Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz tudi v Moby Dicku nisem še bil (nekoč niso sloveli kot best pizza destinacija, zadnja leta so se bolj usmerili v to) - bom šel enkrat, pa bom poročal.

Pred leti smo hodili v Gušt (100 metrov stran od Moby Dicka), ki je takrat raztural - mogoče so jim prevzeli picopeka. :D

Danes rad grem v Fuoriserio (Šared - nad Izolo), Caprese (Koper) ali Primavero (Izola) - in seveda Pizzeria Marina, ko udari nostalgija (zdaj v petek je recimo spet udarila). :D

Pred korono je v Kopru obstajala ena res top top pizzerija (New Bakery), nek italijanček je držal - samo je hitro propadla, ker so imeli za kurac lokacijo in še slabšo reklamo, skoraj nihče ni niti vedel za njih - za tisto mi je res žal, ker pizza je bila possibly najboljša kar sem jedel kjerkoli pri nas.

Drugače na Obali trenutno imaš res dosti dobrih pizzerij in predvsem za vse okuse - recimo še Cityburger in Oljka (nekaj vmes med oldschool in novodobnimi - tako kot Primavera), od tistih, ki jih nisem že zgoraj naštel.

Pa meni osebno hidden gem fast food pizza Anacur Doner Kebab v Kidričevi v Kopru - če boste kdaj na sprehodu, se ustavite, ne bo vam žal - ful poceni, testo pa vrhunsko za fast food pizzo (turki obvladajo :D

Še dve sta, kjer nisem še jedel, ampak se mi zdita dobri - Vesuvio (Lucija) in Istrijanko (Koper pod stadionom - nedavno odprta) - je kdo že čopal?

 

Povezava do prispevka

Drugač Primavera je dost smeti. Jaz se osebno na podlagi menija odločim a vzet pizzo al ne. Recimo ravno Primavera je taka, da imaš 16 listov različnih opcij in verjetno odkar stoji tam obrat niso spekli vseh :rofl:

 

Všeč mi je recimo Šmeks (edina oštarija v katero greš, če si v radovljici, vse ostalo je podn od podna), kjer maš na voljo ene 7 različnih pic, spodaj ti pa lepo piše... Naše pice so vrhunske, v kolikor spremeniš kaj, je sprememba 3,5neki evra... (pač med vrsticami piše ne spreminjaj).

 

Moja posvod kamor greva... dobesedno... jaz bi če se da namest unga sira unga drugega, pa če lahko brez tega in s tem... tam je še vedno kar je dobila pohvalila.

 

V ljubljani na pokriti tržnici BTC imate zdaj Tagud pizza (majo vrhunske, zravm perutnine ptuj), downside je edino da režeš pizzo s PLASTIČNIM NOŽEM in jo ješ s PLASTIČNO VICILO !

 

Grem velikokrat na malco, pa za LJ razmere so "kar ugodni od 8 do 12€"

 

Overall pa solidne pizze: Antica, Perruzza, Smeks, pa v kočevju je Tri Zvezde

Povezava do prispevka

Jest sem enkrat frendu reku. Hvala ampak s tabo nikoli več nikamor. 
Tip je pri naročilu pizze bolj kompliciral kot, da kupuje nov avto.

A lahko to pizzo z gobami, ampak brez čebule, pa če lahko vsi koruzo samo na eno polovico pizze, en jajc brez popra in soli, pa mal bolj zapečena naj bo...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 23 urami:

Vidim, da je Attack on Titans risanka animej finale zunaj. Sem gledal samo prvo sezono, ki mi je bila kar v redu, 7/10 na uč. A se splača nadaljevat? Sem malo googlal na Redditu za mnenja, ampak so precej shizofrenični odzivi :D 

Ni še čisto konec. Na dva dela so razdelili Season 4 Part 3 tako, da finale pride jeseni. Mislim, da oktober.

 

Povezava do prispevka

morska.jpg.abf54ad12c2cb7b0003c5028e8cccf0f.jpg

Vem, da se ponavljam, ampak točno ta Frutti di mare na t.i. debelem testu mi najbolj sede. Edina picerija v MB in širši okolici, ki nudi to dokaj unikatno zadevo (kao 30 let tradicije itd.).
Fotka sicer ni najboljša,  ampak verjemite da je to to. Testo samo po sebi je odlično!  (razen če ste res striktni pristaš dolgočasnih klasičnih pic na 3-5 mm testu).

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

morska.jpg.abf54ad12c2cb7b0003c5028e8cccf0f.jpg

Vem, da se ponavljam, ampak točno ta Frutti di mare na t.i. debelem testu mi najbolj sede. Edina picerija v MB in širši okolici, ki nudi to dokaj unikatno zadevo (kao 30 let tradicije itd.).
Fotka sicer ni najboljša,  ampak verjemite da je to to. Testo samo po sebi je odlično!  (razen če ste res striktni pristaš dolgočasnih klasičnih pic na 3-5 mm testu).

 

 

Je to Maxi?

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 8 minutami:

Fotka res ni povabljiva. Če bi mi dal na izbiro Ke_kit pico iz prejšnje strani in to, bi krknil ke_kitovo

To po moje naredi tista zelena barva na klapavicah. Tko mal čudno izpade barvno. Sam meni je tole legit povabljiva pizza, ker so meni pidoči (klapavice) res dobri.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Na kurac mi v teh morskih sadežih grejo tisti rdeči/oranžni zvitki. Tudi, če doma kupim za kake testenine/rižoto. Koji kurac je sploh to? Nekaj morskega sprocesiranega...

 

morska.jpg.abf54ad12c2cb7b0003c5028e8cccf0f.jpg.cafcdaad66f296e7e75ceacfe315cd69.jpg


guglaj: rakove palčke Surimi
npr.: 
RAKOVE PALČKE SURIMI, KVIBO, 250G | SPAR Online
Surimi palčke 250g - Muc trade (muc-trade.si)
itd.
Meni so sicer super in se jih kar ne morem preobjest v takšni ali drugačni jedi (pizza, testenine, rižota...).  Je pa to itak bolj ali manj umetno sprocesirano, tako kot je napisal ke_kit. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...