Skoči na vsebino

Trenutno igram [06/2023]


Priporočeni prispevki

Drugače me pri Lies of P precej intrigira zgodba povezana z mehaniko laganja.

Če lažeš pri sidequestih imaš neke prednosti od tega, ampak pri Pinocchiu je bila fora v tem, da ga je laganje spravilo v težave in šele, ko je dojel, da mora biti pošten je lahko postal real boy.

Najbrž je fora v tem, da bosta dva konca al neki.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 44 minutami:

Brother.

Ajde, men je tudi combat zelo pomemben. Bi rekel, da postavim oboje nekje na isti plan. BB in Souls igre imajo tole res nahumano dobro zbalansirano in na najvišjem nivoju. Nikomur ne uspe tega tako dobro izvesti kakor Fromsoftu.

 

Se strinjam, vendar za mene mora biti oboje. Iger, ki bi imele samo dober kombat in ne bi imele ostalega, ne bi igral. Kombinacija vsega tega je tisto kar je po mojem okusu.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Yep. 100% agree. Zato mi, kljub res dobremu bojevanju (celo boljši od Fromsoft iger), razne igre, ki so vrhunec Hack & Slash žanra (Kaki DMCji, Bayonette, Nioh, etc) niso nikoli povsem prevzele. Soulslike so pa faking drogice.

uredilo bitje ke_kit
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Meni bi npr. novi God of War bil veliko bolj všeč, če bi bil v bojevanju manj na tračnicah. Sej je dobro gameplay, samo nimaš pa ravno svobode iz FromSoft špilov. Isto se počutim pri Lies of P.

 

Ko smo ravno v tej temi, trenutno igram My Player v NBA 2k23 in so mi drogice :D ne znam pa dobr igrat, mogoče sem zajebal, da sem si dal centra 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Drgač zdaj ko drkam novega Zeldača se prav malo sprašujem, kaj ima boljši raziskovanje-value, Elden Ring ali Tears of the Kingdom. Mislim, da ima slednji vseeno malo zanimivejši svet in več carskih pintpointov, čeprav tudi Elden Ring nima slabega

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

BOTW >>>>>> vse ostalo imo

Elden Ring se itak zgleduje po Zeldi.

 

Se mi zdi, da je kljub simplistični in oskubljeni grafiki v BOTW svet bolj povabljiv k raziskovanju. POI so se mi zdeli bolj jasni in "povabljivi". V ER se nisem nikoli zalotil, da bi me 10 stvari zamotilo in preusmerilo moj interes, ko sem bil na poti do nekega cilja. BOTW je v tem segmentu totalno odfukana zadeva.

Temu po moje zelo pripomore free climbing in možnost, da prideš zares kamorkoli ti srce poželi. ER po drugi strani deluje bolj kot puzzle game, ki te sili iskati pot do cilja. Se mi zdi, da ima TOTK isto lastnost (vsaj na začetku, ko nimaš možnosti priti kamorkoli bi želel).

Kar loči BOTW od ostalih open worldov je po moje neomadeževana svoboda raziskovanja povezana z res dobro zamišljeno strukturo sveta.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

BOTW je tak exploration adventure game z malo combata, ER pa je bolj nek combat game z malo open world explorationa. Ima valda dober open world ER ampak vse te mehanike kako se premikaš skozi svet ima pač BOTW najboljše ever. Pač extremely extremely fun. Je pa res da kar se tiče level dizajna pa dungeonov pa ER pošola BOTW gladko. Meni osebno tudi ne sede tako ta go happy estetika zadnjih Zelda iger. Pogrešam ko so tematike bile malo bolj resne in dark. V teh igrah je pac tak bolj power rangers villain zadnje čase.

Povezava do prispevka
Istvan reče pred 7 minutami:

Dude.. :lol:

Nisem mislu kot insult češ da nima open world exploration. Mam not 180h haha. Sam pač igra ni narejena s fokusom na to. Nimaš nekih epskih mehanik za glidat okrog, ne moreš plezat, plavat, se potapljat,... že samo skakanje po tistih platformah zna bit sketchy as fuck. Ima epski open world drugače.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 12 minutami:

Nisem mislu kot insult češ da nima open world exploration. Mam not 180h haha. Sam pač igra ni narejena s fokusom na to. Nimaš nekih epskih mehanik za glidat okrog, ne moreš plezat, plavat, se potapljat,... že samo skakanje po tistih platformah zna bit sketchy as fuck. Ima epski open world drugače.

Evo, to se pa bolj strinjam. Še vedno sicer menim, da je fokus ER tudi na raziskovanju, svet je ipak ogromen in precej dinamičen.. ampak TLOZ res s prstom kaže na ta segment, ER pa (najbrž namenoma) ne nudi rokice igralcu. To je glavna razlika v konceptih teh dveh res zelo podobnih iger.:sorcerer:

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

men osebno je sekiro boljsi od elden ringa combat. je skos akcija, medtem k v elden ringu dost cajta cakas, da boss naredi svoj kombo in ga lahk pol udaris. nima pa tko spektakularnih bossov.

 

tud stvar osebne preference ampak sekiro ma vec bossev, ki uporabljajo orozje in niso tko veliki. pol ko se sabljas z njimi izpade res kul, napade se mi je bolj zabavno ucit, prepoznavat in reagirat. svet ni tko velik in razvejan kot v ER tko da lahk par sidequestov tud brez interneta pogruntas. all in all je sekiro boljsa igra od ER, ni pa tko impresivna.

 

ostalih pa ne poznam.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Sprobal Lies of P na Steamdecku. Moram reči, da me je špil zapalil. Zaenkrat definitvno na wishlisti. Sem pa zdaj demo raje snel še za PS5, pa tam sprobam brez da bi si pekel roke.:blush:

 

Okolje mi ima nek vibe, ki vleče. Definitivno cool, ker je v odkrivanju mape podoben BB - odklepaš vrata za bližnjice. 

 

@Armando - Sekiro je ravno toliko različen in ravno toliko podoben souls špilom, da je must have. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

SF6 in Zelda vikend.

 

V SF6 spravljam vse moje fav fighterje v gold, da se odločim koga bom pol mainal v plat. World Tour je pa tudi presenetljivo fun.

 

V Zeldi pa še vedno sidequestam, sem prišel do enga od templja, sam ne grem noter dokler ne sfiniširam vseh odprtih sidequestov.

Povezava do prispevka

AC: origins...zaenkrat špil zelo vleče. Mogoče tudi zaradi tega ker ga igram na način da naredim le par questov na dan, kar je mogoče 1 ura igranja zvečer. Sem verjetno nekje na začetku (lvl 17, ravno srečal bodočo vladarico Egipta). Kar presenečen nad zadevo, glede na vse kritike, ki sem jih prebral ali slišal in zacuda zaenkrat nisem zasledil zbiranja figuric ali česa podobnega. Ni bil (je) to zaščitni znak Ubisoft iger?

Glede na to da sem pred dnevi dobil nov del Jedija, pa se vedno igram tole zadevo...verjetno tudi nekaj pove o igri. Me prav zanima če jo bom preigral do konca.

To je zgleda neko novo merilo iger pri meni...in kar nekaj novodobnih iger, ki si vsesplošno odobravane, je padlo na tem kriteriju (HFW, RDR2 - čeprav mi je bila všeč, itd.)...sem pa recimo brez zadrzkov obrnil Days gone, pa je imel dokaj slabe kritike...čeprav mislim da se je pri tem spilu trend obrnil.

Ok, sem se preveč razpisal.

 

Ac: origins (base).

Povezava do prispevka

Preigral še enkrat To the moon, faking shit kolk jaz nisem za avanture in faking shit kolk je ta špil dober :D Živ dokaz, da se splača igrat tudi zadeve, ki niso ravno moj žanr, ker se noter skrivajo takile biseri (honorable mention goes to what remains of edith finch and soma).

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Still playing zelda.... Kakšnih 50 urc, pa imam šele 3 templje končane, nekaj čez 50 shrinov, pa cel kup odklenjenih side questov, side adventures, pod zemljo raziskanega pomoje 7%, na nebu mogoče 10% :D Še dobr, da je switch prenosna konzola, ker drugače bi imel pol manj ur :P Mogoče bi sicer potem manj lutal, pa bolj sledil questom ......hmmm

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Jaz jo tudi še igram. Ta teden sicer bolj malo, ker ni nekaj časa. Sem pa noter 100 ur.  Premagal zadnjega bossa in je bil res dober fajt. Špil še naprej vleče in nadaljujem z delajnem shrinov, raziskovanjem podzemlja ter delanja side adventure ter questov. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Preigral še enkrat To the moon, faking shit kolk jaz nisem za avanture in faking shit kolk je ta špil dober :D Živ dokaz, da se splača igrat tudi zadeve, ki niso ravno moj žanr, ker se noter skrivajo takile biseri (honorable mention goes to what remains of edith finch and soma).

 

Kolega brt prjatu, kaj pa ti pri To the Moon tako dogaja? Majketi, en od indijančkov, ki ga nikakor ne zafeelam, pač ne vem, nekako sem v svoji glavi dobil filing, da gre za cheap emotivno zgodbo in zdaj se tega ne morem znebit. Pa bi z veseljem, sploh ker je v skupnosti RES hvaljena, pa še kratek spinoff A Bird Story in full fledged nadaljevanje Finding Paradise so izdali (plus letos pride poletni spinoffček), tako da bi imel še dosti materiala, če bi mi bilo všeč :D 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...