Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Throne of Bhaal DLC je bil popolna kulminacija zgodbe, to, da si bil meganabildan deity je bilo nekaj, kar si upal in čakal že od enke. Tle tega res ne morejo narediti, lahko pa nardijo DLC kjer imaš celo dogodivščino v mestu, ločeno od dogodkov main igre.

 

Mesto je jebeno, brez problema lahko naredijo 5 kampanj noter, saj ne rabijo biti vezane na nič. Level nad 12 ne moreš biti - ok - lahko pa odprejo multiclassanje past 12. Level 10 rogue level 8 fighter. Efektivno je level 18, ne rabiš pa dajat kataklizmičnih abilitijev.

Povezava do prispevka

Končal sem goblin kamp.

MINOR SPOILERS

Odločil sem se, da bom pobil še ostala 2 goblin leaderja. Najprej sem fental Mintharo v začuda res ful easy fightu. Pred tem sem Priestess Gut ubil na samem v njenih prostorih, zato mi je bilo sprejemljivo, da nihče ne ve kaj se je zgodilo. Tokrat sem mislil, da bo kamp nemudoma postal hostile al neki v tem smislu. Nope, zeleni folk ne jebe žive duše, še vedno smo bestiči, padajo hi fajvi namazani z drekom in carski bezniški one linerji, vse je v najlepšem redu. Samozavestno zakorakam do zadnjega šefa, Von Griffina. Imamo debatico, oživljanje lignja, jada jada. Neki mu lažem levo desno, dogovriva se, da bom sledil njegovim navodilom in tip se pomiri. Nakar mu sekundo zatem nastavim 4 sode smodnika okoli prestola, kot so me naučili halfling barbari. Tip ne jebe (moj osebni lore je, da v avstriji, kjer dela me tednom, teh stvari ne poznajo). Mega.

S celotno druščino splezamo na drogovje 30 metrov nad dvorano in mu fuknemo dol fireblast. Instakill, najbrž bi bila dovolj dva soda.

Ostali v sobi se razpizdijo, ampak high ground jediji ne jebemo pet posto. Astarion iz razdalje zmasakrira vso dvorano, because stealth + moj paladin pomeče dol vse, ki jim rata priti do lestev.

Ker prej, ko sem ubil Mintharo dobesedno na hodniku, noben ni jebal pet posto, sem mislil, da bodo tudi sedaj, ko sem opravil masaker za zaprtimi vrati, vsi še vedno moji bestiči. Nope, čim pridem iz sobe me napadejo izvidnice. Čeprav jih je bilo precej, nisem imel težav z low level papki. One shoti so padali levo in desno.

Malo me je sicer zagrabila panika, ker je v kampu tona gremlinov, ampak sem se spomnil, da sem predhodno na vrhu odprl nek prehod, ki nas je peljal na varno.

Pol sem se seveda spomnil, da bi se takoj po fightu lahko enostavno teleportal drugam lol.

 

Moram priznati, da me je tale skriptirani instanten awareness celega kampa, da smo sedaj postali sovražniki, takoj ko fentaš še zadnjega bossa, malo razočaral. Lažem si, da so za to krivi sodi s smodnikom. :D Kljub temu fenomenalna izkušnja.

 

Zdaj mi tieflingi prirejajo žurko, Halsin se je sam osvobodil in se bo kasneje pridružil fešti, aja, pa Volo mi je v zahvalo za rešitev iz kampa iztaknil oko. Just another day in Faerun. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 6 minutami:

Ja sam ko izgubiš eno oko dobiš detect invisibility tako da se to dejansko splača narest.

d00h. Čisto vedno se odločam za čim bolj fuknjene reči, ker je zadaj vedno nek payoff (pa najsi bo to dober loot, nov ability, ali pa samo res carska nepričakovana scena). Ne morem prehvaliti inteligence devov, res. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 26 minutami:

hah vidim ke_kitov wall of text in prvo besedo "Koncal" .. ah evo, koncal je igrco, da vidim njegov review

 

:lol:

:D

Jaz sem počasna pašteta. Opravil (komu lažem lol, verjetno sem videl samo polovico reči) sem šele Goblin Camp in nekaj side questov, pa sem že na 48 urah igranja. :D

Ne vem ali ste vsi tukaj tako hitri, sam meni se tvojih 80 pa neki ur za končanje igre zdi insane hitro. :avadodo:

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 59 minutami:

Končal sem goblin kamp.

Odločil sem se, da bom pobil še ostala 2 goblin leaderja. Najprej sem fental Mintharo v začuda res ful easy fightu. Pred tem sem Priestess Gut ubil na samem v njenih prostorih, zato mi je bilo sprejemljivo, da nihče ne ve kaj se je zgodilo. Tokrat sem mislil, da bo kamp nemudoma postal hostile al neki v tem smislu. Nope, zeleni folk ne jebe žive duše, še vedno smo bestiči, padajo hi fajvi namazani z drekom in carski bezniški one linerji, vse je v najlepšem redu. Samozavestno zakorakam do zadnjega šefa, Von Griffina. Imamo debatico, oživljanje lignja, jada jada. Neki mu lažem levo desno, dogovriva se, da bom sledil njegovim navodilom in tip se pomiri. Nakar mu sekundo zatem nastavim 4 sode smodnika okoli prestola, kot so me naučili halfling barbari. Tip ne jebe (moj osebni lore je, da v avstriji, kjer dela me tednom, teh stvari ne poznajo). Mega.

S celotno druščino splezamo na drogovje 30 metrov nad dvorano in mu fuknemo dol fireblast. Instakill, najbrž bi bila dovolj dva soda.

Ostali v sobi se razpizdijo, ampak high ground jediji ne jebemo pet posto. Astarion iz razdalje zmasakrira vso dvorano, because stealth + moj paladin pomeče dol vse, ki jim rata priti do lestev.

Ker prej, ko sem ubil Mintharo dobesedno na hodniku, noben ni jebal pet posto, sem mislil, da bodo tudi sedaj, ko sem opravil masaker za zaprtimi vrati, vsi še vedno moji bestiči. Nope, čim pridem iz sobe me napadejo izvidnice. Čeprav jih je bilo precej, nisem imel težav z low level papki. One shoti so padali levo in desno.

Malo me je sicer zagrabila panika, ker je v kampu tona gremlinov, ampak sem se spomnil, da sem predhodno na vrhu odprl nek prehod, ki nas je peljal na varno.

Pol sem se seveda spomnil, da bi se takoj po fightu lahko enostavno teleportal drugam lol.

 

Moram priznati, da me je tale skriptirani instanten awareness celega kampa, da smo sedaj postali sovražniki, takoj ko fentaš še zadnjega bossa, malo razočaral. Lažem si, da so za to krivi sodi s smodnikom. :D Kljub temu fenomenalna izkušnja.

 

Zdaj mi tieflingi prirejajo žurko, Halsin se je sam osvobodil in se bo kasneje pridružil fešti, aja, pa Volo mi je v zahvalo za rešitev iz kampa iztaknil oko. Just another day in faerun. :avadodo:

Sem tudi jaz včeraj končal goblin kamp.

 

Jaz sem tudi bil malo razočaran nad instant awarnessom. Osvobodiš oba ujetnika se ne zgodi nič, ubiješ staro coprnico ni nič, ubiješ Mintharo ni nič in potem ko je zadnji padel si sovražnik #1 po celem kampu in vsi hočejo tvojo glavo :D  Sem se tudi sam teleportal hitro stran na drug del mape.

 

Jaz pa nisem pustil Volotu, da mi stanke oko. Sem pa pustil, da mojemu čarovniko en drug NPC na jugu mape stakne oko :D 

uredilo bitje Tijuana
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 15 minutami:

tudi meni. jaz sem poklical Ogre brothers in smo skupaj razšraufali od oka tam 40 gobilinov haha :D Na parih momentih rata kar težko, sploh na začetku, ker je modelov tok jebeno velik pa iz POVSOD crawlajo :D res ko da igraš MTG proti mono red goblin decku ffs

Jaz sem jih tudi poklical ampak sem se zafukal, ker na koncu jih nisem rabil. Jaz sem se sredi fajta z rdečim vragom (al goblin  al kaj je) spoprijateljil z pajkoma v kleti in jih nato spustil v glavno dvorano in medtem ko so se skoraj vsi pajkov lotli sem jaz z Karlach in Laezel samo jih sekal.

uredilo bitje Tijuana
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 13 minutami:

Spoprijateljiš se s pajki. :avadodo:

(Jaz sem bil nemudoma "kill it with fire!")

Kjere nore kombinacije dopušča ta igra haha. :D

Jaz sem jima rdečega goblina (Razlin al kaj je glavni) potisnil v klet in sta mi ga ubila do konca. Nato sem šel ga lootal in sem dobil dialog z enim pajkom. Kocke so bila naklonjene in sem dobila dva kolega, ki sta se žrtovala (tankala gobline) zame v naslednjem fajtu v glavni dvorani :D  

 

Drugače pa ja res nore kombinacije. Že tu ko berem. Redko kiri ima isti fajt. Vsak na svoj način kako je prišel do zmage. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Končal sem goblin kamp.

 

Vidiš jaz pa sem mel kar drugačno izkučnjo :D Vsi prijazni, ker me je vodila ona goblinka, ki sem jo rešil v Druid kampu... pridem tja noter in prvo nevede ubijem prvega goblin boss-a od treh. Naredim vse stranske zadeve, onega mazohista dam skozi, ki mi je dal nek power, ki nimam pojma kaj sem sploh dobil :) Pridem do Minthare in čvekam z njo... pa mi pove, da grejo napast Druid camp in naj se jim pridružim, da jih pokoljemo... Ona nato odide ven. Raziskujem naprej in pridem do tega Dorzga (Von Grifina)... damo skozi seanso s hobotnico... pa grem postavit okrog vseh goblinov ene 8 sodov s smodnikom in oljem, grem gor na trame in jih pošljem vse skupaj v božjo tetko. Ona dva sta menda samo ostala, ki sta hodila po stopnicah. Potem pa so tudi pri meni vsai postali hostile. Pobijem vse znotraj zgradbe, ven sploh več nisem šel. Grem naprej v podzemlje in pridem do nekega fast travel pointa in ogromnega podzemlja, ki ga vidim naprej. Si rečem, fak... tu pa zdaj ne grem naprej in grem pogledat ven kaj se dogaja v Druid campu. Tam se vsi pripravljajo na bitko z goblini... in me seveda vabijo, da se jim pridružim. Lahko pa bi jih tudi izdal in se pridružil goblinom. Ravno sem mislil priti vprašat kaj ste se vi tukaj na forumu odločili, na katero stran ste stopili in vidim ta tvoj post :D Odločim se za Druide in mi dajo čas za pripravo. Spet znosim neke sode smodnika in olja ven pred vrata in ko vse poštimam, grem zatulit v rog, da se bitka lahko prične. Pritečejo goblini z Minithro na čelu in imam še eno možnost, da odprem vrata in se jim pridružim. Jim rečem fuck off in bitka se začne. Tričetrt jih takoj pobijem s sodi smodnika, preostale 4 ali 5 pa v naslednjih dveh turnih. Sedaj vsi slavijo našo zmago in me vabijo na slavje... tukaj pa sem zaključil zadevo in sejval. Samo polootat sem šel trupla padlih goblinov in Minthare. V goblin cam več nisem šel (zunanji del), zdaj me čaka še tisto podzemlje naprej od točke kjer sem unlockal fast travel pod goblin campom. Meni je tudi Volo iztaknil oko in zdaj imam drugo neko drugačno.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

@tomazekNice. Jaz si nisem želel še bolj komplicirati življenja in raje nisem sprejel Mintharine ponudbe. V bistvu sem jo, sam sem ji rekel, da rabim še malo časa za pripravo in pol sem jo napadel, ko se je menila dalje pri tisti mizi.

Drugače tisto spodaj je Underdark (baje je to neka ogromna area velikosti zgornjega območja :wacko:). Tam sem prišel jaz že prej preko unga thieves hideouta, kjer sem posnel video z nenamerno verižno eksplozijo zadnjič. Spet čisto naključno, ker se je prehod skrival za navideznim zidom, kjer moraš imeti uspešen perception check.

Ta igra je neverjetno prepletena in faking definicija svobode igranja. To je tisto kar sem ti pravil glede podobnega oz. še boljšega feelinga kakor pri Fromsoft igrah. Men je ves čas, kot da sem v Gardalandu haha. :D

 

Pa carsko mi je brati kako različne izkušnje imamo vsi. Mn3 je najboljši BG3 compendium ever. Slava vsem, ki sodelujete tukaj. Carji. :avadodo:

Edino trpim ko pes, ker ne vem kdaj bom nabasal na kak spoiler, pa še takrat je vredno (Galkov obisk tiskarne časopisov :avadodo:). :D

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Samo mene dejansko pograbi neka panika/anksioznost, ko vidim tako veliko podzemno področje... ker ne vem kam se naj odpravim, da pol ne bom več vedel kje sem bil in kam grem :D Da bom kaj spregledal. Že v tej zgradbi me je pograbilo, ker se mi je zdela full velika, pitem pa še vidim, da je dol nekaj in trami za plezanje zgoraj... :wacko: Verjetno bom še malo šel zunaj raziskovat preden se vrnem v podzemlje.

 

Jaz še zdaj ne morem v nobeno luknjo in mali plac. Imel sem en enlarge/shrink spel in ga castal na Shadowheart pa je še vedno rekla, da ne more not. Ona se lahko spremeni v druga bitja, ne pa tudi žival. Takega scrola/spela še nimam in potem sem živčen ko pes, ko gledam neko luknjo pa ne morem preveriti kaj se v njej skriva :D

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Samo mene dejansko pograbi neka panika/anksioznost, ko vidim tako veliko podzemno področje... ker ne vem kam se naj odpravim, da pol ne bom več vedel kje sem bil in kam grem :D Da bom kaj spregledal. Že v tej zgradbi me je pograbilo, ker se mi je zdela full velika, pitem pa še vidim, da je dol nekaj in trami za plezanje zgoraj... :wacko: Verjetno bom še malo šel zunaj raziskovat preden se vrnem v podzemlje.

 

Jaz še zdaj ne morem v nobeno luknjo in mali plac. Imel sem en enlarge/shrink spel in ga castal na Shadowheart pa je še vedno rekla, da ne more not. Ona se lahko spremeni v druga bitja, ne pa tudi žival. Takega scrola/spela še nimam in potem sem živčen ko pes, ko gledam neko luknjo pa ne morem preveriti kaj se v njej skriva :D

Za tamale luknje uporabi disguise self (https://baldursgate3.wiki.fextralife.com/Disguise+Self (pri meni ima to Shadowheart) in se spremeni v goblina + to kar si omenil.

 

Drugače pa +1 na anksioznost. Mene je strah. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Za tamale luknje uporabi disguise self (https://baldursgate3.wiki.fextralife.com/Disguise+Self (pri meni ima to Shadowheart) in se spremeni v goblina + to kar si omenil.

 

Kaj goblin lahko gre v luknje? Pri njej sem videl, da se lahko spremeni, samo si nisem mislil, da kateri od teh karakterjev lahko zleze v luknje, če niti ona ni mogla, ko sem jo pomanjšal. Bom probal, tnx.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Kaj goblin lahko gre v luknje? Pri njej sem videl, da se lahko spremeni, samo si nisem mislil, da kateri od teh karakterjev lahko zleze v luknje, če niti ona ni mogla, ko sem jo pomanjšal. Bom probal, tnx.

Samo za velikost gre. Goblini so manjši od ljudi. Če na to dodaš un spell za pomanjšanje velikosti, si potem dovolj majhen, da prideš skozi.

 

EDIT: Ne fak, mislu sem Gnome, ne Goblin. Palčki so najmanjši. Vsaj mislim.

 

Sej verjetno obstajajo tudi kaki spelli, ki te spremenijo v žival in pol greš lahko not kot miš ali podgana. Samo ugibam. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...