Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Jaz sem žalosten, da je koncept izvirnega Ratcheta (in pogojno dvojke) padel v nek pozabljen spomin. Najprej je serija postopoma šla v praktično 100 % shooter, potem pa je padel še "remake", ki je meni nič - tebi nič spremenil feeling iz cool najstniškega edgy humorja, ki je smešen tudi odraslemu, v humor za sedemletnike. Ki ni smešen niti njim. Prav tako pa so iz "rimejka" izbrisali ogromno mehanik in kompleksnejšega igranja napram izvirniku. Nelinearni deli so se spremenili v linearne, raziskovanje je bilo praktično odstranjeno v celoti ... Kjer so včasih bili platformski deli in light puzzle, so se naenkrat znašli strelski obračuni. In PS5 nadaljevanje gre zgleda kar po tej poti. Mislim. Saj shooting mehanike so proper, zato je končni rezultat fin, ampak all in all so precej poenostavili zasnovo no. Jaz bi nazaj metroidvania-lite levele, puzle in predvsem večji poudarek na arkadnih sekvencah. Predvsem pa bolj najstniško-young adult zasnovo zgodbe, ta osnovna šola džouki so mi cringe.

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 37 minutami:

Jaz sem žalosten, da je koncept izvirnega Ratcheta (in pogojno dvojke) padel v nek pozabljen spomin. Najprej je serija postopoma šla v praktično 100 % shooter, potem pa je padel še "remake", ki je meni nič - tebi nič spremenil feeling iz cool najstniškega edgy humorja, ki je smešen tudi odraslemu, v humor za sedemletnike. Ki ni smešen niti njim. Prav tako pa so iz "rimejka" izbrisali ogromno mehanik in kompleksnejšega igranja napram izvirniku. Nelinearni deli so se spremenili v linearne, raziskovanje je bilo praktično odstranjeno v celoti ... Kjer so včasih bili platformski deli in light puzzle, so se naenkrat znašli strelski obračuni. In PS5 nadaljevanje gre zgleda kar po tej poti. Mislim. Saj shooting mehanike so proper, zato je končni rezultat fin, ampak all in all so precej poenostavili zasnovo no. Jaz bi nazaj metroidvania-lite levele, puzle in predvsem večji poudarek na arkadnih sekvencah. Predvsem pa bolj najstniško-young adult zasnovo zgodbe, ta osnovna šola džouki so mi cringe.

 

 Men sta pa najboljša Ratcheta 3ka pa Gladiator. Gladiator ma res ful bolane arene, prou v užitek mi je blo to špilat, tud najtežji Ratchet uizi. 3ka je pa basically perfect game, 1ka je ok, sam pač ni še tm design, kjer bi mogu bit, 2ka je rush job, trojka pa perfect. Ostali mi niso good.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 45 minutami:

Jaz sem žalosten, da je koncept izvirnega Ratcheta (in pogojno dvojke) padel v nek pozabljen spomin. Najprej je serija postopoma šla v praktično 100 % shooter, potem pa je padel še "remake", ki je meni nič - tebi nič spremenil feeling iz cool najstniškega edgy humorja, ki je smešen tudi odraslemu, v humor za sedemletnike. Ki ni smešen niti njim. Prav tako pa so iz "rimejka" izbrisali ogromno mehanik in kompleksnejšega igranja napram izvirniku. Nelinearni deli so se spremenili v linearne, raziskovanje je bilo praktično odstranjeno v celoti ... Kjer so včasih bili platformski deli in light puzzle, so se naenkrat znašli strelski obračuni. In PS5 nadaljevanje gre zgleda kar po tej poti. Mislim. Saj shooting mehanike so proper, zato je končni rezultat fin, ampak all in all so precej poenostavili zasnovo no. Jaz bi nazaj metroidvania-lite levele, puzle in predvsem večji poudarek na arkadnih sekvencah. Predvsem pa bolj najstniško-young adult zasnovo zgodbe, ta osnovna šola džouki so mi cringe.

+1 na vse kar je tle napisano.

Povezava do prispevka

  

DaCapo reče pred 10 minutami:

Katera je trojka? Jaz se tu več ne znajdem :) Up your arsenal?

Ja, sodeč po googlu (nisem igral)

 

 

Chenier_ reče pred 49 minutami:

Jaz sem žalosten, da je koncept izvirnega Ratcheta (in pogojno dvojke) padel v nek pozabljen spomin. Najprej je serija postopoma šla v praktično 100 % shooter, potem pa je padel še "remake", ki je meni nič - tebi nič spremenil feeling iz cool najstniškega edgy humorja, ki je smešen tudi odraslemu, v humor za sedemletnike. Ki ni smešen niti njim. Prav tako pa so iz "rimejka" izbrisali ogromno mehanik in kompleksnejšega igranja napram izvirniku. Nelinearni deli so se spremenili v linearne, raziskovanje je bilo praktično odstranjeno v celoti ... Kjer so včasih bili platformski deli in light puzzle, so se naenkrat znašli strelski obračuni. In PS5 nadaljevanje gre zgleda kar po tej poti. Mislim. Saj shooting mehanike so proper, zato je končni rezultat fin, ampak all in all so precej poenostavili zasnovo no. Jaz bi nazaj metroidvania-lite levele, puzle in predvsem večji poudarek na arkadnih sekvencah. Predvsem pa bolj najstniško-young adult zasnovo zgodbe, ta osnovna šola džouki so mi cringe.

 

Evo tole. Pizda no takih špilov sploh ni več. Imaš Soulslike špile in 2D metroidvanie, ampak takih 3d ploščad XX metroidvanij pa ni nikjer. 3D ploščada celo še kaka trzne na smrtni postelji, ma da bi pa še kdo malo sweet metroidvanie primešal pa n-a. Mogoče edino Darksidersi pašejo sem od novejših naslovov, evo, ampak so pa slednji že "premalo" ploščadni.

 

btw se spomni kdo Soul Reaverja? Fuck tisto je bil tudi epic špil.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Uh Soul Reaver... to bi sedlo po doooolgem času.

Sem se pa spomnil, da imam Ratchet and Clank Collection (Trilogy) za PS3. Tu so vključene vse prve tri igre v HD preobleki. Ne vem zakaj nisem tega nikoli preigral (mislim, da je igral samo pubec). Zdaj pa se mi ne da trojke vlečt iz omare in priklopit.. Hm.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 minutami:

  

Ja, sodeč po googlu (nisem igral)

 

 

 

Evo tole. Pizda no takih špilov sploh ni več. Imaš Soulslike špile in 2D metroidvanie, ampak takih 3d ploščad XX metroidvanij pa ni nikjer. 3D ploščada celo še kaka trzne na smrtni postelji, ma da bi pa še kdo malo sweet metroidvanie primešal pa n-a. Mogoče edino Darksidersi pašejo sem od novejših naslovov, evo, ampak so pa slednji že "premalo" ploščadni.

 

btw se spomni kdo Soul Reaverja? Fuck tisto je bil tudi epic špil.

 

Ratchet 1 je edini pogojno METROIDVANIA LITE (pa še to ne zares :D parkrat lahk mal zalutaš, ma pa u zameno res bedn design levelov). Ratchet 3 (ja to je up your ARSEnal) je verjetno perfect arkada, leveli so nelinearni in dolgi, not je super velik shita za počet (2d segmenti, iskanje zakladov v kanalizaciji, itd), bolano orožij, ki so tud vsa ful smešna in uporabna, ne pretežk, dobri platoform deli in super strelska akcija, plus da je bil pomoje najlepši špil na 2ki. Ne vem zakaj točno jim nikol več ni ratal tega perfektnega balansa skopirat, ampak kle jim je res ratal.

 

Ratchet: Gladiator je pa Arena shooter/neke igre brez meja. Super fun.

 

Men osebno Ratchet 1 - 80, Ratchet 2 - 75, Ratchet 3 - 90, Ratchet 4 - 85. Ostalo mi je pa slabš kot to.

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Galko reče pred 38 minutami:

 btw se spomni kdo Soul Reaverja? Fuck tisto je bil tudi epic špil.

 

Kaksen Epic? Crystal Dynamics so bli developerji. 

 

HUEHUEHUE HUEHUEHUEHUE Meme Creator - HUEHUEHUE HUEHUEHUEHUE | Meme on ME.ME

Drgac od Kain spilov mi je iskreno najboljsi bil prvi Legacy of Kain Blood Omen, kdor tega se ni igral please do. amazing spil za svoje case. mal platformer mal akcije mal puzzlov, morfanje v volkodlake pac res eden od spilov ki se ti vtisne v spomin.  

 

Povezava do prispevka

Itak da je mel platformer elemente noter ce se dober spomnem

 

in other news 

 

https://www.playstation.com/en-us/campaigns/2020/ps5-direct-pre-orders/

 

EDIT: sucks to be in EU 

 

I currently reside outside the US. If invited, can I still make a PS5 console pre-order reservation?
If you receive an invite and units are still available, as long as you ship to a US based address, your pre-order reservation will be allowed.
Any orders that contain a non-US based address will be cancelled.

uredilo bitje Niblonian
FAQ
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...