Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

DrAndy reče pred 14 urami:

 

Jaz sem se zajebal in čakal do zadnjega s preklicom Plus Extra, misleč, da bom že prav čas skenslal.

Seveda sem potem pozabil, ker sem imel cel vikend polno zaseden z drugimi stvarmi in so mi merjasci pokasirali norih 126 eur, ker se za renewal obrišeš pod nosom za kakršenkoli black friday popust.

 

Zdaj čakam na refund.

 

 Vsako naročnino lahko prekličeš tisti moment ko jo podaljšaš in velja do datuma poteka naročnine. Zakaj za vraga bi čakal na zadnji trenutek?

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

To pa ni res. Iz prve roke lahko potrdim, da sem že večkrat imel naročnino, ki je trajala tisti free mesec, pa sem jo prekinil minuto po vklopu.

Mogoče je pa samo za free trial, ker sem mel isto plan takoj skenslat, pa mi je napisalo da bo instant vse prekinjeno.

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 10 minutami:

Mogoče je pa samo za free trial, ker sem mel isto plan takoj skenslat, pa mi je napisalo da bo instant vse prekinjeno.

To so samo psihološke fore, da ne skenslaš zadeve. Našišejo na tak način, da je dovolj dvoumno, da te zajebe, ampak še vedno dovolj nazorno, da ne bi popušili na sodišču. :D

Povezava do prispevka
Konzolko reče pred 8 urami:

To je praktično ista cena kot v Sloveniji, dodaj 22% DDVja in smo skor tam. Pač v ZDA lahko oglašuješ cene brez davka, a niso cool :)

 

Ja ne vem če "smo skor tam"... Davek je res tam od 5-7 % povprečno, maš pa neki držav tudi brez davka. Potem računaj, da kar veliko kreditnih kartic ti lepo še da 3 %  cash back. Tako, da na koncu plačaš tam ene 3 % dodatka na to ceno. Torej recmo 361 USD, to je tam 330 EUR na oko. Je torej 330 EUR enako 430 EUR oz. "smo skor tam"? :nicjasno: Meni se ne zdi. 

 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 16 urami:

 

Ja ne vem če "smo skor tam"... Davek je res tam od 5-7 % povprečno, maš pa neki držav tudi brez davka. Potem računaj, da kar veliko kreditnih kartic ti lepo še da 3 %  cash back. Tako, da na koncu plačaš tam ene 3 % dodatka na to ceno. Torej recmo 361 USD, to je tam 330 EUR na oko. Je torej 330 EUR enako 430 EUR oz. "smo skor tam"? :nicjasno: Meni se ne zdi. 

Razlika je, da je v Sloveniji davek 22%, v Ameriki pa dosti manj, ki ga pa drugje plačaš.
Sicer iz tega stališča se lahko jst sedaj usedem v avto, grem v Italijo in mi prodajo PS5 za 361€ ker pač mi ni treba plačat davka.

 

Poanta je, da ga trgovci v Sloveniji in v ZDA prodajamo za skoraj isto ceno, samo pri nas država zahteva večji kos pogače.

uredilo bitje Konzolko
Povezava do prispevka
Konzolko reče pred 6 urami:

Razlika je, da je v Sloveniji davek 22%, v Ameriki pa dosti manj, ki ga pa drugje plačaš.
Sicer iz tega stališča se lahko jst sedaj usedem v avto, grem v Italijo in mi prodajo PS5 za 361€ ker pač mi ni treba plačat davka.

 

Poanta je, da ga trgovci v Sloveniji in v ZDA prodajamo za skoraj isto ceno, samo pri nas država zahteva večji kos pogače.

 

Poanta je vedno samo ena, in to je koliko kupec (ne pravna oseba) plača na koncu za produkt. In tu je ceneje in kot drugo, to je bil konkreten black friday popust. Ti v Italiji ne moreš kupovati kar brez DDV kot posameznik, tako da je to čist brezpredmetno za tole razpravo. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...