Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

planetarium reče pred 17 minutami:

Tako bom rekel, za v anale.

Ja so bugi.

Ja v 20urah me je 3x vrglo iz igre.

Ja ni prav, da zgleda na last gen ne dela tako kot bi se za polno ceno spodobilo.

 

Ampak zame je tole gladko GOTodkar faking igram igre. In ce zadeva ne bo cez pol let smatrana kot nekaj najboljsega v zadnjih desetih letih, oziroma imela vsaj podobnega statusa, kot ga ima danes W3, me lahko banate iz foruma.

 

se strinjam, igra je porodnim tezavam navkljub res insane in je ena izmed tistih redkih, za katere lahko recem "feels like home", ko jih pozenem

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka

In  morem rect da kljub temu da igram version 1.0 sploh ni blo nekih hudih bugov.. ven me ni vrglo niti 1x.. najhujsi bug je bil ko sm sow v neko fabriko v story polno hudih varnostnikov in vse.. prav mi je stiskalo, k isem vedu, da bo jeba, cim me dobijo.. in noben me ni jebal 5 posto, prav sem se svobodno sprehajal.. a kao prej vse neke priprave in to haha.. sem pomislil, da mogoce boljse ce loadam save.. sam pol sm si reku nene je ql tako 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Bom ze drugic ful hacking stealth immersion igral, ko bo boljsa masina in igra bolj popatchana.. niti nocem se zdej prevec vzivet, da mi ostane za pol cimvec

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 31 minutami:

Ja ni prav, da zgleda na last gen ne dela tako kot bi se za polno ceno spodobilo.

Ja, samo imeli jajca.

Ko je PS4 ven prišel je tudi GTA V. Ampak ga ni bilo na PS4, zato nihče ni vedel, kako mora igra zgledati in se nihče ni s tem ukvarjal, ni je bilo za PC, ni je iblo za PS4.

Tole tudi ni približno ni bilo OK

 

Ocena 97 na metacritic! 50M prodanih teh smeće kopij.

 

Šele čez eno leto na PS4 in še dodatnih 6 mesecev za PC.

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

Ja, samo imeli jajca.

Ko je PS4 ven prišel je tudi GTA V. Ampak ga ni bilo na PS4, zato nihče ni vedel, kako mora igra zgledati in se nihče ni s tem ukvarjal, ni je bilo za PC, ni je iblo za PS4.

Tole tudi ni približno ni bilo OK

 

Ocena 97 na metacritic! 50M prodanih teh smeće kopij.

 

Šele čez eno leto na PS4 in še dodatnih 6 mesecev za PC.

lol model

 

Nisem vedel da je tolk v kurcu grafika

 

Svaka čast konzolašem res 

Povezava do prispevka

Jaz se tudi noro veselim igranja te igrice. Nisem za hip podvomil, da bo brutalno dober špil. Pač imam svojo formulo za hype in za tale špil mi je vrglo rezultat "Fantastic" :D:D  Edino FPS elementov sem se bal, pa vidim da so tudi to znali urediti. Respect.

 

Komaj čakam true PS5 izdajo. Vseeno gre za brutalno boljšo mašino kot je PS 4 (Pro) in sem ziher, da bo špil bomba, ko bo šlo za true next gen verzijo. Tudi kar se grafike tiče pričakujem, da bo na PS5 konkreten odlom.

 

  

atomic reče pred 6 minutami:

Ja, samo imeli jajca.

Ko je PS4 ven prišel je tudi GTA V. Ampak ga ni bilo na PS4, zato nihče ni vedel, kako mora igra zgledati in se nihče ni s tem ukvarjal, ni je bilo za PC, ni je iblo za PS4.

Tole tudi ni približno ni bilo OK

 

Ocena 97 na metacritic! 50M prodanih teh smeće kopij.

 

Šele čez eno leto na PS4 in še dodatnih 6 mesecev za PC.

 

Tole je bolj Galaksija / Static post. Igral PS3 verzijo ob izidu, užival v scopu, ambiciji, vzdušju in tudi grafiki. Nobenih bugov, frame dropi so bili ampak niso nič poslabšali izkušnje. Igral kakih 15 minut pred frendom, ki že od SŠ ne špila več iger, in je priletelo samo "Hvala Bogu da ne igram igric, ker me 1 mesec ne bi bilo več na šiht".

 

Top 3 najboljših last gen špilov, ne pa "smeće"

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

Komaj čakam true PS5 izdajo. Vseeno gre za brutalno boljšo mašino kot je PS 4 (Pro) in sem ziher, da bo špil bomba, ko bo šlo za true next gen verzijo. Tudi kar se grafike tiče pričakujem, da bo na PS5 konkreten odlom.

To je smiselno čakat samo, če želiš čakat patche. Če boš želel 60fps, ne bo razlike, kot je trenutno na ps5.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 42 minutami:

Vidim da so ze deletal original post, eni pa pisejo da jim je twekanje settingsov ful pomagalo - je res kaj na tem al sam trolajo?

 

Povezava do prispevka

Jo folk

 

Ker je tema ze kar obsirna se bom pardoniral in postavil vprasanje ki verjamem da je ze bilo postavljeno

 

PS4 slim Y/N

 

Ali se da pogojno spilat ali si bom unicil izkusnjo?

 

To da je slabsa grafika me ne gane, predvsem me zanima kaksni so kaj nalagalni casi pa kolk zadeva deluje smooth

 

Hvala na odgovoru

Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 38 minutami:

Vidim da so ze deletal original post, eni pa pisejo da jim je twekanje settingsov ful pomagalo - je res kaj na tem al sam trolajo?

 

 

Spoiler


 

RIPPED FROM /r/all (removeddit.com) (tried searching the comments myself, please don't upvote)

 

location is: Steam Library\steamapps\common\Cyberpunk 2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv

// u/ThePhoenixRoyal post below
Pre-Story 🐒

Hi, I played Cyberpunk for 14 hours now and was quite bummed from the start.

I have the following rig:

  • CPU: i7 4790K @ 4.4GHz

  • GPU: EVGA 1080Ti

  • RAM: 32GB DDR3

  • Game on SSD, Windows on a seperate SSD

My rig is normally a monster when it comes to performance, I can play the most recent titles on 1440p high on at LEAST 60 fps.

​

I was shocked that I was only averaging 30 - 50fps (lowest settings possible,1080p, 70fov, no extra jazz) at best depending on the amount of objects I was looking at. For someone that is used to play at 1440p @ 144hz, this was heart-wrenchingly bad performance and half an agony to play. So I took a look at CyberPunk in Process Lasso and noticed that both my CPU and GPU always lounge around at 40 - 60% and that my GPU consumed a humble 100 Watts. Something felt horribly off. It makes ZERO sense that my cpu & gpu barely do anything but at the same time my performance is horse shit.

I was looking on advice on /r/pcmasterrace, people with similar or worse rigs than mine were shocked how I was basically at the bottom's barrel, while they had no issues to play at 1080p @ high or 1440p @ medium. What the heck is going on?

​

Guide 💡

Since I am a C# developer and very comfortable around configuration files, I figured it wouldn't hurt to take a look at the configuration files. And found something that I didn't believe.

​

https://i.imgur.com/aOObDhn.png

​

Please take a look at the above picture. This picture shows the configuration columns for each platform. PC, Durango, Orbis. (Durango & Orbis is what XBox & PlayStation run on).

Now take a look at PoolCPU and PoolGPU. These values are the same as the other platforms. This looks off. So I decided to give it a try and just screw around with this config. So based off my rig I assigned some values that made a little more sense to me.

​

https://i.imgur.com/xTnf0VX.png

​

I assigned 16GB (of RAM I guess) to my CPU and 11GB of my GPU's VRAM.

And howdy cowboy, my i7 finally woke the fuck up and started kicking in second gear, now working at 85 - 95% CPU usage. My 1080Ti also now uses 230 Watts on avg instead of a sad 100W.

​

https://i.imgur.com/fP32eka.png

​

Booted the game and et voila, I am now rocking a solid 60+ fps on:

  • High Settings

  • No Film Grain, No Ambient Occlusion, Lens Flare etc.

  • 80 Fov

  • 1440p

​

My loading times have gone down from 20 seconds to 2.

​

>I can't put the emotion in words how I felt when I discovered this. It was something between disbelief, immense joy and confusion.

I can confirm GOG patch 1.04 and Steam patch 1.04 have this borked configuration file.

If you need guidance on what to assign in your config:

  • PoolCPU: Use half of what your RAM is, make sure to leave 4GB for windows tho.

  • PoolGPU: Google your graphics card on google and see how much VRAM it has. For example my EVGA 1080Ti has 11 GB GDDR5X, so I am entering 11GB.

A fair bit of warning 💀
  • These changes can possibly crash your CyberPunk and Windows. I do not take any responsibility for any problems resulting from this.

  • CyberPunk will complain that it crashed, even when you close it. This shouldn't matter too much though.

  • Mileage may vary. I can't guarantee this will massively improve your performance, I can only say mine did a huge leap and the response from my friends has been very positive.

​

If anybody is more familiar with the configuration I am touching, please let me know and I will adjust it. I am merely showing this around because it looks like a promising starting point for many who have weird performance issues.

​

If this helped you, please let us know with a short comment how much your FPS and joystick ( ͡° ͜ʖ ͡°) went up.

 

 

Povezava do prispevka
Motorka reče pred 40 minutami:

Jo folk

 

Ker je tema ze kar obsirna se bom pardoniral in postavil vprasanje ki verjamem da je ze bilo postavljeno

 

PS4 slim Y/N

 

Ali se da pogojno spilat ali si bom unicil izkusnjo?

 

To da je slabsa grafika me ne gane, predvsem me zanima kaksni so kaj nalagalni casi pa kolk zadeva deluje smooth

 

Hvala na odgovoru

Špil v trenutnem stanju še na PS4 Pro ni vreden 20 evrov, kaj šele 70 € za Slim.

 

Mi je pa zanimivo, kako noben od PC reviewev ne omenja ključnih problemov tega špila, kot so: non-existing AI za šoferje, retardirani NPC-ji, instantno spawnanje policajev za hrbtom (četudi si na strehi stolpnice), manko interakcije, nobenih konkretnih odločitev ... Kot da so imeli embargo na kakršnekoli minuse, ki niso glitchi. No way, da je ta igra 9/10 material, tudi ko odpravijo hrošče in popravijo performance.

 

Pa ful mi je smešno, ko greš v lokal, naročiš pijačo in ti jo preprosto vrže v inventar. Ker če bi hoteli dodati še animacije za popivanje v tistih 20 lokalih, bi špil najbrž delayali še za pol leta. Also, kaj je point kupovanja sex toys? Manj denarja v žepu in en slot v inventarju manj?

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 2 urama:

K si že glih naokol, a lohk tud poveš, a ste že konc s korono pa na koga se splača stavt v ligi prvakov?

 

edit: leti na atomica, ki to mantro "vse bo isto na native ps5 verziji" zdej fura že ene 2 dni pa me zanima s kje pride ta prepričanje in samozavest

 

Za 30->60fps rabiš 2x več resursev. Da je PS5 porabil že vse resurse, pa vidiš, ko ne more držat konstantnih 60fps, ker ima še višjo resolucijo od ps4pro, kjer teče na 30fps. Sam pa imam skoraj identično zmogljivo grafo, kot ta v PS5, tako da mi je jasno kaj zmore.

Tko da, kar si tiče grafične podobe @ 60fps, gredo moji žetoni na sredino mize, da ne bo omembe vredne razlike. 

 

Korono smo prebolel, hvala. Finale lige prvakov je še daleč in na fuzbal stavit ne priporočam.

Povezava do prispevka

Hej, 

 

mene pa zanima katere ostale grafične cukre bomo dobili s PS5 @30 fps, recimo? Ray Tracing? Višjo resolucijo? 

 

Prav tako imam problem, da z žensko premalo seksava. Skupaj sva 6 let in sem jaz z leti samo še bolj potreben, ona pa manj. In ne izgledam slabo za svoja leta, trudim se s postavo, imam dejansko isto še vse lase, oblačim se lepo. Edino doma sem skoz v trenirkah, belih štumfih in v zelo grdih, prevelikih boksaricah "Marja" 120 cm obsega - pač so komot. Bi bil to lahko problem?

 

Znanec me tudi vabi k soustanovitvi podjetja, vezanega s fotovoltaiko - prevzel naj bi marketinško/prodajne zadolžitve in seveda stroške. Po trenutnih kalkulacijah bi biti naš vložek cca 65K €, jaz pa zaradi krize dobesedno nimam za čokoladnega miklavža (na mizi imam ene iz lanskega leta). Ampak je dejansko noro kul projekt, tudi znanec je že uveljavljen podjetnik, tko res zelo legit, zaupanja vreden model. Kaj naj naredim?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Hej, 

 

mene pa zanima katere ostale grafične cukre bomo dobili s PS5 @30 fps, recimo? Ray Tracing? Višjo resolucijo? 

 

Zelo verjetno oboje.

 

 

Galko reče pred 1 minuto:

 Edino doma sem skoz v trenirkah, belih štumfih in v zelo grdih, prevelikih boksaricah "Marja" 120 cm obsega - pač so komot. Bi bil to lahko problem?

 

 

To je lahko samo ena izmed 743489 možnih stvari.

 

Galko reče pred 1 minuto:

Znanec me tudi vabi k soustanovitvi podjetja, vezanega s fotovoltaiko - prevzel naj bi marketinško/prodajne zadolžitve in seveda stroške. Po trenutnih kalkulacijah bi biti naš vložek cca 65K €, jaz pa zaradi krize dobesedno nimam za čokoladnega miklavža (na mizi imam ene iz lanskega leta). Ampak je dejansko noro kul projekt, tudi znanec je že uveljavljen podjetnik, tko res zelo legit, zaupanja vreden model. Kaj naj naredim?

 

Sliši se zelo dobro. Ko je meni znanec predlagal za biznis, ki je bil res v primerjavi s tem totalen trash, je danes človek pomojem že kar miljonček + težak v manj kot 10ih letih. Fotra je stric prosil, če gresta skupaj v firmo v fohu, kjer sta oba delala. Danes je stric tist bosanc, ki z ženo hodi na lepotne operacije.

 

 

Če v biznisu rata so nekako vse bejbe okrog čudežno bolj horny.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

 

Če v biznisu rata so nekako vse bejbe okrog čudežno bolj horny.


To je res!

Pol pa sekundo po temu, ko ti pride ji na uho prišepneš, da si vse popušil. Bo žrla tablete, kot da so PEZ bomboni.

Meni je uspelo dvakrat. Tko da baba ni lih najsvetlejša žarnica v prostoru.
Če bodo otroci pametni jo bom ubil.

Povezava do prispevka
Motorka reče pred 1 uro:

Jo folk

 

Ker je tema ze kar obsirna se bom pardoniral in postavil vprasanje ki verjamem da je ze bilo postavljeno

 

PS4 slim Y/N

 

Ali se da pogojno spilat ali si bom unicil izkusnjo?

 

To da je slabsa grafika me ne gane, predvsem me zanima kaksni so kaj nalagalni casi pa kolk zadeva deluje smooth

 

Hvala na odgovoru

Grafika ni problem. Ko ni glitchev je grafika super, problem je da bos imel 15fpsjev med gunfighti in vožnjo 

Povezava do prispevka
Motorka reče pred 2 urama:

Jo folk

 

Ker je tema ze kar obsirna se bom pardoniral in postavil vprasanje ki verjamem da je ze bilo postavljeno

 

PS4 slim Y/N

 

Ali se da pogojno spilat ali si bom unicil izkusnjo?

 

To da je slabsa grafika me ne gane, predvsem me zanima kaksni so kaj nalagalni casi pa kolk zadeva deluje smooth

 

Hvala na odgovoru

N

 

Ps4pro je nekako minimum. Enostavno je slim prešvoh. Vožnja nemogoča.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...