Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

Flegma reče pred 2 urama:

 

Ha, a vidiš, tako kot ti ne razumeš, zakaj nekateri tako uživajo pri Bethesdinih rpgjih, jaz ne razumem, zakaj se vam nekaterim zdijo tako plehki/bedni. :P Mislim, da je Starfield nezanimiv, to meni sploh ne gre skupaj. :D 

 

Jaz ne igram shooterjev, pa so mi Bethesdini rpgji izmed najboljših iger v zvrsti vseh časov. Skyrim je moj daleč najbolj igran rpg ever in užival sem vsako minuto.  

 

Toda meni so všeč tudi tisti rpgji, ki ji običajno Bethesda haterji zagovarjajo. (Edino kar me nikoli ni potegnilo so action rpgji ala Diablo: preigral sem Diablo, Diablo: Hellfire, Diablo 2, Torchlight. In to je to, se mi zdi. Še to bolj igral zato, da sem rekel, da sem obrnil, ampak iskrca mi za to podzvrst nikoli ni preskočila. :)). Prav tako kot uživam pri Fallout 4 bom pri poteznih s statistiko neskončno naphanih rpgjih. Tudi ne zagovarjam dejstva, da mora imeti rpg taužent abilityjev in cel kup statistike in par ducat poklicev, da se šteje za rpg. Slednje je tisto, kar se mi zdi, da ljubitelje zvrsti, ki jih veže old school nostalgija, najbolj matra.

 

Glede na to, da redno igram namizno igranje vlog (trenutno Dungeons & Dragons 5E kampanijo), ki je bolj hardcore rpgjasto kot katerikoli računalniško rpgjanje, tudi nimam nobenih problemov iz metanja kock preklopiti na first person exploration sandbox rpgjanje pri Bethesdi. Glavno da je immersion super, in tega ima, to se morajo tudi haterji strinjati, Starfield v rokavu neverjetno veliko. Ampak kot sem dejal, gre za slow burning špil. Preveč ljudi žal igro sodi le po nekaj urah igranja. 

 

Valjda razumem, da vse zvrsti niso za vse: jaz ne maram diabloščin, nekdo drug poteznih frpjev, tretji jrpgjev, četrti sovraži you died napise pri soulsih ... Kul, nič narobe s tem. Vendar mi je zanimivo to, da so Bethesda haterji izmed vseh najbolj entuzijastični pri tem, da hočeje vse prepričati, da imajo le oni prav. Res zanimiv pojav. Ne vem iz kje se napaja to tako strastno prepričevanje, da če kdo pravi, da so mu Skyrim/Fallout 4/Starfield/... všeč, morajo takoj uleteti, ne, ne, ne, to ni res, nimaš pojma. :) 

 

Skratka, meni je kul, da je znotraj zvrsti več pristopov. Upam da Bethesda svoje formule ne bo spremenila za naslednje Elder Scrolls. Pa če tudi bodo potem »game journos« špil hejtali, da je igra »le« Skyrim z boljšo grafiko. Meni je všeč tako. Formula deluje, odličen dokaz za to je Starfield, zakaj bi se jo spreminjalo?

 

edit: evo, točno to kar je @Fallen0ne pred mano gor povedal. To je tisto, kar me vleče v Bethesdine svetove.

 

Sej kul, poznam obe plati... nism nikakršen bethesda hejter, igral sm vse njihove igrice od daggerfalla naprej (daggerfall, arena, redguard, morrowind, oblivion, f3, f4, skyrim) in se pač obratno kot ti fundamentalno ne strinjam s trenutno usmeritvijo, kar mi je blo všeč v morrowindu, ki mi je zelo pri srcu, je povsem gone, za moj okus so to ratali brezdušni collechatoni, z res gnilim writingom in načinom "fuknimo ful enga shita not, in upajmo da se nekaj prime". To je pač men krneki, niso mi zanimivi, niti dobri špili, niti se mi ne da na dolgo razpredat zakaj, ker valda se ne bomo strinjali s tem sredi "starfield teme" in potem ko si ti že izlival srce, kako je ta igrica pa res najboljša po poli salami.

 

Pač whatever, valda ni vse za vse, nočm niti najedat in mi je žal :)

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

@Ezoterik joj, nisem mislil, da si hater, le to, da mi je zanimivo, da nekateri lahko tako uživamo v določenih naslovih drugi pa ne. Niti se mi zdi, da bi tukaj bil kdo toxic hater. Mi je pa razmišljanje potegnilo v to smer, ker sem šel oni dan malo na steamove forume, in je toliko shitstormanja, da vsa čast, da ne zaklenejo vsega skupaj :) 

 

Aja, tudi to: če bi vsi imeli enak okus, bi bilo še huje, kot če se v čem ne strinjamo. To bi bilo konec mn3njala potem. :P 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

Js iskreno do Elden ringa nisem igral tako immersive rpgja kot Skyrim. Ne rečem da je najbolj deep rpg. Daleč od tega. Ampak zares zabaven sandbox, zelo zelo dostopen do noobov, kul mapa lokacije in karakterji. Lahko si imel hišo, če sem želel nek novi skill sem se ga naučil, nisem rabil respecat in menjat celotne klase. Kot popoln noob nisem rabil gledat nobenih guidov kako si sestavit build. Take stvari meni dosti pomenijo za moj osebni role playing. Hardcore playerji so vedno pljuvali po Skyrimu kar se tiče rpg mehanik. Men je pa sedlo da je bolj casual. Ne rabi met vsak rpg popolnoma istega principa in iste atribute in klase.

Jaz ER ne bi štel med RPG :) tist je zdej že svoj žanr

 

Meni je bil zelo immersive Morrowind. Pa Fallout New Vegas. Pa prva dva Gothica. 

 

Razumem kaj mi želiš povedat, sam pomoje sploh nima veze z hardcore/casual, ker meni paše oboje, odvisno od contexta. Še najboljše mi je pri špilih kot je ER, kjer se sam odločiš a boš bolj na izi igral ali boš želel probat vse kar ti špil ponuja.

 

Nimam problemov s sandbox špili, dokler ni to glavni pull. Pri Skyrimu sem se imel pol cajta kul, raziskovanje pa to, pol cajta sem se pa počutil kot da igram MMORPG, ampak da sem sam na serverju. Me pa zanima kako se igra njihov ES online

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 6 minutami:

Jaz ER ne bi štel med RPG :) tist je zdej že svoj žanr

 

Meni je bil zelo immersive Morrowind. Pa Fallout New Vegas. Pa prva dva Gothica. 

 

Razumem kaj mi želiš povedat, sam pomoje sploh nima veze z hardcore/casual, ker meni paše oboje, odvisno od contexta. Še najboljše mi je pri špilih kot je ER, kjer se sam odločiš a boš bolj na izi igral ali boš želel probat vse kar ti špil ponuja.

 

Nimam problemov s sandbox špili, dokler ni to glavni pull. Pri Skyrimu sem se imel pol cajta kul, raziskovanje pa to, pol cajta sem se pa počutil kot da igram MMORPG, ampak da sem sam na serverju. Me pa zanima kako se igra njihov ES online

Evo Gothic mi je bil zelo zelo dober isto. Sam to sem igral kot froc v osnovni šoli tko nisem vedu ravn kaj se dogaja. Isto Oblivion.

 

Ma dosti je odvisno od posameznika in kake izkušnje si imel od prej z drugimi igrami. Js sem od rpgjev igral izključno MMO ker nisem štekal zakaj bi kdo hotel grindat single player game(čudna logika I know). Meni je bil skyrim takrat res insane. Je pa res da imam zdj samo neke najboljše stvari v spominu ker pač je bila to moja prva izkušnja s single player rpgjem da sem odigral celo do konca. Zdj ko si omenil se seveda spomnim idiotskih zadev za farmanje kot to da sem bil crouched pod zmajem in ga sekal tam 15min pa miljon bugov. Mislim da sem zarabil okrog 60h in se mi je zdelo to takrat ogromno za single player spil. Sam to pač nekemu mulcu ki je poznal hero online, cabal online, silkroad, wow, runescape.

Povezava do prispevka

RPG bi moral bit predvsem o vplivu igralca na okolic in potek zgodbe, vse ostalo je nepomembno (dokler je igralnost na nivoju). Totalno vseeno mi je, če kam dajem pike, klikam na glave, ali pa se moram dejansko naučit mečevat. 

 

To je definitivno del Bethesda formule, samo morjo it pri main in glavnih side questih it iz resolucije questa A in B še na resolucijo C in D, pa verjetno še kakšen A.a in A.b. Pa dodat še dve alternativi kako priti do tja. Problem je, da je to nevzdržno pri tako velikem obsegu igre in enostavno ni mogoče, ali je pa treba scope zmanjšat, sam pol pa več ni Bethesda formula. Mogoče AI tok pojača, da lahko prišparajo development čas na raznih filler zadevah (kot so sicer že v Starfieldu veliko tega offloadal pri kreaciji pokrajine med mesti, ki so tokrat kar planeti). 

 

Pa pogruntat morjo neki z main questom. Vbistvu sploh ne vem zakaj je not. Veš kaj bi blo res epsko? Da Constellation quest odkriješ randomly, ko najdeš prvi kos BREZ, da bi te do tega vodili za roko. Sam mal mining tutorial (al pa še boljše, začneš na planetu, ki si ga izbral za background) in pol lepo napis: Enjoy exploring the galaxy! Lep lp, Bethesda. 

Povezava do prispevka

Najboljše so tiste primerjave v fiziki in mehanikah med Starfield in Cyberpunk.

 

https://x.com/beargamingasia/status/1698295514649989288?s=46&t=xMq6L4dvcbAElvH49ilAPQ

 

Ker Cyberpunk je benchmark al kaj? 

 

Debilček Todd je mel pa včeraj “do you guys not have phones?” moment.

 

https://x.com/tomwarren/status/1699703814209548630?s=46&t=xMq6L4dvcbAElvH49ilAPQ
 

Za nekoga, ki prodaja A zamaskiran v AAA že desetletja, je malo out of touch se mi zdi. Reci “delamo na optimizacijah, to je najvecji projekt za nas ever in smo ful ponosni na to kaj smo nardili, igralci so happy, blabla”. 

 

Povezava do prispevka

Meni je čisto otročji nek fanboy pristop, ki ga ima določen folk, kot da je lahko le zero sum game določenih iger: recimo če ti je BG3 všeč je treba avtomatično dissat Starfield in obratno (ob tem opažam, da je zdaj celo moda dissat na veliko nekaj, kar se niti ne poskusi igrat). Isti kurac tiste otročje debate ala Ronaldo Vs Messi ali Xbox Vs Playstation ali PC Vs konzole.

 

Meanwhile, meni so všeč tako BG3 kot Starfield in lahko lepo hvalim kar je za pohvalit pri obeh. Končam tole, se nato lotim še BG3. Ne bi moglo bit boljše leto, majkemi. In boli me kurac na keri platformi igram, pač se odločim glede na lastne koristi/užitek in ne ker bi bila ena ekskluziva določene platforme ali ne.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Najboljše so tiste primerjave v fiziki in mehanikah med Starfield in Cyberpunk.

 

https://x.com/beargamingasia/status/1698295514649989288?s=46&t=xMq6L4dvcbAElvH49ilAPQ

 

Ker Cyberpunk je benchmark al kaj? 

 

Debilček Todd je mel pa včeraj “do you guys not have phones?” moment.

 

https://x.com/tomwarren/status/1699703814209548630?s=46&t=xMq6L4dvcbAElvH49ilAPQ
 

Za nekoga, ki prodaja A zamaskiran v AAA že desetletja, je malo out of touch se mi zdi. Reci “delamo na optimizacijah, to je najvecji projekt za nas ever in smo ful ponosni na to kaj smo nardili, igralci so happy, blabla”. 

 

 

CP77 je benchmark, ma za spodnji del kakovostnega spektruma :D 

 

Todda pa itak ni za poslušat, ima res Musk momente. Kar se performanca tiče tukaj je lahko samo tiho. Jaz sem takoj rekel, da se čudim, kako lahko tako grafiko XsX poganja le na 30 fps. PC pa itak ima srečo, da so modderji, ki pošlihtajo namesto njih.

Povezava do prispevka

Jaz bom preigral Starfield, tko kot sem F3 in F4, pa mi v veliki meri smrdita. Igral sem večja govna od Bethesdinih, Starfield pa komaj čakam, da bo proper modan in patchan. Dlje čakam, boljša bo izkušnja. Od Bethesde pričakujem malo, dobim ne dost, razočaran pa nisem.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Jaz bom preigral Starfield, tko kot sem F3 in F4, pa mi v veliki meri smrdita. Igral sem večja govna od Bethesdinih, Starfield pa komaj čakam, da bo proper modan in patchan. Dlje čakam, boljša bo izkušnja. Od Bethesde pričakujem malo, dobim ne dost, razočaran pa nisem.

 

evo pod to pa se podpišem :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

A kdo ve kaj je treba odklenit (ali je to kateri skill) ali kaj pač, da dobiš več tistih "pik", ki jih lahko razporediš potem v ladji med sjiel, engine, gravity, ballistic...?

rabiš boljši reaktor, ki ima več moči za razporedit med vse sisteme

 

da lahko imaš reaktorje in druge komponente B in C klase moraš odkleniti piloting skill stopnje

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

Zakaj se obremenjujete s temi ocenami? Če vam je igra všeč, uživajte v njej in nima sploh blage veze kakšno oceno ji je kdo prilimal.

 

Saj se ne, hvala bogu, da obstajajo. Pri Diablo 4 sem se opekel s prehitrim nakupom, podkupljeni opisovalci so talali same visoke ocene. Po solidnem začetku je hitro postala čista žalost in se čisto strinjam z user reviewi, ki igro pljuvajo - sicer si ne zasluži 2/10 ampak je hitro vidno katere igre se je boljše izogniti. Podobna situacija je tudi tukaj

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

 

Saj se ne, hvala bogu, da obstajajo. Pri Diablo 4 sem se opekel s prehitrim nakupom, podkupljeni opisovalci so talali same visoke ocene. Po solidnem začetku je hitro postala čista žalost in se čisto strinjam z user reviewi, ki igro pljuvajo - sicer si ne zasluži 2/10 ampak je hitro vidno katere igre se je boljše izogniti. Podobna situacija je tudi tukaj

 

Pri PS/Xbox ekskluzivah je folklora review bombanja ene in druge strani tako da v primeru Starfielda res nima nobenga smisla gledat tega scora. Diablo je čist druga scena ker je multiplatform špil.

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

 

Saj se ne, hvala bogu, da obstajajo. Pri Diablo 4 sem se opekel s prehitrim nakupom, podkupljeni opisovalci so talali same visoke ocene. Po solidnem začetku je hitro postala čista žalost in se čisto strinjam z user reviewi, ki igro pljuvajo - sicer si ne zasluži 2/10 ampak je hitro vidno katere igre se je boljše izogniti. Podobna situacija je tudi tukaj

Ni. Špil ima dost dobrih zadev. 

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 2 urama:

 

Saj se ne, hvala bogu, da obstajajo. Pri Diablo 4 sem se opekel s prehitrim nakupom, podkupljeni opisovalci so talali same visoke ocene. Po solidnem začetku je hitro postala čista žalost in se čisto strinjam z user reviewi, ki igro pljuvajo - sicer si ne zasluži 2/10 ampak je hitro vidno katere igre se je boljše izogniti. Podobna situacija je tudi tukaj

D4 sploh nima endgame. Če bi imel stvari za počet bi igral še zdaj. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 23 minutami:

A je res, da igra nima FOV in brightness sliderjev?

Ja.. ampak fov lahko spremenis z malo hekanja na pcju.. sam morem rect, da je vecji fov slabsi imo.. za tako je polno detajlov, pol je vse se manjse.. tak fov kot je je ql za tako igro

 

Brightness, gamma ipd pa je malo kisla ja

 

Opencritics so imo boljsi ker dajo vsem isti kolicnik pri oceni..docim metacritics da ign, gamespot ipd vecjo tezo pri povprecju

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...