Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Ok to je pa pol jebeno brutalno, sem mislil da levela samo z warlock leveli. Pol se ti pa itak ful splača vzet še en level Warlocka za oba Invocationa (Agonizing Blast in Repelling Blast), ki sta res jezna ko prasca, pa imaš u bistvu bread & butter warlock cantrip, ki ga mečeš skoz... na keremkoli CHAR liku za ceno dveh Warlock levelov.

 

MEGA NICE & SCROLL

 

CHAR-based multiclassing mi itak izgleda čist broken v tem špilu, sej ne da tko polovica likov vleče spelle in abilityje iz tega statsa :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Fak, kjer carski experience sem imel ravnokar v Defiled Templju pri Goblinih.

Se menim s poglavarko in sem po moje izbral najslabše možne odločitve :D. Brandala me je, pol pa sem ji moral slediti na samo, kjer mi je dala pit neko sranje, ki me je uspavalo. Seveda se zbudim vklenjen v ječi. :D Sredi dialoga preklopim na ostalo druščino. Res faking carsko, da ti dajo možnost kadarkoli delati druge reči z ostalimi, medtem ko je tvoj MC mid quest drugje, kakor da si sam režiser zgodbe. Fantastično imo.

 

No, s Shadowheart, Astarionom in Galeom, najprej okradem lokalno halfling prodajalko in se nato vrnem v sobo, kjer sem ostal sam s poglavarko. Vrata od čumnate so seveda zaklenjena z druge strani. Na nasprotni strani sobe je lesen oder, ki ga dosežem s stackanjem par škatel. Žal le Shadowhart doseže zadevo. Uspe mi perception check in se mi prikaže luknja v steni. Spremenim se v gnoma in zlezem skozi. Pridem v ječo, kjer se prešunjam mimo smrdeče ogrice in poglavarke, ter na drugi strani odprem prej neprehodna vrata, spustim notri še Astariona in Galea ter rešim MCja. Sledi še malo skrivalnic in precej posrečeno taktično pozicioniranje na višja mesta, ter izven dosega nasprotnikov.

Najprej z Galeom ustvarim Minor Illusion, ki zvabi oba enemyja pod viseč kandelaber, z Astarionom pa ga šicnem nanju.

Sledi masaker, kjer ne izgubim niti trohice HPja. :D

 

Zdaj sem v predelu z nekim puzzlom, kjer moram na tleh rotirati plošče.

 

 

Pojma nimam ali je to bilo the way it was meant to be played, sam mam ful feeling, da ne. :D

A ste ostali imeli drugačno izkušnjo. Če je tako, pol se lahko samo klanjam. Najbrž nek povsem trivialen kvest, ampak sem si zaradi svobode igranja ustvaril čisto svojo neplanirano convoluted dogodivščino, ki je nisem niti približno pričakoval.

:avadodo: :avadodo: :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Moja verzija je bila veliko bolj boring lol.

Moj model skapira da je pijača spiked, jo vseeno spijem, ampak me ne zadane prav, zato me prasica takoj tam napade. Vržem na njo silence, da ne more poklicat kolegov, z ostalimi vdrem v sobo in jo v tišini(dobesedno) zgangbangamo. 
 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Moja tudi je kar boring. Jaz se nisem pustil brandat in potem preko dialoga jo spravim, da pogovor nadaljujeva nekje bolj na samem. Potem pa takoj ko smo bili v sobi sem jo napadel in pokončal brez njenih okrepitev. Potem sem pa zapustil tempelj, ker sem ziher premali level, da ostale stvari not shendlam in sem šel mapo raziskovati.

uredilo bitje Tijuana
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 5 urami:

pardon lvl 12 sorca je, zadnj feat sem vzel warlock initiate, za hex&eblast.

 

ne smes it 2 lvla v lock, zarad lvl 6 spellov k jih dobis pri 11

 

ajjjjj, kisla goba / goba kislač :( :( Blast rata zares real man šele s tistima dvema evocationam na lvl 2... :( A res rabiš lvl 6 spelle? :D Meni bi kot velikemu ne-sleeperju verjetno bolj sedel proper nakvihtan Blast

 

 

 

ke_kit reče pred 5 urami:

Fak, kjer carski experience sem imel ravnokar v Defiled Templju pri Goblinih.

Se menim s poglavarko in sem po moje izbral najslabše možne odločitve :D. Brandala me je, pol pa sem ji moral slediti na samo, kjer mi je dala pit neko sranje, ki me je uspavalo. Seveda se zbudim vklenjen v ječi. :D Sredi dialoga preklopim na ostalo druščino. Res faking carsko, da ti dajo možnost kadarkoli delati druge reči z ostalimi, medtem ko je tvoj MC mid quest drugje, kakor da si sam režiser zgodbe. Fantastično imo.

 

No, s Shadowheart, Astarionom in Galeom, najprej okradem lokalno halfling prodajalko in se nato vrnem v sobo, kjer sem ostal sam s poglavarko. Vrata od čumnate so seveda zaklenjena z druge strani. Na nasprotni strani sobe je lesen oder, ki ga dosežem s stackanjem par škatel. Žal le Shadowhart doseže zadevo. Uspe mi perception check in se mi prikaže luknja v steni. Spremenim se v gnoma in zlezem skozi. Pridem v ječo, kjer se prešunjam mimo smrdeče ogrice in poglavarke, ter na drugi strani odprem prej neprehodna vrata, spustim notri še Astariona in Galea ter rešim MCja. Sledi še malo skrivalnic in precej posrečeno taktično pozicioniranje na višja mesta, ter izven dosega nasprotnikov.

Najprej z Galeom ustvarim Minor Illusion, ki zvabi oba enemyja pod viseč kandelaber, z Astarionom pa ga šicnem nanju.

Sledi masaker, kjer ne izgubim niti trohice HPja. :D

 

Zdaj sem v predelu z nekim puzzlom, kjer moram na tleh rotirati plošče.

 

 

Pojma nimam ali je to bilo the way it was meant to be played, sam mam ful feeling, da ne. :D

A ste ostali imeli drugačno izkušnjo. Če je tako, pol se lahko samo klanjam. Najbrž nek povsem trivialen kvest, ampak sem si zaradi svobode igranja ustvaril čisto svojo neplanirano convoluted dogodivščino, ki je nisem niti približno pričakoval.

:avadodo: :avadodo: :avadodo:

 

Hehe to so te zgodbe, ki jih piše Larian. Moja je bila pa takale:

- Brlog veselja od Čarovnice smo odkrili še pred dialogom s Čarovnico

- v brlog smo vdrli tako kot se zagre in pokradli kar se je dalo, nato pa spizdili pred ogre stražarji

- ko se je kasneje protagonist pogovarjal s čarovnico, ga je omamila

- protagonist se zbudi sam z ogromnim oročenim dildotom v riti, ampak ker je proper barbarski half-orc dedec, ima dovolj visok STR, da se osvobodi

- začne se fajt, dobri pripovedovalec (jaz) vzame ostale tri like in se pridruži protagonistu, kjer tako pregoslajo Čarovnico in ogre, da niti ni smešno

 

U bistvu dosti podobna tvoji, Kekito, edino manj dramatična, priznam :D

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

hehehe samo tistim, ki iz lastnega veselja in posranosti težijo prvi  :)

 

 @Berbasecks-u pa ravno nasprotno hočem dobro. Zato mu tudi predlagam igranje na normal, ker RES ni težek špil. Combat in roleplaying combata je pa po drugi strani ogromen pull od špila in ful doda k uživanciji, z igranjem na easy si pa za to prikrajšan. Ni to Witcher 3, kjer bi namesto combata komot grabil vrt, al neki :D 

 

Mogoče je celem špilu 10 spopadov, ki so "težji", pa še tam lahko fukne na easy:

- goblin lair fight (ker jih je pač 50)

- auntie esthel 

- gith patrulja pred mostom (najtežji fajt v špilu)

- Forge guardian

- Raphaelov sovražnik pod templjem

- Shadow tower fajt proti kultistom, ker pizde mečejo darkness

- Shadowheart quest glavni fajt (spet zaradi darknessa)

- Astarion quest glavni fajt

 

tile mi padejo na pamet kot težji, evo

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

A drugače se Baldur's Gate 3 dosti navezuje na predhodnika? 

Me mika, da bi še BG2 šel obrnit na kompu, preden se spravim na trojko. Se mi zdi, da je ta trojka tako enkratna mojstrovina, da bi jo rad užil s carskim predznanjem, če je kaj esencialnega.

Če pa ni nič posebnega, pa kar direkt na BG3. 

Povezava do prispevka

Jaz sem vesel, če se izognem čim več combatom, ker mi sistem še zdaj ne sede glih (premikanje kamer v božjo tetko, da nekaj prav naciljam, pol ure gledanja v razpoložljive akcije, 90% nimam pojma s čim so me zadeli nasprotniki...), sede pa mi zgodba in najbolj raziskovanje... Is this the way hot it's meant to be played? I don't faking care... this is the way how Tomažek likes it to play, to je edino pomembno za mene osebno.

 

Kak za vraga se izogneš temu, da tvoji komanjo ni random stopijo na pasti ipd? Koji kurac lezejo vsepovsod. Kaj hodite vedno z enim likom naprej in ne s celo kampanijo? Tudi, če je perception successful in vidim pasti, oni za mano kar nagazijo gor.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

A drugače se Baldur's Gate 3 dosti navezuje na predhodnika? 

Me mika, da bi še BG2 šel obrnit na kompu, preden se spravim na trojko. Se mi zdi, da je ta trojka tako enkratna mojstrovina, da bi jo rad užil s carskim predznanjem, če je kaj esencialnega.

Če pa ni nič posebnega, pa kar direkt na BG3. 


Ne. Dogaja se 100 let po dvojki. Jaheira referira protagonista iger in bad guye,

v tretjem aktu naletiš na nekaj referenc in likov katere si srečal v dvojki, to je pa to.

 

V bistvu, glede na to kako pomembni so dogodki iz enke in dvojke, bi lahko pol igre nardili iz referenc in navezav, pa niso. 

 

Veliko igralcev, ki ni igralo predhodnikov 20 let, ne bo skapiralo ene reference tko ali drugač.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 minutama:

balanced je dovolj easy ce malo vklopis mozgancke. a se da mid game spremenit? act1 je najtezji ti zna pol dolgcas ratat v combatih

 

Težavnost spremeniš kadarkoli. Zdej sem takoj na začetku act 3 šel do lastnika najboljše čelade in meča za fighterje in ima fucking 600hp in dela insane aoe dmg lol. V prvo sem ga šel obiskat na koncu z lvl 12 grupo ki ga je na normal usula preden je pršu na vrsto pomoje :rofl: Z lvl 10 grupo bo kar jeba in me zanima če mi rata brez respeca kakega od kompanjonov. Itak imam še vse elixirje/pote/scrole ker še ni blo potrebe po njih

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 urami:

[...]

 

Pojma nimam ali je to bilo the way it was meant to be played, sam mam ful feeling, da ne. :D

A ste ostali imeli drugačno izkušnjo. Če je tako, pol se lahko samo klanjam. Najbrž nek povsem trivialen kvest, ampak sem si zaradi svobode igranja ustvaril čisto svojo neplanirano convoluted dogodivščino, ki je nisem niti približno pričakoval.

:avadodo: :avadodo: :avadodo:

 

Da dodam še k ostalim...

Če spiješ gravžarijo in se na stolu ne morš osvobodit pri nobenem checku, uleti not Korilla (Raphaelova bottom bitch), eksplodira glave goblin coprnici in njeni ogre lezbični partnerici in ti pove da ma Raphael vested interest da še ne crkneš in da si dobu freebie save.

Valda pol ne dobiš XP-ja za coprnico in lezbačo. :D

 

Ampak ja, kr insane, ja.

  • Ne me jebat 2
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 8 minutami:

haha, prav vedu sem, da bodo komentarji okol zahtevnosti

jaz pač ne igram single player špilov za challenge (razen Hades), temveč čisti relax

tko da kr ponavadi pade easy 

 

valda, vsakemu svoje (razen tomažku, on ne sme uživat ker je težak). Sam vseen imej v mislih, da je Larian s svojimi FRP-ji ratal tako čislan zaradi točno samo dveh stvari: neverjetno deep in razvejanega roleplayinga ter zaradi res hudega combata :) In oboje ponovno najbolj krasi tudi BG 3. Čeprav priznam, da mi je bil combat v D:OS 1 in 2 še boljši kot v BG3, navkljub blunderju z armorjem v D:OS 2.

 

Ampak ja, ne boš pa na normal samo breezal in relaxal skozi špil, to pa definitivno ne, sploh v Act 1 ne.

 

 

 

Skunky Lee reče pred 7 minutami:

 

Da dodam še k ostalim...

Če spiješ gravžarijo in se na stolu ne morš osvobodit pri nobenem checku, uleti not Korilla (Raphaelova bottom bitch), eksplodira glave goblin coprnici in njeni ogre lezbični partnerici in ti pove da ma Raphael vested interest da še ne crkneš in da si dobu freebie save.

Valda pol ne dobiš XP-ja za coprnico in lezbačo. :D

 

Ampak ja, kr insane, ja.

 

resno??? faking insane

uredilo bitje Galko
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ma dej ta špil ima tolk variacij da ne vem kako jim je ratal to skup spravt, sploh ker majo vsi dialogi VO in animacije. To je blo res jebeno lažje narest v prvih dveh igrah.

 

 

  

Buzzkill reče Pravkar:

Ma ni tako hudo s temi to-hit procenti. V nobeni točki nisem čutil XCOM level sranja. Sploh ti bojo pa liki zelo kmalu udrihali po 5x na turn, en miss ne bo niti približno tako boleč kot zdej.

 

Ja ampak na tactician ni nič čudnega če fašeš 5x zapored miss na 70%+ lol

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...