Skoči na vsebino

[live spam] E3 / TGS / GC / VGA (2021)


Priporočeni prispevki

To leto dni ko so developerji zgubli zaradi korone se pa res noro pozna. Edina konferenca nad povprečjem do zdaj je bila Xbox-ova pa še ta je mela par čudnih zadev okoli teh velikih špilov.

 

Outer Worlds 2 tak nič dejansko niso pokazali. Špil je pomojem še leta odaljen od izida. 

 

Halo Infinite sicer zgleda velik boljše kot lanski trailer. Samo mi je čudno, da za špil, ki naj bi izšel letos nimajo sredi junija točnega datuma izida medtem pa za Starfield, ki pa je bil samo nek CGI teaser brez gameplaya je pa dobil točen release date leto in pol stran (11.11.2022).

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Bolše bi definitivno blo, če bi Sony bil zraven samo res hudo dvomim, da bi Sony mel kaj ful boljšo konferenco kot kak Microsoft ali drugi. 

 

Jaz v E3 tak niti nisem šel s nekim ful hajpom. Sem se že lani spijazno, da še dolgo bo suša in edino kar lahko kažejo, ki te res nahajpa je še daleč stran. 

Povezava do prispevka

Xbox show je bil spet poln CGI oz Cinematic trailerjev za 1st party igre. Najava Outer worlds 2 je bla pa sploh čisto mimo zame, ker kot prvo igra sploh ni blo tko dobra kot dajo mislit ocene in kot drugo ni to IP ki bi ga bilo smiselno teasat na ta tak butast način imo. Dejansko sem šokiran da niso imel niti ingame Starfield magari cinematic trailerja ampak samo nek teaser. Da je šel Everwild v reboot me ne čudi, ker so šli kazat res hud teaser 2 let nazaj potem pa lani povedal da niti še ne vejo kakšna igra naj bi to bila... 

 

foker reče pred 21 minutami:

Brez Sonija je to vse sranje.

Za tiste ki imajo radi njihove SP igre definitivno. Pa dejstvo da modeli če že ne kažejo gameplay trailerja pa vsaj dajo in-engine cinematic trailer ven. Microsoft je pa za praktično vse top tier AAA igre doslej kazal neke CGI trailerje kar mi je res smešno, ker pol maš pa razočaranja ala Halo Infinite lani ki v ničemer ni zgledal tko ko prvi trailerji grafično... 

 

Pa mene je kr šokiral ko sem vidu da je bil Forza Motorstport 5 30fps trailer :D Ampak ok sej vemo da Microsoft rad govori nekaj, dela pa drugo. Res nisem več presenečen nad tem kako radi požrejo lastne besede. Sej so imel kar nekaj zelo zanimivih iger na svojem šovu ampak na mojo srečo bodo skor vse ta boljše igre prišle prej ko slej tud na PS5. (razen 1st party ofc, ampak Halo me itak ne zanima, dirkačin ne igram, druge njihove igre so ble pa brez gameplaya)

Povezava do prispevka

se strinjam @Tijuana, ampak to je glih point teh "early-generation" E3-jev: da se naredi mega hype predvsem za koncepte oz za projekte, ki bodo izšli šele čez 2-3 leta... in da se hkrati malo potipa gaming javnost, če je najava sprožila pravi odziv ali ne. Koga boli kurac, če God of War 2 ni dlje od koncepta - nakaži en brutalen moški trailer, fukni zadaj orkester, folku se bo mešalo. Nimaš še nič od Bloodborna 2 razen pogodbene obveznosti Froma? Nima veze sinko, fukni koncept art naslovnice z logotipom, nateasaj z določenim glasbenim cuejem in glej preko hackanih kamer, kako folk poriva tiča v disketnik. TO je glavna fukncija early E3-jev.

 

Zato mi grejo gnoji pri Sony marketingu tako na kurac, ker kreteni delajo škodo tako sebi kot drugim: 

a) znižujejo vrednost eventu 

b) gaymerji ostanemo brez hype najav

c) oni ne izkoristijo še vedno največjega gaming odra za promocijo

 

jebem ti njihov applovski walled garden odnos da jim jebem, evo ti čisti dokaz, kako moč pokvari čisto vsakega.

 

Kar se pa manjka ostalih najav tiče, je pa imo korona imela OGROMEN vpliv na industrijo in je ful projektov v mega zaostanku zaradi pandemije.

Povezava do prispevka

Tocno to kar je Galko napisal sem govoril par dni nazaj, ja, vse je leta stran, ja nic ni blo gameplaya, ja verjetno bo 3/4 naslovov prislo tud na PS, ampak fuck me sem po vikendu hotel imet Xbox ne PS kot ga imam zdaj, ne mi z nekimi racionalnim razmisljanjem uletavat, logic not welcome here. :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Kar se pa manjka ostalih najav tiče, je pa imo korona imela OGROMEN vpliv na industrijo in je ful projektov v mega zaostanku zaradi pandemije.

 

Bolj se mi zdi da so slabo organizirani studiji kle še krepko bolj najebal. In res me ne čudi da se to še najbolj kaže pri Microsoftu. Matt Booty bi moral dobit brco že sredi X1 generacije ker model ni deliveral dobesedno nič do časa. Ampak ne model je dobil še več studijev pod sebe... To mi res ne gre v glavo zakaj se tako jebeno oklepajo teh vodilnih pri Microsoftu. Sony po drugi strani nerazumljivo zamenjal skor vse kljub enormnemu uspehu zaključka PS3 in cele PS4 generacije. Pa razumi če moreš :D

 

Kar se tiče Sony me ne čudi da jih ni ker verjetno nimajo dovolj za pokazat in si bojo raje vzeli čas in imeli event ko bodo studiji pripravili kvalitetne predstavitve. Tole polovičarstvo ki se ga gre Microsoft kar se tiče 1st party iger z CGIji in in Cinematic trailerji ki ni nujno da so sploh target render je men absurdno. Še dobro da jim Playground rešuje rit in bodo samo 3 leta po štirki že letos dal ven res ogromen in grafično impresivni peti del.

Povezava do prispevka

Kaj ti primerjaš teaser za Outer worlds 2 in Bloodborne 2? Mislim, da ne rabiš bit doktor, da dojameš, kateri ima večjo težo, pa čeprav bi Sony samo tipografijo pokazal v 2 sekundah... Pomojem je kar velika razlika s čim se hype dela, z vsako igro pač to ne gre. Pri nekaterih je treba konkretni gampelay pokazat, da te malo nahypa, druge so pa dovolj, da samo napis vidiš pa neko letnico +3 leta od sedaj. To se pač zgradi čez leta dobrega dela, malo arogance pa tudi ne škodi. 

Povezava do prispevka

Sicer čist štekam ja zakaj se gre na E3. Tudi kot je kolega zgoraj rekel Microsoft je res fajn hajpal svoj Gamepass. Samo po drugi strani, če prehitro najaviš špil pa se ti hitro lahko zgodi Metroid Prime 4 ali Bayonetta 3.

 

Sony mislim, da če bi šparal tisti Horizon State of Play izpred dveh tednov in dodal kak cinematic za novi GoW, pa vmes kaki že najavljeni špili ala Kena ali Stray,... (mogoče kak nov IP/ še nenajavljen špil) bi gladko poharali letošnji E3. Tak pa ma danes Nintendo dobro priložnost, da komot s povprečnim Directom, kjer na koncu pokažejo BOTW2 poharajo letošni E3.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

@Gatsu absurdno ti je zato, ker imaš na levi ritnici tatoo "Yoshida" v srčku, na lopatici pa "Playstation oder Krieg" :D 

 

me zanima kaj bi pisal, če bi gledal te "absurdne" cinematic trailerje za Bloodborne 2, TLOU 3 in P.T. ekskluzivo 

 

Zadnji CGI trailer od SIE je bil verjetno Killzone 2? No modeli so dobil svojo lekcijo in zdej tega ne počnejo več. Lanski GoW2 ragnarok logo teaser je bil tud brezveze ampak pogojno razumljiv zarad splovitve nove generacije, a dejansko čist nepotreben ker je bil hype že tko over 1000....

 

Drugač pa itak da sem Sony stan ker delajo že od nekdaj igre ki so mi všeč. Sem pa imel vsako generacijo vsaj 2 al pa vse tri konzole tako da sem preigral vse kar so imeli za ponudit meni zanimivega trije največji. 

Povezava do prispevka

Bolano slab E3 ampak saj je že nekaj let. Če je folk nahypan ker ima xbox neke exclusive igre ki delujejo kot da so portane iz telefona, potem pač okej, good for you. Dobr vsaj Stalker men osebno zgleda zabavno čeprav mogoče res to zgleda bolj kot a polished last gen game kot pa nekaj novega. Ima pa isti vibe kot prva igra tko da to bom sigurno igral

Povezava do prispevka
Galko reče pred 58 minutami:

se strinjam @Tijuana, ampak to je glih point teh "early-generation" E3-jev: da se naredi mega hype predvsem za koncepte oz za projekte, ki bodo izšli šele čez 2-3 leta... in da se hkrati malo potipa gaming javnost, če je najava sprožila pravi odziv ali ne. Koga boli kurac, če God of War 2 ni dlje od koncepta - nakaži en brutalen moški trailer, fukni zadaj orkester, folku se bo mešalo. Nimaš še nič od Bloodborna 2 razen pogodbene obveznosti Froma? Nima veze sinko, fukni koncept art naslovnice z logotipom, nateasaj z določenim glasbenim cuejem in glej preko hackanih kamer, kako folk poriva tiča v disketnik. TO je glavna fukncija early E3-jev.

 

Zato mi grejo gnoji pri Sony marketingu tako na kurac, ker kreteni delajo škodo tako sebi kot drugim: 

a) znižujejo vrednost eventu 

b) gaymerji ostanemo brez hype najav

c) oni ne izkoristijo še vedno največjega gaming odra za promocijo

 

jebem ti njihov applovski walled garden odnos da jim jebem, evo ti čisti dokaz, kako moč pokvari čisto vsakega.

 

Kar se pa manjka ostalih najav tiče, je pa imo korona imela OGROMEN vpliv na industrijo in je ful projektov v mega zaostanku zaradi pandemije.

Jst se pa ne strinjam s tvojimi trditvami.

 

a) E3 je v zadnjih nekaj letih dodobra izgubil na t.i. 'udarnosti' in 'prodornosti'. Sploh po odhodu Sonyja in določenih ostalih rednih članov.

b) V trenutnih časih je dovolj da hype zakuriš na večjih forumih / socialnih omrežjih kadar se marketing odloči za to.

c) Največji gaming oder trenutno je splet, ne pa event v zatonu.

 

Najava naslovov, ki še v alfa fazi niso, je totalna debilija (IMO), saj se med razvojem zgodi lahko marsikaj (vidi Metroid Prime 4 ali pa Cyberpunk 2077 lol) in boš peljal rajo žejno čez vodo. Kar je na netu, bo tam gor tudi čez 3 leta in posledice bodo finofajne. Niso to več 90 oz. zgodnja 00.

 

Korona je pa dodobra stresla igričarsko industrijo, sploh US studie. Evropski razvijalci so se precej bolje in hitreje adaptirali na razmere.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Saj ta event v zatonu ima podporo na spletu, ne govorimo o dveh povsem ločenih entitetah

 

Problem je tudi, da se približujemo času, ko bo major studio na generacijo dal ven 1 ali pa maksimalno 2 AAA naslova. Razni Rockstarsi, Naughty Dogs, Guerrilla, Sucker Punch, Santa Monica Studios itd. bodo v obdobju, ko bo generacija trajala, izdali 1 do mogoče 2 igri, kar pomeni, da bi na teh eventih vedno kazali iste naslove. Najprej logo reveal, potem cinematic trailer, tretje leto gameplay in četrto leto releasan demo :). Časi, ko so Naughty Dogsi in Rockstarsi uletavali z novo igro vsaki dve leti so (žal) mimo, ampak takrat pa je bilo noro, ker si praktično vsako leto lahko uletaval s hiti

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 7 minutami:

Komaj čakam, da pridem do AC:Odyssey :D Še vedno na Unity :P 

No saj prej te čaka še Origins, ki prvi vpelje nov more RPG-heavy koncept igranja. Vikingi so že skoraj Witcher 3 nivo RPG-janja haha (ne po kvaliteti seveda, pač po vsebnosti RPG mehanik)

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 16 minutami:

Unity sem pusto pri miru, ker je bil polomija na zacetku, in ga nikoli nisem spilal. V bistvu od teh zadnjih mi je edino Origins kul. Valhalle ne bom nikoli koncal

 

A je sploh kak AC špil, da se ga res splača špilat zarad zgodbe? Igral sem vse od II+oba dodatka do IV pa se mi je vse začelo ponavljat

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 minutami:

 

A je sploh kak AC špil, da se ga res splača špilat zarad zgodbe? Igral sem vse od II+oba dodatka do IV pa se mi je vse začelo ponavljat

Zaradi zgodbe enka, dvojka, dvojka brotherhood in rogue. Pri ostalih bolj iščeš lore kot direkt zgodbo. Nekak tak kot dark souls (glupa primerjava ampak ajmo). Bolj te fascinira svet in dogajanje v ozadju/zgodovina, kot direkt zgodba.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...