Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 2 minutama:

 

V igrici Cyberpunk 2077 uživam zato, ker:

- ima setting carski 80's/90's meet 2100 vibe. Sploh hektotone neona mi dogajajo na polno, polovica nočnih scen izgleda direkt iz najbolj stereotipičnega pederskega lokala "Čvrsta ostriga"

- je špil nabit s top vzdušjem, okrog tebe pa je svet, v katerega se z lahkoto potopiš

- ima hude avtomobile s tono podrobnostmi

- ima carski retro techno-synth soundtrack

- ima nore side queste na nivoju Witcherja 3 - kar se je seveda pričakovalo od CD Projecta

- je open world noro razgiban in zanimiv

- imaš lahko lika z majhnim tičem in orenk šumo

- gunplay je hud ko svinja in dovolj meaty z ozirom na to, da je to FRP in firma ki načeloma ne zna delati dobrega bojevanja

- ker je špil noro ambiciozen in ima jajca biti velik - tako kot moj kurac

1. setting ne bom oporekal, ni slab

2. to je cep relativno.. meni je tudi futuristicen setting ql in morem rect, da deluje ampak da se lahko z lahkoto potopis v ta open world mi je smesno. ko se spomnem kako smo hvalili open world od RDR2, ko so se dogajale stvari in je bil ful raznolik, mi je res smesno.. ker tle max kar se zgodi je nek bug

3. avtomobili izgledajo ql, dokler jih ne probas vozit. .se GTA ima boljse narejeno to voznjo.. in lepse izgledajo bolj so v kurcu za vozit

4. tle ne oporekam

5. side queste nisem delal, ne bom oporekal.. vrejtno so na pol ql kot setting in main story

6. open world noro razgibam in zanimiv LOL.. kaj pol RDR2 je uno.............. igra desetletja.. ta open world je kot pri spajdermanu, na takem nivoju.. mislim se je ql ce ti ej vsec iskat dildote na okoli in gledat neke hude plakate in oglasne panoje

7. haha ja ne ko Zohan =))) sam morem te razocarat.. imas na voljo dva tica enega neobrezanega in drugega z velikim glavicem in tankim deblom in se to samo dve velikosti, normalno in malo vecjo oz. tisti neobrezan tic, v normalni razlicici izgleda res majhen =)))

8. gunplay je okej in niti slucajno ni hud ko svinja =)) ampak ja s to izjavo se lahko strinjam

9. ja samo se mi zdi da je bolj ko kurac od kekita, k iej velik in neuporaben =))))

 

tako da evo

4 od 9 recimo da ti dam prav od tega sta 3 na settings in 1 na gunplay

setting pa je tako ne.. je ql.. sam to je isto kot nek setting v knjigi.. problem je ker ta setting se sjebe totalno z gameplayjem.. in to mi gre na kurac, ker ce bi to bila neka avantura al neki, bi blo okej.. sam ni, tipi so hotli naredit nek open world RPG in so failali.. edino setting in na sreco gunplay jim ni vspelo zajebat in se gunplay je ql samo ker pac kot si reku ti je nadpovprecen za nek RPG, ceprav.. npr Outer Worlds in vrjetno se kaj ima jacci gunplay npr.. tle je uno, tolko je dober da ne suxa =))

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 39 minutami:

Še en navdušenec tukaj :) Tudi nobenih glitchev in bugov zaenkrat.

 

Ok, za tebe sem itak že pred 3 meseci vedel, da boš navdušen ne glede na vse. Drugi stavek iz citata pa sem prepričan, da je čista laž. Ni mogoče, da v dveh urah nisi enkrat samkrat naletel na en glitch ali bug, ker jaz sem v istem času najmanj 30x opazil. Al človeka, ki sedi sred ceste v luftu (tistega smo zgleda vsi, ki smo začeli z nomadom), predmetov lebdet v zraku, zataknjenih NPC-jev, okamenelih NPC-jev... Ubili me na hard niti enkrat niso pa sem skakal gor in dol po sobi polni sovragov in tekel do vsakega posebej, se postavil pred njega in mu spustil rafal v faco. Nekateri pa so itak samo čepeli za skrinjo in me sploh niso opazili stat pol metra zraven, tudi ko sem začel v njih streljat niso meli pojma kje sem.

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 11. 12. 2020 at 15:29:

to so pač izkušnje, inteligenca in profesionalna intuicija, da lahko zmagovalnega konja prepoznaš tudi če ga še ne jahaš  :mafija: :mafija: 

 

Pojasnilo za vse nove uporabnike foruma kot je galaksija. Ko galko govori o jahanju zmagovalnega konja ima seveda v mislih tole:

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Drugi stavek iz citata pa sem prepričan, da je čista laž.


Mogoče nisem z lupo iskal bugov in glitchev, dočim karkoli, kar bi mi dejansko padlo v oko pa se mi ni zgodilo. Prisežem. Ajde, priznam za onega "letečega" na začetku, to pa je bilo tudi vse (zaenkrat). Komot bom poročal, če bo kaj. Konstruktivne kritike so vedno dobrodošle. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Danes sploh še vklopil nisem :) Niti nisem mel namena in sem dopoldan podiral osebne rekorde v mahjongu, pa ste me zdaj prepričali, da grem spet nadaljevat. Samo zdaj bom ob glitchih, fuknjenih in zamrznjenih NPC-jih ipd, mel pripravljene prstke na prtscn :D Srčno upam, da brez potrebe.

 

Če bi igral igračke samo zaradi lepih settingov, bi raje kak dober film pogledal ;)

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Danes sploh še vklopil nisem :) Niti nisem mel namena in sem dopoldan podiral osebne rekorde v mahjongu, pa ste me zdaj prepričali, da grem spet nadaljevat. Samo zdaj bom ob glitchih, fuknjenih in zamrznjenih NPC-jih ipd, mel pripravljene prstke na prtscn :D Srčno upam, da brez potrebe.

 

Če bi igral igračke samo zaradi lepih settingov, bi raje kak dober film pogledal ;)

Pejt raje igrat Bloodborne :D

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 19 minutami:

Ma tej lebdeči predmeti so samo futuristični.


:) Sicer pa: že na začetku, ko se onemu spremeni barva pištole (iz sive v zlato-rumeno) .. Marsikdo bi takoj kričal: glitch, glitch... jaz pa sem takoj dojel, da je to pač cyberpunk, v smislu: alo stari, to so vendar futuristične digitalne teksture na real life opremi! Camo variante pa to. Ok, saj to ni nič novega, je bilo videno že v veliko filmih, serijah, igrah.. Spomnite se samo, kako je avto spreminjal barvo v kultnih Thunderhawks (Sokolih). 

Also: velik plus, da je sabljanje v igri! To je to. (beri: pure Snowcrash ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 42 minutami:

 

Hehe... :D Jaz sem lidlić trenutno, brez vsakršne konzole.

 

Drugače bi trenutno ziher nekaj na konzoli igral s kavča... Valhallo al pa Moralesa. Rit me boli od pofukanega računalniškega stola.

 

Nisem bral celotne teme, kakšen setup pa imaš, če smem vprašat? Jaz trenutno med čakanjem na novo mašino igram na rx570 in i5 procesorju s 16GB RAM, na medium presetu dobim cca 55fps povprečno, na high (sam rad sicer izklopim film grain, depth of field in motion blur, ker jih ne maram) pa okoli 35, kar ni problem, ker sem svojo najljubšo igro (Bloodborne) igral na 30 :D.

 

Buggi, ki sem jih do zdaj videl so včasih čudne rdeče luči naenkrat, ni mi šlo menjavat kamere avtomobila do reloada, karakterjem ni delal lip sync občasno in pa najbolj smešen do zdaj, ko sem se peljal na eno misijo, je po zaključenem pogovoru moj avto bil parkiran na vkradenem, kakšnih gamebreaking buggov pa nisem imel. Igra mi na polno dogaja, zgodba se začne razvijat komaj na koncu prologa in se od začetka mogoče res zna zdet bleda, ampak potem gre zelo hitro od 0-100 - vsaj po mojem mnenju.

 

Gunplay ni slab za igro, ki ni FPS, verjamem pa, da je ljudem, ki so FPS mojstri ni ravno na nivoju.

 

Kaj mi je všeč in zakaj me igra kar vleče: Setting mi je super, karakterji v igri enako, nekako se lahko poistovetiš s svojim V-jem, všeč mi je tudi različen pristop do reševanja težav, sam igram sicer bolj stealth, pa recimo da se to od RPGja pričakuje. Kandidat za GOTY? Pomoje ja, sicer če v 2021 dobimo Elden Ring se to zna z moje strani hitro spremenit, ampak za mene je igra top. Za nekoga, ki ima ogromne težave z buggi pa popolnoma razumem, zakaj ne, ampak kot rečeno, sam jih nisem izkusil veliko. Vsaj zaenkrat.

Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 3 minutami:

Nisem bral celotne teme, kakšen setup pa imaš, če smem vprašat?

 

Ryzen 5 in RTX 2080 Super. Igram na Ultra, brez raytracinga in DLLS na quality. Imam tam med 70 in 100 fps, skače gor in dol cel čas.

 

Koji kurac ta Dum Dum hodi z mano v stranskih misijah? Je to normalno al je kaj narobe, al je mišljeno, da gre z mano v glavno misijo (jaz pa sem šel stransko vmes delat)?

Povezava do prispevka

No naj prosim en, ki je delal to zgodnjo misijo The Heist pove, če je to normalno al je bug in naj grem še enkrat? Tukaj sem ga sedaj 3x "slikal", pa že prej je bil v stranski misiji non stop zraven. Izginil je, ko sva sedla v avto, ki naju je peljal v hotel, ampak se je v hotelu spet naenkrat pojavil. Če je to bug je sranje, ker bedak prej kar nekaj časa nisem shranil in sploh ne vem od kje bom moral iti, da izgine. Extra me nervira ko ga vidim... Dum Dum al koji vrag že je.

 

P.S.: Pa poglejte malo bolj podrobno slike, mogoče ravno tega Dum Dum-a na drugi sliki... kako so obrazi in vse nekako megleno. Ne čisto. Zdaj al meni to preveč v glavo tolče, ker igram na 32" monitro na 30cm razdalje al kaj ne vem... full opažam take zadeve v glavnem.

 

Posnetek_zaslona_(23).thumb.png.9499246ed97cae21d45a5b24495601e1.png

 

Posnetek_zaslona_(24).thumb.png.df547c99033820860f006b39342c22b9.png

 

Posnetek_zaslona_(25).thumb.png.162c38a56996782ff39ef262dc3d94db.png

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ne, ni normalno, meni je sledil samo ko:

Spoiler

sem delal misijo za dobit bota pri njih, pa še to sem potem reloadal, ker sem nekaj pozabil in ga ubil.

 

Edit:

 

Jaz nimam tako  zablurrano po pravici povedano, kot rečeno imam izklopljen Depth of field, Film grain in Motion blur... Poskusi, mogoče bo ok ?

uredilo bitje Vilinec
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 minutami:

:avadodo::rofl:

 

Pa glih mene take stvari jebejo, ko sem že itak full pozoren na vse pizdarije :D Mater... če bom moral vse ponavaljti od prve misije, potem ne bom več igral. Jutri preverim, zdaj sem jezen ko pes in niti nočem it gledat.

 

Vedno, ko se obrnem nazaj in ga zagledam za hrbtom, me mravljinci spreletijo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 uro:

A ubit ga pa ne moreš? Meni je tole res carski bug haha. :D

 

Pizda ne vem, v tej misiji tukaj nemorem imeti orožja zraven v hotelu. Pofukani stalker... nočem gledat za hrbet, pa me muči, ker vem da je tam!!! Pol se obrnem na hitro in me zmrazi, ko ga vidim. Pa še kak oduren je s temi številnimi rdečimi očmi.

 

Naj gre stalkat Ćamira al DaCapa al nekoga!

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Jaz bi ga pustil in igral dalje. Ful me zanima kolk časa bo še naprej stalkal XD

 

Ma ne vem, če bom zdržal. Težko razložim kak full me nervira. Oddahnil sem si, ko vidim, da ga ni z nama na poti v hotel. Potem pa se tam respawna kar naenkrat spet.

 

Pa povečaj eno sliko, daj drugo... poglej a se ti ne zdi, da je vse ne-ostro, megleno (glave obeh likov na sliki recimo)... Čist isto mam v igrici, zato sem včeral Ćamiru pisal, da mi grafika ni nič impresivna. Nisem nikoli tega tak očitno opazil recimo v RDR2 ali TLOU2.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 26 minutami:

No naj prosim en, ki je delal to zgodnjo misijo The Heist pove, če je to normalno al je bug in naj grem še enkrat? Tukaj sem ga sedaj 3x "slikal", pa že prej je bil v stranski misiji non stop zraven. Izginil je, ko sva sedla v avto, ki naju je peljal v hotel, ampak se je v hotelu spet naenkrat pojavil. Če je to bug je sranje, ker bedak prej kar nekaj časa nisem shranil in sploh ne vem od kje bom moral iti, da izgine. Extra me nervira ko ga vidim... Dum Dum al koji vrag že je.

 

P.S.: Pa poglejte malo bolj podrobno slike, mogoče ravno tega Dum Dum-a na drugi sliki... kako so obrazi in vse nekako megleno. Ne čisto. Zdaj al meni to preveč v glavo tolče, ker igram na 32" monitro na 30cm razdalje al kaj ne vem... full opažam take zadeve v glavnem.

 

Posnetek_zaslona_(23).thumb.png.9499246ed97cae21d45a5b24495601e1.png

 

Posnetek_zaslona_(24).thumb.png.df547c99033820860f006b39342c22b9.png

 

Posnetek_zaslona_(25).thumb.png.162c38a56996782ff39ef262dc3d94db.png

verjetno mislis predvsem na chromatic aberration (ob robovih zaslona to mavricasto sranje) in TAA

ce lahko enablas DLSS, potem dobis boljso sliko za 40% vec performansa

 

chromatic aberration pa upam da se da izklopit

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 1 minuto:

verjetno mislis predvsem na chromatic aberration (ob robovih zaslona to mavricasto sranje) in TAA

ce lahko enablas DLSS, potem dobis boljso sliko za 40% vec performansa

 

chromatic aberration pa upam da se da izklopit

 

Mislim prav na glave, obraze likov na drugi sliki recimo, kjer linije niso čiste in slika ni ostra.

 

Drugače so to ultra nastavitve z DLSS quality na 1440p.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...