, pripelje pa tako, res poči na mrtvo zadnja guma. Folk meni nič, tebi nič gor, vozniku noben niti črhnil ni besedice. Pridem jst, rečem vozniku "zadnja leva guma vam je počila", on se zahvali, v 2eh minutah se je trola spraznila (odzadi je prišla še ena trola). Pač folk je res egoističen u 3pm

 

Hvalabogu mi še ni bilo potrebe nobenega oživljat, sam bemu sunac bi vsaj probal če bi prišel do take situacije

Povezava do prispevka

Ko sem še bil v srednji šoli in živel v Žalcu v času komun in mamilašev, sem redno srečeval dzankije na cesti, ne ves al so zadeti/mrtvi..pač lezijo nepremicni. 2x sem probal pomagat, klical resilce/policijo, na koncu so mi rekli, da so ze navajeni, v smislu, pusti, sej bodo prisli k sebi.

 

Ne vem če se kak mariborcan spomni, ko je je kakih 12, 13, 14 let nazaj bila huda nesreca na koroskem mostu glih ko so bili lampijoncki. Trije avti totalni razfuk, en mrtev lezal, okoli pa 100 folka s telefoni slikajo/snemajo. Itak razumem, da bos v tem kaosu tezko pomagal, ampak nikoli mi ni padlo napamet, da bi kaj takega snemal.

Povezava do prispevka

Jaz sem dosti krar pomagal, ampak najbolj mi je ostalo v spominu 1x ko nisem.. ker sem se usral.. 

 

Neki smo igrali nogomet in nek tip se je poscutil slabo.. tam je sedel na klopci in glava dol in slina iz ust, kot da ne more dihat, ne vem.. kot da ga he nek infarkt, nimam pojma.. vsi smo neki zapanicarli in gledali pol minute, eni sprasevali kako si, tip ne odogovarja.. jaz sem spizdu iskat koga okoli unih tenis grisc, kjer so neke pisarne za pomoc itak ni blo nobenega, vse zaprto..

 

Pol ko sem prisu nazaj cez kaksnk minuto se je tip pobral, ne vem kako.. sicer pol sm ga peljal na ugenco in nazaj.. samu uni trenutek sem se res usral in nisem vedu kaj.. pomoje bi mu mogu dat umetno dihanje al neki sam pizda sem se usral, res nisem vedu kva.. razen klicat pomoc

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Enkrat je moj kolega, starejsi mozakar, ki obvlada dolocene stvari, naletel na prometno na avtocesti in je bil tam en ki se je dusil.....

 

Tipu je blo takoj jaano kaj naredit, mogu mu je naredit luknjico v grlu oz sapniku za kisik.. 

 

Samo stari, hodi ti to delat kartako sam in se da zadanes kaksno zilo in pol je tam vprasal njegove svojce, ce mu dovolijo in so mu in je prevzel odgovornost in je naredu kar je mogu in ga spasil..

 

..sam pomisli, da bi tip umrl...

 

Pizda tudi ce ves kaj naredit in pomagas lahko lagano pol najebes.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 16 minutami:

Pravilno. Če ne veš kako pomagati, lahko narediš več škode kot koristi.

To ni res. Največ škode narediš, če ne pomagaš. To ti bo rekel vsak reševalec. 

 

Itak je pa klicanje rešilca prvi korak, posledično te dispečer vodi skozi postopek.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...