Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

reaper reče pred 2 urama:

Poznam to ja, je brat vozil v preteklosti bencinarje s 3.5 litrskimi motorji in podobno. Na AC je po navadi poraba kar zmerna če jo primerjaš z mestno porabo. Imaš pa ročni menjalnik ali avtomatika? Pri meni k porabi malo doprinese še DSG ampak to z veseljem sprejmem na račun udobja.

 

avtomatik z vso opremo

za primarni avto nikol več ročnega :D  (če bo pa sreča, pa sekundarni tudi ne bo več potreben)

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 33 minutami:

kok so sprali folk s temi SUV crossover jajci, saj ne mors vrjet :D

 

34k, klasik family grocery getter, 5.1 poraba

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18820784&display=Volkswagen Passat Variant

 

Sicer sem tudi sam bolj za karavane kot SUVe ampak sem skoraj 100% prepričan, da bo protiargument za Pasatta in slične avte kvazi golomaznost na račun dolžine. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 48 minutami:

 

avtomatik z vso opremo

za primarni avto nikol več ročnega :D  (če bo pa sreča, pa sekundarni tudi ne bo več potreben)

To je majka ja. Tudi to je že moj drugi avtomatika, ročnega več ne bo. 2. avto bi bilo super če ga ne bi rabil, bo pa naslednji vsaj avtomatik. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Novo vozilo. Znamka je lahko karkoli, samo da ni BMW ali Audi (ne vem če ženska kogarkoli hejta bolj kot šoferje teh dveh znamk lol). Budžet pa ne vem, nekje toliko kot je bil Summit model od Jeep Avengerja, absoluten MAX nekje 40k?

 

Drgač pa gledam tole kar ste predlagal in sta mi res huda avta ko divja prašiča:

- Toyota Yaris Cross hibrid

- Toyota Corolla Cross hibrid

 

ampak že vidim da bo spet vse narobe, becasue baba :( 

 

OK, zdej tko. Od tega kar so ti napisal ostali, vse legit in OK. 

 

Ampak jst (ker sm bl šparoven, pa mi je avto bolj kot orodje in ne dam neki na šminko in high tech), bi za ženo vzel recimo Fiat Pando cross. Dost mejhn jajček da ga nima kam butnt. Če hoče kaj večjega, so potem Dacia Sandero stepway ali pa celo Duster 4x2. Dacia ma edin to hibo, da je "napačna" znamka in gre folku to v nos. Kdor jo je sprobal in ve komu/čemu služi, ne jamra.

 

Vse to se dobi za max 25k eur. Mašine preverjene, problemov nobenih, stroški vzdrževanja nizki, poraba nizka. Varnost? Če ne divjaš 200 na uro, pa mal pogledaš okol sebe če je glih okol nule stopinj, je dons vsak avto zadost varen. Če ti pa čelno prileti šleper, ti pa itak nč ne nuca.

 

Zdaj bo kdo skočil v luft zarad vozička in prostora. Lej. Jst svojo familijo (dva mulca) že lep čas furam naokol v sanderotu, pa gre vse BP. Se napokamo na morje, smučat (s kufrom na strehi), vse brez težav. Tud tavelik voziček s košaro vred sem nabasal v prtljažnik brez večjih težav. Pač morš met mal trunk managementa, pa gre.

 

Smo pač različne sorte ljudi. En sodelavc je pa recimo par let nazaj, k je dobu prvega mulca, piskal če mu bo Škoda Superb karavan dost velik. :)

 

edit:

Ja, sm vidu da češ avtomata. V tem primeru se mi zdi da ma od mojih predlogov sam dacia modele z avtomatskim menjalnikom.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

Jaz iz podobnih razlogov kot Galko gledam nekaj majhnega. Zena je sicer navajena Yarisa, tako da ne iscem SUVja, ampak raje nekega malega hatcbacka. Ne vem se sicer ali rabljenega ali novega. Ampak najbolj se mi (presenetljivo) dopade Peugeot 208. Se mi zdi najbolj moderen in hkrati je tudi cheap. Mogoce se splaca pogledat 2008.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 48 minutami:

Nimam problemov z romunci, ženska pa tudi ne. Sam da je avtomatik pa da je majhen pa da gre vožiček notri :D

 

Tnx, bova pogledala kaj imajo karpatski bratje od avtomatikov...

Dacia nima avtomatikov iirc oz. so dobro skriti, javi ker me zanima :D Pa ful švoh oprema overall je pa verjetno zato poceni vzdrževanje. Jaz sem se navadil na višji nivo in ne bi mel takega avta primarno, drugač pa zgleda dost decent in cheap. Pač renault lite kot je bila včasih škoda VW lite.

 

Drugač pa glih prodajam mojo skoraj 8 let staro drvarnico od pasata za še večjo kiblo. Fun times

 

Upam da mi ne bo treba drugega avta...

 

@GalkoPa mora bit nov avto? Aja čeprav stanje na trgu je atm katastrofalno za majhne rabljene avte. Lahk pa kupiš velik rabljen avto :D

Povezava do prispevka
kola reče pred 29 minutami:

Jaz iz podobnih razlogov kot Galko gledam nekaj majhnega. Zena je sicer navajena Yarisa, tako da ne iscem SUVja, ampak raje nekega malega hatcbacka. Ne vem se sicer ali rabljenega ali novega. Ampak najbolj se mi (presenetljivo) dopade Peugeot 208. Se mi zdi najbolj moderen in hkrati je tudi cheap. Mogoce se splaca pogledat 2008.

Suzuki Swift.

 

lp

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 6 minutami:

Dacia nima avtomatikov iirc oz. so dobro skriti, javi ker me zanima

 

Duster 4x2, 1.3 tce150 je avtomat. Dacie so ble cheapcheap 15 let nazaj, ko je bla res drvarnica. Trenutni modeli (sploh napovedan novi duster 3) se že lepo rinejo v srednji razred. To kar je bla pred 10 leti škoda, to postaja dacia. Tud cenovno sevede.

 

Švoh oprema.. lej relativno, sto ljudi sto čudi. Kar jaz nucam v avtu, ima čist zadost. Ogrevanje volana in zicov pa hude 18'' feltne mi niso nek hud perk. Drgač pa ne vem, poglej pa povej kaj (po tvojem) manjka: https://www.dacia.si/CountriesData/Slovenia/images/cenik/Cenik_Duster.pdf

Povezava do prispevka
Galko reče pred 15 urami:

Pač draga ima občutek, da ne zna handlati preveč širokih avtov in jo je strah, da se ne zabije v nasprotne avte / kolesarje / robove. Bullshit, vem, tudi vem da bi se sčasoma navadila širšega avta, ampak tako pač je. Tko da nekje 1800 mm je verjetno max širina, uno res skrajna meja.

Oprosti, da rečem bobu bob, samo mati tvojega bodočega otroka (čestitke by the way :sorcerer:), ne bi smela iti na cesto z avtom.

Ti jo nauči, naj si plača še par ur, vendar naj bo sigurna v svoje znanje.

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 15 urami:

 

 

- avto naj ne bi bil prevelik - dolžina niti ni problem, bolj širina. Pač draga ima občutek, da ne zna handlati preveč širokih avtov in jo je strah, da se ne zabije v nasprotne avte / kolesarje / robove. Bullshit, vem, tudi vem da bi se sčasoma navadila širšega avta, ampak tako pač je. Tko da nekje 1800 mm je verjetno max širina, uno res skrajna meja.

 

 

suzuki ignis! avto ozek ko sfija, pa ko mali tank.

 

če se v tem ne bi počutila varno, pol ji ni pomoči :P

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 16 minutami:

Oprosti, da rečem bobu bob, samo mati tvojega bodočega otroka (čestitke by the way :sorcerer:), ne bi smela iti na cesto z avtom.

Ti jo nauči, naj si plača še par ur, vendar naj bo sigurna v svoje znanje.

 

Kwa? Zakaj? A zato, ker noče imeti širokega avta?

Povezava do prispevka

@Galko

 

Vzameš Mazdo CX-30

 

- Mazda, vse poznaš, servis, kje je stikal in kake cake, verjetno je že kako Mazdo vozila ane :)

- Cena je normalna

- Motor ni nek brezvezen mlinček 1,2 turbo, kot pri WV, ampak 2.0 beast

- Hybrid za razliko od WV

- Lahko rečemo, da je izgled subjektiven, ampak Mazde so ene najlepših avtov, med Japonci pa 100%

- Razred večji od Yaris cross

- pribljubljen avto med najbolj vplivnimi programerji Slovenije in strokovnjaki za Godzile

 

 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

 

Kwa? Zakaj? A zato, ker noče imeti širokega avta?

"Pač draga ima občutek, da ne zna handlati preveč širokih avtov in jo je strah, da se ne zabije v nasprotne avte / kolesarje / robove."

 

Zato. 

 

Najhujši so nesigurni šoferji in šoferji, ki jih je strah. Kot da opazi razliko v širino 5 cm, ko 1x vozi avto.

 

Strah se da premagati. S prakso.

uredilo bitje tuerk
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 44 minutami:

 

Duster 4x2, 1.3 tce150 je avtomat. Dacie so ble cheapcheap 15 let nazaj, ko je bla res drvarnica. Trenutni modeli (sploh napovedan novi duster 3) se že lepo rinejo v srednji razred. To kar je bla pred 10 leti škoda, to postaja dacia. Tud cenovno sevede.

 

Švoh oprema.. lej relativno, sto ljudi sto čudi. Kar jaz nucam v avtu, ima čist zadost. Ogrevanje volana in zicov pa hude 18'' feltne mi niso nek hud perk. Drgač pa ne vem, poglej pa povej kaj (po tvojem) manjka: https://www.dacia.si/CountriesData/Slovenia/images/cenik/Cenik_Duster.pdf

Uh gledal sem joggerja, tam ni blo videt.

 

Avtomatik je samo pri 1.3 TCE pa nikjer drugje. Pri joggerju mislim da teh opcij sploh ni blo, samo 1.0 povsod :D

 

Ni radarskega tempomata (vem pa da je tud pri renoju beden radarski tempomat, razen če so v zadnjem 1-2 letu kaj naredli)

 

Drugač maš radarski tempomat zdej že v par let starih suzukijih... pa od vse te navlake je to še najbolj koristna reč.

 

Priznam pa sem zdej še 1x preveru in sem tu kar presenečen kaj vse je notri, I guess da je duster paradni konj in ma mal več.

Povezava do prispevka
kola reče pred 1 uro:

Jaz iz podobnih razlogov kot Galko gledam nekaj majhnega. Zena je sicer navajena Yarisa, tako da ne iscem SUVja, ampak raje nekega malega hatcbacka. Ne vem se sicer ali rabljenega ali novega. Ampak najbolj se mi (presenetljivo) dopade Peugeot 208. Se mi zdi najbolj moderen in hkrati je tudi cheap. Mogoce se splaca pogledat 2008.

kupi liftanega 208, če obstaja (ala clio-kadjar)

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 20 minutami:

"Pač draga ima občutek, da ne zna handlati preveč širokih avtov in jo je strah, da se ne zabije v nasprotne avte / kolesarje / robove."

 

Zato. 

 

Najhujši so nesigurni šoferji in šoferji, ki jih je strah. Kot da opazi razliko v širino 5 cm, ko 1x vozi avto.

 

Strah se da premagati. S prakso.

A dej nehej s tem gostilniškimi no...

Moja kolegica fura 25 let že avto, pa ne upa na avtocesto. Pač maš ene ženske so za določene stvari, bolj hecne... Ne bi pa rekel, bolj da se ne vozi, sploh, ko imamo v temi folk, k gre v krožnih v levo... 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 3 minutami:

kupi liftanega 208, če obstaja (ala clio-kadjar)

Dobesedno sem napisal, da je 2008 mogoce zanimiv lol. Galkotu. Jaz bi sicer raje mel 208, ker ne rabim SUVja za po mestu, mava pa ze Mazdo 6 za it kam dlje. Prejsnji teden sem avto vozil 1x. Tako da realno rabim se enga cliota za 3-4k, ker Yaris nima isofixa :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...