Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2023]


Priporočeni prispevki

Jaz sem pa očitno padel v časovno luknjo al neki. Namreč igram igrico Evil West in imam čisto v vsem občutek, da sem l. 2010 in da igram enega od stotih spinofov Gearsov oz takšnih in drugačnih 3rd person shooterjev. Ampak jebomater da gre za čisto proper špil, kljub vsaj 10 let prepoznemu izidu :D 

 

Kaj in kako je z igrico. Igramo posebnega agenta - turbo kavbojca, ki se kot član skrivne vladne organizacije bori na divjem zahodu proti vampirjem in podobnim gnusom. Zelo podobna scena kot v The Order 1886 (čeprav je slednji neprimerno bolj gnil), pač vmes v špilu npr bereš časopise kako se vam Abraham Lincoln zahvaljuje za uspešno zaustavitev nekromancerjev in podobne cool zadeve, ki so se zgodile tudi v resnici. Okolica je lepo narejena in je najbolj stereotipično kavbojska - lomiš se po zapuščenih vasicah, kanjonih, preriju, secesijskih vilah, saloonih itd. Žal je okolje statično ko kurac, sestava stopenj pa enaka kot v kaki Bayonetti 2: prehod - arena za fajtanje - prehod - arena - prehod - arena - boss. Skoraj vsi liki / kavbojci v špilu, nasprotniki, NPCji in še celo najbolj gnili sovražniki so sami pravi moški. Prvi lajner v špilu, ki ga spusti tvoj best buddy ki hodi s tabo, je "Minister can suck my dick" :D In na podobno visokem nivoju so tudi dialogi in zgodba hehe. Vsi liki imajo 2 m čez rame, 150 kg orožja na hrbtu in se temu primerno tudi premikajo (tvoj lik je npr. še večji hlod ko Kratos).

 

Ima pa špil res ekstremno fun in zelo solidno narejen combat. Tvoj lik ima celega fuka melee napadov in combotov (to dela špil zelo različen od kakih Gearsov - melee je tukaj ful več v điru kot shooting), ima shotgun, revolver in repetirko, lahko se teleportira z elektriko, ima električni laso, ima tudi brutalne overdrive napade. Akcija je hitra ko svinja in totalno in your face, čisto nič podobna Gearsom ali Unchartedu - skrivanja za ovirami sploh ni v špilu, vse je direkt akcija. Bolj kot kak Bulletstorm skombiniran s solidnim hacknslashom, recimo. Fajti so mega uživantski in ravno prav težki, sistem je pa spet ravno prav deep, da ga hitro zakapiraš in da vseeno lahko delaš šale in kape, ko se nadrkaš. Tudi tvoj lik je zelo odziven in se ga da lepo špilat.

 

Tko da pod črto čisto ok špil, tam kakih 75 si zasluži. Za nek cheap keš in nekaj večerov fun akcije je čisto soliden. Če si fan kavbojcev ali čiza ali obojega pa sploh.

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
LargoWrench reče pred 3 urami:

Zakorakal, mislim, windbombal sem v novo leto z Zeldo

 

Bolj ko igram, bolj sem frapiran, kako gromozanski in uzivaski spil je. Edin korokov je absolutno prevec za pobrat in si sproti dajem njihove pine na mapo, pa se tist ne pomaga prav dosti, ker so v klasicni Nintendovski cryptic bullshit maniri nekateri tako dobro skriti, da ti ni nic jasno. Shrineov je kolk, cirka 120 z obema DLCjema? Respectable number, ki ti jo spil pomaga dosect z onim piskanjem, ko se priblizujes shrineu, pa itak so to vizualno izstopajoce zgradbe v svetu in se jih dobro vidi. Pa cetud so nekatere skrite, jih je fajn filing iskat in bit rewarded za to. Koroki on the other hand... Nebi reku, da bi jih blo kake 200, max 250 za pobrat, ker ceprav so njihovi puzzli ponavljajoci, so dokaj lustni, ampak prosim lepo, jebenih 900 jih je, gimme a break :D :D

 

Ma, jest te koroke nabiram, če res slučajno naletim na njih, pa se je mimgrede nabral za cca 160 komadov, tko da sem si razširil vse opcije na dostojnih 10+ itemov. Hvala kurcu, nimam OCD, da bi šel v 100% completion. Crknem, pa mi je špil top.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

Ima pa špil res ekstremno fun in zelo solidno narejen combat. Tvoj lik ima celega fuka melee napadov in combotov (to dela špil zelo različen od kakih Gearsov - melee je tukaj ful več v điru kot shooting), ima shotgun, revolver in repetirko, lahko se teleportira z elektriko, ima električni laso, ima tudi brutalne overdrive napade. Akcija je hitra ko svinja in totalno in your face, čisto nič podobna Gearsom ali Unchartedu - skrivanja za ovirami sploh ni v špilu, vse je direkt akcija. Bolj kot kak Bulletstorm skombiniran s solidnim hacknslashom, recimo. Fajti so mega uživantski in ravno prav težki, sistem je pa spet ravno prav deep, da ga hitro zakapiraš in da vseeno lahko delaš šale in kape, ko se nadrkaš. Tudi tvoj lik je zelo odziven in se ga da lepo špilat.

Igraš kavbojca na divjem zahodu, ki folk namesto strelja tepe. nuff said.:D

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Jest sem pa zalafual The Last Of US 2

 

Kaj si ti bolan lol? :) Jest sem neki hvalil God of War produkcijo, ja tole je drug svet. Najprej, kar mi je zelo pomembno, igra ima oznako PS4, zalaufam igro in piše, enable PS5 mode 60fps, lahko samo rečem svaka čast :worship: Špil stane 9,99€ lol...

 

Potem pa samo odlom za odlomom. Grafika brutalna, animacije brutalne, setting ravno za zdej za igrat. Glasba in zvok pa ne morem verjet, da je tako visokem nivoju za en tak relativno mali studijo. Istočasno pa igram tudi Fifo 23, igro, k jo v bistvu 25 let vsako leto samo izboljšujejo in se ti pri FIFI 23 igralci ob zadetku za 8:0 ali potem na 8:1 veselijo bolj, kot Messi v finalu svetovnega. Še soundtrack so vzeli tam iz neke fife 2008 al kolk...

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Danes sem na 100% končal Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Dobrih 40 ur. Zelo dober sequel prvemu delu.

 

Ostajam na TRPG saj me čaka nadaljevanje Triangle Strategyja, konec meseca pa še novi Fire Emblem.

uredilo bitje Tijuana
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Zgleda zdaj prihaja čas, ko bom igral 2022 hitterje. Najprej sem med dopustom lomil Sifuta, ki ga sicer še nisem prišel do konca, ampak upam, da mi vseeno uspe. Res hardcore zadeva, pa itak nisem preveč dober pri brawlerjih, ampak all in all sem prišel do točke, ko prvi stage naredim brez smrti, bravo jaz :D

 

Kupil pa sem OlliOlli World, ker je samo 10 € na PSN, tako da nadaljujem s tem

Povezava do prispevka

No evo, zgodilo se je. Vceraj sem prvic zaspal med igro aka death stranding cut scene. Zdelo se mi je pametno igrat u izi nekaj, spal sem 8 ur vse skupaj od cetrtka, death stranding why not. 

 

Vletim v en cut scene...2 uri fast forward, carski popoldanski spanec.

 

Priporocam/10

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

sem kupu midnight suns par dni nazaj. men je odlicna igrica, sam verjamem, da zgubi pike, če ti dol visi za marvel heroje. gameplay mi je zelo všeč. fire emblem style farmanje relationshipov mi je blo pa tud vedno hudo, tko da sta mi oba dela igre super. 

 

odlična priložnost za nakup, ker je 35€ na gmg atm. 

uredilo bitje Lunco
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 5 urami:

končno usposobil retropie tako da sem danes igral super mario bros za snes

 

noro da se (vsaj za 1-1) se vedno točno spomnim kje je vse

fak sem igral se lion kinga pa aladina briefly

 

pogrešam ze simpl igrice

a je kaj sodobnega na to noto?

 

easy mode platformerji, sam ne tolk fancy kot kak shomvel king

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 1 minuto:

fak sem igral se lion kinga pa aladina briefly

 

pogrešam ze simpl igrice

a je kaj sodobnega na to noto?

 

easy mode platformerji, sam ne tolk fancy kot kak shomvel king

Ori and the Blind Forest

Ori and Will of the Wisp

Prou fajn je igrat, sicer res je da ni samo platforming, ampak je pa lahkotna metroidvania. 

Povezava do prispevka

Naredil B ending pri Ender Lilies. Čaka me še C (imam vse potrebno, samo zadnji boss mi je čisto preveč spužvast za 2 kroga in mi pade koncentracija).

Največja “napaka” špila je, da obstaja tudi Hollow Knight…

Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 urami:

Do kje si pa prišel overall v Sifuju?

Sem prišel do zadnjega levela. Zdaj pa grindam prejšnje, da pridem kot mladec v zadnji level, drgač ne bo šlo :D

 

Also prej eno uro igral OlliOlli World. Zelo zabavna zadeva

Povezava do prispevka

Če narediš zadnjega bossa ti kupim edgy gaming majico po izbiri, brez heca :D 

 

Z1qjtB.jpg

 

Ne vem kdaj se mi je pred Sifujem zgodilo, da na NORMAL nisem mogel narediti zadnjega bossa, še čisto povsod sem se uspel zgurati do konca in obrniti zadevo...

 

...no, pri zadnjem šefu v Sifu sem pa obupal :( 

Povezava do prispevka

Kupit sem mislu VR set in sem mislu igrat Half-life Alyx, pa sem zarad zgodbe šel čez Half-life 2. VR set sem vrnu, Alyx sploh zalaufal nisem, samo refundal, sem pa sredi Episode 2. Kok se je pa ta špila dobr postarala, kako hudo in organsko je vpeta fizka v gameplay, pa kok je močan in prepoznavn dizajn. Edin Freeman s svojo mutavostjo izpade ko povprečen m3njalničar, ne nek MIT doktor fizike, na kerga palijo znanstveniki, babe in combajni.

 

Zasluženo kultna igra in lestvica za vse FPSje za njim.

 

header.jpg?t=1666823596

 

hl2e2.thumb.jpg.4dab1b1bab521dc4be2772bb63e86f40.jpg

 

 

 

 

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

nagrindeal Cyberpunk 2077 platino. kar se osrednjega dela igre (tudi nekatere stranske, vkljucno z liki) z vsemi moznimi konci tice, je igra GOTY. ce nisem stealthal, sem najraje razvaljival s katano in sawed off double barrell shotgunom. celotna mapa je odlicno zasnovana, skoda le, ker je treba za uzivanje v voznji najti ustrezno vozilo, ki ne plese po voziscu ko nika za volanom. in teh vozil je res pescica, ter dostopnih, ko si ze balls deep v igri. radijske postaje so slabse, kot v GTA, se pa vedno najde kaj za usesa. V Konzolku sem dobil novo day one edition za 24€, potem ko sem isto leta 2020 vrnil Goblinu zaradi neigralnosti. PS5 verzija tece svilnato gladko, kaksen redek glitch ne moti.

 

WISHAJr.jpg

 

JcrShpz.jpg

 

T6zRsLs.jpg

 

IVGJv61.jpg

 

3A3gjri.jpg

 

 

uredilo bitje g. Profesor
  • Račka +1 8
Povezava do prispevka
1min3 reče pred 20 urami:

Naredil B ending pri Ender Lilies. Čaka me še C (imam vse potrebno, samo zadnji boss mi je čisto preveč spužvast za 2 kroga in mi pade koncentracija).

Največja “napaka” špila je, da obstaja tudi Hollow Knight…

Uffff ta špila mi je bila top, sem pa dosegel ta najboljši konec ker sem se res potrudil, da sem vse pobral :)

 

A je še kaj podobnih špil kot je ta in pa Hollow Knight?

Se spomnim leta nazaj ko sem igral Valdiss Story: Abyssal City.

 

Damn to je bla res top top notch in prezrta metroidvania.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...