Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Toothe reče pred 4 minutami:

kot piše na dnu vloge, če v gospodinjstvu imaš napravo sposobno prejema TV signala kršiš lastno izjavo in si lahko srečni prejemnik globe z strani države. (p.s. z davki se ni za hecat)

 

Saj to vem, ker sem mel ta obrazec. Ampak Hojs predstavlja zadevo kot legitimno. Torej v bistvu laže in zadeva ni legitimna, če si doma lastiš TV?

 

 

Povezava do prispevka

@tomazek

 

Res je, da imam malce "zastarele" informacije, ker je mati moja šla v penzijo par let nazaj, je pa delala v naročniški službi rtvja in je točno s tem imela opravka, po tedanjih pravilih (ko še niso opredelili zakonsko računalnikov in ostale mobilne periferije kot sprejemnik RTV signala) lahko takšno vlogo sprejeli, če nimaš doma TV-ja, sedaj pa veliko težje. 

 

Roko na srce je tale "Hojsk" bolj taka pol-resnica kjer lahko nekomu ki mu "overjeno vlogo na upravni enoti" še vseeno zavrnejo. 

Poleg tega če smo natančni, s tem obrazcem ne "odpoveš tv naročnino" ampak odjavljaš RTV sprejemnik (oz. lastništvo le tega). 

 

Tako da v primeru da RTV službi uspe preveriti stanje v "odpovedanem gospodinjstvu" in stanje na terenu ni takšno kot ga je vložnik izkazal v "overjeni vlogi", te 100% caka "overjena globa RS".

 

Lahko se pa verjetno tudi pravdaš, če prejmeš globo pa bodo odvetniki srečni.

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
iguana reče pred 10 urami:

Jezus je učil vse to za kar se zavzemajo prave levicarske stranke, zato se mi ne zdi nič presenetljivega, da obstajajo stične točke med levico in nsijem glede določenih vrednot.

 

...zato si je Tonin tako zelo želel postat obrambni minister in se zdaj ob vsaki najmanjši priložnosti z veseljem našemi v vojaka,- seveda vse v skladu z njegovim verskim prepričanjem in direktno po knjigi, ki mu zapolnjuje njegovo življenje.

 

ko mu pa to artikulirano predočiš, dobiš nazaj odgovor v smislu 'direkten napad na moje krščanske vrednote'. :)

 

Berbasecks reče pred 8 urami:

@black187  sej to drgač veš, da je prostitucija v Sloveniji legalna? Je pa v praksi zelo slabo, sploh kar se tiče bordelov, ker zvodništvo in afaik oglaševanje ni ...

neki jih je sicer vseen :D

 

 

Sovir reče pred 4 urami:

ja pač dal si ta obrazec in nehal si plačevat

 

v praksi ne vem točno kako, ker podpiram javno tv, so pa na mbfc forumu eni naredili to in nehali plačevat

 

zdaj je to še nekoliko bolj oteženo, ker si dolžan plačevat prispevek tudi v primeru, če imaš zgolj internetni priključek. ker, seveda, lahko gledaš TV preko internetov.

 

andrejus reče pred 2 urama:

Hočeš reč da Hojs nima pametnega telefona.

Po mojem ne plačuje samo TV del, ker radio ima v avtu in jasno ima smart phone/racunalnik/tablico.

 

še celo tako je bilo, da ga je sosed zašpecal, kako so mu v bajto pred kratkim napeljevali optiko (glej eno vrstico višje). kljub prijavi se seveda ni zgodilo nič.

 

Chenier reče pred 2 urama:

Uf, Nova24 dala zelo low energy odgovor na Novakovo. Rightboysi iz Trstenjakove zgleda trajno zaključeni 

 

kot sem napovedal včeraj, pripravlja(jo) se na odprtje nove fronte. verjetno nekaj konkretnejšega, ker tišina je preveč zgovorna.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

sposobni desničarji, ki proizvajajo vse, kar vidimo okrog sebe, ne znajo niti pravilno na gumb stisnit

 

 

Navedek

Koalicija je bila glede ne-podpore zakonu načeloma enotna, a enotnost ni bila zagotovljena. Nova Slovenija je zato celo pisala javna pisma v poziv partnerjem, da zakon zavrnejo in imeli so  tudi potrebno večino.

Kljub temu je bil zakon na koncu sprejet v nadaljnjo obravnavo, saj se je pri glasovanju Iva Dimic zmotila in zakon podprla, medtem ko je vsa koalicija enotno zakonu nasprotovala. Na odboru je bil tako zakon potrjen z 9:8.

Glasovanje je povzročilo nemalo slabe volje med udeleženci s strani zasebnih vrtcev in tudi znotraj koalicije, ki bo na plenarni seji morala na povsem nepotreben test trdnosti koalicije in ponovno neprijetno ideološko debato za SMC in Desus.

 

 

also, ko ti postane aleš ernecl eden od glavnih mnenjskih piscev :avadodo:

spacer.png

uredilo bitje Sovir
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 11 urami:

pa saj levica poudarja vse jezusove nauke

 

- zasebna lastnina je zlo

- bogati morajo prispevati več za reven

- privatno bogastvo je zlo

- družbena solidarnost

 

 

 

Del jezusovih naukov je svobodna volja. In ravno svobodno voljo socializem/komunizem eliminira. 

Povezava do prispevka
Toothe reče pred 14 urami:

@tomazek

 

Res je, da imam malce "zastarele" informacije, ker je mati moja šla v penzijo par let nazaj, je pa delala v naročniški službi rtvja in je točno s tem imela opravka, po tedanjih pravilih (ko še niso opredelili zakonsko računalnikov in ostale mobilne periferije kot sprejemnik RTV signala) lahko takšno vlogo sprejeli, če nimaš doma TV-ja, sedaj pa veliko težje. 

 

Roko na srce je tale "Hojsk" bolj taka pol-resnica kjer lahko nekomu ki mu "overjeno vlogo na upravni enoti" še vseeno zavrnejo. 

Poleg tega če smo natančni, s tem obrazcem ne "odpoveš tv naročnino" ampak odjavljaš RTV sprejemnik (oz. lastništvo le tega). 

 

Tako da v primeru da RTV službi uspe preveriti stanje v "odpovedanem gospodinjstvu" in stanje na terenu ni takšno kot ga je vložnik izkazal v "overjeni vlogi", te 100% caka "overjena globa RS".

 

Lahko se pa verjetno tudi pravdaš, če prejmeš globo pa bodo odvetniki srečni.

 

Današnja definicija televizijskega sprejemnika je totalno faljena. Jst imam TV povezan preko HDMI kabla na PC in gledam filme od tam - povedano drugače, meni TV služi kot velik monitor in ne kot sprejemnik signala, ker za to bi rabil anteno oz. priključek. Se pravi samo posedovanje TVja še ni pogoj da lahko sprejemaš signal.

 

Ampak se ne bunim, ker imamo v kuhinji in v avtih radio, pa novice beremo na mmc. :)

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 8 minutami:

@HellAngel

a ne TV že sam po sebi lovi RTVSLO in je dovolj kaka interna antena?

 

Da bi TV sam po sebi imel kakšno notranjo anteno, mi ni znano. Kot sem rekel, glupo se mi zdi da je to še vedno televizijski "sprejemnik", ker se dandanes TV uporablja v vseh mogočih aplikacijah multimedije in predvajanja, ki nima veze s sprejemanjem nacionalnega TV signala po luftu.

Povezava do prispevka

TV-ji nimajo antene, ker tudi placa ni da bi jo notri stlačil.

 

Kar majo je sedaj DVB modul, ki ti pretvori digitalni signal, da lahko sploh gledaš TV (ko je to prišel DVB v veljavo si mogu to kupit ločeno, ker večina TV-jev tega ni imela)

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

Naročnio na TV odjavil, ko so začeli zaračunavat Proplus in nimam niti najmanjšega razloga, da bi ga še kdaj imel

Ti ti ti Hojs.

Glede na to da maš telefon/računalnik whatever ne moreš biti izvzet iz te taxe.

Kako si to shendlal?

 

 

Povezava do prispevka

a sem kje napisal na RTV?

pač samo internet še mam, ne pa tudi televizije 

takozvani "enojček" :D

 

sicer tud RTV prispevka ne plačujem že dolga leta, če mi pa ne pošljejo položnice :D

samoprijave sigurno ne bom šel delat 

uredilo bitje Berbasecks
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 minutami:

Tudi midva namreč nimava nobene naročnine, RTV bi pa kdaj dejansko gledal - pač je edini TV kanal, ki ima za moje pojme še kaj vrednosti.

 

Torej podpiraš program, ki ga ustvarjajo in želiš, da ostane... ne plačaš pa te naročnine 12€ in naj drugi financirajo? Jaz gledam samo dnevnik in mi ni težko plačat. Vem, da producirajo dober program za vse okuse in tudi za tiste, ki se drugače ne bi nikoli imeli možnost pojaviti v medijih.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pač prek spletne strani

 

https://4d.rtvslo.si/

 

all the content you want (ene (tuje) stvari zbrišejo po ne vem 1 tednu)

 

  

tomazek reče Pravkar:

Torej podpiraš program, ki ga ustvarjajo in želiš, da ostane... ne plačaš pa te naročnine 12€ in naj drugi financirajo? Jaz gledam samo dnevnik in mi ni težko plačat. Vem, da producirajo dober program za vse okuse in tudi tiste, ki se drugače ne bi nikoli imeli možnost pojaviti v medijih.

 

govorita o tem, da nimata nobenega tv paketa doma, ne o rtv naročnini

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Torej podpiraš program, ki ga ustvarjajo in želiš, da ostane... ne plačaš pa te naročnine 12€ in naj drugi financirajo? Jaz gledam samo dnevnik in mi ni težko plačat. Vem, da producirajo dober program za vse okuse in tudi za tiste, ki se drugače ne bi nikoli imeli možnost pojaviti v medijih.

RTV normalno plačujem, nimam TV naročnine ala T2 televizija/Telekom televizija 

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 3 minutami:

Če imaš android tv mislim da bi šlo z app-om od rtvja.

Haha stari, totalno očitna stvar, ampak dejansko je app. Tako dolgo nisem bil že v meniju od TV-ja, da sem pozabil na te appe, ker tudi Youtube gledam preko PS5 :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 minutami:

RTV normalno plačujem, nimam TV naročnine ala T2 televizija/Telekom televizija 

 

Kolko vem digitalne sobne antene še vedno lovijo signal. Analognega so skinili. Vsaj pred par leti (3 leta cca.) sem na vikednu komot lovil kar nekaj programov preko take sobne antene. Evo eno random poceni...

 

https://www.mimovrste.com/sobne-in-zunanje-antene/opticum-sobna-antena-hd-200-100045528909

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...