Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče Dne, 18. 6. 2020 at 19:12:

 

 

Grafika je ql.. polno podrobnosti' sam ne pricakovat lih neki waw.. ker se ze poznajo leta konzoli in ni nic nevidenega..

 

Uno ni neki wow samo na PS4 ni blo lepšega špila - change my mind, edini RDR2 se lahko primerja, pa je meni LOU:Part2 bolj barvit, bolj eskpresiven. Ne vem kaj si sploh pričakoval, meni je izgledal špil zelo realistično, voda v nulo, sence v nulo, dobre teksture, še drugačna obarvanost kože se vidi, če se posveti z lučjo :O

 

mocap je tok napredoval, da to niso več modeli s teksturami, ampak osebe z mišicami in dejansko kožo

 

osvetljava je božanska, lih tko kot v RDR2

 

ponekod je prisoten teksture/trava pop in, pa je bil v Last of Us Remastered velik bolj očiten

 

ko nardiš najlepši špil neke ere se ne moreš pritoževati nad tem, da je očitno last gen. Last of Us Part 2 je zdej postavil nek standard katerega komot gledam še naslednjih pet let. Vse te neki Yakuze 6, Mad Max, Days Gone in God of War so mi bli lepi špili, ampak dost bolj očitno PS4 špil kakor Last of Us Part 2. Tko da ajde dej razlož kako bi lahko bil še lepši špil in držal frejme visoko???

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
twEEneR reče Dne, 19. 6. 2020 at 12:42:

Neverjetno kako ste eni dedicated. :) 

Pomislite. Da vložiš 150-400 EUR v nek collection, potem si pa na koncu razočaran tako, kot so uporabniki metacritica. Kill me now. Jaz bom počakal na mefisto approved ceno. 

Al pa če staviš na Liverpool še več denarja tudi po tistem ko ti vsi ostali povejo, da je to slaba ideja :(

Povezava do prispevka

Je pa spoiler tema big yikes, pomoje jo bom nehal brat. Vidim da AMF napolno hejta Uncharted/Last Of Us, samo ne razumem kako po šestih špilih še vedno "igra" te Naughty Dog igre, če mu grejo tok na kurac. Sej meni tud niso perfect in niso my type of jam, ampak vsaj vem kaj pričakovat od ND iger in ko mi sede igrat, grem igrat.


Redko je, da me neki špil tako posrka (mmm), da ga ne neham igrat. Malo sem že cvikal, ker grem to noč v Francijo, tako da sem včeraj pizdil, ko sem prišel v

Spoiler

 

Santa Barbaro pa še ni bilo konec :D ampak všeč mi je bil ta konec, tudi ta fucked up, messy zadnji boss fight dobro deluje v celi narativi. Glavni point je, da ljudje se sami spravljajo v te situacije, kjer je sovraštvo in maščevanje prevladujoče. Moja je sedela zraven, ko sem se že drugič drl v TV zaslon, ko je Ellie spet želela najdt Abby. JEBOTE BOG, A NISI MELA DOST, FUKIČ BABJI??? In vidim, da smo si kar različni -> nekateri bi raje vidli, da Ellie prefuka Abby kakor da opusti to. Lejte kok folka je najebal - in nista ne Ellie, ne Abby krive za to - kriv je Joel. 

 

Kar je toliko bolj boleče, ker NI lika v celi tej seriji, ki bi, vsaj meni, bil bolj všeč kakor Joel. Ampak to je resnica. Joel ni razmišljal o akciji-reakciji, o dominah, ki jih je sam sprožil, kako bodo dejanja vplivala na druge. Veliko ljudi ima družino, prijatelje, posebne veze z ljudmi, kjer skušajo vsi preživeti.

 


P.S.: se strinjam, da je nosečnica Mel v frontline-u kar neumno, ampak ajde dejmo rečt, da ti ljudje imajo čisto drugačen worldview, ona pa še dodatno pissed off zaradi Owena. Verjetno WLF nimajo ravno razjasnjeno a je treba pazit na nosečnice al ne :D :D :D vsaj lahko rečem da mi ni preveč pokvarilo izkušnje, je pa bilo moteče 

 

 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Ne bom še enkrat zdej iskal, ampak skos neki o temu kako je shooting v Unchartedu zanič in kako se ti niti ne da preigrat do konca Last of Us Part 2. Sej lah da se ti je mnenje spremenilo, samo zelo si bil fiksiran 2 leti nazaj, da kurcaš. Pa to pravim jaz, ki mi je bojevanje v Unchartedu itak smeh, samo ne rabim tega stalno pisat

Povezava do prispevka

Mnenje je še vedno isto. Nisem pa nek "hejter"
Vmes sem med tadalšo bolniško, ko je igabiba dostavila prvi ps5 še 1x začel in končal part2.
Pa mi je bila čist ok igra... tko za oceno: streljanje ni preveč dobro/10

So pa moje graje na račun TLOU2 na drugi strani spoiler teme

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Morm mal boostat temo hehe...

 

Evo tudi jaz sem začel z igranjem, zdej k je bila 9,99€. To pa zato, ker igra ima vse, česar ne maram. Ima zombije, k jih hejtam, nima hude orkestralne glasbe, gameplay ni tak, da bi testiral moje ninja skillse, veliko je nekega govorjenja in cutscenov, pa še PS4 igra je ne PS5. Pa še dosti neke negativne publicete je dobila zaradi neke mavričnosti itd...

 

Tole kar sem je do sedaj videl je nov mejnik v igrah:

Kdor je delal sound design v igri, mu jajca poližem. Take genialnostido sedaj  nisem zasledil, kako se vklaplja glasba, ki to ni hehe, soundi, surround... skratka vse je tako lepo premišljeno, da sem brez besed. Sem misli, da mi ne bo woofer pokal, ker pač ni nekih 5m robotov in explozij, vendar je glasbeni efekt tako nizek, da je res v harmoniji z visokimi frevencami clickerjev in drugih zomobijev, da pokrije cel zvočni spekter.

 

Režija, zgodba, igralci, čustva med njimi, ma je to res ne verjetno, kako je ratalo režiserju to dobro narest. Ker to niso značilna za naš prostor in čas, ampak je prav tako narejeno, kako bi se ljudje odzivali v tistem času in prostoru po vsem tem kar so doživeli. Skratka grozljivo.

 

Potem grafika je res čeljust dol pade, res vse tako svojnsko artistično lepo narejeno, da se včasih kar po stanovanjih v blokih sprehajam, gledam in gledam po sobah in si rečem, ej to sj te Seatle bloki/flati niso bistveno drugačni, kot naši na komunistični na Planini. In gledam, razpored, opremo itd... Bršljan kako je zarastel notri v flat. Mislim na prvo žogo nepotrebni detajlom so posvečali toliko pozornosti, da je neverjetno.

 

Ne razumem, pa kaj je bilo toliko hejta, o nekem SJWvju pred leti na forumu. A sem jest red debilen čefur? Ampak jest nisem kaj motečega zaenkrat še zasledil. Jest sem pričakoval najmanj, da bo Joel noseč. Glede na to, da sem ravnokar obrnil Frozen Wilds, k tam je pa to zapretiravano v božjo mater. Tukaj nič...

 

Potem še ena, ker mi pač tehnologija dosti pomeni hehe... Igra piše, da je PS4 ane... Ampak igra je dejansko PS5, saj če imaš PS5 ti teče na 60fps. Kar je imo dejansko čisto dovolj za PS5 certifikat, glede na to, da je PS5 samo 2,5x močnejši od PS4 za za 60fps over 30 pa rabiš 2x več moči, samo za to... Za isto stvar sem moral doplačati 10€ v akciji za Uncharted pa je to ista firma... Tko da tukaj tudi samo kapo dol.

 

Lol 9,99€ :)

 

Skratka zaenkrat brez sramu jo postavil ob bok Bloodbornu v prejšnji generaciji.

 

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Velika večina (legitimnih) kritik je iz druge polovice igre. 

 

Brez spoilanja je težko govoriti o tem, ampak meni osebno je največji problem story pacing. 

 

Iz tehničnega vidika je pa hall of fame igra. Fukni nekomu flašo v obraz in pejt v photo mode. Holy fuck.

 

Ob vsem kaj si povedal, najbolj omfg tehnični detajl je neverjetno število melee interakcij. 

Povezava do prispevka

Ma ne, tudi drugi del igre je insane, meni v bistvu ni bil všeč samo en dogajalni kraj proti koncu, ne bom spoilal

 

Drugače pa ja, je že nek razlog, da mi je bil TLOU 2 po dolgem času AAA GOTY. Pred tem so mi bile vedno indie igre, to je prav prvi AAA, ki mi je bil GOTY

Povezava do prispevka

Iz gameplay vidika je druga polovica še bolj sick, valda.

 

Štorija in liki so me pa izgubili. Nihče ni likeable, štorija se vleče in vleče, če ne bi bil fajt tako jebeno dober, ne bi igre obrnil niti enkrat, sem jo pa 2x. 

 

Spoiler

Also najslabši konec v igri po ne vem kolk cajta.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 41 minutami:

:(

jest sem ravno nekje na polovici,

 

pardon zdej vidim, da sem šele na tretjini.

Ne se bat. Če nimaš nekih nepotrebnih predsodkov, ti bo čisto kul. Avtorji so se zavestno odločili za kontroverzno zgodbo in jo res nehumano proper izpeljali vse do konca.

Je sicer par feminističnih vložkov in imaš določene scene, ki se dotikajo trenutnih problematik, samo ni neki kar bi pokvarilo igro. Niti približno.

Povezava do prispevka

Sej uno si rečeš kakšen krat dej ne me jebat da bi v katerikoli realnosti bilo možno, da lezbijke rešijo bataljon vojske, zombijev in vsega kar spada zraven + da ženske nasploh imajo tako močen moški drive po maščevanju - samo je vse tako dobro narejeno, da te boli kurac in samo igraš in uživaš.

Res nenormalna igra od začetka do konca - ko končaš, rabiš dober premor, da malo pozabiš in greš na druge igre. :D

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Potem še ena, ker mi pač tehnologija dosti pomeni hehe... Igra piše, da je PS4 ane... Ampak igra je dejansko PS5, saj če imaš PS5 ti teče na 60fps. Kar je imo dejansko čisto dovolj za PS5 certifikat, glede na to, da je PS5 samo 2,5x močnejši od PS4 za za 60fps over 30 pa rabiš 2x več moči, samo za to...

 

Je še precej rezerve - če daš roko na PS5 izpuh, ne hodi kaj dosti toplote ven. :)

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 26 minutami:

Sej uno si rečeš kakšen krat dej ne me jebat da bi v katerikoli realnosti bilo možno, da lezbijke rešijo bataljon vojske, zombijev in vsega kar spada zraven + da ženske nasploh imajo tako močen moški drive po maščevanju - samo je vse tako dobro narejeno, da te boli kurac in samo igraš in uživaš.

Res nenormalna igra od začetka do konca - ko končaš, rabiš dober premor, da malo pozabiš in greš na druge igre. :D

 

 

nekdo se pa očitno še ni na kavču lizal s frendom, misleč da je sam doma...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 33 minutami:

Sej uno si rečeš kakšen krat dej ne me jebat da bi v katerikoli realnosti bilo možno, da lezbijke rešijo bataljon vojske, zombijev in vsega kar spada zraven + da ženske nasploh imajo tako močen moški drive po maščevanju

 

 

Ti očitno ženske še nis vidu. Niti od daleč.:unsure:

Povezava do prispevka

Problem dvojke je predvsem v samem koncu.

Konec popolnoma razvrednoti celotno igro in temo zgodbe. Konec, ki je zaradi marketinških for in vmešavanja ostalih spremenjen kot je bil sprva mišljen. In iz aviona se vidi, da je bil spremenjen dokaj pozno.

 

Spoilerji seveda:

Spoiler

Originalno (tko kot si je Druckmann zamislil) Ellie vedarle ubije Abby. Izpolni svoje maščevanje ampak seveda za to plača absolutno ceno. izgubi familjo in ostane pohabljena. Tko kot je konec tudi v končni igri.

Ampak ja itak so mu vsilili drugačen konec za Abby in Lev. Treba upoštevat marketiški potecial za spinoff igro z njima v glavnih vlogah <_<

Tko maš pa na koncu popolnoma nelogično in izven karakterja odločitev Ellie, ki jo kar pusti živo :blink:   Zakaj že ? Ženska pred tem ponovno prepotuje pol Amerike, da jo ponovno najde in je pripravljena izgubit familjo in svoj lajf za payback. Sploh če upoštevaš, da Ellie nima pojma kaj sta doživela Abby in Lev. To vemo samo mi kot igralec, ki jo vmes igramo...

Plus dejstvo, da Abby skuša najti Firefly in to Ellie ve. Isto skupino, ki bo v trenutku, ko izvedo, da je edina imuna oseba še živa jo takoj poskušala najti !  Zakaj bi znova ogrozila sebe in predvsem ostale :mellow:

Pustit Abby živo je skratka še izjemno neumna in nevarna odločitev.

Razumel bi kvečjemu, če bi jo Ellie našla vso pohabljeno in bi jo pustila živo v smislu da ni niti vredna krogle. 

 

Sam navsezadnje ne bi imel nič proti tudi če bi Abby na koncu ubila Ellie. Pač ta sla po maščevanju bi jo na koncu stala življenja. To bi še vedno bilo skladno s tematiko igre. 

 

V trenutni obliki je pa konec kot smo ga dobili kr neki :confused:

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...