Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2023]


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 3 urami:

Scena po uvodu, ko prvič vletiš na konju v polje praproti in začne glavni theme song klofutat, je meni top 3 uau momentov zadnjih let. Tako grafično, kot po vzdušju. 

 

Pogled na Liurnijo ko prideš iz Stormweil castla #1.

 

 

 

 

Meh/10

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 urami:

To itak moraš dojemat kot neke vrste hendikep. Človeku igrica ni lepa, zato potencialno ne doživi res dobre izkušnje. Hendikep :D 

 

Kolk ti je hecno, da sma par desetletij mlajsa, pa mama bolj prefinjen okus za spile kot old farts na mn3?

 

Men kr precej, ain't gonna lie

Povezava do prispevka

Sam res.

 

Tko nekak k maš Jurmana, proizvodnja hrane, ampak jebiga, če se greš nažret, greš tja.. Pol maš top street food v bureku Olimpija, k je za na hit, pa k si pjan...

Pol maš pa Stringed pa Cheniera, k si naročita ribane smokije in vafel stiropor, ki je ostal od rihtanja fasade, na posteljici od rukole, prelito s poceni tržaško omako in ne glede na to, da jima vsi plozamo, da je to šit, onadva glumita, da je to zdej top notch zadeva, ker nočeta priznat, da sta zajebala z naročilom pri Glovu...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 29 minutami:

Točno to :D Ne vem od kdaj prefinjen okus pomeni "vse povprek"... ne pa gurmansko "le izbrano" tu pa tam kaj...

No ja, ekskluzivnega nažiganja mainstream zadev se načeloma nikoli ni povezovalo s prefinjenim ali gurmanskim okusom. Na srečo si pol lani začel igrat From igrice, da si vsaj malo kvalitete doživel :P

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 minutama:

No ja, ekskluzivnega nažiganja mainstream zadev se načeloma nikoli ni povezovalo s prefinjenim ali gurmanskim okusom. Na srečo si pol lani začel igrat From igrice, da si vsaj malo kvalitete doživel :P

 

Pa to ti provim. Zaj mam še manjši izbor, ker so mi še številne casual, ki sem jih prej nažigal, postale bedne.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pa ja, sj ma mn3 smetana prav

 

Js bom tut rajs postal ozkogleden fijakarjev konj zej v letih, ko je tolk ogromna izbira spilov, pardon, se oproscam, takoimenovanega dreka iz vseh moznih vetrov, zanrov, graficnih stilov in od developerjev, ki jim dejansko ni vseeno za svoj playerbase ter za produkt, ki ga deliverajo ljudem

 

Hail Ubisoft, From Software in ostale, da lahko dandanes tomazki tega sveta recejo, da majo prefinjen gurmanski okus za igre in da si rok ne mazejo s, hja, drekom ocitno :(

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Men so pa ravno piksel gnusači igre, ki mi sprožijo najlepšo nostalgijo. Prav topel občutek dobim, ko naletim na vrhunsko igro, ki nima napredne grafike.

Sama sreča, da me izgled iger ne moti. Veliko bolj cenim lep koheziven art design, predvsem pa igralnost (po možnosti tako, ki je ne skazi 30 ali manj fps neoptimizirano smeče (vrh ragea je, če je za to kriv odurni ray tracing :D)), kakor """napredno""" grafiko.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 5 minutami:

Ma saj vsak naj igra, kar hoče. Meni je samo iskreno škoda, da kdo kakšno red top izkušnjo spregleda zaradi predsodkov :)

 

Ma, saj realno ni problem sama grafika. Pač v tem stilu se ne da narediti igre, ki me trenutno vleče. Saj si prav ugotovil, da je to najbolj hendikep... Bi komot odigral kako pixel avanturo, če ne bi praktično v popolnosti opustil PC gaminga. 

Povezava do prispevka

Da ne govorimo o tem koliko več prostora za domišljijo puščajo igre z bolj simplističnim izgledom. To je res močno orodje, ki doda ful vrednosti tem igram imo.

Čisto nasprotje so igre, ki stremijo za "fotorealizmom", ki pa ne dopuščajo nobene interpretacije. Če je tam kak problem v art designu, je enostavno game over.

 

tl;dr

Dobro igro naredijo devi, ne tehnologija.

Inb4 AI ti sere u fakultet.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Da ne govorimo o tem koliko več prostora za domišljijo puščajo igre z bolj simplističnim izgledom. To je res močno orodje, ki doda ful vrednosti tem igram imo.

Čisto nasprotje so igre, ki stremijo za "fotorealizmom", ki pa ne dopuščajo nobene interpretacije. Če je tam kak problem v art designu, je enostavno game over.

odvisno kakšne so igre, če ciljajo na realizem, je potem realistična grafika dodana vrednost, ker vpliva na immersion

 

večinoma pa je simplistična grafika zgolj cost-cutting exercise, ne pa design choice

uredilo bitje maksi
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Meni še nikoli ni pikselizacija sapo vzela.

 

Definitivno je cost in dev time cutting choice. Kaj mislite razvoja kakšnega tipa igre bi se jaz lotil?

 

Da izpade igra "artsy fartsy" če ima dobro grafiko je potrebno ogromno več truda. To je dosti enostavneje doseči z pikselizacijo, pa se potem "hvalit", da je to design choice zaradi hipsterstva.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 41 minutami:

Meni še nikoli ni pikselizacija sapo vzela.

 

Definitivno je cost in dev time cutting choice. Kaj mislite razvoja kakšnega tipa igre bi se jaz lotil?

 

Da izpade igra "artsy fartsy" če ima dobro grafiko je potrebno ogromno več truda. To je dosti enostavneje doseči z pikselizacijo, pa se potem "hvalit", da je to design choice zaradi hipsterstva.

Meni pa dobri piksli pribijejo čeljust do tal. Je seveda cost in dev time cutting choice, ampak TBH je lažje v Unity neko generic plastično grafiko ufurat kot piksle. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 38 minutami:

Meni pa dobri piksli pribijejo čeljust do tal. Je seveda cost in dev time cutting choice, ampak TBH je lažje v Unity neko generic plastično grafiko ufurat kot piksle

Točno to. Za nardit lep pixel špil dandanes gre dost dela

Povezava do prispevka

Ko smo že ravno ontopic - sem skoraj preigral celi DS2, zaenkrat pri 85 urah :lol: to bodo skoraj Elden Ring ure preden mi rata še zadnje DLC bosse premagat. Ful ma enih čudnih for samo realno mi je boljše kot sem upal, da mi bo. Vučko, ko se ti bo nekoč dalo, preigrej.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...