Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 2 minutama:

Samo za velikost gre. Goblini so najmanjši od ljudi. Če na to dodaš un spell za pomanjšanje velikosti, si potem dovolj majhen, da prideš skozi.

 

Sej verjetno obstajajo tudi kaki spelli, ki te spremenijo v žival in pol greš lahko not kot miš ali podgana. Samo ugibam. :D

 

Tu sem prebral, da se druid lahko spremeni v žival in se daš v maško pa greš noter. Samo nimam še druida. Mogoče dobim kakega zdaj, ki sem jih rešil.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

mislim da so trije načini kako čez luknje:

- gasous form spell

- spremeniš se v mačko / podgano

- spremeniš se v gnoma in potem stisneš še Enlarge/Ensmall spell ali neki takega, da te še pomanjša :D  To sem jaz delal, ker še vedno lahko normalno delaš dialoge tudi če si smoller

 

od druidov pa ne preveč pričakovat, meni so najslabši class v špilu

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

mislim da so trije načini kako čez luknje:

- gasous form spell

- spremeniš se v mačko / podgano

- spremeniš se v gnoma in potem stisneš še Enlarge/Ensmall spell ali neki takega, da te še pomanjša :D  To sem jaz delal, ker še vedno lahko normalno delaš dialoge tudi če si smoller

 

od druidov pa ne preveč pričakovat, meni so najslabši class v špilu

 

Prvo me kurcaš kak smrdim ko merjasec, da mam malega tiča, voodoo lutko zabijaš, da bi se mi špil zagabil... zdaj pa mi daješ nasvete?

 

Hvala vseeno... cenim. Nisi glih tak slab človik.

uredilo bitje tomazek
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

še vedno lahko normalno delaš dialoge tudi če si smoller

Tisto je itak navadna akcija in jo lahko abusaš all day long. :D

Aja, pazi to. Prav pride, če ubiješ nekoga in bi ga pol rad kej izprašal, kot mrtveca. Če ga kar tako intervjujaš na suho, ti ne bo želel nič povedati, ker si njegov morilec. Če se disguisaš pa ti normalno odgovarja.

Larian :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 18 minutami:

Za tamale luknje uporabi disguise self (https://baldursgate3.wiki.fextralife.com/Disguise+Self (pri meni ima to Shadowheart) in se spremeni v goblina + to kar si omenil.

 

Drugače pa +1 na anksioznost. Mene je strah. :D

haha se vid kok je glomazna tale tema ratala, par dni nazaj sem lih govoril o temu (ali je blo to v Trenutno Igram???, hmmm)

 

Uglavnem, yes, uno ko sprobavaš in je dejansko viable KAJ DA FAK, kok carski špil

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

a to misliš Disguise akcija, recimo Disguise into Gnome? Čez določene extra smoll luknje moraš potem čez to še dodaten Ensmallment spell zategnit, da rata gnome še manjši :D  Tokšen rataš kot miška :)  Ampak še vedno lahko delaš dialoge, če je kdo na drugi strani luknje, medtem ko kot mačka ali kot gasous form mislim da ne moreš.

 

evo to:

"Can be used to squeeze through cracks too narrow for a medium sized creature and gain access to some areas. If you still can't fit, try combine a small race with the Enlarge - Reduce spell to become tiny. "

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

a to misliš Disguise akcija, recimo Disguise into Gnome? Čez določene extra smoll luknje moraš potem čez to še dodaten Ensmallment spell zategnit, da rata gnome še manjši :D  Tokšen rataš kot miška :)  Ampak še vedno lahko delaš dialoge, če je kdo na drugi strani luknje, medtem ko kot mačka ali kot gasous form mislim da ne moreš.

 

evo to:

"Can be used to squeeze through cracks too narrow for a medium sized creature and gain access to some areas. If you still can't fit, try combine a small race with the Enlarge - Reduce spell to become tiny. "

To ja. Sam pravim, da ti ni treba ostati v tej obliki, ker lahko zadevo uporabljaš neomejeno (brez restanja ali kurjenja spell slotov).

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

a to misliš Disguise akcija, recimo Disguise into Gnome? Čez določene extra smoll luknje moraš potem čez to še dodaten Ensmallment spell zategnit, da rata gnome še manjši :D  Tokšen rataš kot miška :)  Ampak še vedno lahko delaš dialoge, če je kdo na drugi strani luknje, medtem ko kot mačka ali kot gasous form mislim da ne moreš.

 

evo to:

"Can be used to squeeze through cracks too narrow for a medium sized creature and gain access to some areas. If you still can't fit, try combine a small race with the Enlarge - Reduce spell to become tiny. "

Če si v animal form in das na dialog se samo za tisti moment spremeni v človeka in gre potem nazaj.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

nisem vedel :)  Je skozi cel špil padel tak ignore na druid class da res ne poznam, kaj deluje in kaj ne :D 

 

Monka, Rangerja, Barda, Sorcererja in Paladina recimo sploh še nisem videl. Jaheiro, če šteje pod rangerja, evo. Ostalih pa niti ne vem kako izgledajo, razen tistih osnovnih info ki jih dobiš na character creation screenu in kar poberem tukaj od ostalih na forumu :) ("Smite je ful močen ya ya ampak je bolj za enkratno uporabo", "Bard je dober multitasker in dober za dialoge pa še spelle ima" itd)

 

Sploh za Sorcererja se mi sanja ne izven tega, kar sem izvedel o njem v BG 2 (manjša raznolikost ampak ful večja količina spellov). Monk si predstavljam, Bard tudi, Paladin tudi. Za Sorcererja pa res ne slišiš da bi ga igral živ bog.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 31 minutami:

Ne ne, to ima samo folk preveč rišpekta. Ti si ratal prevelik za ta forum in te spremljamo samo še preko radija. :D

kvečjemu obratno, zdej sem največji drek, prodana duša, zjutraj me še sosedi ne pozdravijo, poštar pa meče pošto na dvorišče, da veter odpihne

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

To je čar tega koliko ljubezni do detajlov so devi vložili v igro. Tukaj ima ČISTO. VSAK. JEBEN. npc ime, priimek, davčno in emšo, pol pa še vrhunski voice acting on top.

Kako bo človek ločil med glavnimi liki in dejanskimi NPCji? WTF. :avadodo:

Drugje imaš copy pastane like, ki v najboljšem primeru ne clipajo skozi tebe. Glavni recruitable momci pa imajo več poligonov, boljše teksture in lahko celo govorijo.

 

Larian :avadodo:

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

heh jst sm dumpnu celo poflodrano in garjavo Shadowheart v kemp (upam da je noseča), pa vzel Minsca, ga rerollal v barda mu dal gor klobuk, ga preprical da je možgan boljsi z ličinkami, mu dal za zadnji feat druid apprentice, da sem dobil se Guidance.

Je več kot dostojno zamenjal tako Shadowheart kot Astariona.

Zanimivo, da se Jaheira ni nč zbunla k sm bebota prepriceval naj vzame Ilithid powerje :lol:

 

storywise mam pa še Astarionov zaključek in main questline

Povezava do prispevka

obrnil. Proper epic final battle, koliko folka je to naenkrat na screenu, 40? :D  Mislim da sem dobil kar cool konec, potem ko sem loadal in uspel dobiti hammer brez da vsem pogubim duše, haha.

 

speaking of, celoten questline pri Rafaelu doma je pa eden od all-time gaming highlightov. Carski setting, kul fajti, legenda incubus, Hope je carska npc, BRUTALEN loot (rokavice in medaljon so IMO game breaking roba zaradi odsotnsoti bilokakega requirementa (takoj lahko respecaš STR in CON na minimum) , no ampak OK, nej bo, vseeno gre za endgame robo), predvsem pa neverjetno carsko narejeno soočenje z Rafaelom. Že to, da model bolj kot zaradi kraje hammerja popizdi ker si mu razmetal stanovanje je top shit, ko začne peti med theme songom se mi je pa sfukal :D:D Bolan quest, kar se mene tiče highlight že tako fenomenalnega špila. 

 

Izjemna igrica, svaka čast Larianu. IMO bom tole postavil pred RE 4 R kar se tiče najboljšega špila letos, sorry Leon :( 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Priznam pa da mi je Fighter class na koncu še močnejši kot Barbar. Tisti trije napadi v enem samem turnu so bolanija, sploh ko dodaš še Battle Master manevre, potem imaš pa še Action surge kadar je res kritična roba in še vse opcije, kar se tiče Featurejev... Sam sem imel Great Weapon master, Polearm in Sentry kot featureje in je Leazel delala absoluten masaker. Ko je enkrat skočila v gručo nasprotnikov je bilo to to, lep lp.

 

Se je pa berserker barbar svinjsko izkazal pri Raphaelu. Modela namreč lahko dvigneš in fukneš po tleh, revež pa potem vedno dobi prone status, kar pa načeloma ni tako zelo zdravo, če so okrog tebe štirje momci s sekirami, helebardami in oročenimi macolami :D

Povezava do prispevka

jaz moram rect da mi je najjaci potion v igri potion of speed, ki ti da dodaten attack na rundo. sicer okej, je malo problem, ker moras potem en rundo pocivat, ko si se prej tri runde naprezal prevec ampak zelo dober potion in ga priporocam. tud poceni je, si ga lahk vsakdo privosci

 

ni recimo tako kot elixir of bloodlust, ki ga mors sparat vsako kapljico, ker so zgleda surovine tako redke, da lahko naredis ene 3 v celotnem spilu.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Jaz sem ostal doma in vse preživele povabil na pleskavice :) 

 

Mi je pa zaradi svinjsko močnega warrior classa in še vedno brutalno učinkovitega DPS/tanka barbara na koncu ful sedel setup z dvema melee likoma. Multi-attacki vsak turn, toughness teh likov in predvsem bolana melee-based oprema mi je prevagala v to smer. Tko da za borbe mi je najbolj do jajc miks:

- melee fighter (ki ima tudi top ranged napade, če je treba)

- melee barbar

- cleric za buff/debuff/protection

- spellcaster za kontrolo in aoe

 

Edino za odklepanje ključavnic in pucanje pasti bi moral pohackat nekoga iz ekipe. 

 

 

drevored reče pred 4 urami:

jaz moram rect da mi je najjaci potion v igri potion of speed, ki ti da dodaten attack na rundo. sicer okej, je malo problem, ker moras potem en rundo pocivat, ko si se prej tri runde naprezal prevec ampak zelo dober potion in ga priporocam. tud poceni je, si ga lahk vsakdo privosci

 

Jap to te že v D:OS 2 nauči špil, da je neprecenljivo imeti začetno pobudo, pa nima veze kakšna je cena. In na koncu vsi v ekipi furajo Adrenaline skill :D

Povezava do prispevka

Uno ko igraš 106 ur samo en špil, gledaš razne YT like o buildih, na sekretu gledaš 10 minutne videote "why is monk the best class in the game", gledaš kako imaš carsko druščino in kok ste jaki, razmišljaš kako bi lahko še respecal team, da bo kul ampak da bo še vedno upošteval lore...

 

Potem pa igrico obrneš in se zarolajo creditsi.

 

 

 

b16.jpg

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...