Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

Špil ima zelo čudno in meni neprijeti pacing,.. Tiste story heavy segmente bi jaz kar izrezal,.. Mogoče bom mislil drugače če dejansko dokončam kdaj ,.. (mogoče ideja da igram prvič na ni bila tako dobra,.. ker (4/5 špila samo brskam po predalih)

Je pa tudi najbolj brutelen špil ever,.. (drugje nasile res zgleda kot risanka v primerjavi s tem) Ne vem kaj si sploh mislim še o tem,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Sej smo vsi vedeli, da bo pobiral nagrade. Saj žirija je pod pritiski, da če pride karkoli z LGBTQ+ vsebino mora biti nagrajeno ne glede na vse. To je kot holivud. Sploh ni več važna kakovost važno da je prava tematika. To je kot v državnih podjetjih, ni važno kako si sposoben samo da si naš.

Povezava do prispevka
keba reče pred 2 minutama:

Sej smo vsi vedeli, da bo pobiral nagrade. Saj žirija je pod pritiski, da če pride karkoli z LGBTQ+ vsebino mora biti nagrajeno ne glede na vse. To je kot holivud. Sploh ni več važna kakovost važno da je prava tematika. To je kot v državnih podjetjih, ni važno kako si sposoben samo da si naš.

 

Tale igra ne rab nobenih LGBTQ"#!$#"$%$#"%"¨! pritiskov da pobira GOTY nagrade. Enostavno je najboljša igra overall kar jih je izšlo letos.

Povezava do prispevka

Komu pa je najboljša igra vseh časov? Gatsu je napisal najjača igra 2020

 

Meni je head to head combat med TLOU 2 (big budžeter) in Kentucky Route Zero (indie)

 

Drugega pa res ne vem, kaj bi prišlo blizu? Edino Half-Life Alyx nisem igral od big budžeterjev. Pa Cyberpunk zna sjebat tekmo, ampak žal izide po koncu teh awardsov in festivalov, tako da bo naslednje leto zraven ...

 

 

Povezava do prispevka

  

keba reče pred 15 minutami:

Nobene potrebe, da se jezita. To je samo moje mnenje, ki ga deli lepo število ljudi, je tudi na metacritics in drugje to razvidno. Seveda je vmes tudi nekaj trolov, ki dajejo igri 0 pa 10 ocene, vsekakor pa je evidentno da ni vsem to najboljša igra vseh časov.

 

 

Mogoče ni ravno najboljša igra vseh časov, je pa definitivno vsaj med top 3 te generacije, zraven Redemption 2 in God of War.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
keba reče pred 4 minutami:

Nobene potrebe, da se jezita. To je samo moje mnenje, ki ga deli lepo število ljudi, je tudi na metacritics in drugje to razvidno. Seveda je vmes tudi nekaj trolov, ki dajejo igri 0 pa 10 ocene, vsekakor pa je evidentno da ni vsem to najboljša igra vseh časov.

 

Najprej sori za grd odgovor. Samo pač prvič vidim, da pišeš v ta topic in me triggera, da kr tko iz neba nekdo uleti in poskuša ufurat neko LGBTQ agendo pri podeljevanju nagrad špilu, ki je tudi povsem objektivno gledano fenomenalen.

 

Kot drugo pa to, kar piše Čamir. Od top top top AAA špilov letos bi bila možna konkurenca še Doom Eternal (ki je roko na srce slabši od TLOU 2) in pa Tony Hawk Pro Skater 1+2 (ki je 1:1 remake 20 let starega špila). Tako da če ne bo TLOU 2 dobil GOTY nagrad - kdo jih potem bo?

Povezava do prispevka
keba reče pred 15 minutami:

Nobene potrebe, da se jezita. To je samo moje mnenje, ki ga deli lepo število ljudi, je tudi na metacritics in drugje to razvidno. Seveda je vmes tudi nekaj trolov, ki dajejo igri 0 pa 10 ocene, vsekakor pa je evidentno da ni vsem to najboljša igra vseh časov.

 

Tudi jaz sem absolutno proti pretiranem forsiranju SJW vsepovprek. Ampak v tej igri dejansko nisem zaznal nič od tega. Ja Abby mi je šla na začetku ko sem jo fasal v nadzor na živce ampak skozi igranje njene plati zgodbe sem uvidel da je ravnala, tako kot bi marsikdo v njeni situaciji. Levi mi je bil pa tako subtilno not dodan, da dolgo časa sploh nisem poštekal kaj v resnici je. Metacritic userscore je pa najslabš možna referenca za karkoli. 

Povezava do prispevka
keba reče pred 3 minutami:

Se strinjam je med boljšimi letos. In je zelo upravičeno dobila nagrado za najboljši zvok recimo.

 

Za najboljši studio pa najboljši storytelling me pa težko kdo prepriča, da ni to nič v povezavi z LGBTQ+.

Katere igre pa imajo boljši storytelling, pa da niso ravno rimejki? Doom Eternal? V glavi imej, da tukaj govorimo o bigbudžetnicah, zato indie hitov z res odličnim storytellingom aka Kentucky Route Zero lih ne moreš upoštevat

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

Če nisi v TLOU 2 zaznal forsiranja SJW ti lahko pa samo še Bog pomaga, Gatsu :D:D:D 

Se mi zdi, da eni opazijo bolj, drugi manj. In se mi zdi, da je to predvsem odvisno od pogledov posameznika na zadevo. Eni vidijo to kot forsiranje, drugi kot dobrodošlo inkluzivnost. In tle pol nastane razkol. Tipična politika, jebi ga.

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 11 minutami:

Katere igre pa imajo boljši storytelling, pa da niso ravno rimejki? Doom Eternal? V glavi imej, da tukaj govorimo o bigbudžetnicah, zato indie hitov z res odličnim storytellingom aka Kentucky Route Zero lih ne moreš upoštevat

 

Sej Kentucky Route Zero je bila tudi nominirana in bi si po moje bolj zaslužila tole nagrado. Če bi si le upali kakšno bolj aktualno tematiko notri vključit :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Jaz mislim, da bi ljudje morali biti bolj konsistentni pri svojih mennjih in ne preveč labilni. Sedaj ali smo za ekskluzivnost ali inkluzivnost? Treba se je odločit. Ne po eni strani hvalit Playstation kako dobre ekskluzive ima in da je to top of the top. Po drugi strani pa ne marat eksluzivnosti.

Dober troll. Sem skoraj zagrabu.

Povezava do prispevka

TLOU2 ima svoje napake, med drugim malo pretirano forsiranje SJW tematike, in pa nekoliko štorast storytelling. Za moj okus preveč skakanja iz ene zgodbe v drugo, pogosto na cliffhangerjih, itd.

 

Imajo pa seveda tudi druge igre iz top generacije svoje probleme. Main story questi RDR2 in ponavljajoči se nasprotniki v GoW, recimo. So pa še vedno to igre generacije.

Povezava do prispevka
keba reče pred 14 minutami:

 

Sej Kentucky Route Zero je bila tudi nominirana in bi si po moje bolj zaslužila tole nagrado. Če bi si le upali kakšno bolj aktualno tematiko notri vključit :D

What, še zdaj dojel, da je polno indie iger nominiranih. Sem mislil, da je to neko AAA tekmovanje :D. Pol pa se ti pardoniram, pol je pa vsekakor nekaj izbire pri best storytelling ... 

Povezava do prispevka

Vsekakor zasluženo.


Letos me je edina igra res prikovala za konzolo. 

 

Te očitki o forsiranju SJW, LGBT+ in podobno so mi pa malo nedorasli. Prej bi rekel obratno, na desetletja smo bili posiljevani z vseh strani, o "naravnem", o belem straight moškem, ki je neuničljiv, o jasnih razmerjih moško-ženska ..in podobnih klerofašističnih nebulozah, zato se mi ne zdi napačno, če neka igra prikaže, da svet ni črno bel, in predvsem da je raznolik. 

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Nvm...meni osebno se ni zdelo vsiljeno LGBT scena...pac ok...sli so malo dalje in jo prikazali kot lezbo...saj to je dan danes ze normalno. Zaj ce bo glavni lik v CyberPunk vegan pa jedo na streetsih vegi burger se mu bo ocitalo da je za to faso GOTY??....vegansko...lezbicnost...kadijo se jointi..vlecejo se spure..kasla ker ma korono..to je zdaj normaln del vsakDana.

 

Je pa se mi zdel recimo storytelling od zacetka ful confusing...ko so skakali...malo sedanjost pol preteklost..prihodnost itd....ampak ko prides do konca...si vzivet v svet in situacijo..in ko se vse zaokrozi sem bil pa PAF....fOOk kok me je odpihnal. Ko na koncu crto potegnem mi je bolan spil v vseh pogledih 10/10...zvocna podlaga...grafika...štorija...nasilje pa bolano =)

Povezava do prispevka
George Michael reče pred 10 minutami:

Nvm...meni osebno se ni zdelo vsiljeno LGBT scena...pac ok...sli so malo dalje in jo prikazali kot lezbo...saj to je dan danes ze normalno...

 

Saj si prebral Galkov zapis ne? Bom ga kar še ekrat prilimal, če je kdo spregledal, kaj je nekaterim pretirano. To, da je ona lezba nima praktično nobenega vpliva na te občutke nekaterih. Ampak skupek vsega. Saj je od kakih 10 glavnih likov čistor vsak na nek način "poseben" kar v realnem svetu nikakor ni glih stalnica, da bi kje naleteli na tako druščino. Kaj šele v apokaliptičnem svetu, da bi se zbrala točno taka druščina. Zato nekateri dobijo/mo občutek vsiljenosti posameznih ideologij.

 

Galko reče Dne, 17. 11. 2020 at 21:42:

Kaj me je torej zmotilo na TLOU 2 oziroma kje vidim pretiravanje s SJW agendo. OK. Predvsem se mi zdi, da so avtorji pretiravali s pushanjem določenih tematik, ki so njim pomembne. Ni problem v sporočilih, problem je v količini in agresivnosti. Problem je v ekspoziciji parih tematik, ki se nakladajo in nakladajo in nakladajo. In potem se ti vse skupaj naguzi in na momente res rečeš samo še wtf. Tematike, ki jih pushajo avtorji, so (razen ene izjeme) pozitivne in imajo nek plemeniti cilj, kot jaz vidim zadevo - skozi razumevanje in sprejemanje zgraditi boljši svet za osebe, ki so bile skozi zgodovino odrinjene na rob in marginalizirane. Za to jim dam plus. Kar pa avtorji zajebejo je pa to, da poskušajo komunicirati preveč tematik in da to naredijo preveč posiljeno, preveč cheap, preveč in your face. Ne tako kot so to znali npr v Moji genialni prijateljici, ampak uno po čefursko, na polno z yellow cabico v usta. Ta manjko lucidnosti, pretirana agresivnost in nabijanje tematik ene na drugo pa potem sproži efekt, da se samo držiš za glavo in spuščaš looka - vsaj jaz sem ga. 

 

Če malo razdelam po tematikah, da bo bolj jasno, o čem pišem.

1. pretiravanje s transgender in gay protagonisti. Top, da je LGBTQ izpostavljen v špilu in da ima vidno vlogo, LGBTQ osebe so bili skozi zgodovino vedno žrtve šikaniranja in drkanja v glavo. Hvala Bogu za protagonistko lezbijko, če paše v narativo (in tukaj čisto paše). Kje vidim problem: kot že prej omenjeno v samem volumnu in pretiravanju. Glavna lika sta lezbijka in njena punca, OK legit. Zamenjaš vloge, kontroliraš terminator žensko, bolj nabito kot van damme v najboljših letih, ki ji pomaga noseča ženska. To sicer nima veze z LGBTQ liki, ampak je nekaj, kar te naredi bolj pozornega, da mogoče avtorji želijo nekaj sforsirati - sploh ob ostalih tematikah, ki jih bom obdelal kasneje. Igraš naprej - in se terminator ženski pridruži transvestit :D Pač hecno in posiljeno mi izpade. 

 

2. prikaz ženske moči. Tudi zelo pozitivna tematika, ženske so skozi zgodovino večinoma v vseh civilizacijah skasirale kurca in ga še vedno - mogoče pri nas tega ne opazimo, ker smo izjemno egalitarna družba kar se spolov tiče (mislim, da smo top 5 na svetu), ma šikaniranja žensk je ful. In je kul tematika, če paše v kontekst in če je pravilno izvedena. Tukaj TLOU 2 noro pade na faco, ker gre s sporočilnostjo o močnih ženskah vate kot tovornjak. Ellie je kot divja mlada ženska zakon, res je dobro narejena, deluje ko neustrašna psihopatska mačka, super je. Abbyin lik je pa že ful zapretiravan. Seveda z videzom, ki ti daje niti ne kaj preveč subtilno vedeti, da je glavna moška fizikalna lastnost, torej mišice in moč, tudi ženska domena in da se lahko tudi ženske spopadajo s stvarmi, ki so jih zgodovinsko vedno delali moški - poskuša podreti arhetip "če je treba kaj zrihtati v zvezi z močjo, bo to zrihtal dedec". Kar je pomembno v povezavi s tretjo točko spodaj. Nadalje imaš njeno nosečo prijateljico, ki v visoki nosečnosti dela 4 m skoke, pošica 20 folka in je sploh kot rambo - spet pretiravanje oz slabo narejeno rušenje stereotipa, da mora noseča ženska počivati. Ker, you know, če mora nosečnica počivati, potem pač potrjuješ, da je moški tisti, ki mora biti še bolj aktiven, tega pa avtorji na noben način nočejo komunicirati. Nadalje je večina lora narjena na način, kjer je v njem ženska oseba v loru prikazana kot močnejša in spretnejša. Brez heca - če boš še kdaj igral, bodi pazljiv to pri branju lora. Ženske so močne in zmagovalne, moški so scum. Še v tako random stvareh, kot je, ne vem, s kredo napisan rezultat pri streljanju z lokom, bo kot zmagovalka napisana ženska. Dobesedno v vseh primerih so ženske boljše v vsem v tem špilu. Imajo moška telesa in imajo moško moč, tudi v visoki nosečnosti se borijo z zombiji, bolj so izurjene, pač preprosto so boljši spol.

 

3. prikazovanje moških kot precejšnjih scumov. Če so ženske v TLOU 2 prikazane v izrazito pozitivni luči, so mlajši, aktivni (beli) moški večinoma totalni scumerji :D Tommy je weak in na koncu tudi  totalen manipulator. Owen je scum, ki je pripravljen prevarati visoko nosečo žensko hitreje kot rečeš keks. Še tisti latino, vojak ki pomaga Abby v enem delu, je totalen stereotip latino NPC-ja - malo robatega, pripravljenega na akcijo, srčnega in povsem neškodljivega v smislu, da bi razvil iz njega nekega proper moškega lika z določeno globino. Moški liki v loru so na podoben način ali luzerji ali pa totalni scumi, ki izdajajo in zapuščajo svoje drage. U bistvu je Jesse edini blizu tradicionalnemu pozitivnemu moškemu liku. 

 

4. prikaz main story straight para kot izrazito nefunkcionalnega. V igrici podrobneje spoznaš dva para: Ellie in Dino ter Abby in Owena. Ellie in Dina, lezbijčni par, imata ful kemije, sta zabavni, radi se imata, sta topli - pač lušten par, prirasteta ti k srcu, rad bi jima pomagal, želiš si, da jima rata. Abby in Owen, straight par, sta po drugi strani totalno sfukana. Abby je popolnoma hladna in nezainteresirana za Owena, med njima ni kemije, ne funkcionirata, praktično nič nimata skupnega. Nadalje izvemo, da imajo nekakšen ljubezenski trikotnik z Mel (nosečo prijateljico), ki tudi ne funkcionira ama nič. Vsi trije ti gredo kot "par" (trio?) na kurac, vidiš da to ni nič od nič in da ne bo nikdar normalno funkcioniralo. Spet - nefunkcionalni straight pari niso nič posebnega. Ampak spet, v TLOU 2 je pa to spet samo še ena stvar v sendviču z okusom "Radi bi porušili tradicionalni red stvari". 

 

 

To so po spominu glavne stvari, ki so me motile. Kot že pakrat napisano - glavni problem ni v sporočilu, pač pa v volumnu in v netaktnosti komuniciranja. Jaz sem imel dostikrat občutek kot da se nekdo name dere z megafonom.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...