Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Itak se sami že dolgo streljajo v koleno. Taki duhovniki kot je bil ta bohinjski se mi zdi, bi lahko bili nek nov vete, ki bi dejansko več ljudi privabil k maši. Ampak v cerkvi pač še vedno vlada stara elita in se nikoli ne bo umaknila.

 

Chenier_ reče pred 3 minutami:

EXODUS TV

 

Btw. To res obstaja al je ironičen izraz za kak drug TV? :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 15 minutami:

Ne vem, če se katera organizacija zna tako ustrelit v lastna kolena kot RKC. Model je javil, češ da naj duhovniki ne prenašajo maš, zato ker imaš uradne (na EXODUS TV). Me je zdaj mama klicala zgrožena, da ne bo mogla poslušat unga mladega duhovnika, ki se je streamal in je ful popularen

 

Zdaj pa dve stvari:

 

— Mladi duhovniki z morda celo zanimivimi svežimi pridigami, ki bi dejansko lahko prinesli svež veter, so tako efektivno utišani (ker so vodstvu najbrž šli v nos). Ostane tako spremljanje folka, ki pridiga basically iz smrtne postelje

 

— Da mlad človek dejansko neironično prižge EXODUS TV in to gleda, mora pomoje imet hude psihične probleme in bi jaz raje načekiral, če v prostem času ne reče mačkam glave proč al pa neki. Sem ene dvakrat gledal zraven babice in je to taka depresija, da je še mene prijelo, da bi šel po štrik 

 

Skratka, namesto mladih ljudi z živo in zagnano pridigo raje boostat neke okostnjake ... In pol se čudit, da noben ne hodi v cerkev. Ya ya

Ma naj se utrelijo kar v glavo, ne v kolena. Prej ko bo konec te skupinske blaznosti, boljše bo.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 2 minutama:

Glavn problem je da nimajo virtualne puščice oziroma strah da stare mame nebi znale metat bankovcev v virtualno pučico :D


Kaj pa veš, lahko bi se pa zelo hitro nabralo. Ogromno teh starejših je dandanes presenetljivo tehnično osveščenih (vidim jaz to pri familiji, znancih...). Vsi neke super fone, tablice, prenosnike, ni da ni, komunicirajo preko FB in Mesenđer, Skype, yatube ogledi itak redno ... 

Sem se pa z enim mladim župnikom pogovarjal o virtual oz. online mašah in tem, pa je bil zelo dovzeten. Sicer je aktiven tudi na FB, ampak zelo malo objavlja. Jaz bi že kaj pomagal, v smislu kakšnih grafičnih materialov, ampak tu ni biznisa, ker bi načeloma radi vse imeli free narejeno. 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 minuto:

Ajmo fantje. Mam poslovno idejo za vas. RKC Patreon. Prvi ustanovi, prvi melje.

Drugače brutalna ideja, to nam je pomoje vsem jasno. Lepo enega človeka spustit na ulico, da razloži mal, kako vezat Patreon, da odtegne denar na dan, ko pride penzija, malo ufurat kakšne awardse aka virtualne chat spovedi itd. in greš 

Povezava do prispevka

Poznam par oldskul vernikov, in njihovo mnenje o teh novodobnih mladih duhovnikih je, prevec so pomehkuzeni, poskusajo pripeljati v cerkev osebe ki itak ne sodijo tja, ubrali so neko srednjo pot, kar absolutno ni prav, isto mnenje imajo o trenutnem papežu. Pravi duhovnik mora bit dec! Zabičat božjo besedo, da se vreže v kožo.

Povezava do prispevka

brez zajebancije poznam en startup, ki je delal nekaj točno takega :D:D:D Livefeedi maš, chat zh duhovniki in verniki, ni da ni. 

 

Zataknilo se je pri SLO RKC starih skeletorjih, ki niso spustili čez. Itak ni bilo nobenemu jasno pol kurca in je vse skupaj obstalo oz ni dobilo blagoslova (hehe).

 

Bi pa skor ziher šlo čez pri RKC v Rimu. Tam so pa baje noro podjetni, modeli imajo svoj startup accelerator poleg ne vem kakih bank in investicijskih skladov :D:D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 14 minutami:

brez zajebancije poznam en startup, ki je delal nekaj točno takega :D:D:D Livefeedi maš, chat zh duhovniki in verniki, ni da ni. 

 

Zataknilo se je pri SLO RKC starih skeletorjih, ki niso spustili čez. Itak ni bilo nobenemu jasno pol kurca in je vse skupaj obstalo oz ni dobilo blagoslova (hehe).

 

Bi pa skor ziher šlo čez pri RKC v Rimu. Tam so pa baje noro podjetni, modeli imajo svoj startup accelerator poleg ne vem kakih bank in investicijskih skladov :D:D 

Saj ti loh jaz iz založniških vod povem scene, kako skeletorji dobesedno držijo slovensko cerkev v 18. stoletju

 

Kolegica je recimo urejala grafični dizajn nekih učbenikov za verouk. Nastala je res lepa proper moderna zadeva. No, najprej so ji črtali polovico ilustracij iz nekih abotnih razlogov, ki jih poznajo samo 80-letni ddr teologi aka "Marija na sliki ne sme biti v templju, ker po vatinkanskem konklavu iz leta 1482 velja dogovor, da se Marije ne upodablja v templjih, če le gre" scene :D 

 

No okej, pač na koncu se nekako zedinijo, pridejo skupaj. Fino učbeniki za verouk v tisk in na splet in v knjigarne, da se jih kupi. Nato pa druga bomba: RKC bo izplačala "subvencijo" samo v primeru, da se učbeniki ne morejo kupit na spletu ali v trgovini, ampak samo izrecno pri duhovnikih :D 

 

Fak no, mam še ene par takih zgodb. Pač dobesedno 18. stoletje scena 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 55 minutami:

Ne vem, če se katera organizacija zna tako ustrelit v lastna kolena kot RKC. Model je javil, češ da naj duhovniki ne prenašajo maš, zato ker imaš uradne (na EXODUS TV). Me je zdaj mama klicala zgrožena, da ne bo mogla poslušat unga mladega duhovnika, ki se je streamal in je ful popularen

 

Zdaj pa dve stvari:

 

— Mladi duhovniki z morda celo zanimivimi svežimi pridigami, ki bi dejansko lahko prinesli svež veter, so tako efektivno utišani (ker so vodstvu najbrž šli v nos). Ostane tako spremljanje folka, ki pridiga basically iz smrtne postelje

 

— Da mlad človek dejansko neironično prižge EXODUS TV in to gleda, mora pomoje imet hude psihične probleme in bi jaz raje načekiral, če v prostem času ne reče mačkam glave proč al pa neki. Sem ene dvakrat gledal zraven babice in je to taka depresija, da je še mene prijelo, da bi šel po štrik 

 

Skratka, namesto mladih ljudi z živo in zagnano pridigo raje boostat neke okostnjake ... In pol se čudit, da noben ne hodi v cerkev. Ya ya

Mogoce se bojijo da bodo prepopularni, zacel zahtevat dodatne perke in/ali sli potem na svoje

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 urami:

Jaz pa ne gledam (in tudi nikoli ne bom) teh TV nadaljevank. Ajde, pred leti sem, priznam, res zelo občasno počekiral prvi SLO Big Brother (če se ne motim) in nek Bar, kjer je zmagal ta Mariborčan, ki je potem nekaj fural Astorio? To je pa po moje vse od vsega, kar sem sploh za par minut gledal. Enostavno to ni zame, pa tudi če gre za čisto zajebancijo in smeh in razbijanje dolgočasja... osebno se mi pač zdi škoda vsake minute, potem že rajši preklopim na nek pr0n :) 

Haha pa kako je to izmenljivo? Mislim a ti masturbiraš iz dolgčasa al zato ker se pojavi potreba? 

Povezava do prispevka

Sej IMO sta obe drk varianti čisto legit.

 

Dolgočasni drk - uno nimaš kaj za počet, dolgčas do konca, nič za špilat, vse serije si pogledal, forum spava, evo vsaj neki imam za delatt tistih 15 minut, recimo namesto enega shrina v Zeldi. Ni neki baš ma vseeno bolj ko gledat v steno

 

Potrebni drk - si pač potreben in drkaš, tole mislim da je dost straight forward :D:D

 

Sam to je vse po spominu in po zapiskih v notepadu, pol po 35. letu se ti itak ne da ne eno ne drugo in v obeh primerih rajši gledaš v steno

Povezava do prispevka

Čisto random vprašanje, oziroma se navezujem na oni post od Čenirja včeraj, ko je pisal o tem, kako je TikTok popularen med mladimi...

 

V čem je čar TikToka, česa ne razumem? Ker mi res ni jasno, kako je zadeva lahko ratala karkoli več kot 10 minut zanimiv gimmick za kogarkoli, starejšega of 15-16 let :nicjasno:

 

Če gledaš ostale dominantne social media platforme skozi čas, od MySpaca prek FBja do Instragrama (+ Twitter), mi je za vse nekako jasno, zakaj so pritegnili toliko ljudi. Od vzdrževanja stika s prijatli, kolegi, (ex) sošolci, znanci, organiziranja dogodkov in srečanj, vsakodnevnega chata, deljenja novic, šal in memov, pridiganja, moraliziranja in politično-ideološkega prerekanja in jebanja mtk,  'gradnje lastnega imidža' skozi idealizirane fotke in videe, lifestyle influencerstva in peddlanja raznih produktov... Čuda možnih stvari za počet, karkoli si že misliš o teh servisih in uporabnikih.

 

TikTok pa je, razen če sem kaj spregledal, samo nek app za deljenje ful omejenega formata kratkih videov, kjer v 95% primerov en retard (po možnosti kak celebrity) z objavo plesa/twerkanja/lipsynca/otročjega pačenja na nivoju 15-letnikov in raznih camgirls sproži val posnemalcev, ko se milijoni drugih retardov (baje 850+ milijonov active userjev) v svojih videih trudijo posnemat oz. odgovorit na ta trend oz. challenge... Dobesedno sta neizviren content in obilna porcija cringa neogibna lastnost same platforme, ker gre za low-effort sledenje hipnim trendom.

 

To bi bilo nekaj za mojo sestro in njene sošolke, ko je bla stara 12 let in so pred ogledalom prepevale na Foxy Teens in Sanjo Grohar, mi pa nikakor ne gre v glavo, da je zadeva nabrala skoraj milijardo uporabnikov tudi med ljudmi izven osnovne šole :wacko:

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče pred 7 minutami:

Čisto random vprašanje, oziroma se navezujem na oni post od Čenirja včeraj, ko je pisal o tem, kako je TikTok popularen med mladimi...

 

V čem je čar TikToka, česa ne razumem? Ker mi res ni jasno, kako je zadeva lahko ratala karkoli več kot 10 minut zanimiv gimmick za kogarkoli, starejšega of 15-16 let :nicjasno:

 

Če gledaš ostale dominantne social media platforme skozi čas, od MySpaca prek FBja do Instragrama (+ Twitter), mi je za vse nekako jasno, zakaj so pritegnili toliko ljudi. Od vzdrževanja stika s prijatli, kolegi, (ex) sošolci, znanci, organiziranja dogodkov in srečanj, vsakodnevnega chata, deljenja novic, šal in memov, pridiganja, moraliziranja in politično-ideološkega prerekanja in jebanja mtk,  'gradnje lastnega imidža' skozi idealizirane fotke in videe, lifestyle influencerstva in peddlanja raznih produktov... Čuda možnih stvari za počet, karkoli si že misliš o teh servisih in uporabnikih.

 

TikTok pa je, razen če sem kaj spregledal, samo nek app za deljenje ful omejenega formata kratkih videov, kjer v 95% primerov en retard (po možnosti kak celebrity) z objavo plesa/twerkanja/lipsynca/otročjega pačenja na nivoju 15-letnikov in raznih camgirls sproži val posnemalcev, ko se milijoni drugih retardov (baje 850+ milijonov active userjev) v svojih videih trudijo posnemat oz. odgovorit na ta trend oz. challenge... Dobesedno sta neizviren content in obilna porcija cringa neogibna lastnost same platforme, ker gre za low-effort sledenje hipnim trendom.

 

To bi bilo nekaj za mojo sestro in njene sošolke, ko je bla stara 12 let in so pred ogledalom prepevale na Foxy Teens in Sanjo Grohar, mi pa nikakor ne gre v glavo, da je zadeva nabrala skoraj milijardo uporabnikov tudi med ljudmi izven osnovne šole :wacko:

Baje ima zadeva brutalne mehanizme za zasvojit človeka. Recommended stvari in autorollanje je baje na noro visoki ravni

 

Kako to, da zadeva postaja zanimiva tudi starejšim - nea vem čuješ jebemti, jaz sem celo FB pobrisal par tednov nazaj, samo messenger sem si obdržal, da lahko komuniciram privat s folkom. Meni je TikTok naravnost grozljiv, enkrat pred tedni sem pogledal nek subreddit kao best of tiktok (pa že reddit ful redko uporabljam, pač iskreno me je zazanimalo, kje je džoukič za TikTokom) in sem si skoraj iztaknil oči pol

 

Najbolj bizarno pa mi je, da je tak app ubistvu že obstajal: reklo se mu je Vine. TikTok ima pač par deset filtrov več in daljše videe lahko delaš, drugače pa je zadeva pravzaprav to, kar bi bil Vine, če ne bi vmes propadel 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...