Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 2 urama:

Baje lahko vzameš 1 level wizzarda in je to dovolj, da se potem naučiš iz scrollov vse spelle, za kere imaš dovolj visok overall casting level. Torej lahko nardiš level 1 wizarda in ga multiclassaš v clerica, pa bo še vedno lahko metal level 6 wizzard spele. Insane.

A ni scroll enkratna uporaba?

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 5 minutami:

A ni scroll enkratna uporaba?

Wizard se spella nauči iz scrolloa. Pri tem se Scroll ne porabi. Ko ima enkrat priučen nek spell, uporablja za castanje spell slote, ne scrollov.

 

Tam kjer urejaš Spelle imaš tudi postavko Learn Spells (trikotnik na PS5).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jp tako je :)

 

Kar je čist broken pri 1 level wizard dipu je to, da če ga potem multiclassaš v en drug caster class, lahko še vedno žgeš wizard spelle, ki so ustrezajo levelu najvišjega spellcaster ranga, ki si ga dosegel s tem likom. Wizzard spellov sicer ne dobiš nobenih, ampak se jih itak lahko permanentno naučiš iz scrollov.

 

Primer lvl 1 wizarda, dualclassanega v lvl 11 clerica. Ker cleric pri lvl 11 dobi dostop do lvl 6 cleric spellov, lahko ta lik hkrati copra tudi vse lvl 6 wizard spelle. Ki se jih nauči iz scrollov. Clericove lvl 6 spelle pa itak dobi po "naravni" poti. Dva fully-fledged spellcasterja v enem :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Evo končal še Dark urge run na tactician. Zadnja bitka je bila tokrat ultra zajebana za razliko od normal kjer se mi je zdelo čist prelahko. In je blo potrebno kar nekaj reloadanja da mi je uspelo. 

 

Bard je dober utility in za aoe. Ko fašeš pa npr duel z Orin sem pa po par poskusih v katerih nisem imel za jebeni burek rspecal v paladina in jo odlomu da se je kar bliskal. V zadnjem fightu je tud izgledalo da rabim respect a sem na koncu v zadnji rundi le zmagal z edino preživelo Mintharo.  Kako to folk naredi v solo tactician runih mi pa res ni jasno. 

Povezava do prispevka

@tomazekPoglej ali ima kdo od tvojih casterjev Lvl.1 Spell Longstrider. Če ne, si nujno respecaj katerega od likov, ki ga lahko casta (Gale zihr lahko).

Zadeva je OP as fuck. Gre za Ritual Spell, kar pomeni, da ti efekt ostane ves čas, dokler ne Long Restaš. Stane pa absolutno nič, ker je navadna akcija. Enostavno castaš zadevo kadarkoli po Long Restu in bo tvoja druščina imela +3m movement speeda vsak turn. :avadodo:

Pol lahko celo odstraniš spell iz inventarja in si daš kaj bolj primernega za bojevanje, pa ti bo efekt še vedno ostal.

image.png?ex=651af22c&is=6519a0ac&hm=555a172555dea5fc44d57c58a1e504514824eb4eed0356b7b4f4419f00c8433e&

Tu sicer piše, da porabiš Lvl1 Spell Slot, ampak ni tako.

Jaz sem šele danes odkril, ko sem Level upal Galea.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

@ke_kit bom preveril... ampak pizda, da imam v kompaniji rad Shadowheart, Wylla-a in enega fighterja (sedaj bom šel malo s Karlach namesto Lae'zel). Ne vem koga bi ven fuknil za to... Shadowheart mi heala in ima dobre zaščitne spell-e, Wyll ima nepogrešljiv Eldrich Blast in en fighter mora biti zraven. Da grem vse like respecat pa se mi nekako ne ljubi najbolj. Bom pa preveril. Zjutraj sem igral in zdaj se spravljam malo igrat, ampak bom verjetno bolj samo pošlihtal neke postranske zdave in inventar pa to za danes... mogoče pa tudi respecam kaj. Ne ljubi se mi danes spuščat na neka nova področja in v večje fighte.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

@ke_kit bom preveril... ampak pizda, da imam v kompaniji rad Shadowheart, Wylla-a in enega fighterja (sedaj bom šel malo s Karlach namesto Lae'zel). Ne vem koga bi ven fuknil za to... Shadowheart mi heala in ima dobre zaščitne spell-e, Wyll ima nepogrešljiv Eldrich Blast in en fighter mora biti zraven. Da grem vse like respecat pa se mi nekako ne ljubi najbolj. Bom pa preveril. Zjutraj sem igral in zdaj se spravljam malo igrat, ampak bom verjetno bolj samo pošlihtal neke postranske zdave in inventar pa to za danes... mogoče pa tudi respecam kaj. Ne ljubi se mi danes spuščat na neka nova področja in v večje fighte.

Lahko tudi samo level upaš Galea, da dobi spell. Potem pa dodaš njega v druščino, da casta spell na vsaj 3 memberje. Bolje kot nič.

Na Wikiju piše.

"Longstrider can be acquired by the following classes and feats:

  • Bard, Druid, Ranger, Wizard, Arcane Trickster, Eldritch Knight
  • Ritual caster (Feat)"
Povezava do prispevka

@tomazekZdaj mi je neki kapnilo. Najbrž lahko v kampu enostavno izbereš lik, ki ima Longstrider spell in pocastaš zadevo na 4 kompanjone, ki jih misliš imeti v partyju. Po moje bi moralo delovati. Tko imaš lahko vso druščino z 12m movement speed do naslednjega obiska kampa. Pol pa samo rinse and repeat za vsako novo ekskurzijo. Neumno bi bilo ne abusati tegale. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 30 minutami:

@tomazekZdaj mi je neki kapnilo. Najbrž lahko v kampu enostavno izbereš lik, ki ima Longstrider spell in pocastaš zadevo na 4 kompanjone, ki jih misliš imeti v partyju. Po moje bi moralo delovati. Tko imaš lahko vso druščino z 12m movement speed do naslednjega obiska kampa. Pol pa samo rinse and repeat za vsako novo ekskurzijo. Neumno bi bilo ne abusati tegale. :D

 

Pizda... samo res. Itak preveč krat sploh pozabim, da bi lahko določene buffe dal karakterjem že izven boja. Pač pogledati moraš kateri trajajo do naslednjega long resta ipd. Full preveč je vsega in včasih komot eno uro zagonim samo v inventarju in gledanju zadev... :D

Povezava do prispevka

Ne pozabljat gledat potionov in tudi kakega stisnit. Hill giant strenght, frost giant strenght, bloodlust, razni resistanci... večina tega traja do faking naslednjega long resta pa tudi jih lahko stankaš izven borbe, efekti so pa naravnost brutalni in lohk čist brejkajo fighte.

Povezava do prispevka

also zdej ko sem obrnil končno lahko berem razne malo bolj in-depth prispevke (prej sem gledal samo Fextralifove videe, ki so dosti splošni) in lahko z gotovostjo napišem, da je špil popolnoma, ampak res popolnoma broken :D Tale 5E pravila očitno omogočajo toliko svobode, da so ljudje skupaj vrgli take builde, da te samo še na drisko stisne. 

 

Recimo kaj lahko narediš z Willyjem že na jebenem level 7 liku, če skombiniraš Warlocka + Sorcererja + še malo Fighterja.

 

Navedek

CON 16, CHA 16, maybe 12 dex for more AC with medium armor but you can just use heavy armor.

 

Fighter 2 (important to take first level for armor proficiency and CON save for concentrating on Hex), gives you Action Surge as well, which is good on everyone.

 

Warlock 2, taking Empowered Blast (I think that's what it's called?) to add CHA to Eldritch Blast damage, pact doesn't matter, but I picked Fiend to stay on theme with Wyll. Pick Hex and Eldritch Blast as spells.

 

Sorcerer 3, any bloodline, gives you Quicken Spell as metamagic, which allows you to cast Eldritch Blast (or any full action spell) as a bonus action.

 

Haste Action + Action Surge + Normal Action + Bonus Action Eldritch blasts each firing two beams that add 1d6 damage and your Cha modifier. So, 8d10 + 8d6 + 24 force damage with 16 CHA.

 

And your Wyll is also sitting on 20 AC easy with a shield in one hand.

 

wery nice devil boy

Povezava do prispevka

Men je Oath of Vengence Paladin vseeno najbljubši class. Ko critne lvl 3 smite se kar ekran zatrese.... Ne vem če nam še v tretje spet fural vsaj enga Paladina, a tokrat z dodanima 2 leveloma fighterja za action surge :D Itak lahk greš str rokavice ukrast takoj na začetku A3 in ne rabiš 3x feat vzet.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 16 urami:

Ma bv to brat 🤣 jaz niti nevem kaj je to 1d4 + 4, mislm da met kocke ma nimam pojma kaj tocn. Igras kak te je volja pa je in se cudis stvarem. Npr popijes kak napoj za govorjenje z zivalmi pa neke vole prepricas da se pomagajo fajtat s tabo 🤣

1d4 pomeni, da 1x vrzes 4-strano kocko (1-4).

 

2d4 pomeni, da vrzes dve 4-strani kocki in sestejes kar dobis.

 

Vsaj za dmg je tko iirc. Za razne checke pomeni, da ti uposteva najvisji posamezni roll med vsemi kockami.

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka

Opravil Auntie Ethag side quest. Carski, ful dober razplet na koncu z undead hubby. :D

Fight je bil straightforward as fuck lol. Najprej se je naklonirala, pol sem pa v enem krogu spucal vse klone, v še dveh pa gangbangal starko, kjer je moj Paladin tankal osteoporozne floske.

Sem pa prepričal tetko naj mi da skalp ter izpusti Mayrino. Fukno v CHA ter postal Oath Breaker Paladin (very edgy, prav mal rezal bi se). Pa da vidimo kaj me zdaj čaka.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

jaz pa nisem nič dobil od nje, samo crknila je ko podgana :( 

 

si pa že kar boss če si njo premagal, zdej boš komot lomil večino momcev v Act 2

 

en pro hint: če še nisi, pejdi v Mountain pass, najdi ogromen samostan in naredi quest za Alexander's Blood al neki. Boš videl, kaj pa tisto dela undeadom, vamperjem, pedofilom in zombijem. Stvari, ki so preveč hardcore tudi za poljsko Stranko za pravičnost in razvoj.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Opravil Auntie Ethag side quest. Carski, ful dober razplet na koncu z undead hubby. :D

Fight je bil straightforward as fuck lol. Najprej se je naklonirala, pol sem pa v enem krogu spucal vse klone, v še dveh pa gangbangal starko, kjer je moj Paladin tankal osteoporozne floske.

Sem pa prepričal tetko naj mi da skalp ter izpusti Mayrino. Fukno v CHA ter postal Oath Breaker Paladin (very edgy, prav mal rezal bi se). Pa da vidimo kaj me zdaj čaka.

 

Imela sva čist drugačen razplet. Je pa mi zanimivo, ker si konkretno dlje v igri in si šele zdaj tukaj. Jaz sem bil pri njej veliko preden sem priel do goblin campa. Jaz sem jo dol fuknil z blastom, drugače je ne bi premagal verjetno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@GalkoZdaj sem ravno prišel mimo žabic, ki si želijo secret weapona. Imel si prav, z dobrimi meti kocke mi je uspelo prepričati lvl.12 krastačnika, da me pusti živega. Zdaj sem na točki, ko grem lahko v Underdark iskati lupino drevesa za neko epic orožje ter Nightsong, ali prečkam Mountain Pass, da pridem do Baldur's Gate po tej poti.

Raziskal bom vsekakor oboje.

54 ur sem v igri. Še vedno 11/10, tko kot moja INT in WIS.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...