Skoči na vsebino

[PS5] Horizon II: Forbidden West


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Začel igrat tole in mam lih ta problem o kerem debatirate. 

 

Normal - kr naizi v večini primerov, čeprav tam ko pridem do enih lvl 13 ptičev (js sem tut lvl 13) je cool fight 

Hard - monstre ki sem jih srečeval na začetku je zdej kul fight, ti ptiči ki so isti level kot js so pa jebeni terminatorji, sprašim nevem kok materialov da jih zbombam, med fajtom 3x craftam puščice.... dost krneki, ni baš uživantsko 

 

Drugače pa  KER BEHEMOTH JE TOLE?? 

 

Najprej 2 uri nekega linearnega uvoda, potem nazaj v meridian in potem še v neko uvodno cono ki je res orto očitna, prav uno nek mini penis na mapi ki vodi v zamegljeno mapo ki izgleda huge, sploh če vem da sem že za uvod + ta mini penis (Daunt?) porabil 9 ur. 

 

Je pa špil lep ko prasica, ful lep stil in sama grafika, meglice ki jih opazuješ iz višine, pač bolano. Tudi zvok je napimpan, dostikrat je ful nekega rastja, ljudje se skrivajo za barikadami in jih lahko nadejš samo da poslušaš iz katerega zaklona se derejo (sicer kot kreteni), slušalke gor in samo uživaš v audio vizualijah. Popravili so tudi vse kar se tiče immerisona v svet - ni več samo kulisa, NPCji so kvalitetno narejeni, voice acting je super, side questi izgledajo OK zaenkrat, svaka jim čast. Mal mi gre na kurac edino to, da kao lahko plezam povsod, potem pa se ne morem na enem stolpu prijet za nek normalen tram ki je del bajte, ker je sprogramirano da moraš po drugi poti. In potem moraš dat focus, da se ti zalavfa ta nagravžna neonsko rumena, ki ti kaže pot. Ta del ni lih organski free climbing, ampak me ne moti, samo po izjavah sem mel filing da bom dobil nekej drugega. 

 

Ker je špil res OGROMEN, pa topica nisem prebiral, mi dejte sam povedat kje dobim osnovno opremo ala fire in shock puščice - je zasnova špila taka, da jih lahko zgrešim in igram 20 ur brez, ali te nekako pelje skozi in jih dobiš v storiju? 

 

 

 

Povezava do prispevka

V vsaki vasici imaš trgovca z opremo in ga čekiraj če ima kej novega zate kar bi rabil. A njeno stalno gobcanje te nič ne moti? Jaz sem prvi del igre ki sem ga igral pred Elden Ring užival. Nakar sem igral 120 ur Elden Ringa in šel direkt nazaj v HFW in posledično me je motilo cel kup stvari ker sem pač prišel iz igre kjer sam odkrivaš stvari z raziskovanjem v igro kjer Aloy gobca nonstop... Plezanje za moje pojme slabš ko v enki. Tam si vsaj videl kjer lahko plezaš in ni blo treba stiskat gumba za fokus zdej pa še vedno ne moreš plezat povsod in moraš še tist rumen overlay blesav gledat...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 6 minutami:

V vsaki vasici imaš trgovca z opremo in ga čekiraj če ima kej novega zate kar bi rabil. A njeno stalno gobcanje te nič ne moti? Jaz sem prvi del igre ki sem ga igral pred Elden Ring užival. Nakar sem igral 120 ur Elden Ringa in šel direkt nazaj v HFW in posledično me je motilo cel kup stvari ker sem pač prišel iz igre kjer sam odkrivaš stvari z raziskovanjem v igro kjer Aloy gobca nonstop... Plezanje za moje pojme slabš ko v enki. Tam si vsaj videl kjer lahko plezaš in ni blo treba stiskat gumba za fokus zdej pa še vedno ne moreš plezat povsod in moraš še tist rumen overlay blesav gledat...

so s patchii količino komentiranja ornk zmanjšali

 

aja pa v opcijah si vklopi da ti pobira zadeve brez animacije pobiranja.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 urama:

V vsaki vasici imaš trgovca z opremo in ga čekiraj če ima kej novega zate kar bi rabil. A njeno stalno gobcanje te nič ne moti? Jaz sem prvi del igre ki sem ga igral pred Elden Ring užival. Nakar sem igral 120 ur Elden Ringa in šel direkt nazaj v HFW in posledično me je motilo cel kup stvari ker sem pač prišel iz igre kjer sam odkrivaš stvari z raziskovanjem v igro kjer Aloy gobca nonstop... Plezanje za moje pojme slabš ko v enki. Tam si vsaj videl kjer lahko plezaš in ni blo treba stiskat gumba za fokus zdej pa še vedno ne moreš plezat povsod in moraš še tist rumen overlay blesav gledat...

@kemikV opcijah si vklopi always run on foot in izklopi auto run on mount. Ful izboljša traversal. Poleg tega nujno vklopi hitro lootanje predmetov, ter always on grappling spots, da ti ni treba pritiskat fokusa, da se ti osvetljujejo plezalni deli.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

@kemikV opcijah si vklopi always run on foot in izklopi auto run on mount. Ful izboljša traversal. Poleg tega nujno vklopi hitro lootanje predmetov, ter always on grappling spots, da ti ni treba pritiskat fokusa, da se ti osvetljujejo plezalni deli.

 

+

 

g. Profesor reče pred 2 urama:

pa vklopi easy loot (you’re welcome)

 

To je to. 

Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 3 urami:

pa vklopi easy loot (you’re welcome)

To je najbolj uporabna stvar res ker za nekatere stvari je praktično nemogoče dobit nek machine part zaradi malo zjebanih hitboxov. Spomnim se nekega nilskega konja kjer sem mogel odstrelit nek kurčev del ki ga lahko samo zadaneš ko odpre usta za 2s na momente

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 19 minutami:

To je najbolj uporabna stvar res ker za nekatere stvari je praktično nemogoče dobit nek machine part zaradi malo zjebanih hitboxov. Spomnim se nekega nilskega konja kjer sem mogel odstrelit nek kurčev del ki ga lahko samo zadaneš ko odpre usta za 2s na momente

 

Ja pri njemu moraš zadet "čekane" ki so sicer zajebani za zadet ampak ni tako hudo. Problem so pa repi ta največjih robotov - sploh unih ki so v vodi skos ker rabiš cel kup manevriranja da sploh imaš šanso da naciljaš rep nakar se tist moment ko nameriš nanj robot zmeraj premakne kot da bi imel AI neko foro da to zazna in namerno prepreči...

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

To je najbolj uporabna stvar res ker za nekatere stvari je praktično nemogoče dobit nek machine part zaradi malo zjebanih hitboxov. Spomnim se nekega nilskega konja kjer sem mogel odstrelit nek kurčev del ki ga lahko samo zadaneš ko odpre usta za 2s na momente

Haha tu sem se tudi jaz drl. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

Ja pri njemu moraš zadet "čekane" ki so sicer zajebani za zadet ampak ni tako hudo. Problem so pa repi ta največjih robotov - sploh unih ki so v vodi skos ker rabiš cel kup manevriranja da sploh imaš šanso da naciljaš rep nakar se tist moment ko nameriš nanj robot zmeraj premakne kot da bi imel AI neko foro da to zazna in namerno prepreči...

Prisežem da sem jih zadel kar večkrat ampak mi je pogosto prej umrl preden sem jih lahko odstranil. Potem sem enostavno dal easy loot ki se mi zdi tudi bolj smiseln. Kot da bi mi crknu procesor na računalniku js pa potem ne bi mogu grafične vn dobit al kaj.

Povezava do prispevka

Pač to je ta mlada generacija, vse hočejo iz prve, vse v šoli imeti pet, easy loot v špilu kjer je ful pomembna monster hunter mehanika, pol bodo pri 20ih jokali ko bo treba dejansko delat pa ne bo jih čakal crypto lambo pred hišo ampak wolt skiro

 

Pravi surovi srbi igramo na hard brez vseh pomagal, crkujemo na 3 minute, ne uživamo v špilu in se pizdimo nad feministi

Povezava do prispevka

Easy loot uporabljat v igri kjer tud na hard ne rabiš nobene opreme nadgrajevat je men mal nesmiselno no. Je pa res da če bi moral kaj nadgrajevat v trenutnem sistemu bi pa to tud jaz gladko vklopil. Enostavno je bil ta vidik igre zanič izpeljan napram prvencu. Do konca sem nadgradil sam minimalno potrebno za trofeje. Oranžno opremo sem nadgradil kvečjemu za eno stopnjo potem so bile pa zahteve že adijo pamet ki krepko prekašajo tlako v Monster Hunterju lol.

 

So pa neke govorice da je MP špil ki ga delajo Monster hunter like zadeva v Horizon svetu in če ne bodo spolirali tako pridobivanja redkih sestavin kot zahtevanih surovin za nadgradnje opreme bo to težko uspešen produkt... Glede tega je men HZD enostavno boljši kot HFW.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Jaz sem imel plave kose upgradane ker sem sproti nabral dovolj materialov, oranžne mi se niti sanjalo ni da bi šel grindat.
 

Če bi vsaj boj bil bolj zabaven, še v enki mi je bil boljši. Hp spužve, majhni hitboxi pomembnih zadev, nula defenzivnih orodij razen dodga, pa še tega ne moreš spemat. 
 

Razen nore grafike(pa še to so rabli pol leta da prav zrihtajo) je smešno, da se to igro sploh v keri fazi postavljalo za GOTY kandidat. 
 

Povezava do prispevka

Zame itak ni GOTY proti ERju, ampak je pa definitivno GOTY material objektivno. Sam potem pride še GOW tko da bo konec debate. 

 

EASY LOOT = LYFE FAK

 

Kdo ima čas pobirat vsak plevel z animacijo, ker carski feature, spucu bi super like kokr na tindru tistemu ki je to predlaga, super račka 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 46 minutami:

Zame itak ni GOTY proti ERju, ampak je pa definitivno GOTY material objektivno. Sam potem pride še GOW tko da bo konec debate. 

 

EASY LOOT = LYFE FAK

 

Kdo ima čas pobirat vsak plevel z animacijo, ker carski feature, spucu bi super like kokr na tindru tistemu ki je to predlaga, super račka 

Easy loot ni fast loot. Mogoče malo mešaš. Fast loot ukine animacijo pobiranja surovin kjer samo tapneš trikotnik. Easy loot ti omogoči pobiranje komponent na mrtvih dinotih, ki bi se uničile, če jih ne bi detachal preden jih ubiješ.

Povezava do prispevka

Kwa je to Easy loot? Jest te opcije v settingsih nimam.

 

Drugač pa jest nisem pristaš ful nekih settingsov. Jest bi še, dificulty setings ukinil. Dal bi špil na medium/hard. To kot si avtorji zamislili, tako naj bo.

 

V Michelinovih restavracijah imaš zelo malo na izbiro, kaj boš jedel. Ampak ti servirajo to, kar najbolje znajo. Zato so FROM igre tako dobre. Tako so si avtorji zamislili in piči... Veliko stvari mi sicer ni všeč in pizdim, ampak lej tako je. Pri horizon zero dawn imaš nastavitev, kot, da igraš Flight Simulator, sam da tukaj ne moreš izbirat, kater avijon boš fural, ker ta baba ni ravno nek avion :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...