Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

@black187  sej to drgač veš, da je prostitucija v Sloveniji legalna? Je pa v praksi zelo slabo, sploh kar se tiče bordelov, ker zvodništvo in afaik oglaševanje ni ...

neki jih je sicer vseen :D

 

Drgač pa sanjaj takšno stranko, neki podobnega tudi sam (sicer idealno s še manj družbenega konservatizma). Programsko žal v Sloveniji ni niti ene stranke, ki bi mi bila vsaj približno blizu.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 25 minutami:

Drgač pa sanjaj takšno stranko, neki podobnega tudi sam (sicer idealno s še manj družbenega konservatizma). Programsko žal v Sloveniji ni niti ene stranke, ki bi mi bila vsaj približno blizu.

Vsaka skupina ljudi, ki poskuša sestaviti neko normalno stranko se zlomi vsaj pri nekaterih ideloloških vprašanjih...
- "Glede na to da nastopate na volitvah ... kaj menite o tem, kdo je zmagal v drugi svetovni vojni, pridobitvah revolucije in titovi poti, spomnite se vseh narodnih herojev in potnega lista s katerim smo šli lahko kamorkoli po svetu".
- "Ste zato da ceste delajo slovenska podjetja ali 30% cenejši turki ali kitajci"
- "Ste zato da teste uvažajo mulci, ki se zabavajo v Mehiki ali damo raje nekaj več in uporabimo preverjana podjetja kot je Kemofarmacija"
- "Kaj menite o evtanaziji... veste koliko je na smrt bolnih, ki ne vedo niti tega da bi jim lahko kdo pomagal umreti?"
- "Kaj menite o splavu... od katerega tedna je za vas zarodek že oseba... oziroma ali je sploh oseba preden se rodi?"

- "Katerim imunologom verjamete - nastavljenim od vlade ali uglednim neodvisnim strokovnjakom, kaj menite o tem kaj pravijo ravnatelji"
- "Kaj menite o STA, ali menite da bi se morala naročnina na RTV Slovenija s svojo pomembno vlogo končno povišati, kaj menite o tem da policija kaznuje otroke in starejše gospe, ali bi zahtevali dodatne finančno izdatke za porabnike fosilnih goriv."
- "Zakaj na twitterju niste zaželeli osmega marca, božič pa, in to z veliko. - Lahko pravilno sklepamo, da boste pomagali RKC, ne pa zverinsko posiljenim ženskam iz Somalije? Lahko tudi sklepamo da niste za enako plačilo in zeleno Evropo?"
 

uredilo bitje BuDi
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jst ne bi imel nič proti koaliciji narodne enotnosti, ki bi jo sestavljali Levica, LMŠ in Nsi. Mix levih, centristicnih in desnih pogledov, ce bi vsi naredili korak nazaj, se ukvarjali s področji, kjer so močni, pristopili dobronamerno za dobrobit drzavljanov, brez korupcije in ideologije, bi se lahko marsikaj zmenili.

 

Ampak seveda je jasno, da do tega ne bo nikoli prišlo, ni naloga politike, da povezuje in se trudi za napredek družbe. 

Povezava do prispevka

Kako pa imaš narodno enotnost med stranko, ki misli, da moraš imeti dostop do zdravnika, četudi si reven in stranko, ki misli, da moraš crknit na ulici, če imaš premalo keša za plačat zdravnika?

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 6 minutami:

Meni so dobre fore...

Jaz drgač ne preziram ljudi, ki volijo SDS. Razumem, da se ljudje - zlasti starejši - najdejo v tej stranki in da jim je mogoče uteha v težkem življenju, da jim daje neko upanje, da bodo njihovi vnuki odraščali v boljših okoliščinah. Ukradena država, podkupljen RTV SLO, Murgle, Kučan, Soros ... se jim zdijo dovolj logične razlage, zakaj imajo majhne penzije in njihov glas ni dovolj slišan. Janša je takim ljudem vedno znal pihat na dušo in posledično ni težko razumeti podpore, kakor tudi ni težko razumeti ljudi, ki se obračajo k strani, ki jo vidijo kot moralni ideal. 

 

Nimam pa problema reči, da preziram SDS. Njihova medijska in splošna agresija, ob kateri so še največji izpadi bolj militantnih levih strank izpadejo pussy warianta; osemdesetletnike spreminjajo v internetne warriorje, ki potem pod komentarji pišejo neke blodnje o maščevanju, pobojih, posiljevanju. Preziram njihov način dominiranja nad ostalimi strankami in hudo gradnjo kulta osebnosti, njihov fake-mučeniški pristop, vztrajno sovraštvo in šikaniranje dobesedno vsakega, ki ni 100 % absolutno za njih, dvolični odnos do krščanstva. Tudi njihovo širjenje sovraštva preko Nova24 se mi zdi dosti bolj intenzivno kot najbolj ostre izjave opozicije. Preziram njihov odnos do kulture in umetnosti, kjer še niso prišli preko starorimskih definicij "kruha in iger". In nasploh z največjo mero odklanjam njihov konstantni trud za vnašanje razdora v vse pore družbe in družbenega. Mislim, da so z naskokom najbolj, če malo uporabim Nova24 lingota, manipulativna in izrojena stranka. 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 3 minutami:

Kako pa imaš narodno enotnost med stranko, ki misli, da moraš imeti dostop do zdravnika, četudi si reven in stranko, ki misli, da moraš crknit na ulici, če imaš premalo keša za plačat zdravnika?

Gre seveda za utopicen scenarij, ampak ce bi jim bilo kaj do države in vseh nas, bi se potrudili najti najboljšo resitev ... Sej vsi vemo, da bi v takem scenariju na koncu marsikaj levega prevladalo, malo bolj aktivno se bi poudarjalo Jezusova načela in bi tudi desni spregledali... 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

Se kar strinjam s tem sentimentom. DESUS tega ne more preživeti, no way, njihovi volilci so bili rejpani še bolj kot SMC volilci. Ampak tudi pri SMC nimajo kaj, Počivalšek lahko še tako piše tekste s keyword "GOSPODARSTVO", pa dvomim, da bo prepričal dosti ljudi. Tudi za novo stranko s Počivalškom kot frontmanom nimam ama nobenega upanja, ker ko poslušaš in bereš njegove besede greš prav v hladilnik pogledat, če še imaš konzervo doručaka in liter merkator namiznega vina, ki si ju včeraj kupil, ali ti ju jo kdo vmes ukradel. 

 

Preveč razmišljaš o strankah in premalo o posameznikih. Stranke kot so DESUS, SMC, SAB nimajo realnih pogojev, da preživijo. Ampak vprašanje je kaj se zgodi z ljudmi, ki vodijo te stranke. Nič oziroma zanje samo pozitivno. Poglej Erjavca in njegovo novo službo v gospodarstvu. Počivalšek se bo brez problema parkiral kamorkoli bo želel. Vsi SMCjevi poslanci bodo dobil dobre službe v javnih podjetjih, raznih ELESih, HSEjih itd itd. 

 

svit reče pred 1 uro:

Pismo Novakove je po mojem mnenju zadnji poiskus relativno zmernih katolibanov, da preprečijo totalno dominacijo fašističnih reakcionarnih sil na desnem polu političnega spektra v Sloveniji. Gre za poskus vzpostavitve bolj skrajne variante CDU-ja v Sloveniji, ampak zaradi dominacije SDS-a, slabo kaže. Na naslednjih volitvah se zna zgoditi, da bo leva sredina s poudarkom na Levici imela ustavno večino v parlamentu in to pa pomeni za RKC veliko težavo. Nemški CDU in ostale zmerno desne stranke s strahom pogledujejo na dogajanje na Madžarskem, na Poljskem in zdaj v Sloveniji. Zadnje kar si želijo je še en diktatorček, ki bo vrnil neko demokratično državo nazaj v 16. stoletje.

 

Če bi bil jaz bil zmeren desničar bi se globoko zamislil nad tem pismom in kakšne obete prinaša dominacija SDS-a na desnem polu političnega spektra in kaj se bo zgodilo po neizogibnem porazu na naslednjih volitvah. SDS je do skrajnosti diskreditirala desno politiko in vrednote, ki jih kao zastopa.

 

Pustimo Janšo in SDS. Desna politika diskreditira samo sebe, ker so na funkcijah ljudje, ki jih vodijo lastni interesi in interesi kapitala. Sedaj so po dolgih letih prišli na oblast in razkrili svoj pravi obraz. NSi, stranka, ki je bistvo svojega programa osnovala na ločitvi gospodarstva od politike je takoj ob prvi priložnosti začela nastavljat politične kadre na ključna mesta v gospodarstvu. Intelektualci in think thanki, ki so blizu NSi in ki so v preteklosti v javnosti krilili s študijami o prostem trgu, privatizaciji, zasebnem varčevanju itd se danes mastijo z državnimi pogodbami in naročili. O neučinkoviti porabi javnega denarja najbolj glasno kričijo tisti, ki nikdar niso delali v gospodarstvu - z izjemo gospodiča Mahniča, ki je eno poletje preko študentskega servisa delal na T-2 - ampak so že celo življenje prisesani na državno joško. Pa naj gre za stare prdce kot so Petrič, Rupel, Jambrek, Peterle, Janša ali pa za desničarske povzpetnike od Logarja navzdol in mlade "politične analitike", ki jih čedalje več gledamo in beremo v medijih. Znotraj kroga podmladkov desnih strank jih poznam zelo veliko in poznam tudi njihove življenjske ter poklicne poti. Ves čas se sučejo po raznih mladinskih organizacijah, zavodih, potem grejo na kakšno ministrstvo za čas desne vlade, pa potem dobijo kakšno pripravništvo v evropskem parlamentu. 

 

Tem ljudem se ne gre za to, da bi vodili Slovenijo v skladu z desnimi vrednotami, ampak za to, da situacijo ko enkrat končno pridejo na oblast izkoristijo za svojo lastno korist. 

 

black187 reče pred 27 minutami:

V sloveniji je vsaj meni res težko najti stranko, ki bi jo volil:

  • Država bi morala pustiti gospodarstvo dihati in mu omogočiti pogoje za dobro delo (fokus glede na majhnost slovenije bi morale biti majhna in srednja podjetja)
  • Država mora biti zelo vitka in služiti ljudem in gospodarstvu (manjši davki, večji srednji razred...)
  • Šolstvo mora biti dobro podprto - nočemo budal na dolgi rok
  • Morali bi se pomikati in stremeti h uspešnih državam EU-ja in večjo povezavo s njimi
  • Držim se live and let live (čeprav mislim da je LGBTQM bolezen in ne normalno stanje)
  • Na kurac mi gre vera
  • Na kurac mi grejo SJW
  • Zdravstvo naj mi bo vedno na voljo glede na to da na mojo plačo kar veliko vplačujem vanj
  • Boli me patak kdo je koga šutnil v drugi svetovni vojni
  • Boli me patak če se streljajo drugje po svetu (not my problem)
  • Rase so med seboj različne - accept it.
  • Poceni prostitucija z raznoliko ponudbo

 Dobra država :) 

Povezava do prispevka
iguana reče pred 1 minuto:

Gre seveda za utopicen scenarij, ampak ce bi jim bilo kaj do države in vseh nas, bi se potrudili najti najboljšo resitev ... Sej vsi vemo, da bi v takem scenariju na koncu marsikaj levega prevladalo, malo bolj aktivno se bi poudarjalo Jezusova načela in bi tudi desni spregledali... 

pa saj levica poudarja vse jezusove nauke

 

- zasebna lastnina je zlo

- bogati morajo prispevati več za reven

- privatno bogastvo je zlo

- družbena solidarnost

 

 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 17 minutami:

Vsaka skupina ljudi, ki poskuša sestaviti neko normalno stranko se zlomi vsaj pri nekaterih ideloloških vprašanjih...
- "Glede na to da nastopate na volitvah ... kaj menite o tem, kdo je zmagal v drugi svetovni vojni, pridobitvah revolucije in titovi poti, spomnite se vseh narodnih herojev in potnega lista s katerim smo šli lahko kamorkoli po svetu".
- "Ste zato da ceste delajo slovenska podjetja ali 30% cenejši turki ali kitajci"
- "Ste zato da teste uvažajo mulci, ki se zabavajo v Mehiki ali damo raje nekaj več in uporabimo preverjana podjetja kot je Kemofarmacija"
- "Kaj menite o evtanaziji... veste koliko je na smrt bolnih, ki ne vedo niti tega da bi jim lahko kdo pomagal umreti?"
- "Kaj menite o splavu... od katerega tedna je za vas zarodek že oseba... oziroma ali je sploh oseba preden se rodi?"

- "Katerim imunologom verjamete - nastavljenim od vlade ali uglednim neodvisnim strokovnjakom, kaj menite o tem kaj pravijo ravnatelji"
- "Kaj menite o STA, kaj menite o tem da policija kaznuje otroke in starejše gospe, ali bi zahtevali dodatne finančno izdatke za porabnike fosilnih goriv."
- "Zakaj na twitterju niste zaželeli osmega marca, božič pa, in to z veliko. - Lahko pravilno sklepamo, da boste pomagali RKC, ne pa zverinsko posiljenim ženskam iz Somalije?"
 

Rad bi slišal odgovre na ta vprašanja.

Povezava do prispevka
iguana reče pred 22 minutami:

Jst ne bi imel nič proti koaliciji narodne enotnosti, ki bi jo sestavljali Levica, LMŠ in Nsi. Mix levih, centristicnih in desnih pogledov, ce bi vsi naredili korak nazaj, se ukvarjali s področji, kjer so močni, pristopili dobronamerno za dobrobit drzavljanov, brez korupcije in ideologije, bi se lahko marsikaj zmenili.

NSi je imela možnost bit v obeh vladah. Mladi fantje so hoteli it, sam staro članstvo je  bilo proti.

 

Žal ne razumejo da če čepiš v opoziciji stagniraš oz nazaduješ. Nimaš ministrov, sekretarjev. Nimaš kontaktov v tujini etc.

Pač člani NSi povečini starejši. In to ne desni ampak bolj klero-komunisti po miselnosti.

 

Zelo malo je desnih po miselnosti v Sloveniji. Npr. Vitka država je le parola. Praktično nobeden si tega ne želi. 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
iguana reče pred 1 uro:

Jst ne bi imel nič proti koaliciji narodne enotnosti, ki bi jo sestavljali Levica, LMŠ in Nsi. Mix levih, centristicnih in desnih pogledov, ce bi vsi naredili korak nazaj, se ukvarjali s področji, kjer so močni, pristopili dobronamerno za dobrobit drzavljanov, brez korupcije in ideologije, bi se lahko marsikaj zmenili.

 

Ampak seveda je jasno, da do tega ne bo nikoli prišlo, ni naloga politike, da povezuje in se trudi za napredek družbe. 

Ni šans da sta Levica in NSi v isti vladi. S tem da po mojem Levica ni sposobna resno biti v nobeni vladi, ker ima marsikatero preveč ekstremno stališče, hkrati pa niso pripravljeni sklepati kompromisev.

Povezava do prispevka
Death reče pred 19 minutami:

Ni šans da sta Levica in NSi v isti vladi. S tem da po mojem Levica ni sposobna resno biti v nobeni vladi, ker ima marsikatero preveč ekstremno stališče, hkrati pa niso pripravljeni sklepati kompromisev.

Kar mi da priložnost za pohvale ko sta se L in Nsi dejansko organizirala okoli nedeljskega dela. Všečno, a le pljunek v morje...

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 9 minutami:

Vidim, da si si ogledal celoten prispevek... 

Ja sem si ogledal celoten intervju. Parkrat je morala poseči vmes družbeno politična delavka Ksenja in mu položiti prave besede v usta.

 

Drugače pa gospod protestira že 50 let. In sam pravi da je priviligiran. Verjamem, saj je član ede izmed dinastij iz prejšnjih časov. Na TV je pa prišel ker ima rad zastarele komunikacijske kanale. Čez kako leto bo pa začel še bevskat (tvitat). Spet njegove lastne besede.

Povezava do prispevka

Dobili kaj? Bone in korona dodatek. Ker se jim je življenjska situacija zaradi epidemije tako spremenila, da so nenadoma bolj ogroženi kot tisti, ki ne morejo opravljat svoje preživitvene dejavnosti? Bonbončki ki na dolgi rok ne rešujejo ničesar.

Ja, Janezu res kapo dol... :rolleyes:

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 9 minutami:

Bonbončki ki na dolgi rok ne rešujejo ničesar

Spet parole....

S parolami se ne da preživeti.

Moja mama je dobila 2x dodatek, rahko povečano penzijo ter bone, free maske. Še nikoli toliko.

 

Pa se mi je še potožila, da kako norijo mediji in opozicija. Verjamem da polnoritneži raje gledajo na dolgi rok. Le kako naj bi siti razumeli lačnega.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...