Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 1 uro:

Samsung mislim da samo zmanjša število con in v R&C boš itak težko opazil to ker je igra pač zelo barvita in svetla. Sony pa mislim da popolnoma izklopi FALD na vseh svojih TVjih ko je VRR vklopljen. LG OLED je kar se tiče teh tehnologij res superca :)

 

Ne vem kaj naredi, ampak če ne opazim, je good enough for me. :D

Je pa res, da se moraš poigrat z nastavitvami v game mode, da dobiš podobno sliko kot v movie mode - default je precej bolj podobna sports modeu. :D

Drugače generalno Ratchet ni baš tako svetla igra, je dosti temnih stopenj...

 

Kar se pa tiče LGja - dvomim da bom kdaj kupil TV te znamke, kljub popularnosti med gamerji - ne zaradi kakih slabih izkušenj, ampak njihova slika (barve) mi nekako ne potegne, nikoli mi ni - tako da ga nisem sploh imel niti v izboru, ko sem kupoval TV...mojemu očesu Samsung zmaga pri LCDjih, Sony pa pri OLED - ne vem pa kakšen je ta novi Samsung QD-OLED.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

Kar se pa tiče LGja - dvomim da bom kdaj kupil TV te znamke, kljub popularnosti med gamerji - ne zaradi kakih slabih izkušenj, ampak njihova slika (barve) mi nekako ne potegne, nikoli mi ni - tako da ga nisem sploh imel niti v izboru, ko sem kupoval TV...mojemu očesu Samsung zmaga pri LCDjih, Sony pa pri OLED - ne vem pa kakšen je ta novi Samsung QD-OLED.

 

Sam si se obsodil na večno biti beta gamer in uživanje v placebo efektu ostalih znamk. Your losssss...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

Kar se pa tiče LGja - dvomim da bom kdaj kupil TV te znamke, kljub popularnosti med gamerji - ne zaradi kakih slabih izkušenj, ampak njihova slika (barve) mi nekako ne potegne, nikoli mi ni - tako da ga nisem sploh imel niti v izboru, ko sem kupoval TV...mojemu očesu Samsung zmaga pri LCDjih, Sony pa pri OLED - ne vem pa kakšen je ta novi Samsung QD-OLED.

 

Kakor jaz vem so dobesedno vsi oled paneli od LG-ja, tko da ne vem kaj klobasas 

Povezava do prispevka

Jaz imam ravno obratne izkušnje - moje zadnji trije televizorji so bili LG, Sony in Samsung. Zadnji naječji kos dreka, Sony zelo lepa slika in dobra obdelava le te - LG daleč najboljše barve in naravnost slike.

 

LG OLED je zaenkrat res kralj na področju TV slike - ne vem kaj bi lahko bilo še boljše od tega. Plus seveda da podpira čisto vse bonbončke od 120HZ do VRR - res pure tehnično gurmanstvo. 

Povezava do prispevka

Jaz sem bil do nedavnega zaprisezen sonyjevec, nato sem kupil lg c1 (ne zato, ker si ne bi mogel privosciti sonyja a90) ampak me je prepricala slika, o ceni pa itak ne bi.

 

Sam sem bil prej tudi sicer mnenja, da LG-ja ne bom nikoli imel.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Ne vem kaj naredi, ampak če ne opazim, je good enough for me. :D

Je pa res, da se moraš poigrat z nastavitvami v game mode, da dobiš podobno sliko kot v movie mode - default je precej bolj podobna sports modeu. :D

Drugače generalno Ratchet ni baš tako svetla igra, je dosti temnih stopenj...

 

Kar se pa tiče LGja - dvomim da bom kdaj kupil TV te znamke, kljub popularnosti med gamerji - ne zaradi kakih slabih izkušenj, ampak njihova slika (barve) mi nekako ne potegne, nikoli mi ni - tako da ga nisem sploh imel niti v izboru, ko sem kupoval TV...mojemu očesu Samsung zmaga pri LCDjih, Sony pa pri OLED - ne vem pa kakšen je ta novi Samsung QD-OLED.

 

Na vseh TVjih so vse nastavitve razen MOVIE/Cinema mode privzeto čista katastrofa. To moraš itak nastavitve barv, saturacijo itd nastavit tako kot v movie mode razen če nisi eden tistih čudakov ki onanirajo na prenasičene barve. Osebno za te nastavitve uporabljam spletno stran rtings.com ali pa hdtest youtube kanal - Vincent Teoh. 

Povezava do prispevka

Sony ni za kupit, če si gamer, jebiga - kar mi je še vedno mind boggling, glede na to da v isti hiši imajo PlayStation.

Prav uno za koga od vodilnih prijet za vrat in vprašat kaj je narobe z vami, kaj res ne vidite potenciala v tem.

 

LG je no brainer opcija za gamerje - kombinacija slika/cena/gaming featurji je trenutno nepremagljiva.

Mislim pa da se bo to zelo kmalu spremenilo, zdaj ko tudi Samsung dela (true) OLED in je kar agresiven glede cen...

 

Povezava do prispevka

pofukan star wars, zakaj je to popularno in uspešno, firefly pa ni bil :/ sej je kul kotor pa vse to, ampak tega se mi pa res ne bo dalo še enkrat igrat, ni važn kok hud remake bo

 

napoved: baldurs gate 3 >>>> kotor remake

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 27 minutami:

pofukan star wars, zakaj je to popularno in uspešno, firefly pa ni bil :/ sej je kul kotor pa vse to, ampak tega se mi pa res ne bo dalo še enkrat igrat, ni važn kok hud remake bo

 

napoved: baldurs gate 3 >>>> kotor remake

Skoda res. Firefly je a masterpiece.

Povezava do prispevka

edino kar imam pri Kotorju v dobrem spominu je to, da sta dve daljši preiskavi, ki jih opraviš pa jih lahko tudi zajebeš če nisi dovolj pozoren, ostali questi so pa bl meh tipično bioware neki mormo dat da grejo v to smer, pa ajde dejmo kako uganko al pa boss fight na konc

 

sej tisti cajt res ni bilo velik špilov, ki se lahko primerjajo po 'cinematičnosti' in dam vse propse za to, da so rpgji postali še bolj mainstream, če je kdo lahko ta korak uspešno naredu je to old skul Bioware, samo nimam pa želje spet iste zgodbe preigrat, mehanično so pa tud špili zdej velik bolj zanimivi

 

na konc me bojo pa presenetli pa ne bo potezen boj ampak nek skoraj Dark Souls ripoff :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 22 urami:

 

Na vseh TVjih so vse nastavitve razen MOVIE/Cinema mode privzeto čista katastrofa. To moraš itak nastavitve barv, saturacijo itd nastavit tako kot v movie mode razen če nisi eden tistih čudakov ki onanirajo na prenasičene barve. Osebno za te nastavitve uporabljam spletno stran rtings.com ali pa hdtest youtube kanal - Vincent Teoh. 

Pa ti veš da tut če ti nek profi pošlje settinge z njegovega kalibriranega TVja to ne pomeni kaj dosti za tvoj TV? Paneli, tudi v istih TVjih niso identični ker so odstopanja pri proizvodnji, in sami paneli skozi življenjsko dobo in glede na okolico (temperature predvsem) driftajo okoli. Zdej, verjetno je že boljše kot SPORTS ULTRA SMOOTH mode, sam ni pa to nujno najboljši setting ki bi ga lahko imel.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ma itak ne uporabljaš direktnih settingov, je pa fajn da te približno usmerijo 

Pač jst sm isto naredu, nakucal noter priporočene vrednosti z reddit/teoh-a, potem pa se malo popimpal, da mi je bla slika/barve ok

Verjamem pa da bi komu dal warm na prevec/premalo, brightness na prevec/premalo, itd. sam realno me boli, dokler jst gledam in je meni ok bojo tej settingi ostali

Povezava do prispevka
Arey reče pred 42 minutami:

Pa ti veš da tut če ti nek profi pošlje settinge z njegovega kalibriranega TVja to ne pomeni kaj dosti za tvoj TV? Paneli, tudi v istih TVjih niso identični ker so odstopanja pri proizvodnji, in sami paneli skozi življenjsko dobo in glede na okolico (temperature predvsem) driftajo okoli. Zdej, verjetno je že boljše kot SPORTS ULTRA SMOOTH mode, sam ni pa to nujno najboljši setting ki bi ga lahko imel.

 

Dej no ne bod preveč brihtn... Ne govorim o "White Balance Settings" nastavitvah ki jih nastavi kalibracija ampak o splošnih ala kontrast, nasičenost barv, ostrina itd ki so na vseh presetih razen cinema/movie povsem zgrešene če želiš gledat pristno sliko kot si jo je zamislil kreator iger/video materijala.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 5 minutami:

Nekaj me zanima. Svoj PS4 bom dal nečaku. Pa me zanima, če naredim novega uporabnika in ostale zbrišem. Bo lahko še vedno dostopal do mojega PSPlus? V interesu mi je da lahko še vedno to uporablja.  

Ne. Moraš pustit svoj acc aktiven na kojnzoli pol

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 5 minutami:

Nekaj me zanima. Svoj PS4 bom dal nečaku. Pa me zanima, če naredim novega uporabnika in ostale zbrišem. Bo lahko še vedno dostopal do mojega PSPlus? V interesu mi je da lahko še vedno to uporablja.  

Lahko bo igral naložene igre, sam ne bo mogel dodajat novih v library ali downloadat česarkoli kar je v libraryju.

 

EDIT: Ajme slowpoke_kit v tri krasne mile.

uredilo bitje ke_kit
Hernier too stronk.
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 minuto:

To pa ni res. Konzola te cuckblocka in ne odpre naložene igrice :D 

Aha, nisem nikoli probal odstraniti main accounta. Sem mislu, da tudi če ga izbrišeš, je vse kul, če so igre signed in je account še vedno prepoznan (v online database) kot main za napravo. My bad.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...