Skoči na vsebino

[multi] Resident Evil 4 Remake


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 13 minutami:

Kaj te boli kurac za trofeje... Igraj in uživaj. Me bo konec sveta, če ne boš imel platine :)

Tole, sploh ker so trofeje pri večini iger bv in te silijo v neke prednačrtovane vzorce igranja, ki niso niti najbolj naravni niti najbolj optimalni. Platina je mogoče okej za igrice, ki jih obračaš večkrat, za neko story linearno igrico pa bi jih jaz ignoriral, ker je izkušnja imo boljša tako 

Povezava do prispevka

Jaz drugače delam drugi run. Cilj je dobit nezlomljivi nožek, neskončne raketke in zlevelat čim več pištolic. Sem že pozabil, kako svinjsko replayable so Resiji. Največji dosežek tega rimejka je, da je dejansko rimejk z veliko začetnico. Če se spomnimo, kako je trgal gate že RER2, je prav smešno, kaj vse se danes prodaja kot rimejk. Capcom bi moral tožit za avtorske pravice. Recimo TLOU1 rimejk obožujem, samo je v bistvu remaster oziroma modernizacija igre, medtem ko je RER4 ujel esenco izvirnika, posodobil vse elemente, hkrati pa jedro spremenil do te mere, da je dinamika bojev zelo, zelo drugačna. Še največjim zategnjenim puristom ne bi odsvetoval igranja. Recimo pri TLOU1 ne vidim razloga, zakaj bi igral izvirnik, zdaj ko imam na voljo slastno 2022 verzijo, v primeru RE4 pa sta obe verziji vsaka po svoje vredni igranja. Pri čemer je noro, kako dobro so presadili strateški žmoht stop&shoot mehanike izvirnika in ga perfektno uravnoteženo zašili v bistveno hitrejši špil. Seveda lahko, če nisi ravno Gatsu na shooting rangeu, večino situacij rešiš z dobrim merjenjem, ampak te igra prav sili v premišljen/taktičen pristop. Kot po pravilu imaš več opcij, in ko jih začneš enkrat povezovati, je igranje res užitek. Parry sistem je čisti game changer, na primer. Potem so pa tu potankosti ala počepanje pod grabi, grupiranje enemijev, raba prostora ... Res bi lahko na dolgo in široko pisal o gameplayju, ma pod črto ne morem reči drugega kot to, da je faking pure fun. Tako fun, da bi lahko igral igrico, tudi če ne bi bilo zgodbe in carskega settinga. S tem, da špil po sekcijah zelo lepo sledi tvojemu napredku. Potem ko si se že navadil streljat kmetice in duhovnike, ti na otoku špil v faco vrže do zob oborožene zombi vojake in choper akcijske sekvence. Dobro, verjetno je ta zadnji del še vedno najmanj izpiljen, ampak overall pacing je za v učbenike. Kako špil meša in odmerja velike in male spopade, puzzle, akcijo in horor ter posebne situacije ala vagončkanje po rudnikih in vodni skuter scena ... Pa vse je tako vzdušno, no. Fak, kaki Apokalipsa zdaj vajbsi so me objemali pri Krauser fajtu. Da o tem, da je Leon v rimejku še ene dvakrat lepši, da je (side) cast opravil super job in da se špil ravno prav lepo cedi od čizi momentov, ne začnem. Je dis - bravo!

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem zdaj do otoka prišel....

 

Res neverjetno kako fakin dober je špil :limona:

Sej nimam kaj dodat ker je @Jin zgoraj fantastično ubesedil kaj dela ta remake tako poseben :avadodo:

 

 

Ti japonci(capcom/from/kojima) so preprosto delani drugače in operirajo na čist drugem nivoju kot 99,99% drugih devov :D  Garantirano GOTY 2023 !

 

 

 

 

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Tlou1 Re je brezveze če si igral PS4 verzijo ki je popolnoma spodobna ,..  Če ne,.. morda je v enjh segmenttih zgodbovno boljši,.. a ker ni mpja, notri več ,.. mislim da je ps4 verzija boljša )enostavn Factions je precej kul MP mode.. ampak rezi4 je pač zelo igralen špil. Ker pač lahko upgrejdaš vsa orožja ,.. praktičnop lahko preigraš 20krat in je vedno precej noro.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 50 minutami:

Kaj vam je boljse: TLOU 1 remake ali RE4 Remake ?

Primerjaš špila, kjer smo pri prvem zdej dobili že tretjič isto verzijo (razen izboljšane grafike in dodatnih animacij med igranjem) in RE4RE, ki zadane bistvo in feel originala, ampak je vseeno drug špil. Evo to vem z zagotovostjo, pa sploh še igral nisem, RE2RE me je prepričal, da modeli vejo kaj delajo.

 

Bolj je vprašanje, a vam je ljubši Dead Space Remake al RE4RE?

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

Kaj vam je boljse: TLOU 1 remake ali RE4 Remake ?

 

Ouuuu tole bo pa ninja twist. TLOU 1 mi je bil top 3 špilov PS3/Xbox360 generacije, RE4 mi je pa top 3 špilov VSEH ČASOV (poleg Baldurs Gate 2 in Bloodborne), ampak gledano skozi rožnata očala nostalgije. Pa dejansko jih bom igral enega za drugim. FUCK kakšen evil combo, evo se probam spomniti in pokomentiram, ko (ponovno) obrnem oba :) 

 

 

 

Weraziel reče pred 13 minutami:

Primerjaš špila, kjer smo pri prvem zdej dobili že tretjič isto verzijo (razen izboljšane grafike in dodatnih animacij med igranjem) in RE4RE, ki zadane bistvo in feel originala, ampak je vseeno drug špil. Evo to vem z zagotovostjo, pa sploh še igral nisem, RE2RE me je prepričal, da modeli vejo kaj delajo.

 

Bolj je vprašanje, a vam je ljubši Dead Space Remake al RE4RE?

 

Dead Space imam precej rajši kot lastnega očeta, ampak se pa bojim, da je RE4 vseeno malo previsoka štenga :) 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 17 urami:

Tole, sploh ker so trofeje pri večini iger bv in te silijo v neke prednačrtovane vzorce igranja, ki niso niti najbolj naravni niti najbolj optimalni. Platina je mogoče okej za igrice, ki jih obračaš večkrat, za neko story linearno igrico pa bi jih jaz ignoriral, ker je izkušnja imo boljša tako 

 

jaz se drzim nacela, trofeje se vedno ignorira ob junfer skozihodu, ce hoces uzivat v igri. izjema so 100 urni ringlspili, ce bi za missable trofejo rabil ponovno bresti po dreku.

RE trofeje so zame ene najboljsih, saj te njihova zasnova ‘sili’ v veckratno preigravanje na drugacne nacine. in RE kolekcija je taka, kjer si, razen redkih izjem, vecina njih ‘zasluzi’ ponoven run. RE je religija, much like From.

Povezava do prispevka

Jaz gledam na to, kakšna je razlika med originalom oz. zadnjo verzijo pred remejkom in samim remejkom, torej v čem je dodana vrednost remejka napram obstoječemu materialu.

 

V tem pogledu se mi zdi TLOU1 skoraj nepotreben remake, sploh glede na solidni remaster, ki je bil celo zastonj za ps5, če me spomin ne vara (da o oderuški ceni novega remejka ne govorimo).

 

Čisto drugače velja za RE4 remake, ki ima precej več dodane vrednosti v primerjavi s tem, če bi igral original danes.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 2 urama:

Ti japonci(capcom/from/kojima) so preprosto delani drugače in operirajo na čist drugem nivoju kot 99,99% drugih devov

Tole. Zaradi teh ljudi sem od nekdaj raje bil konzolaš in tam užival te nore igre, ki jih zahodni devi na PCju enostavno niso bili sposobni poustvarjati (razen par svetlih izjem).

Ajde, časi so se definitivno spremenili (predvsem jap devi so se pomehkužili, ker so se začeli prilagajati zahodu), sam na srečo ene legende ostajajo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jaz sem primerjavo bolj mislil kot same igre (ne ali je kot remake dober). Ker TLOU1 bom igral prvic, ker pride danes na PC.

RE4 original sem pa preigral ze tako dolgo nazaj, da se dosti ne spomnim, mi je bil pa kar malo prevec goofy takrat. Definitivno sem bil bolj privrzenec Dead Space-a in tudi RE2 ter RE3 Nemesis (original).

 

Trenutno lahko recem da sta RE2 R in Dead Space R res top spila. Povem primerjavo ko obrnem se te dve zadevici.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

 

V tej igri ni nič moj prijatelj :) Sem ene 5x crknil, ko sem vedno tekel gor po stopnicah in so mi potem prihajali od zgoraj in od spodaj gor v valovih...

Naprej so samo spodaj, nakar prinesejo lestev in itak spodaj okna zabiješ. Tako, da kontroliraš sam zgoraj potem pa še par minut spodaj in zgoraj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...