Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Samo sprobal špil na ps5. Verzija 1.02 - ali 1.03 ni bilo na ps verziji?

Skratka prišel do končanega combat tutoriala, tako da samo igro težko komentiram.
Laufa na pogled s precej konstantnimi 60fps, hdr po parih nastavitvah deluje bolje, čeprav so črne nekoliko sprane/sive (moram probati še sdr oz. se še malo poigrati z nastavitvami), kakšnih večjih bugov še nisem opazil, je pa bilo ene par manjših grafičnih glitchev - začuda v cutscenih in ne med igro. All in all, izkušnja zaenkrat daleč od grozljive, kot sem sklepal iz komentarjev tule. Če bo šlo tako naprej bo čisto za obrniti že sedaj. Aja, pa loading times so prijetno kratki...

 

Povezava do prispevka

Se vedno dogaja na veliko. Tako kot je @Ripper povedal - takoj potopis noter par ur in se tezko odlepis od spila

 

Js sem se zacel nazaj furat z avtom, ker mi je potegnilo, da nima nekega hudega smisla pesacit cez tisto avtocesto na drug konc mesta in da ta spil ni Oblivion, kjer si mel athleticism perk, ki se je levelal, ce si naokol hodu pes :D Naredu sem si se dva QoL tweaka za hojo in voznjo avta. Na zivce mi gre, da je "normalna" hoja v spilu misljena kot mal pocasnejsi sprint in da ni dedicated walk gumba, pa sem si pocasnejso hojo v settings fajlu nastavu na B, ki ni bindana tipka za nicesar, takisto za pocasnejso voznjo in uzivanje ob kruzanju cez nocno mesto, ker ni neke logike, da se konstantno furam stotko naokol. Lahk bi v stilu Mafije dali not nek speed limiter 

 

Se vedno sem navdusen nad detajliranim in pazljivo sestavljenim mestom. Hodis po eni od glavnih ulic, nakar se odlocis, da se bos setnil cez stranske ulice in cez nekaj pografitiranih podhodov, kjer se klosarji valjajo ob smetkantah nato prides na drug konc mesta. Vse je tako meticulously strukturirano in predstavljeno, da wow. Js ne zaznam neke velike staticnosti, vzdusje je skos prisotno. Men nebi blo vsec, da bi zej mogu s cist vsakim NPCjem met neko interakcijo, nek pogovor al kaj jaz vem kaj. So na ulci, se brigajo zase, mal pojamrajo, ce se zaletis v koga, te po moznosti opsujejo, zacnejo bezat, ce zaslutijo nevarnost... Mislim, kaj vec ste se eni pricakovali, ki ocitate spilu staticnost? Da bo zej cist vsak silikonski freunde laufal za vami, hotu met neko interakcijo? Ce bi to blo v spilu, bi js osebno pomislil, da drugi aspekti igre niso dovolj porihtani in da so te interakcije nametali noter zato, da igralca odvedejo proc od drugih stvari, ki niso na mestu. Ne vem, res ne. V Witcherju so takisto bili NPCji totalno staticni, pa to ni niti malo pokvarilo vzdusja, ko si se sprehajal po Novigradu, tule je formula identicna in cist super izpeljana, boli me kurac, ce so dve, tri stacune s cotami kopirane na tri razlicna mesta, lol. Ful ti mora taka stvar ubijat ostalo vzdusje v takem spilu ja, eni res iscete dlako v kupu sena

 

Mal komentarja se na skill tree - ogromen je, z nesteto opcijami, ampak to zej semizdi da ne pomeni glih, da si lahko naredis nek char build ala assassin, warrior, mage... XP se vlaga noter, kako ti pase, sami skilli pa nimajo pol tolk veze pri tem, kak pristop zelis izbrati. Vecina jih je v stillu Critical hits deal x-amount% more damage, dmg output from SMG's and rifles increases by x-amount, more time to breach into access points, more €$ gained from hacking... Vglavnem, ni nekega tezkega filozofiranja pri izdelavi karakterja in neki, kar ze nismo vidli v taksni al drugacni obliki prej, it does it's job, ne rabi bit se bolj kompliciran

 

EDIT: Aja, se ena stvar za vrle pametnjakovice - ta jebeni DIZASTER od igre, za katerega doloceni mn3njalniski mojstri rabijo pogledat natanko dva YT videa in prebrat dva Tweeta, da mojstrsko presodijo, kako bo spil rabil se "kako leto, dve, da se ga popatcha"...

 

Taisti jebeni DIZASTER od igre je po dveh dneh dobil patch, ki mocno popravi performance in spolira zadeve, ki ta spil delajo jebeni DIZASTER. Se enkrat naj na tej tocki za vse polopismence povem, da se mi tut ne sanja, kako je na konzolah, na PCju so vglavnem lepo porihtali performance, kar je zdle bla prioriteta. In to po vsega, pazi to, dveh dneh od izida. Neverjetno, a?

uredilo bitje 4Stringed
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

 Na PS5 je pa no brainer 60fps. PS5 version, ponavaljam, ne bo nič boljša...

Em, ne bi bil tolk prepričan o tem. BC na PS5 je nafriziran PS4 Pro način...

 

je pa na PS4/PS5 nov, 17 GB patch (1.04). Naj bi izboljšal HDR in povišal resolucijo sodeč po nekaj reportih.

 

pa vseeno je nekaj dobrega za CDPR zaposlence prišlo iz tega lansiranja - strukturo bonusov bodo spremenili, tako da ne bodo več vezani na Metacritic 90+ oceno.

 

 

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Mesto valda ni niti priblizno staticno. Bolj me zanima kaksna so tem ljudem sele mesta v Assassins creedih, Watch Dogsih in podobnih traparijah. Night city je glavni protagonist te igre in trenutno zame nekaj najbolj norega, kar sem do zdaj videl v igrah.

 

Jokanja o cyberpunk elementih in o tem, da igra ne preizprasuje cloveka, se mi pa po 10ih urah zdijo tudi neutemeljena.

 

Do zdaj nisem imel se nobenega groznega buga. 

 

Edit: je pa res, da me na momente moti spranost tekstur. Ampak mojih prvih nekaj ur v Witcherju 3, sem bil mnenja, da je igra grda, grafika povprecna in okolica genericna. Precej napacen first impresion, ko zdaj gledam nazaj.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 2 urama:

Taisti jebeni DIZASTER od igre je po dveh dneh dobil patch, ki mocno popravi performance in spolira zadeve, ki ta spil delajo jebeni DIZASTER. Se enkrat naj na tej tocki za vse polopismence povem, da se mi tut ne sanja, kako je na konzolah, na PCju so vglavnem lepo porihtali performance, kar je zdle bla prioriteta. In to po vsega, pazi to, dveh dneh od izida. Neverjetno, a?

Samo velika večina, kar se pizdi, tudi na redditu se tak pizdi zaradi releasa na konzoli, ne zaradi releasa na PCju. Že ko pogledaš na metacritic userscore je 6.2. in so velika večina negativnih ocen od konzolašev, pozitivne pa od PCja.

 

Drugače pa koliko jaz vem je za konzole Cyberpunk 2077 izšel z patchem 1.02 medtem pa na pcju z 1.03 mogoče je tudi tu tičal problem, da je so bile take razlike.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

@bigboss82 jaz res ne stekam tvojga stila igranja. Konstantno sam rush cez igre, ker je kao sam main story vazen, brez da bi se en mal poglobil v lore al pa da bi dal sanso da bi dobu kej vec od spila. Zakaj bi se sploh spravu igrat take rpg igre ce zgresis cel point igre? 

 

Fukas tud sam zato da ti pride? A tud kdaj uzivas v občevanju?

 

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 uro:

Mesto valda ni niti priblizno staticno. Bolj me zanima kaksna so tem ljudem sele mesta v Assassins creedih, Watch Dogsih in podobnih traparijah. Night city je glavni protagonist te igre in trenutno zame nekaj najbolj norega, kar sem do zdaj videl v igrah.

Kako mesto ni statično, če NPC-j večinoma sploh ne reagirajo na stvari, ki se dogajajo okoli njih? S čim lahko sploh interactaš? Tremi avtomati za hrano pa parimi vendorji, ki ti vsakič butnejo isti line, ko vstopiš v shop.  Ustreliš proti vozniku v avtu, tipo stopi na gas in se zabije prvo oviro, ker traffic nima spisane niti konkretne AI. The Nomad Soul je leta '99 imel bolj dinamičen svet. Ta članek kar solidno povzame my point: https://www.pcgamer.com/the-more-time-i-spend-in-cyberpunk-2077s-world-the-less-i-believe-in-it/

 

Po novem patchu mi je igra na PS Pro prvič konkretno zaglitchala. In še dokaz za tiste, ki jamrajo, da so konzolaši imeli nerealna pričakovanja ... Kar prikažejo v spodnjem videu je več kot očitno PC različica. Kljub temu, da je uvod zaenkrat še najbolj spoliran, igra na PS ne izgleda in ne laufa niti približno tako. False advertising par excellence.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Ta špil je točno to, kar jest ne maram. Se pravi ogromen, veliko dialogov, veliko inventorya in customizationa in nekih statsev, skratka resen RPG. Ponavadi to samo probam.

 

TOLE      JE    B O L A N O !!!

 

Ura bo 3... Want to buy more time!

 

 

 

P.S. Jest sem tudi našel BUG, ki me ful moti. V fancy hotelu za šankom stane buteljka Chateu Dlenc 2012, 60 let staro vino stane isto, kot nek Pale Ale od Danteja. Kje se včlanim v klub hejterjev, da tudi jaz objavim na twiter to katastrofo?

 

 

 

- aja sem pa probal simulirat PS4pro na PCju. Fantje tole je čisto solidno. Če vas kot konzolaša ne moti 30fps, kar vas itak ne.... go for it. Na PS5 je pa no brainer 60fps. PS5 version, ponavaljam, ne bo nič boljša...

 

 

 

 

Original content:

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Ta špil je točno to, kar jest ne maram. Se pravi ogromen, veliko dialogov, veliko inventorya in customizationa in nekih statsev, skratka resen RPG. Ponavadi to samo probam.

 

Haha, isto :D

 

včeraj sem mel seanso od 16:00 do 1:30

 

še vedno sem v Act 1

 

sem pa mel en glitch, ki mi je šel na polno na kurac, v misiji "the pickup" je Jackie kar izginil, če sem se preveč oddaljil od njega, in ni bilo možno nadaljevat. Ampak ne samo na eni točki, skoz celoten level. Kadarkoli sem malo polootal okrog, v katerikoli sobici, modela več ni, quest broken. Mislim da sem reloadal ene 20x. Res gnilo.

 

 

Povezava do prispevka

 

Tole žal lahko potrdim, da drži. Za moje pojme to so hujše napake kot bugi. Buge bodo pofixali, ene prej, ene kasneje, to pa dvomim, da  kdarkoli bodo, ker je pač koda AI. Zlasti policija je narejena osumpljivo slabo/pomanjkljivo. Dejansko igra sploh nima ''chase AI'', policaji, razen na skriptanih delih misij, enostavno ne znajo zasledovati, kar je še posebej očitno pri temu, da če greš z avtom dva vogala dalje greš iz max wanted na anonimneža. To da policijo spawna iz zraka, tudi sredi puščave je prav tako neverjetno za tako igro.

 

 

Bom se razpisal več kasneje, sicer uživam v igri, ampak določene stvari so pač za povedat, ker ne morem zapret oči kar tako.

 

Povezava do prispevka

mene tudi to najbolj moti, ne igram se igrice ampak v vsakem videu se vidi isto. pricakoval bi da bodo naredili nek sistem ki da naloge vsakemu NPCju, ne pa da so tako genericni in neumni in nezanimivi. prides na trznico, pa vsi tiho stojijo z neko generic idle animacijo v nedogled.

 

problem je da ce se odlocijo narest tako napreden svet, potem toliko hitreje opazis stvari ki izstopajo. pa v witcherju me niti ni zmotilo to, sploh nisem porajtal, mogoce ker tam igras v 3. osebi in cela "dodelanost" izgleda bolj konsistentna.  tle pa bolana grafika, raytracing v 3pm, pol pa NPC ki se premika v ravni crti 100 metrov gor dol, 24/7.

 

dobro ajd upam da bodo dal s tem mastnim zasluzkom zadost dela tem 500 zaposlenim da grejo nadaljevat delo na igrici tudi izven bugfixov.

 

 

 

sicer nisem presenecen, vedno sem bil mnenja da bi morali odlozit relis za se eno leto in bi takrat gledali precej boljso igrico (pa seveda povsem skenslat prev-gen konzole ker to ni nobeni stvari podobno, ker to ni switch ki ga igras na avionu)

 

(pa ne da hejtam, sem 95% ziher da ko bom igral mi bo igrica na nivoju witcher 3 wow efekta na splosno)

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 19 minutami:

fuck, za glavo smo se držali ko smo videli PS4 performance, kaj je šele na X1, ne se ti jebat :ododava:

 

 

Dobre drogice fantek. Na Xu ne izgleda čisto nič slabše kot na ps4 pro, kvečjemu boljše. A prav tako po mojem neigrabilno. Tako da naj izdajo next gen verzijo igrice ali pa fuck it.

 

Povezava do prispevka

Evo te zadeve so točno to zaradi česar se sploh še oglašam v tej temi. Osebno sem moral že kar nekaj krat reloadat igrico (v combar trainigu me ni želel udarit, ko sem moral blokirat, NPC izginil...) in sedaj bom zgleda moral it skoraj od začetka zaradi opisanega problema v prejšnjih postih (ki se ne morem znebiti stalkanja Dum Dum-a). In priznam, da mi gre nekoliko na živce potem to fanboyevstvo, ki osebo toliko zaslepi, da ne prizna napak igre (kar dosti jih tukaj trdi, da aboslutno ni bugov in glitchev). Me moti, da kdo uživa v igri? Absolutno ne, zavidam mu. Me moti, da kdo trdi, da ni nič narobe in je vse odlično ter tako kot so pričakovali? Da, to pa me moti. Uživaj v igri, ampak ne tu lagat, da ni nič narobe in sploh ni bugov. Ne lagat kako so NPC-ji super, če so generični kot hudič in je AI na podnu. Sploh me ne motijo občasne lebdeče pištole ipd. Vse ostalo kar omenjam pa ja. Če je igra v stanju kot je trenutno za vas nek resen kandidat za GOTY ali celo že vnaprej GOTG (kot je nekdo omenil), potem nas čaka res žalostna generacija. Sem imel namen po alinejah naštet vse game in immersion breaking zadeve, pa ni potrebe zahvaljujoč zgornjemu postu od Bitsurugija. Naj si jih vsak prebere in sam sebe vpraša ali je to res ali ne.

 

Ne me jebat, da je kul, ko policija uleti iz zraka. Ko NPC-ji niso niti malo življenjski (so že leta in leta nazaj bli mnogo bolje narejeni). Da imajo nasprotniki AI na nivoju iger izpred desetletja. In še in še... To se pač ni pričakovalo od take noro pričakovane igre, kjer je bilo obljubljeno, da bo vse izredno napredno in novost. Ne rabimo se tukaj prerekati. Uživajte v igri kot pravim, jaz bi si tudi močno želel, da bi mi to uspelo. Ampak ohranite kanček objektivnosti in sami sebe po točkah naštetih v Bitsurugijevem postu vprašajte ali drži ali ne in na koncu dajte zaključek.

 

Če ste zmožni vse to spregledat, pa vam iskreno želim še obilo uric užitka.

Povezava do prispevka

To kar sta @tomazek in @bitsurugi izpostavila me zelo skrbi in odvrača od nakupa :( bil sem tik pred nabavo, ker ste me nahajpali in sem pol vidu ta dva posta. istočasno pa ne razumem kako lahko nekdo pol pravi da je to goty AAA in gre mimo teh problemov. Kot da bi igrali različne špile. Bi razumel da so + opisi tle gor tudi nekako povprečni, ampak ne... so prav “fak, ta špil je najbolj zakon ever.” pol sm sam 🤔 wtf

 

slab ai, slab zvok, bugi... osnovni elementi za immersion v rpgju ne štimajo. res imate ful arbitrarne izkušnje s špilom. pri tlou 2 so se tudi mnenja razlikovala, nekateri so manj uzivali, nekateri bolj, ampak neko osnovno mnenje je bilo, da je špil awesome... 

 

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 minutami:

Dobre drogice fantek. Na Xu ne izgleda čisto nič slabše kot na ps4 pro, kvečjemu boljše. A prav tako po mojem neigrabilno. Tako da naj izdajo next gen verzijo igrice ali pa fuck it.

 

Ti bi si pa res lahko nabavil novo grafično, pa igral to lepo z max settingsi, kot se za našo kasto pravih moških spodobi - to je ipak PC igra, malo nas brukaš, ker čakaš na konzole. :D

 

šalo na stran - v bistvu mi sploh ni jasno, zakaj še ni next gen verzije...to je samo neka corporate odločitev imo

 

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 10 minutami:

To kar sta @tomazek in @bitsurugi izpostavila me zelo skrbi in odvrača od nakupa :( bil sem tik pred nabavo, ker ste me nahajpali in sem pol vidu ta dva posta. istočasno pa ne razumem kako lahko nekdo pol pravi da je to goty AAA in gre mimo teh problemov. Kot da bi igrali različne špile. Bi razumel da so + opisi tle gor tudi nekako povprečni, ampak ne... so prav “fak, ta špil je najbolj zakon ever.” pol sm sam 🤔 wtf

 

slab ai, slab zvok, bugi... osnovni elementi za immersion v rpgju ne štimajo. res imate ful arbitrarne izkušnje s špilom. pri tlou 2 so se tudi mnenja razlikovala, nekateri so manj uzivali, nekateri bolj, ampak neko osnovno mnenje je bilo, da je špil awesome... 

 

 

Sej brez pripomb je samo mojster atomic, ki ima zgleda edino nezbugano verzijo na planetu, ziher si je sestavil nek nor pc samo za cyberpunk poganjat. Slincu je naprimer isto huda, ampak je vsaj tolk iskren da pove, da je moral 20x reloadat sceno. 

 

Mislim da je to res ociten primer spila, ki bo 10x boljsi v Q1 2021

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...