Skoči na vsebino

[PS5] Horizon II: Forbidden West


Priporočeni prispevki

ke_kit reče Pravkar:

Easy loot ti omogoči pobiranje komponent na mrtvih dinotih, ki bi se uničile, če jih ne bi detachal preden jih ubiješ.

Kdor je na sestanku to predlagal, bi moral biti takoj fired. Če so se pa vsi strinjal, bi pa morala ninja uletet skozi okno in vse postrelat.

 

Pa ravno to je smisel igre, nekaj označuješ dele parte, izbereš najbolj invazivno puščico, naložiš celo 3 za vsak slučaj v grmu se skrivaš in čakaš pravi moment, globoko vdihneš in BAAM! Evo čekane za upgrejd!

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Kwa je to Easy loot? Jest te opcije v settingsih nimam.

Pod difficulty settings maš. Moraš dati na custom, da se ti odprejo dodatne možnosti.

 

Jaz sicer ne uporabljam, ker mi je veliko bolj zabavno loviti iz zasede in skušati v prvo odbiti določen kos. Včasih sploh ne ubijem dinotov, k se mi ne da jebat več kot par minut, da naberem komponente.

  

atomic reče pred 1 minuto:

Pa ravno to je smisel igre, nekaj označuješ dele parte, izbereš najbolj invazivno puščico, naložiš celo 3 za vsak slučaj v grmu se skrivaš in čakaš pravi moment, globoko vdihneš in BAAM! Evo čekane za upgrejd!

Faking tole.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Na splošno.

 

Če bi sedaj moral sestaviti lestvico petih (al kolk jih izvberejo vsako leto) finalistov, bi vsekakor vključil HFW.

 

Ne glede na to, kolk jo kurcam, je to galdko top 3. ER, GoW, HZDFW...  teh person pa to , jest ne igram...

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

HZD in GOTY v enem stavku... Lol... 

 

Kot bi to rekel za AC-je, Days Gone, GoT, Spidermane in podobne. 

Ma sj do neke mere maš prav. Vseeno je HZD bližje ACju in Spidermanu, kot Elden Ringu, samo je hkrati tudi precej boljši, da ga ne rabimo v isti koš metat.

Pač zgodba, narativa, dialogi so res bedni, sam ne moreš pa rečt, da obstreljevanje velikakanskih robotov  z različnimi oročji in variascijami municije ne da res hudega filinga.

Povezava do prispevka

HZD je to, kar bi špili tipa AC in Spiderman morali bit. Torej casual špil done right, nič ni narobe s tem, samo valda če ti uleti v istem letu ER potem na forumu ni placa, da se jo omenja kot GOTY. 

 

Vseeno pa če smo realni je GOTY kandidat, verjetno vsak ve kaj to pomeni. :D

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

HZD in GOTY v enem stavku... Lol... 

 

Kot bi to rekel za AC-je, Days Gone, GoT, Spidermane in podobne. 

 

atomic reče pred 17 minutami:

Ma sj do neke mere maš prav. Vseeno je HZD bližje ACju in Spidermanu, kot Elden Ringu, samo je hkrati tudi precej boljši, da ga ne rabimo v isti koš metat.

Pač zgodba, narativa, dialogi so res bedni, sam ne moreš pa rečt, da obstreljevanje velikakanskih robotov  z različnimi oročji in variascijami municije ne da res hudega filinga.

 

IMO imata oba prav. Kar se mene tiče sta HZD 1 in 2 glih padeta za pol ranka pod odlične špile. Ni fer da se jih primerja z RDR 2 in GTA 5, kot tudi ni fer da se jih primerja zUbisoft bruhico :)  Mogoče s Spidermonom in Ghostom, čeprav je meni HZD neskončno bolj zabaven in zanimiv špil.

 

 

kemik reče pred 11 minutami:

Torej casual špil done right

 

Tko nekak ja.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Lol, seveda je GOTY kandidat. Nikakor ne bo GOTY, ker bo nagrado pobral ER (dvomim, da bo dobil GOWR), sam kandidat je pa hands down.

 

Overall zmagovalec v številu GOTY nagrad bo definitivno GoWR glede na doslej videno - pa smo videli zelo zelo malo. GoW bo če je vsaj na nivoju GoW 2018 pač gladko zmagal kar se tiče štorije, prezentacije, tehnične spoliranosti in še marsičesa. To da FromSoft ne jebe žive sile in pol leta dobesedno ignorira optimizacijo igre za konzole enostavno ne sme bit spregledano + pretiravnje s številom minitemnic v katerih se ti nonstop ponavljajo šefi. HFW pa seveda ni niti v isti stratosferi kar se mene tiče. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

HZD je to, kar bi špili tipa AC in Spiderman morali bit.

 

Tbh, je pač meni osebno to vse isto. Vsi ti open world špili, vsak pač v svojem segmentu. Pri enem pobijaš templarje, pri drugem zombije, pri tretjem diktaroje, četrtem samuraje, pri petem robotske dinozavre... Odstopanja v kakovosti seveda so, ampak so to nianse, ki se enkrat prevesijo v eno, drugič v drugo smer. So špili z oceno 6-8 nekje. Seveda je to moje osebno mnenje, ki igram res praktično vse te špile. Tega novega HZD še nisem igral, prvi del pa ne vem, če bi po oceni ločil od recimo Days Gone in GoT...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 9 minutami:

Overall zmagovalec v številu GOTY nagrad bo definitivno GoWR glede na doslej videno - pa smo videli zelo zelo malo. GoW bo če je vsaj na nivoju GoW 2018 pač gladko zmagal kar se tiče štorije, prezentacije, tehnične spoliranosti in še marsičesa. To da FromSoft ne jebe žive sile in pol leta dobesedno ignorira optimizacijo igre za konzole enostavno ne sme bit spregledano + pretiravnje s številom minitemnic v katerih se ti nonstop ponavljajo šefi. HFW pa seveda ni niti v isti stratosferi kar se mene tiče. 

Aja, to maš prav ja. Pozabil sem na glupost mas, ki palijo na svoje junake (hype) in jim je to bolj pomembno od drugih dejavnikov (gameplay, art, etc.).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Pri enem pobijaš templarje, pri drugem zombije, pri tretjem diktaroje, četrtem samuraje, pri petem robotske dinozavre...

Which one is not the same as the others?  :D

 

Ne dej, resno. Če samo za trenutek pomisliš, ti bo jasno, da je vse ostalo isti kurac (humanoidni nasprotniki, ki se obnašajo slightly drugače), med tem ko ima Horizon en faking ogromen twist v obliki robotskih dinozavrnov.

Meni je enostavno midnblowing, da lahko tole mečeš v isti koš kot AC.

Povezava do prispevka

Ne vem, jaz raje lovim Ravagerja, kot pa šefa vasi v AC Valhalli :D

 

Po drugi strani sem pa raje samurajček kot pa dosadna Aloy. Ampak na koncu je gameloop vsepovsod isti. Kot tudi kvaliteta zgodbe.

Pa zdaj primerjam samo novejse Assassine, starejsi assassini so mi dosti bolj zabavni kot trenutni GoT, HZD itd.

Povezava do prispevka

HZD je imel ok zgodbo, nad pričakovanji.

v HFW je zgodba brezvezna, marsikater sidequest v Cyberpunku je boljši.

 

Ne vem pa kaj naj si mislim o GoW, užival sem, končal 2x in enkrat na pol, valda komaj čakam Ragnarok ker vem da bo fun, ni pa to nekaj kaj bi dal na seznam top iger.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Aja, to maš prav ja. Pozabil sem na glupost mas, ki palijo na svoje junake (hype) in jim je to bolj pomembno od drugih dejavnikov (gameplay, art, etc.).

 

Čak mal boš rekel da art in gameplay nista bla na top nivoju v GoW 2018? Da ne omenjam VO in muske seveda.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 minutami:

Čak mal boš rekel da art in gameplay nista bla na top nivoju v GoW 2018? Da ne omenjam VO in muske seveda.

Ma GOW je bolj izjema. Se strinjam, da je top izdelek, da ne bo pomote. :D

To sem govoril na splošno in velikokrat prevesi vago, tam kjer ne bi bilo treba.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Kdor je na sestanku to predlagal, bi moral biti takoj fired. Če so se pa vsi strinjal, bi pa morala ninja uletet skozi okno in vse postrelat.

 

Pa ravno to je smisel igre, nekaj označuješ dele parte, izbereš najbolj invazivno puščico, naložiš celo 3 za vsak slučaj v grmu se skrivaš in čakaš pravi moment, globoko vdihneš in BAAM! Evo čekane za upgrejd!

 

Ja, to je res smisel - dokler po 40ih urah takega "smiselnega" igranja ne ugotoviš, da si na 20% completiona in da žena že 2 dni ne živi več s tabo. :D

Povezava do prispevka

Če je HFW kandidat za GOTY, potem si to zasluži tudi Dying Light 2, ki je na svojo žalost izšel ene 3 mesece prehitro (pa še lih tak cajt, ko sta HFW in Elden Ring izšla). Da bi fixali kar so imeli za fixat pa izdali med poletjem špil, ko je bila tuga, bi blo dost lažje

 

Kaj lah še gre na listo? NORCO pa Rogue Legacy 2 (nism igral)

 

 

Na koncu bo GOWR proti ER GOTY debata, NORCO bo pa gladko indie špil leta

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 15 minutami:

NORCO bo pa gladko indie špil leta

Neon White?

Weraziel reče pred 15 minutami:

Kaj lah še gre na listo? 

Xenoblade Chronicles 3 je imel zelo dobre ocene. Bayo 3 mogoče preseneti. Prvi in drugi del sta imela oba 90s ocene.

 

Glavna dva itak bota GOWR vs ER. Jaz dam večjo prednost GOWR (recency bias).

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Se strinjam da bo GOW 2 vs ER glavni GOTY fajt, ja. S tem da se mi zdi, da bo ER malo v prednosti oz da bo na koncu pobral več nagrad, ker je res naredil insane hype in je tko 1 mesec ves internet govoril samo o tem. GOW 2 dvomim da bo tok prelomen. Bo pa AAA igric med GOTY nominiranci še Xenoblade Chronicles 3 na switchu, ki baje res trga jajca, in pa verjetno res še HFW.

 

Indy GOTY bera se mi pa sploh zdi močna, bo šlo tudi na nož:

  • Rogue Legacy 2 
  • TMNT: Shredders revenge (Sinko nekaj imaš na faci mislim da je to driska??? Da očka igral sem igrico s pixli)
  • Olli Olli World
  • NEon White
  • Tunic
  • Norco (pixel gnusmarin ofuj.gif )
uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...