Skoči na vsebino

Kaj se trenutno predvaja?


amnesia

Priporočeni prispevki

MikeHunt reče Dne, 20. 7. 2023 at 23:07:

trenutno top serija It's Always Sunny in Philadelphia.

 

fak zadnja dva dela sta bila za v anale

 

16 sezona in še vedno reže

 

 

LP

Res? Meni sta prva dva dela bila res boring as fuck. Bom pa verjetno pogledal do konca, ker itak, 20-min deli, btk. Se mi pa splošno gledano zdi, da so se že malce izpeli. 

Povezava do prispevka

Pogledal Terror S01.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt2708480/

 

S01 trailer: 

 

Posneto po knjizni predlogi https://en.wikipedia.org/wiki/The_Terror_(novel) Dana Simmonsa (Hyperion Cantos), govori o britanski odpravi Johna Franklina, ki je iskala t.i. severozahodni prehod (northwest passage), najkrajso pot med evropo in azijo. Leta 1846 dve ladji HMS Erebus and HMS Terror s skupno 129 mozmi ostaneta uklesceni v ledu, sledi vecletni boj za prezivetje. Zgodovinsko resnicna odprava je sicer samo podlaga za fiktivno zgodbo z elementi nadnaravnega.

Spoiler

Zgodovinsko je odprava bila neuspesna, vseh 129 moz odpisanih, detajli njihovih usod pa v vecini neznani. Nasli so samo dve kratki sporocili z ladij ostalo pa je bolj kot ne zanasanje na ustno izrocilo inuitov. Tem Britanci sprva nasprotovali, ker inuiti so pac divjaki, kasneje se je izkazalo, da drzijo. Simmons je sicer knjigo napisal 2007, preden so locirali obe razbitini ladij, posledicno tudi lokacije in dogajanja niso usklajene, ampak kot receno je tudi sicer zgodba fikcija.

 

Te dni je v National Geographicu tudi clanek, ki se dotakne odprave, za moje pojme sicer prevec skop z dejanskimi informacijami o odpravi, lahko bi napisali vec o timelineu in lokacijah itd.: https://www.nationalgeographic.com/premium/article/northwest-passage-arctic-ice-sailing-trapped?cmpid=org=ngp::mc=social::src=instagram::cmp=editorial::add=ig20230725adventure-NatGeoNWpassagehedcardfreetrial&linkId=226764604

Ce se kdaj mudite v Oslu priporocam muzej Fram: https://frammuseum.no/

 

V glavnem ce je komu tematika in setting (odrezanost od sveta, obup, survival) kul zadevo mocno priporocam. Vecino likov je dobro spisanih, dialogi so inteligentni in igra vecine je odlicna. Pohvalil bi se produkcijo in pa glasbeno podlago. Zame ena tistih serij kjer sem od ogleda prebral ogromno o teh ekpediciji in na splosno o tematiki raziskovanja severnega in juznega pola, inuitih, geografiji, ledenih ciklih itd

 

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 2 urama:

v knjigi je malce bolj happy end, ker inuitke ne izobčijo in ostane z junakom, drugače pa so potem naredili tudi drugo sezono, ki s knjigo nima nič. Nisem je gledal, najbrž pa jo bom sedaj, ko ste me spomnili na serijo, seveda, če niso ocene porazne.

Ne gledat. Precej zakurac

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 3 urami:

 Nisem je gledal, najbrž pa jo bom sedaj, ko ste me spomnili na serijo, seveda, če niso ocene porazne.

 

Vučko3 reče pred 1 uro:

Ne gledat. Precej zakurac

 

se strinjam z Vučko3, žal je škoda časa.

 

mimogrede, danes se lotim prvega dela mini serije full circle.

 

Claire Danes, Tim Olyphant, producent in režiser je Soderberg, ima, da pali. :D

 

 

Povezava do prispevka
saosin reče Dne, 14. 7. 2023 at 13:21:

Ne stekam zakaj gledate dalje neki kar vam ni vsec


Jaz pogledam vsaj do konca sezone, ce uspem vztrajat vec kot 60 min. Kdaj pa kdaj se kaka zadeva sele po 6,7 delih razzivi al postane gledljiva. 
 

Trenutno gledam Peacemaker, proti pricakovanjem dovolj zabavno, da bom vztrajal. Se vedno za odtenek manj dobro kot Happy. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 5 urami:

Tole malo gledam, ni nic grozno neverjetno kvalitetnega, ampak u izi zgodbica, par epizod, vsecni liki.

 

prva sezona pogojno OK, prva dva dela druge sezone sta pa precej pod nivojem prve sezone, žal.

 

bolj kot ne, gledam zaradi indijancev samih, hude narave in simpatične policistke. :D

Povezava do prispevka

Eto končno pogledal zadnjo sezono Succesion. 

 

Ne pomnim kdaj sem tako požrl celo sezono, 10 delov v 3 dneh.  Sploh nimam besed, masterpiece :avadodo:. 10/10 Igra, scenarij, dialogi.. top.   Vse ostalo ko še kaj mal zraven gledam je zdaj sam en mehhh. Ok čaka me še The Bear S2. Tu imam visoka pričakovanja. 

 

Drugače pred  tem sem pogledal The Lincoln Lawyer S1 + S2 na Netflixu, joj saj me kar sram, zgodba šepa, razvlečeno, .. ampak en vibe nadaljevank iz 90ih. Brezveze, ampak sem užival v vročih poletnih večerih ko gledal. :blush:

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...